Autor Wątek: nori - kolekcja  (Przeczytany 17961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 16:31:28 »
@Kadet Tak, katalog jest sporym zaskoczeniem, całkiem fajna pozycja. Spory format, niezły papier i druk, w sumie ponad 260 stron.

@OokamiG O, właśnie, Cudowny Chłopak Billy. Zapomniałem o tej pozycji! Dzięki!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 15 Listopad 2022, 17:48:05 »
Uzupełnienie kolekcji z Waszych polecajek, nie są to oczywiście wszystkie pozycje, a jedynie te, które mnie zainteresowały i można było je nabyć w normalnej cenie. Parę jeszcze wpisałem sobie na listę, ale obecnie albo nie ma ich gdzie zakupić, albo są, ale w masakrycznych cenach. Ale i tak, jest co czytać. :)

- Coś więcej, czegoś mniej. Poszukiwanie formuły powieści graficznej w komiksie 1832-2015 (Jerzy Szyłak)
- Kolory PRL (Ewa Jałochowska)
- Apokaliptycy i dostosowani (Umberto Eco)

Potężna pozycja Szyłaka (590 stron!), czyli lektura na długie zimowe wieczory. Kolory PRL wyglądają zachęcająco, także całkiem gruba pozycja (400 stron) traktująca o plakacie, komiksie i filmie animowanym z wiadomego okresu, na plus sporo ilustracji i zdjęć. Na deser Umberto Eco.



- Papierowy bandyta. Książka kramarska i brukowa w Polsce (Janusz Dunin)
- Komiks i jego konteksty (praca zbiorcza)
- Komiks i mity (Paweł Gąsowski)
- Dydaktyczny potencjał komiksu historycznego (Bartłomiej Janicki)

Papierowy bandyta wydany został w 1974, i to już mnie zainteresowało, tym bardziej, że książkę można kupić bez problemu nawet za 2 złote... Kolejne trzy pozycje całkiem ciekawie się zapowiadają, ale chwilę poczekają na kupce wystydu.



- Nienarysowane historie (Bohdan Butenko. Anna Dobiecka)
- Tarabanie w Barbakanie (Henryk Jerzy Chmielewski)

Książka o Buteńko to taki zbiór anegdot z jego życia, okraszony oczywiście ilustracjami. Trochę to takie nijakie. Tarabanie w Barbakanie to drugie wydanie Urodziłem się w Barbakanie. I tu może słowo wyjaśnienia, gdyż Papcio ma pięć książek o różnych tytułach, ale tak naprawdę są to trzy pozycje. Po prostu Tarabanie to wznowienie Urodziłem się, a Żywot człeka zmałpionego to wznowienie Tytusa zlustrowanego. Wznowienie nieco się różnią od pierwszych edycji, ale zazwyczaj na plus: więcej kolorowych ilustracji, uzupełnienia itp. choć czasem to co było w pierwszym wydaniu nie ma w nowym! Ot, zagwozdka dla kolekcjonerów. ;)





- Tadeusz Baranowski Powrót

Czyli mini katalog obrazów Mistrza. Bardzo ciekawa pozycja, i serdecznie jeszcze raz chciałbym podziękować koledze Boro, który mi ją podesłał. Dla mnie perełka!





- Disney Wielka Księga

Album DK, czyli podobnie jak wszystkie pozycje tego edytora, sporo ilustracji, ale jest też co poczytać. Całkiem fajna pozycja, do tego niedroga.







- Teraz komiks!

I ponownie, największe zaskoczenie, czyli pozycja o słusznych gabarytach (245x305 mm, ponad 200 stron), bardzo bogato ilustrowana i to świetnymi zdjęciami i grafikami, do tego także jest co poczytać, poszczególne rozdziały napisali m.in.: Wojciech Jama, Adam Rusek, Wojciech Birek, Paweł Panic. Czyta się super, ogląda jeszcze lepiej! Katalog można nabyć na stronie Muzeum Narodowego w Krakowie, serdecznie polecam! Perełka!












8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

ukaszm84

  • Gość
Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 15 Listopad 2022, 18:33:24 »
Super wygląda ten katalog Teraz Komiks, nie miałem o nim pojęcia, już zamówiony.

Offline Eyeless

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 16 Listopad 2022, 00:21:08 »
I cyk, kupione od bonito na allegro , dzięki :)

Offline GoNzO

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 16 Listopad 2022, 05:17:54 »
Dzięki, Kolory PRL oraz Teraz komiks! zamówione :D.

Offline Koora

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 16 Listopad 2022, 14:03:41 »
Też dziękuję za info. Już nawet zdążyłem odebrać w Bonito :)
Faktycznie wygląda super!

