Autor Wątek: Maltańska kolekcja Corto  (Przeczytany 1814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 142
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Maltańska kolekcja Corto
« dnia: Cz, 19 Marzec 2020, 20:15:59 »
Zainspirowany innymi tego typu tematami, uznałem, że aktualna sytuacja to dobra okazja by stworzyć swój wątek. Całej kolekcji nie pokażę w tym momencie, nie jest dostępna na półkach więc trudno pokazać ją w miarę sensownie w całości.
Poniżej zatem lista kupionych, a nie przeczytanych, zwana przez niektórych kupką wstydu:

,

Dodatkowo jeszcze czeka "Podwodny spawacz" lecz w momencie robienia zdjęcia nie wyciągnąłem go na wierzch, zapomniawszy. A bonusowo, książki czekające na lekturę. Tylko trochę, bo wszystkich jakie mam na liście do przeczytania, zrobiłoby się parędziesiąt:

"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Offline Death

Odp: Maltańska kolekcja Corto
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 10:54:31 »
Ta kolekcja Toppiego byłaby bardzo pożądana na naszym rynku.

Offline PocoNacoLoco

Odp: Maltańska kolekcja Corto
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 20:34:58 »
Toppi i jego prace- jedna z niewielu czarnych dziur w mojej kolekcji... Ciekawy tematycznie trend w książkach. Eseje polityczne i socjologiczne są jak najbardziej ciekawe i obejmują wielce szerokie spektrum dla nowych dyskusji.

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 142
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Maltańska kolekcja Corto
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 12:05:05 »
Ta kolekcja Toppiego byłaby bardzo pożądana na naszym rynku.
Prawda. Sharaz-De było jedną z pierwszych pozycji jakie kupiłem gdy podjąłem decyzję o budowie, obok kolekcji książkowej, kolekcji komiksowej. Najpierw przeczytałem w bibliotece, a później, przypadkiem gdy jeden z ostatnich egzemplarzy (jeśli nie ostatni) zobaczyłem w Empiku, nie wahałem się nawet chwili. Okładkowa? Bez rabatów? Nawet przez myśl mi nie przeszło coś takiego, to był zakup obowiązkowy.

Toppi i jego prace- jedna z niewielu czarnych dziur w mojej kolekcji... Ciekawy tematycznie trend w książkach. Eseje polityczne i socjologiczne są jak najbardziej ciekawe i obejmują wielce szerokie spektrum dla nowych dyskusji.
A Kresy Rzeczypospolitej nie? ;) A tak poważnie, dziękuję.
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Offline PocoNacoLoco

Odp: Maltańska kolekcja Corto
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 15:20:12 »

A Kresy Rzeczypospolitej nie? ;)

No jak to ktoś mądry napisał :"Kresy wschodnie Rzeczypospolitej... dla współczesnych są już tylko składnikiem narodowego imaginarium..."
Tak na dziś wygląda sytuacja, choć nie ukrywając mam swoje zdanie na powyższe 😏