Autor Wątek: Necr09 - kolekcja  (Przeczytany 6507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Necr09

Necr09 - kolekcja
« dnia: Cz, 13 Maj 2021, 21:16:26 »
Co by się przymusić do większej aktywności na forum niż tylko lurkowanie i a nuż, się kiedyś taki temat przyda przedstawiam swoją "kolekcję"
New52, Odrodzenie, Uniwersum DC i większość anglojęzycznych od DC:

kolekcja Eaglemoss:

DC Deluxe + reszta DC i kolekcje Hatchette

reszta Marveli:

Star Warsy, Deadpool+Moon Knight, mangi, DC co się nie zmieściło w poprzednim regale i ta odrobina nie-superhero w kolekcji:

i na koniec najnowszy zakup prosto od tantis i multiversum:


FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 11:01:19 »
W końcu remont dachu skończony i można wrócić do hobby, wczesnoczerwcowe zakupy, poza figurką Ishtar raczej nic czego by na forum już nie było


Batman. Trzech Jokerów tegorocznym komiksem numer 4, który dałem rade na jednym podejściu przeczytać,
Gwenpool numerem 5,
Toń numerem 6
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 21:53:24 »
Podsumowanie lipca, dawno tak mało superhero po polsku nie zamówiłem
FGO: 758,469,198

Offline Toranga

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 21:33:19 »
To już trzeci tom Mrocznej Otchłani wyszedł?

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 22:32:56 »
To już trzeci tom Mrocznej Otchłani wyszedł?

Tak, 28 lipca miał premiere
FGO: 758,469,198

Offline kv

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 08 Sierpień 2021, 20:59:20 »
@Toranga, za dużo bawisz się w odgadywanie obrazków ;)

Offline Toranga

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 08 Sierpień 2021, 21:32:18 »
@Toranga, za dużo bawisz się w odgadywanie obrazków ;)

Już to gdzieś słyszałem. ;)

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: So, 09 Październik 2021, 15:44:16 »
Sierpień:


Nie sądziłem, że wypoczywając nad polskimi jeziorami trafię na bazarze na kilkanaście numerów kolekcji komiksów, niestety DC było mało, a z Marvela większość archiwalni x-meni, których nie trawię ¯\_(ツ)_/¯;
I,Vampire równie genialne jak zapamiętałem czytając to w Anglii w 2016, szkoda, że nikt tego nie wyda w Polsce;

Wrzesień:


Nadrabianie Egmontu
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 13:33:53 »
Październik:


Pora się pożegnać z gildią, trzecie z ostatnich pięciu czy sześciu zamówień gdzie coś przychodzi uszkodzone, mimo, iż paczka wygląda na nieruszoną, tym razem połowa zamówienia ubita. Katedra i Zdziczenie poszły na reklamacje, choć Talentless Nana i Snowpiercer też mogły, szkoda, że z reklamacji Katedra wróciła uszkodzona w innym miejscu ¯\_(ツ)_/¯ 

A wracając do komiksów to Katedra Otchłani dla mnie najlepszy komiks wydany w tym roku z tych co czytałem
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 21:23:50 »
Ostatnia grudniowa paczka raczej nie trafi do mnie przed końcem roku więc można by podsumować:

Listopad:


Blaze z Arknights wygląda świetnie, pierwszy w kolekcji komiks od Turusa, Kolonizacja sprawiła, że poczułem się jak na pierwszym roku studiów czytając "Zaginioną flotę" Jacka Campbella;

Grudzień:


Spokojny w wykonaniu Egmontu koniec roku, więc można nabyć parę pozycji, które wisiały na liście "do kupienia kiedyś" oraz tych od innych wydawców, Lost in Time wyrasta na mojego ulubionego wydawcę,

i moje tegoroczne top10 co bym nie zapomniał jak już się pojawi taki temat na forum:
1. Katedra otchłani [Lost in Time]
2. Kolonizacja T1 [Amber]
3. Kingdom Come [Egmont]
4. Superbohaterowie Marvela #116: Niewiarygodna Gwenpool [Hatchette]
5. Aquaman. Z głębin [Hatchette]
6. Batman. Klątwa Białego Rycerza [Egmont]
7. Pośród lasu [Egmont]
8. Horacio d'Alba [Lost in Time]
9. Mercy, tom 2: Łowcy, kwiaty i krew [NonStopComics]
10. Injustice. Bogowie pośród nas. Rok pierwszy. [Egmont]
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 20:32:47 »
Styczeń:


Jest i "zaginiona" paczka z grudnia z Sarią;
uzupełnienie Daredevila;
Wydział 7 lepszy niż myślałem, że będzie, przy spokojniejszym miesiącu zapewne zaopatrzę się w pozostałe numery;
Kolonizacja #2 ma spore szanse być największym rozczarowaniem roku, strasznie się zawiodłem po bardzo dobrym otwarciu;
Daphne Byrne kończy przeciętną przygodę z Hill House Comics, nie dziwię się, że poszło jako ostatnie, zdecydowanie najsłabszy komiks w serii;

Luty:


uzupełniwszy Green Arrowa z New52 o tomy 8 i 9 mam wszystko co nadawało się do czytania czyli tomy 4,5,6 od Egmontu oraz 8,9 od DC Comics, reszta to poniżej poziomu dna Rowu Mariańskiego;
Green Lantern #2 bo miałem #1 oraz #3 i #4, wciąż doskonały poziom i preludium do niezłych eventów kończących przygode G.Johnsa z latarnikami;
I,Vampire może kiedyś się trafi 3, ostatni tom w niezłej cenie upolować, sama historia na wciąż bardzo dobrym poziomie, lepszym niż większość New52;
JLA od Morrisona pewnie będę męczył z pół roku, ale promocja na stronie egmontu skusiła do uzupełnienia;
o Batmanie się wypowiadałem w innym temacie;
i na koniec artbook z Japonii z jedną z moich ulubionych postaci z Nasuverse czyli uniwersum Fate/Stay Night, Fate/Grand Order itd.
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #11 dnia: So, 02 Lipiec 2022, 23:38:00 »
Dawno nic nie wrzucałem i się trochę nazbierało
Spoiler: PokażUkryj








Z pozytywnych zaskoczeń Blue Phobia, Raz i na zawsze, On Mars_ oraz Joker/Harley wyróżniają się zdecydowanie, nie miałem zbyt dużych oczekiwań po tych pozycjach, a czytało się je wyśmienicie. Grand Blue wciąż trzyma świetny poziom całej serii;
drugi Injustice lepszy niż pierwszy, szkoda, że teraz seria będzie pikować z poziomem;
Sara graficznie cudownie, ale scenariuszowo już słabiej, nie pamiętam komiksu z tak nijaką główną bohaterką;
Kolonizacja po słabym drugim tomie wraca na lepsze tory, bardzo ciekawy plot twist w tym tomie;
Chainsawmana miałem odpuścić po 8 tomie, ale 9 i 10 są znacznie lepsze niż pozostałe razem wzięte,

Negatywnych jest więcej, Deadpool BW&R to przynajmniej dwie półki niżej niż Carnage w tym samym wydaniu;
trzeci DCeased to mieszanka ciekawego wątku młodych sidekicków z mega nudną resztą;
Odrodzenie nie licząc wątku
Spoiler: PokażUkryj
kosmity rozbitego na Syberii
wynudziło mnie niemiłosiernie, może następny tom będzie ciekawszy;
Batman Death Metal 3 i 4 miał łącznie może z dwa-trzy ciekawe fragmenty, choć miesiąc po ich przeczytaniu z obu tomów pamiętam ledwie moment jak
Spoiler: PokażUkryj
Green Arrow chciał się oświadczyć Canary
i to jeden z tych lepszych momentów xD;
Ród Kentów tak samo beznadziejny jak poprzednie pozycje sygnowane tytułem "Action Comics";
Szósty Detective Comics sprawił, że się mocno zastanawiam czy nie odpuścić dalszych zbiorczych, zwłaszcza, że fabuła się będzie kręcić obecnie
Spoiler: PokażUkryj
wokół nowego burmistrza


i zostaje z wyróżniających się Gideon Falls od Muchy, doskonałe połącznie klimatu grozy ze science fiction, chyba pierwszy raz w życiu będąc w pracy nie mogłem się doczekać powrotu do domu żeby wrócić do czytania i dowiedzieć się do dalej, osobiście uważam ten komiks na numer 1 tegoroczny,  a top5 prezentuje się następująco:

1. Gideon Falls
2. Raz i na zawsze, tom 1: Król nieumarły
3. Joker/Harley. Zabójczy umysł
4. Batman Imposter
5. Grand Blue

pozostaje czekać na Lost in Time i drugą Katedre Otchłani, Muchę i Primordial oraz Sentient i Egmont z Batmanem Ziemia Jeden 3, raczej inne pozycje nie dadzą rady wskoczyć do topki ;)
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 11:35:07 »
Wakacje, wakacje i po wakacjach,
lipiec:


Prawie sam Egmont. Sinestro Corps War to dalej fantastyczny i przełomowy dla tej części kosmosu DC event, który się świetnie czyta.
Drugi tom Knightfalla miałem okazje czytać po angielsku w zeszłym roku więc nie było to za wielu zaskoczeń fabularnych tym razem, następne tomy to jednak już premiery dla mnie, więc nie mogę się doczekać.
Wbrew większości opinii jakie czytałem Wieczna zima była dla mnie niezłym eventem nie wyróżniającym się poziomem od tego co ostatnio było serwowane od DC, na minus zeszyt z tytanami, który był nudny.
Czwarty tom DCEased to dla mnie największy wygrany lipcowych zakupów, po przeciętnym trzecim tomie spodziewałem się czegoś na podobnym niskim poziomie, natomiast dostałem coś znacznie lepszego.
Spoiler: PokażUkryj
Zombie plastic man służący jako fosa czy Constantine idący po trupach do celu
były świetnymi pomysłami.Choć i tu znajdą się drobne minusy jak rozczarowująco banalne zakończenie
Spoiler: PokażUkryj
infekcji anty-życia
, z drugiej strony kończący elseworld następny tom z
Spoiler: PokażUkryj
zombie Darkseidem
zapowiada się wyśmienicie.
Książęta Demony tom drugi na podobnym sprawnym poziomie co poprzednik, jak komuś się spodobał tom pierwszy to ten też powinien.
I został na koniec Superman i Legion. Fanem Supka nigdy nie byłem, ale mając w pamięci poprzednie tomy Johnsa w kolekcji od Eaglemoss miałem nadzieję na podobną rozrywkę. Tym razem nie pykło, niezłe rysunki to niestety za mało, żeby uznać to za dobrą historię.

sierpień:


Komiksów brak, ale za to dwie nowe figurki do kolekcji. Iron Man z tej kolekcji figurek od DeAgostini, szału nie ma, ale za te 15 złotych to można uznać za udany zakup. Drugą figurką jest W z Arknights, jedna z moich ulubionych snajperek. Gdyby nie to, że kolega z gildii z Japonii ją sprzedawał jako uszkodzoną (ma urwany jeden ogon) to bym się nie zdecydował, ale cena i pewność źródła mnie przekonały.
W spoilerze profil psychopatki z gry ;)
Spoiler: PokażUkryj

FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #13 dnia: So, 24 Wrzesień 2022, 22:41:28 »
Wrzesień, tylko zakupy z festiwalu:


Świetny pomysł z tym katalogiem niezależnych, dzięki temu Malarz trafił na moją półkę, resztę w sumie miałem na liście do kupienia, albo mocno rozważałem czy wziąć.
FGO: 758,469,198

Online Leyek

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 25 Wrzesień 2022, 00:21:14 »
Rafał Spórna był na festiwalu czy kupowałeś Pangeę na jakimś innym stoisku?