Autor Wątek: hansior - kolekcja  (Przeczytany 1986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hansior

hansior - kolekcja
« dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 17:45:57 »
Tak sobie pomyślałem, że wrzucę zdjęcia co powiecie o mojej kolekcji skoro nie kupuje dużo. Nie ma więc tego dużo, ale nie mam dużych wymagań, więc nie odczuwam braków. Od dziecka interesuje się komiksem i nigdy nie przestałem.
I tak Fistaszki kupuję regularnie od 2008 roku, co pół roku. Tutaj m.in. Fistaszki otoczone kawałkiem kolekcji książek mojej żony:


Kiedyś kupiłem Zagubione dziewczęta. W dzisiejszych poprawnych politycznie czasach ten komiks już się nie pojawi:


Też mi się wydaje, że fajne komiksy. U góry po prawej są Breakoff i Overload Adlera i Piątkowskiego. Poniżej moja ulubiona półka z obyczajówkami przy Prosto z piekła:


Półka poniżej. Na samym dole nic specjalnego - komiksy, które wszyscy kupują teraz na stosy:


Eden. Wychodzi nowa edycja, ale nie mam ochoty wymieniać. Szczególnie lubię zbiorcze prace Prosiaka, integral Kajtka i Koka w kosmosie i Opowieści Koka. Ten ostatni to wyjątkowy rodzaj humoru - Koko opowiada jakim to nie był bohaterem na morzu w ramkach, a na obrazkach widzimy jak było naprawdę:


Uwielbiam półkę na której jest Donżon pierwszy tom. Bo poza nim są też albumy m.in. Toppiego, Krzesło w piekle Gawronkiewicza czy Księga Genesis Crumba. W tej ostatniej treść pierwszej księgi biblii (dosłownie!) jest zilustrowana przez Crumba. Poza tym u góry jest Do Adolfów i Metropolis, które niedawno odkryłem u siebie na półce, i monumentalne Życie Yoshihiro Tatsumiego:

Offline Death

Odp: hansior - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 17:51:07 »
Tyko raz w życiu coś takiego zrobiłem. Ale musiałem. Kiedyś w małej raciborskiej księgarni zwróciłem uwagę sprzedawczyniom, że to niekoniecznie jest dobry pomysł, żeby ten przecudowny różowy album Alana Moore'a leżał na półce 6-12 lat obok Przygód Mikołajka i Kubusia Puchatka.

Offline donT

Odp: hansior - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 18:06:38 »
Zajebista, roznorodna kolekcja!
Lubie patrzec na zbiory ludzi, ktorych milosc do komiksu nie zatrzymala sie na Marvelu czy DC.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Death

Odp: hansior - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 18:20:34 »
Ja lubię takie gdzie Marvel kończy się na Jessice Jones, a DC na Gotham Central. I ta taka jest. :)
Jest tam kilka perełek, których nie mam i żałuję. Równonoce, Portugalia, Strefa bezpieczeństwa, Odległa dzielnica...

Bender

  • Gość
Odp: hansior - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 19:35:49 »
Jest co czytać! Super kolekcja

Offline roble

Odp: hansior - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 00:14:53 »
świetne wybory zakupowe.
ps. chciałbym mieć też jeszcze tyle wolnego powietrza na regałach.. :)

Offline hansior

Odp: hansior - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 07:23:58 »
Dzięki :) Jakoś nie ciągnie mnie do super hero, wolę komiksy z pomysłem. Ale totalnie sobie nie odpuszczam. Z WKKM wziąłem tylko komiksy z czasów młodości. Tak po prostu je lubię.

Offline hansior

Odp: hansior - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 21:07:53 »
Rząd Fistaszków idealnie dopasował się do półki Billy'ego, nie pozostawiając ani trochę wolnej przestrzeni. Wygląda to jakby regał był stworzony z myślą o szerokości poszczególnych tomików:



Dopasowany do szerokości każdego tomiku. Ale już nie do szerokości kolekcji. Cztery tomiki muszą stać na półce obok: