Autor Wątek: marcing - kolekcja  (Przeczytany 40258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #105 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 16:34:43 »
Dzięki :) Z tych prac chyba faktycznie Słodkie chłopaki robią największe wrażenie na żywo.

Online marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 29 Marzec 2022, 17:23:38 »
Nagrody z kampanii wspieram.to Rzeźzina. Sam komiks nieduży rozmiarami i objętościowo (jak to zin), za to bardzo dużo różnych dodatków (Niekrozin nie wiem dlaczego wydrukowany w dwóch różnych formatach).



I zdaje się że był to jakiś moment, że dawno nie kupiłem żadnych oryginałów, bo wziąłem aż 5 :) - Zvyrke, Maciej Pałka, Wojtek Zieliński i 2 x Tomxyz.


Online marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #107 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 00:25:52 »
Trochę zdobyczy z Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej. Byłem tylko w sobotę i głównie po darmowe ziny, więc zakupy skromne:



Darmowych komiksów zgarnąłem coś koło 30 polskich i z ciekawości jeszcze kilka amerykańskich z FCBD. W tej drugiej grupie głównie zajawki dłuższych komiksów, w większości dla mnie średnio interesujących. Polska formuła darmowych zinów jakoś bardziej do mnie trafia.

- Wilq Superbohater odcinek specjalny - Troczek tortury (Bartosz Minkiewicz). Bardzo dobry szort i przykład na to, ile można zmieścić na 4 stronach.


- Rzeźzin spod lady (Zvyrke/Tomxyz). Fajne uzupełnienie Rzeźzina o dwa krótkie komiksy z rzeźnikiem (w Rzeźzinie pojawił się tylko na okładkach i w dodatkach). I mam oryginał okładki :)


- The Backpacked #2 (Urszula Kordian Przybylska). Dwójka bohaterów kontynuuje wędrówkę (jeżeli dobrze pamiętam celem jest Norwegia) po drodze natykając się na kolejne stwory z legend (Leszy, Baba Wodna). Tym razem zbiór szortów. Poprzednia część z jedną dłuższą historią bardziej mi się podobała, ale nadal jest to całkiem fajny pomysł na zin.


- 300 koron (Mikołaj Lotgar Łukasiewicz i Artur Biernacki). Krótka historia wiedźminopodobna, świetne rysunki.


- Kokon (Piotr Czarnecki, Weronika Dobrowolska, Martyna Wojciechowska). Trzeci już chyba zin z karaczanami. Może nie tak dobry jak poprzednie, ale nadal bardzo lubię.


- Shroomlady - kilka inktoberowych ilustracji Marty Falkowskiej


- Sienkiewicza (Bartosz Sztybor, Piotr Nowacki) - też pamiętam lata 80-te :)


- Zin zinów (Dominik Szcześniak) - kolejny komiks wspomnieniowy, tym razem o zinach sprzed 20 i więcej lat. Fajny scenariusz i rysunki, jeden z lepszych zinów w całym zestawie.


- Ada M kontra zło (Dawid Bordewicz i Recenzje Bułek). Noc dziadów - wieszcz AdaM walczy z Kordziadem :)


- Człowiek-Cieć Epizod 1 Porwanie (Adam Kołodziejski). Świetna parodia superhero z bardzo dobrymi rysunkami, liczę na kolejne epizody.


- Gdy Święty Kokon skrywa tajemnice i dziwa (Michał Traczyk, Tomasz Niewiadomski). Dość chaotyczny ciąg dalszy przygód Nerwolwera na tropie Heavy Metyla. Rysunki Tomasza Niewiadomskiego zawsze na plus.


- Bronx Story. Naleśniki (Dominik Szcześniak, Grzegorz Pawlak). Prosta, krótka historia o niedoszłej wspólnej kolacji Małego z córką. Świetny środkowy fragment (w zasadzie ilustrowana proza) o wizycie w punkcie obsługi klienta w gazowni. Plus streszczenie poprzednich odcinków.


- Przygody smoczycy Falisławy (Małgorzata i Magdalena Lewandowskie). Nowe wersje dawnych legend. Może nie jakoś bardzo oryginalne, ale czyta się nieźle, rysunki też spoko.


- Dusza trębacza (Martyna Bolanowska). Poszukiwanie zagubionej duszy przyjaciela. Rysunkowo jeden z ciekawszych zinów z tej edycji.


- Love Bolo (Otoczak). Fajny zbiór rysunków i jednoplanszówek.


- The Great Filter (Tomasz Spell). Sporo fajnie pomyślanych szortów klimatycznych.


- Fanga 2 i 3/4 (Antologia). Kolejna darmowa odsłona Fangi, bardziej do oglądania niż czytania.


- Człowiek, który chciał zabić Johna Wayne'a (Nuno Saraiva). Cztery szorty, których bohaterem jest Stalin (lub jego pomnik). Bardzo fajne rysunki i niezłe historie, przeczytałbym chętnie więcej.


- Zin podwójny - Bandana Zin (antologia) i Zielonostwór (Olaf Setlik i Nina Setlik). Sporo nazwisk autorów, żadnego nie kojarzę. Część szortów wygląda jakby były rysowane przez dzieci.


- Gwiezdny rycerz (Mateusz Leszczyński). Coś jakby pierwsze zdanie baśni, z fajnymi ilustracjami, ale tylko to zdanie, bez baśni ;)


- Własnym głosem. Herstorie aborcyjne (Antologia). Zajawka zapowiadanej antologii.





To w sumie wszystkie, który mi podeszły, pozostałe już takie sobie. Do przeczytania został mi jeszcze Darmozin #7 i AKT 0 zł.

Do kolekcji wpadło też kilka wrysów i dedykacji:

- Marta Falkowska i Tomasz Kontny (Ostatnie drzewo)



- Anna Krztoń



- Błażej Milewski i Kube


- Tomasz Kontny, Tomxyz, Zvyrke (Rzeźzin)







- Tomasz Kontny i Marek Turek (Azyl)



- Jakub Babczyński



- Jakub Babczyński i Jerzy Szyłak



- Bartosz Minkiewicz



Online marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #108 dnia: So, 07 Maj 2022, 22:59:22 »
Anglojęzyczne różności z ostatnich kilku miesięcy.

Sky Masters of the Space Force - pierwsze kupione przeze mnie komiksy z rysunkami Jacka Kirby'ego, do tego z Wallacem Woodem jako inkerem. "Dailies" czarno-białe, "Sunday Strips" w kolorze.








Jeszce wcześniejsze SF - Spacehawk Basila Wolvertona





Wydany niedawno przez Fantagraphics "Squek the Mouse" Massimo Mattioliego. Trochę taki undergroundowy Tom i Jerry z dużą dawką seksu i przemocy. Fajny duży format ~26x35 cm, chyba tego nie sprawdziłem i przy cenie 66 zł w preorderze spodziewałem się, że komiks będzie mniejszy.



I jeszcze jedna mysz, ale w zupełnie innym klimacie - "Quimby the Mouse" Chrisa Ware (zakup z FB)





Dwa katalogi z wystaw oryginalnych plansz z Calvina i Hobbesa, wydane w 2000 i 2015 roku. W pierwszym wybrane komiksy z niedzielnych wydań gazet - skany oryginalnych plansz i wersje kolor do druku, z komentarzem Billa Wattersona. W drugim dłuższy wywiad z Wattersonem, trochę tekstów o Calvinie i Hobbesie i skany oryginalnych pasków tygodniowych i niedzielnych.






Life of Che - szósty komiks z rysunkami Alberto Brecci i drugi z rysunkami Enrique Brecci.




Weathercraft Jim Woodringa - w oczekiwaniu na limitowany "One Beautiful Spring Day"





Metax Antoine'a Cosse





Grunt - The Art and Unpublished Comics of James Stokoe. Długo miałem w schowku, w końcu się zdecydowałem na zakup i nie żałuję. Jeden z fajniejszych artbooków jakie mam, do tego z krótszymi komksami, więc nie tylko do oglądania.








Good News Bible - The Complete Deadline Strips of Shaky Kane. Trochę szkoda że na miękko przy dość dużym formacie, z drugiej strony bardzo podoba mi się sam design tego zbioru z Breakdown Press - okładka, grzbiet, spis treści, zdania na całą stronę we wstępie, i druk na fajnym ofsecie.








Cry Punch Comics #1 - antologia krótkich komiksów inspirowanych mangami Shonen Jump (Shonen Jump nie znam, ale na pewno inspirowane mangami ;) ). Twórcy z Europy i Ameryki, z kręgów "indie comics". Fabuły wyglądają na dość pretekstowe, ich głównym zadaniem jest doprowadzenie do efektownych scen walk, ale rysunki świetne. I całkiem fajnie wydane - z jednej strony przez okładkę i papier mam skojarzenia z tanimi mangami, z drugiej jest to jendak duży i chyba dość nietypowy jak na mangę format 21x26 cm.







Patrick Sparrow - Comrade Kill. Po szybkim przekartkowaniu wygląda trochę na Prison Pit w kolorze. I pewnie dlatego zamówiłem w sierpniu 2021 - w momencie jak przyszła paczka zdążyłem już zupełnie zapomnieć o tym komiksie. I pewnie też dlatego że bardzo lubię Adhouse Books, szkoda że zakończyli działalność.


Mój obecny setup Hellboya. Długo rozmyślałem nad Library Edition ale zupełnie nie mam na to miejsca.


Forma polskiego wydanie Trawy jakoś zupełnie mi nie podeszła, wymieniłem na wydanie z D&Q od razu z kolejnym komiksem autorki.


Dwa komiksy "superbohaterskie" z małego duńskiego wydawnictwa Backyard Barons / Baggaardsbaroner.
Nilas Rd - Ubermensch The German Superhero (oraz Mme Mechange The French Supervillain)



i "Dr Murder and The Island of Death" Emila Friisa Ernsta (jego komiks jest też w Cry Punch Comics #1)





Trzeci Batman Josha Simmonsa (pierwszy jest w Kosmatej pułapce)




Komiksy z Decadence Comics (Lando/Tsemberlidis). Wrzucałem już zdjęcia wrysów od Lando, ale że te komiksy mam ciągle przy biurku to zrobiłem jeszcze kilka zdjęć ze środka :)
Lando - Crescent Loop i Stones in Focus





Stathis Tsemberlidis - Binary Decay, Prismatik Man #2 i tetralogia MOA-192B.








Jeremy Bastian - Cursed Pirate Girl The Devil's Cave. Gęsto zapełnione strony i często dość nietypowo rozmieszczony tekst, okaże się jak się to będzie czytać. Fajna rozkładówka. Trochę żałuję, że spóźniłem się na wydanie HC pierwszej serii, na filmikach wygląda bardzo fajnie.



Tommi Musturi - Future 7 i 8. Jeszcze dwa zeszyty i będzie można czytać całość :) (Pierwsze dwa zeszyty przeczytałem, potem były jednak dłuższe przerwy i teraz już czekam na komplet)







Jeffrey Lewis - Statics #1. Nowa seria antologii krótkich komiksów Jeffreya Lewisa. Formuła wygląda na podobną jak w przypadku Fuff - mieszanka historii autobio i fikcji.




I jeszcze kilka zeszytówek na koniec.





« Ostatnia zmiana: So, 07 Maj 2022, 23:05:28 wysłana przez marcing »

Bender

  • Gość
Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #109 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 00:31:51 »
Grubiutko! 👌

ukaszm84

  • Gość
Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #110 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 11:47:40 »
Muszę przestać wchodzić w tematy Twoje i Bendera bo pokazują mi co tracę, nie kupując zagranicznych wydań. Serio, super dobór tytułów.

Offline Rodrigues

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #111 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 13:34:55 »
No dokładnie. Nie wziąłbym wszystkiego, ale niektóre pozycje to dla mnie przekozaki. Z tego zestawu najbardziej podoba mi się James Stokoe i Jeremy Bastian.

Bender

  • Gość
Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #112 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 13:37:33 »
Jak dla mnie kozacko wyglądają Ubermensch i Dr. Murder

Online marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #113 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 15:23:32 »
Muszę przestać wchodzić w tematy Twoje i Bendera bo pokazują mi co tracę, nie kupując zagranicznych wydań. Serio, super dobór tytułów.

Ja próbuję trochę przystopować z zagranicznymi wydaniami, bo rzeczy do przeczytania mam już i tak chyba na kilka kolejnych lat, ale jakoś ciągle trafiam na różne fajne tytuły. Zwykle przez jakiś czas się opieram, ale w końcu przychodzi moment słabości i kupuję ;)
Większość komiksów z ostatniej wrzuty też na razie czeka na kupce wstydu, bo teraz nadrabiam autorów, którzy będą na Komiksowej Warszawie.

Jak dla mnie kozacko wyglądają Ubermensch i Dr. Murder

Te dwa komiksy są też fajnie wydane, oba na ofsecie z bardzo dobrymi kolorami, barwione obcięcia bloków. Dr Murder z obwolutą zadrukowaną też na wewnętrznej stronie (można powiesić jako plakat).
Niestety jak kupowałem nie znalazłem ich w żadnej dużej księgarni internetowej typu amazon czy bookdepository i chyba nadal nie ma tych komiksów w takich miejscach. Najtaniej udało mi się znaleźć na imusic.dk i stamtąd zamawiałem.

No dokładnie. Nie wziąłbym wszystkiego, ale niektóre pozycje to dla mnie przekozaki. Z tego zestawu najbardziej podoba mi się James Stokoe i Jeremy Bastian.