Online nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #36 dnia: So, 19 Listopad 2022, 15:20:34 »
Już chyba ostatnie uzupełnienie, czyli parę dodatkowych fotek Teraz Komiks! i dwie książeczki o Rosińskim:















Rosiński Artbook, Thorgal 40 lat, to zbiór najróżniejszych "Thorgalowych" grafik, ogląda i podziwia się bardzo przyjemnie.









Grzegorz Rosiński Monografia - ogromne wydanie, 400 stron w dużym formacie wypełnione zarówno grafikami jak i sporą ilością tekstów, w tym głownie wywiadami. Przepiękny przewodnik po twórczości Mistrza.

















8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 22:18:15 »
W wątku kolekcyjnym Bazyliszka było o serii Rekin, więc zacząłem szukać tego w biblioteczce, i jest, znalazło się, a nawet nieco więcej. Więc mała sesyjka pod hasłem "mini".

Słynny Rekin, czyli cztery książeczki, każda z innej serii.



Ale to nie wszystko, bo były jeszcze takie cuda:



Oraz sześcioczęściowa miniseria o Zorro, tym razem jednak w dość cienkich zeszycikach:



A żeby dopełnić, to TM-Semic też miał serię w takich miniaturkach:



No i nie można zapomnieć o prawdziwej perełce:



Oczywiście w miniformacie można znaleźć też książeczki z rysunkami (w tym np.: Filutek, ale w podłużnym formacie lub Flip i Flap) czy mangi, ale z komiksów nie kojarzę, czy coś było z tego więcej?

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Kadet

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 00:05:44 »
Pierwsze tomy serii "Komiksy dla dzieci MARVEL" były w małym formacie. Potem przeszli na duże. I jeszcze chyba wyszli "Młodzi Tytani" na podstawie animacji (tej wcześniejszej, nie GO) w małym formacie.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 20:36:35 »
@Kadet, tak, ale te co wymieniłeś, to nico już większy format. ;)

Uzupełnienie czarno-piatkowe, czyli parę pozycji, które miałem na liście, ale czekałem na jakąś większą zniżkę, i takowa pojawiła się na Gildii. Znaczy, bez jakiś rewelacji, ale zawsze parę złociszy mniej.

Kolejna książeczka, tym razem o gacku (mimo, że nowość, to cena poniżej stówki).









Najjaśniejszy dzień, Egmont przywalił masakryczną cenę, nawet z dodatkowym rabatem to spory wydatek, ale trzeba przyznać, kniga rozmiarowo robi wrażenie.



Hitman. Miałem dwa pierwsze tomy, i jakoś czekało na uzupełnienie. No i doczekało się.



Injustice. Tytuł był na liście, ale jakoś zwlekałem, aż uzbierały się trzy tomy.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Leyek

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 23:06:02 »
Ten Batman przewodnik w środku wygląda b. słabo. Treści nie próbuję nawet czytać, ale po jej ilości stawiam, że po łebkach. Choć dla dzieciaka w jakimś późniejszym wieku szkoły podstawowej to może być dobry prezent :)

Online nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 13 Grudzień 2022, 17:38:37 »
Ostatnio na targach przeglądałem nowe Dylan Dogi, lubię tę serię, ale jakoś nowy format mnie zniechęcał.... Nie na długo, w końcu jednak się skusiłem, i absolutnie nie żałuję, świetnie się to czyta.



Do kompletu fotka wcześniejszych tomików:



No i Nathan Never. Gorzej niż Dylan, ale też fajne czytadło.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online Rodrigues

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 13 Grudzień 2022, 18:55:00 »
I ja się pytam się... gdzie jest Julia i Zagor?  :o ::)

Online nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 16:16:18 »
Czekają w kolejce, może kiedyś...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online nori

Odp: nori - kolekcja
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 09 Styczeń 2023, 16:33:48 »
Cały czas nadrabiam zaległości, a właściwie przypominam sobie, starocie. Ostatnio sięgnąłem po:

Kapitan Kloss - czyta się nadal bardzo fajnie, choć sporo bzdurek daje o sobie znać.



Pilot Śmigłowca - czyli wojskowa odpowiedź na Żbika, co zaskakujące, całkiem przyzwoita i nieźle narysowana, przynajmniej w większości, bo parę zeszytów to straszna porażka.



Podziemny Front - są lepsze i gorsze momenty...



Tajemnica Maczety - dwie serie Wróblewskiego, całkiem przyzwoite.



Trzy dwuzeszytowe miniserie science-fiction. Całkiem, całkiem



Trzy zeszyty sportowe, każdy rysowany przez innego rysownika. Ten Polcha to rewelacja, pozostałe można przeczytać.



No i historia

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.