Autor Wątek: Megatron - komiksy i nie tylko  (Przeczytany 12569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Megatron

Megatron - komiksy i nie tylko
« dnia: Wt, 04 Maj 2021, 13:30:59 »
Myślę, że będzie bardziej przejrzyście posiadając własny wątek. Moje nowe nabytki to rzadko same komiksy, więc w głównym wątku mogą przeszkadzać komiksowym purystom ;)

Na zdjęcia całego zbioru przyjdzie czas po zakupie regału przy przekładaniu rzeczy na nowe miejsca.

W tym miesiącu moim hitem jest ręcznie wykonany, szydełkowy Usagi, którego dostałem w prezencie :)

Komiksowo może nie jest mocno, zwyczajnie widzę że wyszedłem na prostą i kupuję głównie bieżące rzeczy. Kolekcja Transformers zbliża się do końca, Conan już za mną i myślę wejść w Epic od Egmontu i nowe wydania na miękko Spawna na miejsce tych stałych wydatków.

W tle Warhammer 4ed pl. To marka która zabrała mi kilkanaście lat życie, głównie jako bitewniak. Zaskoczeniem dla mnie było, że od lutego wychodzi u nas nowe wydanie rpg. Teraz nie mam już z kim grać, ale poczytać i poczuć znów klimat... bezcenne :) Jeśli na MFGiK zwróciliście kiedykolwiek uwagę na nerdów malujących figurki, albo przy gotowych stołach prezentujących gry bitewne, to do 2015r mogłem być między nimi. W sumie stąd mój powrót do komiksów. Przychodziłem pokazywać nasze hobby, a wychodziłem z komiksami  ;D

Na koniec  literatura archeologiczna i numizmatyczna. Kilka ciężkich do zdobycia pozycji. Staram się kupować nowinki, a tu są jeszcze pozycje 2017 i 2019r




Offline kubisz

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 14:11:23 »
Sztos ten Usagi, lepiej wygląda, niż niejedna figurka kolekcjonerska :) Ale tam w tle też niezłe rzeczy widać na regałach, więc kupuj Pan kolejny i pokazuj cały zbiór.

Offline KubciO

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 17:51:05 »
Podpisuję się pod słowami kubisza - figurka (maskotka? pluszak?) Usagiego genialna! I oczywiście też czekam na więcej dobra. ;)

Offline rekinn

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 00:01:23 »
Czaderska maskotka!!! :o

Offline Bazyliszek

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 11:35:39 »
Uuuuu - X-Men Plakaty. To prawdziwy biały kruk. Ile za nich dałeś?

Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 13:13:03 »
19 900zł ;) Pomimo lat, wciąż szafka w domu rodzinnym jest pełna moich rzeczy. Znalazłem sobie sposób na tanie przesyłki międzynarodowe, 30kg za 70zł i tego typu rzeczy rodzina dodaje jako dopełnienie paczek. W tle złapało się np Kompendium Secret Service. Tego typu rzeczy.

Offline Death

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 17:22:25 »
Ten Usagi jest wyjebany w kosmos. :)

Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 12:48:58 »
Sporo książek w tym miesiącu, w komiksach wyczuwam sezon ogórkowy, będzie to nawet bardziej widoczne w następnych zakupach, gdzie zdecydowałem się na kilka "nowych" serii, tzn takich które najpierw nie znalazły dobrego czasu na zakupy, a potem próg wejścia był zbyt wysoki, ale to za dwa tygodnie :)

Nawet nie pakuję tego na półkę, poza kilkoma pozycjami. Przed kupnem regału chciałem aby było co już na nim postawić, bo warunkuje to jak rozstawić półki, by potem nie przemieniać.

Kilka zdawkowych opisów przed kolejnymi fotkami.



Z numerem 1 jest tu tylko Shaman King, kupię początek i zobaczę czy chcę więcej. Reszta to praktycznie same kontynuacje tego co czytam. Może poza Wiedźminem. Pomimo mojego uwielbienia tej postaci, to pierwszy komiks od DH jaki kupiłem. Wcześniej odpychała mnie nowa wizja Wieśka.

Pangea Mazut. Wszystko co ładne z tego komiksu znalazło się w trailerze. Przed przeczytaniem już lekkie zawiedzenie.

Kajko i Kokosz. Podobają mi się te żywe kolory. Kontynuacja nie musi być kopią pierwowzoru.

Top Secrety. Czytał ktoś w latach 90tych? Reedycja od Retronics.



Żywa Woda. Jak denerwują mnie wpisy Marka Turka, to ten komiks trzeba mieć. Dla mnie najlepsza polska okładka.

