Autor Wątek: Lou - kolekcja  (Przeczytany 9048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lou

Lou - kolekcja
« dnia: Wt, 26 Luty 2019, 08:53:59 »
Moja kolekcja. Trykociarzy prawie brak, głównie komiks niezależny i manga. Kiedyś kupowałam wszystko co u nas wychodziło. Potem rynek się rozrósł, mnie zmienił się gust, doszły gry wideo, książki i trzeba dzielić przestrzeń. Czarę goryczy przelała przeprowadzka i konieczność przewiezienia ok. 800 komiksów. Zrobiłam więc selekcję, większość sprzedałam. Obecnie kupuję tylko to, co z różnych względów chcę mieć na półce. Od jakiś dwóch lat część tytułów biorę w wersji cyfrowej.


*Klik w miniaturę po większe zdjęcie :)



















« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Luty 2019, 16:53:48 wysłana przez Lou »
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline U.F.O

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 09:54:16 »
Pokaźny zbiorek, pogratulować!

Offline Kalander

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 12:14:53 »
Mega ciekawa kolekcja, jak będę miał chwilę posiedzę i posprawdzam najbardziej przyciągające wzrok tytuły. Trochę boli porozrzucanie Stangers in Paradise i brak większej ilości Terry'ego Moore'a, ale i tak wielki szacun! :D

Bender

  • Gość
Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 13:10:30 »
Wow! Jak wyżej, mistrzyk kolekcja! I te mangi (jeśli czytasz je po japońsku to Cię nie nawidzę) Sporo tytułów się pokrywa z moim gustem, ale wielu nie znam i z pewnością sprawdzę. (trzeci obrazek chyba źle linkuje) 

Offline wonap

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 13:11:05 »
Dragon Balla nie ma?;)

Offline Lou

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 17:23:54 »
Dzięki za miłe słowa :)
Kalander, fakt, niektóre tomy nie "siedzą" obok siebie. Wynika to z tego, że wcześniej spora część komiksów była popakowana w pudła z Ikei. Dopiero po dokupieniu regałów wyjęłam je i poustawiałam tak, jak były pogrupowane w pudełkach. To trochę lenistwo ale też pod konkretne pudła mam zrobiony spis komiksów i szybciej jest mi według tego odnajdywać konkretne pozycje.
Jeśli chodzi o Moore'a, to przyznam, że nie do końca przypadł mi do gustu i dlatego nie kupiłam nic więcej od niego. Samo SiP czytało mi się całkiem przyjemnie do 100-którejś strony. Potem miałam wrażenie, że autor sam nie wie dokąd chce poprowadzić fabułę i przestały mnie interesować losy postaci. Może warto dać szansę krótszym seriom. Myślałam konkretnie o Motor Girl i Echo. Ale jakoś ciągle nie mogę się za nie zabrać.

Bender, po japońsku obecnie niewiele już umiem przeczytać. Miałam etap nauki japońskiego na początku studiów. Tam gdzie był zapis furiganą czytanie szło całkiem ok. Ale to było dawno ;) Teraz trzymam te tomy ze względów kolekcjonerskich.
Trzeci obrazek poprawiony.

wonap, nie ma. Ale za to są pojedyncze tomy Slumpa.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline LordDisneyland

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 19:53:09 »
Oj, zazdroszczę paru rzeczy...a początkowo myślałem, że mamy całkiem inny gust.
Jak oceniasz "Channel Zero"? Raz mam ochotę na ten komiks, potem mi chętka przechodzi...
,, - Eeeeech.''

Offline Alfman

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 21:34:20 »
Brakuje trzeciego "Berlina", no i "Torso" Bendisa  ;)

Offline Lou

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 14:40:53 »
LordDisneyland, "Channel Zero" kupiłam dla rysunków Becky Cloonan i tylko dla nich. Wood miksuje motyw złej Ameryki, terroryzmu, walki z systemem, ale musiałabym być w gimnazjum by się tym zachwycać ;) Przeczytałam i zapomniałam.


Trzeci "Berlin" i pewnie kilka innych nowości z polskiego rynku musi zaczekać do MFKiG.


Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline death_bird

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 20:49:09 »
Bender, po japońsku obecnie niewiele już umiem przeczytać. Miałam etap nauki japońskiego na początku studiów. Tam gdzie był zapis furiganą czytanie szło całkiem ok. Ale to było dawno ;)

Furigana furiganą, ale bądź co bądź japoński "mangowy" to trochę inna rozmowa niż ten "normalny". Tak czy siak - szacunek. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 20:33:02 »
Dzięki za odpowiedź. Tak popatrzyłem jeszcze raz i po raz kolejny zdałem sobie sprawę, o ile łatwiejsze jest po względem logistycznym życie kolekcjonera mang. Te sympatyczne i dające się z łatwościa ustawić na półce tomiki...
Ech.


POSTSCRIPTUM - takie cuś istnieje, może przyda ci się do kompletu ;)https://www.revell.com/products/snaptite-build-play/scooby-doo-bi-plane.html?force_sid=rqjprf22trvek061r1r85vq8ma

« Ostatnia zmiana: So, 02 Marzec 2019, 17:39:08 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Lou

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 19:02:03 »
LordDisneyland - o, nie wiedziałam o tym samolocie. Dzięki! Rozważę zakup :D

Aktualizacja kolekcji. Trochę zaszalałam, ale było tyle kuszących ofert: a to kupon z Book Depository, a to fajne oferty na Ebay'u xD




Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline LordDisneyland

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 19:19:58 »
Masz coś może Fleming, poza "Kłopotami z kobietami"? Sorry , że pytam , ale jak komiks o kobietach, to lecę z tym do ciebie : )
,, - Eeeeech.''

Offline Lou

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 09:02:13 »
A zapraszam, zapraszam ;) Nie mam nic od Fleming. W hierarchii zakupowej nie są to komiksy jakoś dla mnie szczególnie istotne.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Lou

Odp: Lou - kolekcja
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 09:30:20 »
Mini aktualizacja. Niestety z czterech kupionych na rynku amazona komiksów, dotarły tylko dwa :( Od tego sprzedającego zamawiałam wiele razy i zawsze dochodziło wszystko. P****a poczta polska :/

Never trust the friendly ones.
Yuri Daily