Autor Wątek: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji  (Przeczytany 16804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« dnia: Pt, 14 Październik 2022, 20:06:26 »
Długo wzbraniałem się przed otwarciem tego tematu (głównie z racji faktu, że sam często obserwując Nowe nabytki zakupowe rzadko wchodzę - sam nie wiem czemu - w wątki poszczególnych użytkowników, a potem nadrabiam hurtowo :) )

Planuję tu wrzucać głównie zakupione/zdobyte rysunki, wrysy i inne oryginalne prace + ew. ciekawsze zakupy np. zagranicznych pozycji, bieżące zakupy dalej zamieszczając w odpowiednim wątku.

Zaczynam od świeżego zamówienia od Piotra Nowackiego, a w nim samo dobro - kolekcjonerskie wydanie Skrawek (zawierające też Klopsa 5) + 2 rysunki w formacie A3 + Nieustraszeni Łowcy Strachów 1 z wrysem.

Rysunek 1
Z podrzuconych tematów autor wybrał piratów, ninja, samurajów + motyw jaki wymyśliłem ostatnio podczas zbierania grzybów - ich zmutowane wersje i wyszło takie cudo:



Rysunek 2
Prezent dla młodego na urodziny - Miś Zbyś w kosmosie (pasję do SF trzeba w nowym pokoleniu rozbudzać ;) )



Skrawki - egzemplarz nr 29 (dzięki @marcing za info o tym pakiecie w temacie autora)













Wrys z Nieustraszonych Łowców Strachów:



I całość na jednym zdjęciu:



Ze swojej strony polecam autora, super kontakt, szybka realizacja, świetne zabezpieczenie przesyłki. A jako, że od niedawna jest na forum to kontakt z nim nie stanowi żadnego problemu :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 14 Październik 2022, 20:20:54 »
Whoah, co on odwalił na tym rysunku z piratami i ninja, rewelacja.

Offline Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 21:22:38 »
Widząc jak fajne rysunki robił Ottoich na festiwalach skusiłem się na zamówienie u niego rysunku.
Z miksu tematów jaszczurowo-dinozaurowych, zmutowanych grzybów i samuraja wyszło coś takiego:





Oryginał rysunku Amona z "Kluczu Salomona":



I komplet wydanych pozycji:



z wrysami :)













Jakby ktoś jeszcze nie znał autora to komplet adresów do jego mediów w necie:


Offline Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #3 dnia: So, 29 Październik 2022, 19:32:57 »
Zbiorek komiksów Maćka Pałki z oryginalną planszą (właściwie to połową :) ) + karta w ramach kolekcji gwiazd wydawnictwa Granda (świetny patent dużo lepszy niż jakieś zbędne pocztówki). W tym przypadku plansza w druku baaardzo dużo traci.







Chyba komplet dotychczasowych kart (foto niestety nie moje):

« Ostatnia zmiana: So, 29 Październik 2022, 19:36:58 wysłana przez Leyek »

Offline Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 21:53:34 »
Na co dybie... z autografem i wrysem.





Niestety nie wiedziałem o Wampirach z autografem, żałowałem mocno, że przeszła możliwość zakupu koło nosa. Ten sympatyczny i dość duży wrys (a może szkic, bo to ołówek) trochę mi poprawił humor :)

Offline Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #5 dnia: So, 26 Listopad 2022, 23:20:16 »
Zamówienie od Rafała Spórny:

Kosmiczne jaszczury (format: trochę większy od A4):



Foto bez lampy, mniej ostre, ale bardziej chyba zbliżone do rzeczywistości:



Drugi w mojej kolekcji blank (szkoda, że te bardziej w klimatach SF poszły już na MFKiG, choć zombiak też spoko):




« Ostatnia zmiana: So, 26 Listopad 2022, 23:31:51 wysłana przez Leyek »

Offline Death

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 10:26:46 »
Ten wieloryb jest mega.