Epic Spiderman. Zastanawiam się czy jako dzieciak umiałem czytać, lub czy rozumiałem co czytam :) Kadry poznaję, historie są jakby inne niż to co zapamiętałem. Podoba mi się, chcę więcej np Punisher czy XMen z Semicowej ery.

Gigantomachia. Po śmierci Miury byłem gotów kupić to z Amazona po angielsku, nawet nie wiedziałem, że jest to już u Nas wydane.

Eden na miękko. Podobnie jak z Alitą może chciałbym to w hc, ale to kolejna uciążliwa dystrybucja z przedpłatami i osobnymi wysyłkami. Mam już dość po Conanach i Transformerach z Hachette. Wolę jednak kupować tam gdzie jednocześnie mogę dostać dużo tego co mnie interesuje.

Jellinge. Jestem świeżo po przeczytaniu dwóch pierwszych części. Może nie skomplikowane, ale zgrabne historie. Myślałem, że seria upadła po dwóch albumach, ale na szczęście jest jeszcze jeden. Wydany w 2017, ktoś wie czy może będzie kontynuacja? Może po prostu album wychodzi raz na kilka lat.

Książka Miecze Europy, to nowość. Ładnie wydany album dający pojęcie o przedmiocie który pewnie też występuje w co drugim komiskie ;)



Kronika Thietmara. Przeczytałem już pewnie setki książek czy artykułów bazujących na niej, a te zawsze pokazują wyrwane fragmenty ważne dla danego autora. Trzeba sięgnąć po źródło jeśli człowieka ciekawi ten okres historyczny. O dziwo napisana żywym językiem, co nie często się zdarza średniowiecznym kronikom.

Upodobanie. Lubię książki pokazujące tę historię, która nie służy budowaniu wizji narodu. Grunwald, Wiedeń, wyklęci, a chłopi w tamtych czasach też mieli swoje grzeszki.



Ego Gertruda. Każdy kojarzy Tokarczuk, ale chyba nawet feministki nie ogarniają, że pierwszą polską literatką była kobieta. Córka Mieszka II, Gertruda Mieszkówna, gdzie jeszcze 300 lat później Kazimierz Wielki był udokumentowanym analfabetą. Książka będzie trudna, to studium literackie, ale chcę coś więcej wiedzieć o tej zapomnianej księżnej. Mamy w głowie że średniowiecze to mrok i patriarchalizm, a ile osób z naszych znajomych pisze poezję w obcym języku :)



W połowie lipca wrzucę kolejne nowości i foty z przebudowy biblioteczki.

Online bibliotekarz

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 14:13:57 »
Prawie wszystko znam. :)

Miecze Europy to nie tyle nowość co nowe wydanie (nakład poprzedniego z inną okładką skończył się kilka miesięcy temu).

Upodobanie wbrew pozorom nieźle się czyta i polecam inne książki Wiślicza. To połączenie znakomitego warsztatu historyka, mało znanej tematyki i całkiem przyjemnej lektury, gdzie źródła historyczne stają się zarazem źródłem komizmu ze względu np. na opisywane nieporozumienia między chłopami a "wójtem i plebanem".

Drugi tom Babija to dobre opracowanie wojskowości, choć mam wrażenie, że autor trochę się powtarza. Zarazem mamy już dostępne dwa tomy opracowania w podobnej tematyce Górewicza.

Kronika Thietmara ma późniejszą redakcję autorską, o czym wiadomo od stosunkowo niedawna. Nie została dotąd przełożona na język polski. Natomiast masz wydanie trzecie, w pierwszym jest dodatkowo tekst oryginalny.

Barkowskiego nie mogę polecić. Błędy, które popełnia wołają czasem o pomstę do nieba. Nie wiem czy nie lepiej czytać hasła z wikipedii niż jego opracowania bitew.

Jellinge to ostatni tom i kontynuacji nie będzie. Potem pojawiła się inna seria historyczna - Mieszko i tę polecam koniecznie sprawdzić.

Żywa woda i pozostałe zeszyty miewają genialne warianty okładkowe. Niestety w środku jest gorzej, wyraźnie widać pośpiech twórców. Od niedawna widać również, że całość ma spinać pewien wątek słowiańsko-pogańsko-mitologiczny.

Coś jeszcze chciałem napisać, ale muszę uciekać do pracy :)

Ogólnie bardzo podoba mi się ten zakup :)
Batman returns
his books to the library

Offline turucorp

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 19:02:34 »
Żywa woda i pozostałe zeszyty miewają genialne warianty okładkowe. Niestety w środku jest gorzej, wyraźnie widać pośpiech twórców. Od niedawna widać również, że całość ma spinać pewien wątek słowiańsko-pogańsko-mitologiczny.

