Autor Wątek: Megatron - komiksy i nie tylko  (Przeczytany 12574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eyeless

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 26 Grudzień 2021, 20:49:04 »
Ogólnie, to świat dysku ma swoje podcykle, 2 tytuły , które wymieniłem dotyczą historii o straży w Ankh Morpork. Pierwszym z nich jest "Straż, Straż", Zbrojni i Na glinianych ... to tomy nr 2 i 3, więc ewentualnie tracisz w kontekście podcyklu jeden tytuł.

Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 16:15:20 »
Lek na skołatane serialem serce fanboya 8)

Format podobny do Libertago, na jednej fotce porównanie z Szninklem, ok 50 stron opowieści plus trochę szkiców.





Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 12:49:40 »
Najnowsze nabytki. Wychodzi na to że wygrzebałem się z kupowania zaległości! Będzie już jakieś pięć lat od powrotu do komiksowa i cały czas chciałem nadrobić nieobecne lata. Teraz już na 90% kupuję nowości, a po zamówieniu które dziś dołożyłem przed końcem promki Gildii będę już całkiem na prostej i wydatki komisowe spadną o połowę  :P



Tutaj co wpadło w połowie stycznia. Oglądałem sobie unboxing na kanale MarcaZ i widzę wznowienie Blacksadów których mi brakuje. Bum i zamówienie, tak działa kompulsywne kupowanie :)



Trochę mang i magazynów archeologicznych do czytania po niemiecku, aby nie być jak głąby co siedzą od lat na emigracji i oglądają tylko TVP.



Zakup który ma mnie wyleczyć ze zbieractwa. Będąc w rodzinnym mieście na urlopie zgadałem się z kumplem i po którymś piwie namówił mnie na powrót do grania. Piętnaście lat nie miałem gitary w ręku, a spróbowałem pograć u Niego i okazuje się że to jak z rowerem, nie zapomina się. Kto gra, ten wie że to zakup ekonomiczny, z pierwszej półki cenowej o jakiejś już ugruntowanej jakości wykonania.

Offline LukCook

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 13:52:49 »
Wydatki nie spadają po nadrobieniu zaległości. Będziesz kupował więcej nowości  8)

Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 14:08:28 »
W normalnych latach pewnie jest to możliwe :) Teraz przy zawirowaniach z papierem, wskoczyło dużo mniej zapowiedzi. Tak z głowy wiem że interesuje mnie Venom od Muchy, Batman semicowy od Egmontu i Borgia od Screamu. Tu na fotce nie widać, ale odpadły mi Haszetowe Transformery. Brak kolekcji do opłacenia to też spory luz.

Offline Death

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #80 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 14:28:24 »
Początek kącika archeologicznego.
O, świetnie wyglądają te magazyny o archeologii. U nas wychodzi takie coś:

Czasem sobie kupuję. W Niemczech polecam Neanderthal Museum, zarąbista sprawa. Byłem w ubiegłym roku.
Koniec kącika archeologicznego. :)

Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #81 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 14:39:02 »


Mam i nasze AŻ. Tam też wygrzebałem się z archiwaliów i teraz prenumeruję. W czwartek na ich fb będzie dla mnie mega ciekawy wykład A. Buko o archeologicznym spojrzeniu na początki Polski. Naukowiec potrafiący się ciekawie wypowiadać, najnowsze badania i temat który od lat mnie ciekawi. Polecam!

Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #82 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 14:00:07 »
Paczuszki z lutego. Stosik jakby mniejszy, a leży tam jeszcze kilka ostatnich nadrabianych tytułów. Nad Punisherem MK zastanawiam się czy warto w to wchodzić  czy może zakończyć na tym co mam.

@LukCook pisał poprzednio że zacznę kupować więcej nowości i torchę ciekawostek wpadło od tamtej wypowiedzi. Ma wyjść City Hunter i Dorohedoro, tytuły których długo szukałem po angielsku za normalne pieniądze i w sumie już odpuściłem, a tu cyk i będą po naszemu. Do tego jeszcze Samotny Wilk którego chcę sobie wymienić gdyż będzie w większym formacie.

