Autor Wątek: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji  (Przeczytany 15647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 22:51:50 »
Czekając na przesyłkę z zamówionymi pracami od Łukasza Kowalczuka wydrukowałem ich kolorowe wersje (w formacie A3) + starszą pracę z kosmicznymi piratami. Wyszło całkiem znośnie (na fotkach prezentują się lepiej niż na żywo, bo lampa trochę podbiła kolory) jak na wydruk na laserówce na papierze plakatowym za 3,50 zł/sztuka :)
Kiedyś podjadę do drukarni, z którą kiedyś współpracowałem i wydrukuję sobie w lepszej jakości i pewnie w większym formacie (choć gdzie to potem zmieścić na ścianie ;) ). Na razie kosmicznych piratów już przechwycił syn i wiszą nad biurkiem.

Ten obrazek z jednorożcem był zamówiony pod synów (bardziej cartoonowa kreska). Dziś się żona ze starszym przekomarzała, że nie może być u nich wisieć, bo jednorożec ma broń. To młody z marszu wymyślił, że to nie prawdziwa broń tylko taka co strzela kolorowym brokatem, a insekt po prawej mrówkami ;)

Offline Leyek

« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 22:15:05 »
To teraz coś z zupełnie innej beczki ;)
Przyszło już jakiś czas temu, ale zdjęcia, które zrobiłem (bez lampy) były dupne i dopiero niedawno jeszcze raz cyknąłem (wiem, wiem też bez wielkiego szału, ale chociaż nie rozmazane :) ).
Komiks historyczny to nie mój konik, supermega wypasione edycje też niekoniecznie mi podchodzą. Miałem brać wersję kolorową, ale tutaj w czarno-białej zaciekawiły mnie te nadruki na kalkach. Nie powiem efekt jest ciekawy. Sam komiks jest wydany, aż za dobrze (grubość kartek przez co są mocno sztywne).
Do tego super jakość printu (choć wybrana do niego grafika to też nie do końca mój typ, są lepsze w albumie).

Offline Death

« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 10:52:31 »
Taką kalkę pierwszy raz widziałem w Doktorze Bryanie 2: Archipelagu dusz z Kultury Gniewu. A drugi chyba dopiero właśnie jak przyszedł Batory. Nie wiem czy gdzieś jeszcze była, pamiętam tylko te 2 przypadki.

Offline Jaszczu

« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 11:04:02 »
Okładki tych komiksów są wydrukowane na takiej folii:

https://www.gildia.pl/szukaj/seria/chfilowy-wojownik-stargardzki-gigant

i nie wiem czy nie było to użyte w jeszcze jakichś bazgrollowych produkcjach, bo Filu lubi takie bajery :)

Offline Popiel

« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 13:21:56 »
Myk z kalką był też w ósmym tomie "City Ctories" (edycja polsko-ukraińska) w komiksie "Grusza" Wojtka Stefańca i Pawła Timofiejuka. I tam zastosowanie kalki nie było tylko bajerem, ale miało istotny wkład w przekaz komiksu.

Offline misiokles

« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 13:40:39 »
Podobne kalki można ostatnio spotkać w Deszczu Wojtka Zielińskiego i Opowiedzieć ciszę Karoliny Jeske.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Maj 2023, 13:42:43 wysłana przez misiokles »

Offline Rodrigues

« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 14:18:59 »
Opowiedzieć ciszę Karoliny Jeske.

