Autor Wątek: marcing - kolekcja  (Przeczytany 40239 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 17:47:46 »
Ilustracja będąca połączeniem Wykolejeńca z Liskiem i Dzikiem chodziła za mną już od jakiegoś czasu. Na MFK 2019 podszedłem po wrys do Wykolejeńca, ale mój pomysł na rysunek był zbyt pracochłonny na warunki festiwalowe, a drugiego nie miałem i dostałem portret kobiety-gumy. Drugi pomysł przyszedł mi do głowy, jak wychodziłem ze strefy - bohater Wykolejeńca jadący pociągiem i patrzący przez okno (w komiksie jest kilka takich kadrów) na wzgórze z drzewem, przy którym siedzą Lisek i Dzik. Ostatecznie powstała inna ilustracja, ale wyszła bardzo fajnie :)

Z Małym Księciem było małe nieporozumienie - zależało mi na ilustracji do konkretnej sytuacji z książki, kiedy główny bohater spotyka na Ziemi lisa. Najpierw powstała jednak ilustracja będąca bardziej swobodnym nawiązaniem do treści, z lisem wyłaniającym się z rozgwieżdżonego nieba, którą oczywiście też wziąłem :) Ilustracja z postaciami siedzącymi na łące powstała jako druga i to w dwóch wariantach, drugi wygląda tak:



Wybrałem wersję ciemniejszą, ale ostatecznie i tak dostałem obie :) Drugi wariant będzie prawdopodobnie na prezent, jeżeli będę w stanie się z nim rozstać.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Grudzień 2020, 18:20:20 wysłana przez marcing »

Offline fragga

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 20 Grudzień 2020, 12:32:22 »
Rewelacja!

Offline 79ers

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 20 Grudzień 2020, 20:07:05 »
Piękny obrazek  ;D. Przez chwilę myślałem, że z białych kwiatków jest jakiś napis  ;)

Offline marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #78 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 20:30:12 »
Vogońska Flota Budowlana od Łukasza Kowalczuka - nie musiałem się długo zastanawiać kto powinien to narysować :)


Offline marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 22:39:32 »
"Anubis. Thin Places" Joanny Karpowicz - egzemplarz 6/10 z dodatkowym printem. Na zdjęciu tego akurat nie widać, ale print na mocno błyszczącym papierze, dla mnie lepszy byłby matowy. Sam album wyszedł świetnie.















I jeden z reprodukowanych w środku obrazów - Anubis z dziwnym rowerem. Czyli tak naprawdę niezbyt udanym rowerem, ale jak wiadomo rower nie tak łatwo narysować ;)



Offline kenji

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #80 dnia: Pt, 05 Luty 2021, 11:26:30 »
ja posiadam wersje 9/10:)

tak , zgadzam się - print jest zrobiony na mocno świecącym papierze , a chyba lepiej prezentowałby się w macie.
i szkoda że nie posiada podpisu autorki wraz z numeracją.

Offline marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 22:45:08 »
Kilka fajnych zdobyczy z ostatnich dwóch tygodni :)

- Ostatnie drzewo w wersji limitowanej. Dorzuciłem jeszcze trochę pesos w zamian za ilustrację od Grzegorza Pawlaka i poprosiłem o portret Shodan.


- Od Grześka Pawlaka jeszcze Noirtober 2019 z wrysem



- Rodacy 3 z aukcji PSK dla WOŚP



- Komisarz Ueberschaer 1 podpisany przez scenarzystę, ze szkicem jednej z plansz





- Zamówienie ze sklepiku zinowego Kasi Kamieniarz






Offline marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #82 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 14:11:43 »
Zamówiona u Macieja Sieńczyka ilustracja do "Wykładu profesora Mmaa" Stefana Themersona. Format A3, tusz i kredki pastelowe na brystolu.


Offline sgor

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #83 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 20:48:51 »
@marcing

Rewelacja, świetna praca. Sieńczyk ostatnio jest w dobrej formie :)
(Nie wiem dlaczego, ale nie można dać „kciuka w górę” w Twoim wątku - o, już można :) ).
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Marzec 2021, 21:28:56 wysłana przez sgor »

Offline marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #84 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 21:14:34 »
I do tego tempo ekspresowe - od pierwszego maila do dostarczenia przesyłki przez kuriera minęło 10 dni, w tym czas na skończenie jakiegoś poprzedniego zlecenia i przeczytanie (pewnie fragmentów) Themersona :)

Offline marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #85 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 22:32:48 »
Kilka prac od Edyty Bystroń

- Na koniec wszystko spłonie

Bardzo fajna "patchworkowa" plansza "Mamy awarię"



Końcowa sekwencja komiksu


- Zebranie obowiązkowe




- Zamówiona ilustracja do powieści Michaela Ende "Momo"


Offline marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 14:25:02 »
Kilka lat czekania i wreszcie jest :) Fastnachtspiel i sporo fajnych dodatków (a i tak nie wziąłem wszystkich).









Oryginalny rysunek karty tarota (Tobiasz przeklęty) i kadr-niespodzianka:




Offline turucorp

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 14:55:58 »
Odrazu wyjaśniam (zapewne nie ostatni raz), te pożółkłe ślady na oryginałach to efekt składowania rysunków jeden na drugim, jeden ze składników „tuszu” z markerów i pisaków przenika przez papier i zostawia taki „cień”  :-[

Offline marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 15:28:57 »
Bez obaw, ja nie będę składał reklamacji ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Kwiecień 2021, 15:31:12 wysłana przez marcing »

Offline turucorp

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 15:53:04 »
Uffff...  ;)
BTW wrysy są zrobione kredką, nie powinno się z nimi nic dziać.
Miłej lektury.