Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 398389 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Global

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1140 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 13:33:10 »
Najnowszy omnibus w kolekcji.

Offline Castiglione

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1141 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 20:00:11 »
Pierwsze zakupy w tym roku stoją pod szyldem Vertigo. "Animal Man" z Empiku za 126,88, "Hellblazer" Ennisa Tantis 96,14, "Hellblazer" Ellisa Empik 57,32.

Plus "Noise", który co prawda trochę poczeka, aż przerobię całą serię, ale wolałem kupić teraz od JPFu niż później przepłacać na Allegro - a już jest powystawiany po ponad 100 zł.


Offline Lyricstof

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1142 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 13:20:49 »
Jeszcze zamówienie z grudnia.





I wsparcie projektu.

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Castiglione

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1143 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 21:58:58 »
Tak trochę nietematycznie, ale w sumie nie ma za bardzo gdzie wrzucić, a dalej jest okołokomiksowo. Ostatnio wkręciłem się znowu w "Dragon Balla" (po zdaje się 2-3 latach przerwy), powtórzyłem już 17 kinówek i mam ochotę zabrać się za mangę DB Super (chociaż to najpewniej przez Super była ta przerwa, ale chcę dać szansę komiksowej wersji, a na powtórkę oryginału czekam na edycję Full Color), a tymczasem w końcu sprawiłem sobie jakieś w miarę sensowne zabezpieczenie kolekcji starych polskich kart z Chio. Niestety nie znalazłem nic w bardziej pasującym formacie (karty mają 4,5 x 7 cm), więc jest trochę luzu, ale trzyma się całkiem nieźle i w miarę nie latają na boki.

Kolekcja to komplet tego, co wypuszczono. Niestety nie są to karty, które zbierałem osobiście, bo te straciłem (a miałem komplet pierwszej serii i sporo z kolejnych), ale zbiór, który odkupiłem jakieś 5-6 lat temu na Allegro. Mimo wszystko dla mnie kawał nostalgii - razem to 202 karty.


Seria 1, linia 1 - DBZ karty do gry - 23 karty



Seria 1, linia 2 - DBZ karty kolekcjonerskie - 29 kart



Seria 2, linia 1 - DBZ karty do gry - 7 kart (kontynuacja numeracji z poprzedniej serii)



Seria 2, linia 2 - DBZ karty kolekcjonerskie - 21 kart (kontynuacja numeracji z poprzedniej serii)



Seria 2, linia 3 - DBZ edycja specjalna - 20 kart (fajna seria kart holograficznych, szkoda że akurat tu trafiły się dwa spore błędy - na numerze 1 Vegeta podpisany jako Raditz, na 14 Gohan jako Yamcha)



Seria 3, linia 1 - DBGT karty do gry - 16 kart



Seria 3, linia 2 - DBGT karty kolekcjonerskie - 27 kart



Seria 4, linia 1 - DBZ karty pojedynków - 30 kart



Seria 4, linia 2 - DBGT karty pojedynków - 29 kart
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Styczeń 2021, 22:00:37 wysłana przez Eguaroc »

Offline Lyricstof

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1144 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 14:55:08 »
Ostatnie zakupy z różnych źródeł.  ;)





Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline PJP

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1145 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 17:33:48 »
Jakoś tak z ostatnich dni albo tygodni, minus pakiety kaczek z empiku ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1146 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 13:48:17 »

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1147 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 16:45:32 »
Zakupy z grudnia. Głównie z dwóch promocji - w Smyku i NSC.
Trochę nowości, kilka zaległych frankofonów, parę rzeczy z allegro.
Przy okazji polecam ten sklep:
https://allegro.pl/uzytkownik/taniaksiegarnia?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-5-0112
Mają trochę komiksów (głównie z KG) z upustami 70-80%. Bałem się, że przyjdą jakieś uszkodzone, ale nie. Same nówki sztuki w foliach.

No i po raz trzeci podchodzę do mangi, dwa razy się odbiłem. Może do trzech razy sztuka? :)





I fotka całej "wieży". Teraz tylko znaleźć czas, żeby to wszystko przeczytać ;)

Offline donT

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1148 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 17:31:13 »
Grubo. Ja tyle przez caly rok kupuje.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline kenji

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1149 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 17:33:22 »
Ja już większość z tego mam przeczytane :)

Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1150 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 18:02:14 »
Grubo. Prawie jak u mnie. :D
Od mangi też się ciągle odbijam. Teraz trzymam się tylko Kazuo Koike oraz zaryzykowałem zakup w przedsprzedaży reedycji seri "Eden" (edycję Egmontu sprzed kilkunastu lat świadomie ominąłem, ale teraz zachęcony pozytywnymi opiniami, zaryzykowałem).
Yossarian, gdzie jeszcze można kupić komplet "Marvel Komiks" (tej kioskowej serii)?
Osobiście mam komplet, ale z tego co pamiętam, kilka osób z forum jakiś czas temu szukało.