Tutaj te kalki sprawiają wrażenie całkiem solidnych, żeby nie powiedzieć "grubych"

Offline Leyek

« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 00:37:13 »
Nabytki z toruńskiego DwuTaktu:

Plansze/rysunki:

- Tomxyz (końcowa plansza z The Thing vs Ghost vs The Omen oraz Człowiek sęp z Poloverse)

- Kamil Dukiewicz (główny bohater Disco Elysium)

Rysunek Ottoicha dla mojego syna (mówi: "dla niego to coś przyjemnego narysuję. Co byś chciał?", a młody: "Walkę, 2 smoki kontra samuraj" :) )

Ottoichowi została sprezentowana pokolorowana kopia jego wcześniejszego rysunku (kolorował to młody gdzieś od grudnia, ale jak się dowiedział, że autor będzie na festiwali to brakujące z 70% w ciągu 2 dni ogarnął):

Rysunki w szkicowniku (Ottoich, Zvyrke, Fanga, Kamil Dukiewicz):

I wrysy:

- Paweł Słoń

- Śmiechosław

- Kamil Dukiewicz

- Sonne

- Janusz Odroń

i różne bonusy co moja młodzież dostała:

Offline Alexandrus888

« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 01:40:57 »
Zarąbiste zdobycze, gratulacje! Będę musiał się przyjrzeć słoniowi i zającowi ^///^

Offline Leyek

« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 22:28:04 »
Komiksowa Warszawa - część 1
Wrzucam fotki rzeczy na osobnych kartkach i w szkicowniku, bo to łatwiej ogarnąć. Wrysy w zakupionych pozycjach wrzucę jak rozpakuję torby i plecak :)

Na początek zakupiony przez @Lyricstofa na festiwalu w Krakowie i odebrany w Wa-wie nowy Klops wraz z rysunkiem (+ jajko na okładce).

Szkicownik
- Tomxyz:

- Rafał Jankowski (android):

- Marcelo Quintanilha:

- Jakub Topor:

- Hubert Czajkowski (rycerz w klimatach SF):

- Jacek Świdziński:

- Wojciech Glanowski (głowa mechadinozaura):

Rysunki na kartkach:

- Jacek Świdziński (Super Mario):

- Tomasz Niewiadomski x 2:

- Krzysztof Leszczewski:

I prace zakupione od Luko Czakowskiego (znów dzięki @Lyricstofowi ;) ):
(lampa przekłamuje kolory, więc fotki z nią i bez niej)

- praca wykonana węglem - androidy:

- grafika okładkowa z Human Book:

i 2 inne prace:

W drugiej części m.in. super wrys Trusta w Andzi i rysunek Wagnera Williana ze szkicownika, którego właśnie się zorientowałem, że nie sfotografowałem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Maj 2023, 22:29:47 wysłana przez Leyek »

Offline Alexandrus888

« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 07:56:58 »
Mega zdobycze! Rycerz SF wymiata! ;D

Offline Leyek

« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 10:41:42 »
@Alexandrus888

Czekam na Twoją wrzutkę. Jak pytałem czy rycerz w klimatach SF będzie ok do narysowania, to włączyła się żona (?) H. Czajkowskiego i mówiła, że spoko, bo już był gość co chciał smoka z kaczką ;)

Offline Rodrigues

« Odpowiedź #57 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 11:44:20 »
był gość co chciał smoka z kaczką ;)

IKS DE :P zupełnie jak Alexandrus...

... a nie czekaj...

:P

Online roble

« Odpowiedź #58 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 12:47:25 »
@Alexandrus888

Czekam na Twoją wrzutkę. Jak pytałem czy rycerz w klimatach SF będzie ok do narysowania, to włączyła się żona (?) H. Czajkowskiego i mówiła, że spoko, bo już był gość co chciał smoka z kaczką ;)

a powiedz ile czasu zajęło p Hubertowi machnięcie tego wrysu?
wrzutka jak zawsze zacna..  :)

Offline Leyek

« Odpowiedź #59 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 13:59:44 »
@roble
Ciężko stwierdzić, bo w sumie zostawiłem szkicownik i poszedłem dalej. Jak po ok. godzinie podszedłem to jeszcze nie było, bo autor robił na bieżąco wrysy w zakupionych komiksach. Dzień wcześniej kupiłem komiks i tam wrys poszedł szybko, gdzieś max. 5 min. Choć był też prostszy.