Autor Wątek: nori - kolekcja  (Przeczytany 17429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

nori - kolekcja
« dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 16:44:42 »
Miałem nie wrzucać fotek kolekcji, ale w sumie sam uwielbiam oglądać imponujące zbiory oraz niesamowite wydania i autografy które są w posiadaniu sporej grupy forumowiczów, tak więc też coś od siebie chciałbym dodać.

Staram się zbierać (a ostatnio nawet regularnie czytać) raczej kompletnymi seriami, więc tak pozwolę sobie powrzucać zdjęcia, czyli nieco uporządkowując to, co też na naszym polskim ryneczku się ukazuje.

Jako, że właśnie skończyłem czytać ostatnie tomy z Marvel NOW!, i klecę ostatnią część poradnika z serii "jak czytać", przy okazji to właśnie te tomiki trafiły na tapet. Jako oczywiście całość, tutaj na dwóch fotkach:





Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym czegoś nie pomieszał. ;) Na fotkach są wszystkie białe tomiki, czyli brak Staruszka Logana tomu 1, który wydany był w formie Marvel NOW2.0, ale jeszcze niby jako samo NOW, a dodatkowo na zdjęciu są kolejne tomiki Ms Marvel (2.0), nadal wydawane na biało.

Tomiki na półce, oczywiście posegregowane w miarę logiczny sposób:



Zbliżenie:





Muszę przyznać, że bardzo przypadła mi do gustu forma wydawnicza Marvel NOW i Odrodzenia, dostajemy regularnie nieco grubsze zeszytówki (choć ostatnio niestety stron ubywa, a ceny utrzymane są na stałym poziomie), a od czasu do czasu nieco grubsze Wydanie Specjalne. Taka namiastka powrotu do czasów Tm-Semica. Więc głównie z sentymentu zbieram i czytam. Czasem z poziomem jest różnie, ale na szczęście, trafiają się perełki. I nawet okazało się, że taka Wojna Domowa II jest całkiem niezła, mimo panującej ogólnie na ten event nagonki. Ale to przy innej okazji.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 15:06:42 »
Znowu wycinek tematyczny kolekcji, dotyczący jednej z moich ulubionych serii, do której uwielbiam wracać. Niektóre tomy czytałem dziesiątki razy! Z okazji premiery najnowszego tomu, zrobiłem mały porządek, tj wymieniłem parę niebieskich, twardo okładkowych albumów na białe. Większość albumów w kolekcji posiadam w pierwszym wydaniu, które ma parę atutów, ale też wad, jak choćby jednak nieco brzydsze okładki w porównaniu do najnowszej edycji. No i szkoda jednak leksykonu.

Fotka całości:



I po kolei:

1-10



11-20



21-30



31-38



Edycje specjalne:



I dla porównania, pierwszy tom w paru edycjach:



I jako bonusik, serie tych samych autorów:



8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 09:43:56 »
WKKM czyli Wielka Kolekcja Komiksów Marvela. To ona dała start wszystkim kolekcjom komiksowym, a jednocześnie bezsprzecznie wpłynęła na rynek. Gdy startowała, superbohaterów mieliśmy jak na lekarstwo.

Fotki całości, z małymi wyjątkami. Tam, gdzie były dubelki z Marvel NOW, są wydania od Egmontu, już nie kupowałem analogicznych tytułów z kolekcji. No i jeden tom podmieniony na podobny z kolekcji Superbohaterowie Marvela.

Miałem sklecić jakąś dłuższa notkę na temat kolekcji, ale wciąż wiele, naprawdę wiele tomów zalega na przysłowiowej "kupce wstydu"...



































8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: So, 15 Sierpień 2020, 23:29:28 »
Lubię Hellboya, więc nowe wydanie bardzo kusiło. Po porównaniu jednego czy dwóch tomów, umocniłem się w decyzji, by jednak wymienić stare na nowe. Papier i kolorki jednak wypadają o wiele lepiej w nowym. Do tego przepiękne wydanie w grubych księgach, w klimatycznej szacie graficznej. Trochę za łatwo co prawda łapią ryski i przecierają się, ale cóż, i tak to wydanie wypada rewelacyjnie.





Mimo fajnego i w miarę kompletnego wydania, by mieć komplet, trzeba się ratować jeszcze dodatkowymi pozycjami:



Nie można oczywiście zapomnieć o BBPO:




8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Gazza

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 08:50:19 »
(...)Trochę za łatwo co prawda łapią ryski i przecierają się, ale cóż, i tak to wydanie wypada rewelacyjnie.
Nie wiem czy też tak macie ale mi na pierwszym tomie Helboya dość mocno się "złoto" powycierało w trakcie lektury...

Offline Arne

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 09:04:39 »
I dlatego mam je od nowosci oblozone w folie :). Zadnych rysek, zadnego "wytartego" zlota...  :) Obkladanie jest moze dosc upierdliwe, ale daje efekty :D

Offline Castiglione

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 09:16:36 »
Mnie te Hellboye nie tyle co się wycierają, co strasznie łapią odciski palców. Podobnie jak materiał, którym pokryte są okładki Punishera od Egmontu.