Poddenerwuję trochę @Megatrona samym faktem, że tu się odzywam (przepraszam), ale wuja tam pośpiech twórców. Faktem jest, że Arek Klimek zrobił „Żywą wodę” w miesiąc, bo mieliśmy nóż na gardle z powodu innego rysownika, któremu tak się nie śpieszyło, że przez pół roku powstała jedna plansza.
Nazwanie jego kolejnego występu, czyli „Heleny” pośpiesznie narysowaną to jakiś żart (podobnie jak rzeczy Owedyka czy Kaczmarczyka).
I nie, klamra spinająca całość nie będzie wątek słowiańsko-pogańsko-mitologiczny, chociaż takie motywy się przewijają :P
Już znikam (BTW spoko kolekcja, chociaż mocno sprofilowana  ;) )
« Ostatnia zmiana: Śr, 30 Czerwiec 2021, 19:04:12 wysłana przez turucorp »

Online bibliotekarz

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 23:48:11 »
Może mają inną robotę i W7 rysują tylko wieczorem w przerwach na reklamę. Bywa trochę lepiej lub gorzej, ale w żadnym zeszycie plansze nie są dopieszczone (w przeciwieństwie do okładek).
Batman returns
his books to the library

Offline turucorp

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 00:08:59 »
Może mają inną robotę i W7 rysują tylko wieczorem w przerwach na reklamę. Bywa trochę lepiej lub gorzej, ale w żadnym zeszycie plansze nie są dopieszczone (w przeciwieństwie do okładek).

Plansze do W7 powstają najczęściej jako „trzeci etat”, ale z równą starannością, co rzeczy, które robią w innych projektach, podałem ci przykłady, możesz sobie po nie sięgnąć i porównać z innymi komiksami Klimka, Owedyka czy Kaczmarczyka. To nie jest zbyt skomplikowana czynność i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.
Uważam za pomówienie (mam nadzieję, że niecelowe), że plansze do tej serii powstają w pośpiechu i są gorsze niż inne komiksy wykonujących je rysowników.
Doceniam, że masz swoje zdanie i wyrażasz swoją opinię, czasami jednak warto skonfrontować to z rzeczywistością i dokonać uczciwego zestawienia, przed wygłoszeniem swojej oceny.
Pozdrawiam.

Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 10:38:09 »
BTW spoko kolekcja, chociaż mocno sprofilowana  ;)

Tak i nie! W jednych zakupach leżą razem komiksy polskie, europejskie, superhero i mangi. Jest tu wiele osób, które nie wezmą czegoś spoza jednej kategorii. Z komiksów nie interesują mnie w ogóle tylko te koślawo narysowane obyczajowe historie, że kogoś gnębiono w szkole, albo jechał rowerem i mu się popsuł ;) Gdy w myśli wypowiadam słowo komiks brzmi ono tak jak wypowiada się słowo bomba! i takich właśnie szukam.

Dla mnie Wydział 7. ma normalny poziom rysunków. Najłatwiej przyrównać mi go do BRPD. Hellboy miał często lepsze, ale BRPD też wciągnąłem i byłem zadowolony.

Offline turucorp

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 10:56:07 »
Pisząc „sprofilowane” miałem na myśli pewien ich charakter, a nie kraj czy region pochodzenia. Nic negatywnego ;)
Chociaż obecność komiksu Spórnego trochę mnie zaskoczyła (ale tylko trochę).
Jeśli chodzi o Wydział, to zupełnie poważnie w kwestii rysunków odsyłam każdego zainteresowanego do porównania rysunków z innymi komiksami ich autorów, Budziejewski opublikował sporo komiksów historycznych, Adler robi te swoje rzeczy „z balonami” ;) itd. itp. można ułożyć plansze obok siebie i odpowiedzieć sobie, czy zarzut o pośpiech i niestaranność jest prawdziwy  ;)

Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 11:28:44 »
To jasne, że mam sprecyzowane zainteresowania które można zamknąć w pytaniu co działo się między 805-966r na terenie zakreślonym promieniem 1000km od Wielkopolski, jednak Sci-Fi też leży sporo u mnie.

Czego spodziewam się po Pangea Mazut? Coś pomiędzy Niezwyciężonym, Ghost in the Shell czy Blade Runner. Rozważań czy życie inne niż znamy jest życiem. Temat parowóz całego nurtu cyberpunkowego i w dużej mierze całej futurystyki.