Jeremy Bastian to moje niedawne odkrycie, mam jeszcze zbiorcze wydanie Cursed Pirate Girl Vol. 1 (z amazona):


Wydanie w HC jest pokazane m.in. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=IcwC_vCaEQI&t=45s

Seria ma jakieś długie przerwy - zbiorcze wydanie Vol. 1 w 2012, w 2015 pierwszy odcinek Vol. 2, w tym roku Devil's Cave, mam nadzieję że autor będzie kontynuował Vol. 2 i w trochę lepszym tempie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Maj 2022, 16:51:57 wysłana przez marcing »

Online marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #114 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 22:38:17 »
Komiksowa Warszawa :) Ogólnie poprzednia, wrześniowa edycja podobał mi się bardziej. To samo miejsce okazało się tym razem dużo bardziej męczące, głównie przez przeniesienie strefy autografów do środka PKiN. Przeciskanie się w sobotę do strefy autografów i z powrotem to była jakaś masakra ;). Jak zawsze super było natomiast spotkać znajomych z forum i z poprzednich festiwali. Na spotkaniach autorskich w tym roku prawie nie byłem (3 w niedzielę), większość czasu zeszła mi na staniu w kolejkach po wrysy i dedykacje.

Zakupy i odbiory











Wrysy

Javier de Isusi - Boska komedia Oscara Wilde'a



Paco Roca - Latarnia, The House, Powrót do Edenu







David Campos - Kassumai



Anders Kvammen - Gimnazjum



Anja Dahle Overbye - Dog Days (Kanikuła po angielsku, też z Centrali)



Typex - Andy. Poprosiłem o portret Lou Reeda zamiast Warhola. Po chwili kartkowania komiksu autor uznał, że będzie improwizował :)



Tony Sandoval - Lotka



Wojciech Stefaniec - Rege, Azyl, Szanowny







Jakub Rebelka - Element chaosu, Ester i Klemens





Adam Święcki - Wilcze sny, Leśne Licho





oraz oryginalna plansza z Leśnego Licha i mały rysunek z bohaterem Gai





Roch Urbaniak - Ostatnie drzewo i Zaklinacz tygrysów





Spell - Ostatnie drzewo. W tym roku byłem trzy razy w kolejce do Spella (pierwszy raz w Poznaniu), za każdym razem ustawiałem się za późno, ale przypadkiem spotkałem autora w sobotę pod koniec dnia w strefie autografów i jeden wrys mam :)



Jan Mazur - Ostatnie drzewo, Incel, Tam gdzie rosły mirabelki (był w folijce ;) )







Jakub Topor - Nacjolove, Dziadostwo





Janek Koza - Złe sny



Piotr Marzec - Słodkie chłopaki



Mariusz Pitura i Antoni Serkowski - Niepamięć absolutna. Niby trudny temat na pierwszy wrys tego dnia, ale wyszło super :)



Bartosz Zaskórski - Postapoland. Szybki wrys przed końcem czasu



Tomasz Samojlik - Wiedźmun



Piotr Nowacki - Yerp i Plonk





Hubert Ronek - W.E. 1 oraz Henryk i Bonifacy





Maciej Jasiński - Kolorowa rzeczywistość



Maciej Jasiński i Łukasz Godlewski - Niesamowite opowieści Josepha Conrada



Michał Kalicki - Zapiski Orifiela



Joanna Zagner-Kołat - Przepis na zupę dyniową


Offline Szekak

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #115 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 18:06:37 »
Plansza z Leśnego Licha rewelacja, jaki to format?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #116 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 00:01:14 »
Format A4. Są też A3, ale ta najbardziej przypadła mi do gustu. Ogólnie z Leśnego Licha nie ma zbyt wielu plansz, komiks w większej części rysowany był na komputerze.

Online marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #117 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 17:10:33 »
Królowa Śniegu Andersena. Praca zamówiona u ukraińskiej ilustratorki Olyi Grebennik (https://www.instagram.com/gre_ol/?hl=en).


Online marcing

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #118 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 17:56:59 »
Poweekendowe nowości :)

Zarysowane blanki Bronx Story zamówione jakiś rok temu z Zakładu Komiksu

Bronx Story 1 - Rafał Trejnis i Dominik Szcześniak



Bronx Story 2 - Grzegorz Pawlak i Marcin Rustecki



Katalogi z dwóch tegorocznych wystaw Joanny Karpowicz w Galerii Artemis. Można zamówić z wysyłką pisząc na adres email Galerii. Po wpłacie darowizny na konto wskazanej organizacji non profit (pomoc zwierzętom) wysyłają zwykłym listem. Format dość duży więc w moim przypadku okładki lekko ucierpiały, ale bez tragedii. W środku bardzo dobre reprodukcje prac z Anubisem.

Późne lato. Anubis w Walencji (27x20,5 cm, 30 prac)







Anubis i yokai (27x27 cm, 26 prac)








Offline fragga

Odp: marcing - kolekcja
« Odpowiedź #119 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 20:47:07 »
Dzięki za info z katalogiem Asi Karpowicz:-)