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 12:11:54 »
Oj, właśnie też martwię się o te złote literki. póki co, nic złego z nimi się nie dzieje, ale do czytania pewnie zaserwuje chociaż papierową obwolutę.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline GoNzO

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 14:13:44 »
I dlatego mam je od nowosci oblozone w folie :). Zadnych rysek, zadnego "wytartego" zlota...  :) Obkladanie jest moze dosc upierdliwe, ale daje efekty :D

Widząc twoją kolekcję też zaopatrzyłem się w folię i po trochu obkładam swoje zbiory :D.


Offline Arne

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 14:59:50 »
Powodzenia! Obkladalem moja kolekcje od ponad 10 lat, ale dopiero teraz udalo mi sie nadrobic wszelkie zaleglosci :)
Niestety, na starszych komiksach bylo juz widac slady zuzycia, zanim trafily pod okladki ( semiki i starsze).
Ale sam widziales, po egzemplarzach, ktore ode mnie kupiles, ze to daje efekty. :)

Offline 79ers

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 20:39:11 »
Nie wiem czy też tak macie ale mi na pierwszym tomie Helboya dość mocno się "złoto" powycierało w trakcie lektury...
W BBPO zostały mi ślady paluchów na okładce - da się te "gumowane" okładki jakoś czyścić?

Offline rekinn

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 21:32:02 »
W BBPO zostały mi ślady paluchów na okładce - da się te "gumowane" okładki jakoś czyścić?

Te okładki to porażka.

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 14 Październik 2022, 16:52:19 »
Kolejna graficzka sie robi, więc wygrzebałem i upolowałem parę nie komiksów, a książek najróżniejszego sortu, w którym pojawiły się grafiki Szarloty Pawel.

Za Króla Piasta i Chrobotek to książeczki nieco w stylu Koziołka Matołka, czyli sporo ilustracji i ciągła historia. Ciekawostką jest Figlarny wiatr, zbiór wierszy ze sporą ilustracji, i to zarówno czarno-białych jak i kolorowych.



Z serii Zerko mam tylko dwa tomy, trzeciego niestety mi brakuje. Jakby ktoś miał na zbycie go: "Czarna Maska z Al–Dżabaru" i chciał się pozbyć w ludzkiej cenie, chętnie odkupię. Pozostałe pozycje na zdjęciu to książki uzupełnione o ilustracje Szarloty, oraz jej powieść, niestety okładkę do niej zaprojektował ktoś inny, a w środku nie ma żadnych jej rysunków.



Dla dzieci, papier niestety tragiczny, więc obawiam się, że jakby dać to dziecku do pokolorowania, to ze stron nic by nie zostało.



Spore zaskoczenie, szczególnie, jak odbierałem paczkę. Wiersze Tuwima, oczywiście z ilustracjami Pawel. Rozmiar książeczki mikroskopijny, na zdjęciu dla pokazania skali, położona na jednym z tomików Kleksa.



I Uśmiechy Numeru, niestety wciąż paru numerów brakuje (jakby ktoś miał na zbyciu... wiadomo).



Udało mi się dotrzeć do książek o sporcie, niestety tylko jako zdjęcia, zaskoczeniem była jedna pozycja, w której pojawia się Kleks! Brakuje jedynie Zbigniew Koerber: A może szermierka - jakby ktoś miał chociaż zdjęcia tej pozycji, byłbym wdzięczny za udostępnienie.
EDIT: Szermierka już nieaktualna, ogromne ukłony i podziękowania dla kolegi Rodriguesa za cenne znalezisko!
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Październik 2022, 17:42:31 wysłana przez nori »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 16 Październik 2022, 16:55:29 »
Sandman. Oczywiście po serialu naszła mnie ochota na powrót do tego uniwersum, więc powygrzebywałem z biblioteczki co w tym temacie jest, a przy okazji oczywiście będzie graficzka, choć z czytaniem nie ma tutaj większej filozofii, aczkolwiek jednak trochę tych tomów jest.

Główna seria, u mnie w pierwszym wydaniu. Najnowsze wydanie mocno kusi, ale komiksy teraz takie drogie, że chyba zostanę przy tym...



Tomy uzupełniające, czyli dodatkowe albumy powiązane z serią:



Oczywiście nie mogło zabraknąć Lycyfera! także w pierwszym wydaniu, i póki co, zostanę przy nim. Chyba, że się rozleci, podobno ma do tego tendencje, choć na szczęście moje tomy jeszcze jakoś się trzymają.



Sandman Uniwerse:



Jako uzupełnienie, pozostałe komiksy Gaimana:



Także te różnoformatowe i w formie opowiadań ilustrowanych:



A kupki wstydu rosną...

Zapomniałem obstrykać superhero Gaimana, ale na graficzce będzie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Październik 2022, 16:58:02 wysłana przez nori »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline donT

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 16 Październik 2022, 18:45:51 »
High five za pierwsze wydanie Sandmana! Tez nie raz zastanawialem sie na nad upgradem, ale poki co nie zdecydowalem sie. Mam duzy sentyment do tych BZGrafowych potworkow. Jeszcze wiekszy high five za Melinde! Moge prosic o jakies fotki ze srodka? Polowalem na ten tytul tak dlugo, ze sie w koncu poddalem, a chcialem go w swej kolekcji bardzo bardzo.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.