Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 400121 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline PabloWu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1965 dnia: So, 18 Marzec 2023, 20:25:49 »
    Zgodnie ze słowiańskim przysłowiem "Idzie marzec wydajemy na komiksy szmalec" :
1376 stron, 5261 gram,  zacny pakiet mi wyszedł.
Pan Tomasz Kołodziejczak wkońcu mnie namówił na Jonaha Hexa ,  cieszę się że udało mi się załapać na Wydział 7 ze slipcasem, świetne wykonanie, Jock i Tom King to klasa w swoim fachu, Mroczne Miasta trzeba mieć a Kodi jest pięknie namalowany.
Pozdro.

Online isteklistek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1966 dnia: Pn, 20 Marzec 2023, 14:51:45 »
Udało się wyrwać w dobrej cenie. Mam nadzieję, że polskie wydanie też ujrzy kiedyś światło dzienne


Offline PJP

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1967 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 21:48:52 »
Trochę z ostatnich dwóch czy trzech miesięcy. Jeszcze parę gdzieś zalega na kupce ;)


Offline KzT

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1968 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 20:24:44 »
Przyszły dwa drobiazgi, z których jestem zadowolony po wstępnym przejrzeniu.



Po pierwsze, "Goddamn This War!" autorstwa spółki Jacques Tardi i Jean-Pierre Verney. Po przeczytaniu "To była wojna okopów" tego pierwszego (u mnie 10/10 - jeden z najlepszych komiksów, z którymi się zetknąłem) nabrałem ochotę na drugie podejście Jacquesa Tardi do I wojny światowej. Ponieważ polskiego wydania raczej się nie doczekamy, a nie znam francuskiego, więc zamówiłem wydanie amerykańskie z Fantagraphics. Wydanie bardzo ładne, w twardej oprawie, ale format amerykański, czyli trochę mniejszy niż edycja Centrali. Nie przeszkadza to jednak w lekturze.



Napisałbym, że przeczytam z przyjemnością, ale to chyba nie jest najlepsze określenie.







No i zebrane komiksy na podstawie opowiadań Raya Bradbury'ego. Również od Fantagraphics. Cena spora, ale wydanie jest przepiękne. Format jest naprawdę duży (poniżej porównanie z czarno-białym Thorgalem z Libertago i czarno-białym Funky Kovalem od Kurca).



W środku, poza komiksami jest mnóstwo świetnych materiałów dodatkowych. M.in. przedmowa Grega Beara, list Bradbury'ego do redaktora Weird Fantasy (Gdzie jest moja kasa?), oryginalne skany jednej z historii, okładki...







Same komiksy są czarno-białe. Jest science-fiction, jest sporo grozy/horroru... Na razie przeczytałem dwa. Będzie mi się podobało.




ukaszm84

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1969 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 20:37:26 »
Ponieważ polskiego wydania raczej się nie doczekamy

Ja cały czas liczę, że może się jednak doczekamy. Ale fakt, Tardi ma jakoś wyjątkowo pod górkę u nas, nie wiedzieć czemu. Krzyk ludu nadal jest dostępny (prawie 13 lat), a chyba dodruku nie było.

Bender

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1970 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 20:51:36 »
W sumie sie nie dziwię. Krzyk to nie jest pozycja którą bym wybrał w pierwszym rzucie tytułów tego autora na rynek.

Offline donT

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1971 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 21:23:54 »
Krzyk to meczarnia.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline 79ers

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1972 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 22:19:32 »
Mam i ja  ::)
Na Nestora żal mi kasy, nad Krzykiem ludu nie zastanawiałem się ani chwili.
Ciekawe kiedy ukażą się : Nędznicy, Germinal, Czerwone i czarne, Pani Bovary oraz Wojna i pokój w literackiej serii Egmontu.

Offline burberry

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1973 dnia: So, 25 Marzec 2023, 07:28:33 »
To była wojna okopów - super komiks, jeden z lepszych, jakie czytałem, a na pewno moja topka zeszłego roku. Krzyk ludu czeka na swoją kolej na kupce wstydu, ale od ponad roku nie mogę się zabrać. Pierwszy Nestor dla mnie też super, ale ja lubię detektywów i noir, natomiast po drugiego jeszcze nie sięgnąłem - ta cena... w każdym razie zachęcam wydawców do wydawania Tardiego :)

Offline PabloWu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1974 dnia: So, 25 Marzec 2023, 09:13:35 »
Pierwszy Nestor to nuda i gadające głowy, ja tam żadnego noir nie zauważyłem i następnego już nie kupiłem  :)
"Krzyk Ludu" to jeden z najnudniejszych komiksów jakie czytałem.
"To była wojna okopów " to bród, smród,wojna i beznadzieja , rewelacyjny komiks.
 
 Tardi napewno jest bardzo dobrym artystą wartym sprawdzania
i też  zachęcam wydawców do Jego wydawania,  może Lost in Time weźmie się konkretnie za autora? Z Toppim się udało to i tu powinien być sukces sprzedażowy  :)

Offline PabloWu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1975 dnia: So, 25 Marzec 2023, 15:43:21 »
Prezent od teściowej na urodziny.
Zajebistą mam teściową. 8)

Online perek82

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1976 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 17:22:34 »
Stos wygenerowany w ostatnim kwartale
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline donT

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1977 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 17:25:24 »
Dobry s(z)tos!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Castiglione

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1978 dnia: Cz, 30 Marzec 2023, 19:08:31 »
Dotarła przesyłka z Taniej Książki, dzięki której nadrobiłem brak w serii i na ten moment jestem już na bieżąco z "Hellblazerem":



W ogóle dzięki ostatnim okazjom (kody na płatność blikiem w ceneo i teraz wyprzedaż w TK) udało mi się w tym roku uzupełnić run Delano w bardzo atrakcyjnych cenach - a to właśnie ten run wydawał się najmniej opłacalny:
tom 1 - 46,91
tom 2 - 37,05
tom 3 - 57,00

Więc za całość 140,96, a wszystkie tomy nowe w folii.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Marzec 2023, 21:01:48 wysłana przez Eguaroc »

Offline amsterdream

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1979 dnia: Cz, 30 Marzec 2023, 20:03:03 »
Widzę, że grzbiety w stylu Punishera i Knightfall czyli po linii najmniejszego oporu. Jednak lepiej by to wyglądało jakby numeracja była łączna dla wszystkich tomów.