Offline Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 23:43:58 »
Dzisiejsza przesyłka od Wilqów :)

Plansza z Pana Wiedźmy:



Przy okazji zamówiłem też rysunek w formacie A3, Bartkowi spodobał się temat zmutowanych grzybów i dostałem Grzybowy atak na Opole:





Ogólnie weszło kombo, bo udało się dziś też zamówić zbiorczego Wilq-a z kartami i rysunkiem :)

Offline Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 21 Grudzień 2022, 21:40:15 »
Dzisiejsza, wyczekiwana paczka z Gildii:



Pudełka się nie spodziewałem, całkiem sensowne, będzie na zinki albo zeszytówki Wilqa :)

I zawartość wilqowego paka:



Szalik z drugiej strony + obwoluta



Karty - świetne zrobione, tylko jak wspominał już GoNzO w innym temacie strasznie cieniutkie



Rysunek + rewers karty. Rysunek strasznie miły jak na Wilqa, tu się trochę zawiodłem :)



Offline Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #9 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 10:52:45 »
Jeszcze przed końcem roku wpadły trzy rysunki (format A4), które mi się najbardziej podobały z tegorocznego NOIRtobera Grzegorza Pawlaka. Jeszcze dwa mnie kusiły, ale wygrałem ze sobą ;)








Offline Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 20:48:15 »
Dziś skromniutko (choć wg forumowego przelicznika - cena / (liczba stron i format) - już mniej skromnie ;) ).
Przyszła moja kopia komiksu Przewodnik po grach RPG, o którym wspominałem w innym wątku wraz z wrysem i naklejką.



Mały błąd debiutującego autora - mało miejsca zostawionego na wrys :)



Pod przednią okładką ciekawe rozwiązanie w postaci słowniczka:



Wydanie numerowane :) + namiary internetowe autora:



Mimo skromnego nakładu jest nawet nr ISBN :)

Offline Rodrigues

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 20:49:37 »
Najs. Ja czekam na dodruk ;)

Offline Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 19:00:33 »
Dziś dotarła jeszcze jedna, skromna ale ciekawa przesyłka z MDK w Mińsku Maz. Zakup dzięki (lub "przez" zależy jak do tego podchodzić ;) ) konkursowi kadrowemu i zagadce @Lyricstofa.

2 komiksy na podstawie opowiadań Himilsbacha, pakiet (komiks + 7 printów/ilustracji w teczce) na podstawie Bajek robotów Lema + dla syna koszulka z lemowymi robotami.







Sam komiks to tylko 8-stronnicowa adaptacja Trzech elektrycerzy, przykładowe plansze:





Jakby ktoś był zainteresowany to wszystko do kupienia na Allegro, są też jakieś inne komiksy, ale mnie nie zainteresowały: https://allegro.pl/uzytkownik/MDKMmz

Offline Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:58:27 »
Paczka z zeszytem specjalnym Wydziału 7 jeszcze w drodze, za to dziś przyszła paczka Mieszka. Chwaliliście, chwaliliście i w końcu się skusiłem, mimo tego, że komiks historyczny nie jest jakimś moim ulubionym gatunkiem. Skusiłem się na wydanie "kolekcjonerskie" 4 tomu z uwagi na skórzany notatnik i rysunek. Torby od zawsze uważam za słabawy dodatek. Magnesy zaskoczyły mnie wielkością, choć 100% przekonał mnie tylko ten z okładką 4 tomu.



Rysunek lekko mnie zawiódł. Na stronie jako przykładowy kusił fajny, dynamiczny rysunek tuszem, a dostałem taki statyczny do tego długopisem.



Za to notatnik to bardzo fajny gadżet. Będzie trzeba pojeździć na festiwale i zapełnić go rysunkami ;)







Podoba mi się też sama forma wydania komiksu. Poręczny, nieprzesadzony format podobny do amerykańskich zeszytówek. Świetnie okładki, schludne grzbiety. Niektóre wydawnictwa mogłyby się uczyć jak to należy dobrze robić.


Online michał81

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 06:56:01 »
Seria Mieszko oscyluje pomiędzy legendami, a historycznymi domysłami. Bardziej jest to seria przygodowa bez sztywnego trzymania się źródeł historycznych. Wszystko usytuowane w malowniczej scenerii dzikich lasów i pierwszych osad, z intrygami i spiskami rodowymi w tle oraz krwawymi starciami plemion Polan.