Na dole Franko z crowdfundingu. Całe 8str komiksu  8) Jak to ze zbiórkami, rzadko jest się sytym. Dostałem dużo, nie narzekam ale do kolejnej się nie dołożę, a trwa teraz związana z Commodore 64.



Pierwszy tom kolekcji Świata Dysku musiałem szukać na allegro, szybko się wyprzedał. Mogę wreszcie zacząć czytać, bo tomy ukazują się w dobrym tempie i zaraz będzie ich tyle że nie podołam. Na Gildiowej promce wypatrzyłem za bezcen Władcę Pierścieni i wymieniłem go sobie na nowe wydanie. Także przypadkiem dowiedziałem się że wychodzi u nas paragrafowe Fighting Fantasy. Mam już w oryginale, ale tu są zmienione ilustracje, więc produkt całkiem inny w odbiorze. Lubię tego typu gry, kultowy Dreszcz czy Goblin autorstwa Jacka Ciesielskiego są mocno inspirowane serią FF.



Na koniec naukowo. Świetna książka o monetach Krzywoustego. Numizmatyka ma punkty wspólne z komiksem. Każda moneta to połączenie obrazka i tekstu, można też badać w jakiej kolejności były one wybijane, tworząc z rozsypanych kadrów komiksowy pasek propagandowych dokonań władcy. Ktoś powie kiepska grafika, moim zdaniem wciąż lepsza niż poziom współczesnego polskiego komiksu ;) :D


Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #83 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 10:23:49 »
Też tak macie, że kupki zmniejszacie? :) Jakoś tak bez planu co miesiąc ok 20% mniej wpada mi do koszyka. Zakupy na kwiecień też już zamówione i trend dalej się utrzymuje. Tytułów na rynku jest wciąż dużo ale większa część poza moim radarem. Może nadrobię amazony, na taką Nausicaa czaję się już od paru lat.


Offline Arne

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #84 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 13:33:57 »
Mi jedynie udaje się ograniczyc szybkość przyrostu kupki z zaleglosciami :)

Offline Death

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #85 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 13:44:15 »
Niby, mniej kupuję, ale nie czytam, bo już miesiąc śledzę Ukrainę. Mame, nie teraz, traktorzyści przejęli kolejne 7 czołgów.

Offline Gazza

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #86 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 15:43:52 »
Też tak macie, że kupki zmniejszacie? :)
Kupka chyba w standardowych ilościach - nie sprawdzam, spłukuję. ;)
Ale fakt - ostro przystopowałem z zakupami. Czegokolwiek bo komiksy to tylko część zainteresowań.
Choć Twoje stosiki inspirują by trochę ponadrabiać. Ale może za miesiąc...? :)

Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #87 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 13:11:26 »
Boję się czytać Donżona, bo to straszny chudziak. Przeczytam w dwa wieczory i będę zły na wydawcę kolejne dwa lata  8)




Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #88 dnia: So, 28 Maj 2022, 12:44:50 »
Po jednej stronie leżą majowe zakupy w Gildii, a po drugiej to co zbierało mi się w Polsce. Są tam jeszcze Transformery, czy Blame z marcowej promki Mandragenu.

Knightfall to pierwszy Batman na mojej półce. Oglądaliście T. Kołodziejczaka jak wczoraj mówił o "żerowaniu" na sentymentach. Nie uważam tego za 100% trafne. Owszem jestem z pokolenia semicowego, ale wtedy Batmana kupowałem tylko wtedy jeśli z nudy nie miałem na co innego wydać kaski. Prawdopodobnie nie podobał mi się wtedy gdyż nie celował w mój wiek, wolałem jednak supermoce i ekstra kostiumy. Kupiłem gdyż liczę na klimat quasi Lovecraftowy z którego też czerpie jeden z moich ulubieńców Hellboy. Mówienie że sprzedaż semiców napędza tylko sentyment upraszcza temat i będzie źle wpływało na przyszłe wybory tytułów.


Offline Megatron

Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
« Odpowiedź #89 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 12:24:13 »
Czerwcowe cudeńka.