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1151 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 18:22:29 »
Grubo. Ja tyle przez caly rok kupuje.
Już nie przesadzaj :) Ja też takich zakupów nie robię co miesiąc. Nie kupowałem na bieżąco, narobiło się sporo zaległości, a że były dobre promocje w okolicach 50%, to parę sztuk kupiłem ;)
Poza tym dostałem premię świąteczną za cały rok ciężkiej pracy – więc zasłużyłem. Cała poszła na zakupy komiksowo-legowe :)

Ja już większość z tego mam przeczytane :)
Ja planuję to wszystko przez weekend przeczytać ;)

Grubo. Prawie jak u mnie. :D
Prawie… próbowałem Cię przebić, ale się nie udało. Może za miesiąc ;)

Od mangi też się ciągle odbijam.
Miałem już 2 podejścia – najpierw Ghost in the Shell, później Death Note, bo mi koleżanka poleciła. Nie lubię się na nic zamykać, więc daję przedostatnią szansę – jak nie zatrybi, to spróbuję jeszcze może coś z pary Chłopaki z XX wieku/Monster. To generalnie wynika z tego, że minąłem się trochę z tymi wszystkimi Pokemonami i innymi Tsubasami jak leciały w telewizji. Już byłem chyba trochę za stary i było to bardziej źródłem beki niż fascynacji. Ale jeszcze spróbuję, bo to podobno świetne, tylko się trzeba przemóc. Film Akira był ok, więc to idzie na pierwszy ogień.

Yossarian, gdzie jeszcze można kupić komplet "Marvel Komiks" (tej kioskowej serii)?
W tej chwili to już przypuszczam, że nigdzie. Ja zamówiłem komplet na początku grudnia w sklepie Egmontu, to mi przysłali 2 tomy zamiast 5 - jeden z połamanym grzbietem, drugi z wygryzioną dziurą w okładce... Pozostałe 3 dokupiłem w Smyku, ale dziś to już chyba tylko allegro zostaje.

ramirez82

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1152 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 22:51:55 »
@Yossarian

Ja nie wiem czy odpowiednie tytuły bierzesz na przekonanie się do mangi... Teraz rozumiem będziesz próbował z Akirą? Tu już jak najbardziej odpowiedni tytuł! Ale mógłbyś jeszcze zobaczyć Pluto, czy Chłopaków z XX wieku Urasawy, czy coś Taniguchiego, ewentualnie Poranek ściętych głów. To są świetne rzeczy!

Offline bibliotekarz

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1153 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 23:24:12 »
Mam podobnie. Czytałem Akirę i GitS. To dobre komiksy, ale na dłuższą metę i tak mnie nie przekonują do brnięcia dalej w stylistykę chudych cycatych blondynek z dziecięcymi buziami.
Batman returns
his books to the library

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1154 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 23:30:39 »
@ramirez82

Tak, najpierw Akira – tutaj znam film, to powinno być dobrze.
A poźniej, tak jak już pisałem, coś Urasawy – Chłopaki z XX wieku albo Monster. Pluto też chciałem, ale aktualnie nie ma wszystkich tomów w sprzedaży. Jeszcze się zastanawiałem nad Sagą Winlandzką.

Wiem, że wiele osób nie trawi mangi, ale szkoda mi się zamykać, bo mi masa wartościowych rzeczy umyka. Tym bardziej, że widziałem kilka animacji ze Studia Ghibli i wszystkie były co najmniej dobre, szczególnie Grobowiec świetlików.

A co z Taniguchiego polecasz, bo widzę, że niedrogie te tomy, to coś mogę wziąć na próbę. Np. taki Ratownik będzie dobry? To coś w stylu Wilka Rochette’a, czyli człowiek kontra natura?

EDIT:
@bibliotekarz
Ja też tak trochę mam, nie ukrywam, że jestem trochę uprzedzony do tych wszystkich "Czarodziejek z księżyca". Ale podobno jest sporo innej, "dorosłej" mangi, tylko trzeba do niej jakoś dotrzeć.

Poza tym ja lubię chude cycate blondynki, nie tylko w komiksie ;)

EDIT2:
Gdzie w ogóle najlepiej kupować mangi. Wiem, że jest sklep mangarden + gildia, ale tu aktualnie Akira ma tylko 5% rabatu i ja z takim kupowałem. To jest standard, czy zdarzają się rabaty 30%+ ?
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Styczeń 2021, 23:47:38 wysłana przez Yossarian »