Autor Wątek: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji  (Przeczytany 17561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:13:44 »
Paczka z Wydziałem 7 Import-Eksport (nie pamiętałem, że to już ponad 2 lata od zbiórki minęło). Zeszyt przekartkowałem wczoraj, zapowiada się świetnie.



Ilustracja od Prosiaka. Śliczna, klimatyczna, a mimo to jest ona dla mnie największym zgrzytem w całej paczce. W opisie nagród była zapowiadana jako "Ilustracja formatu A4" i trzeba baaardzo mocno naciągnąć, żeby uznać, że taką jest (z 60% to jednak biała kartka, passe partout to jestem w stanie sam sobie kupić ;) ).



Slipcase zapakowany numerami 1-5 i IE (nie wiem gdzie 1 numer specjalny mam :) ). Sam slip wygląda super choć jak się pomyśli, że kosztuje ok. 2/3 ceny zeszytów co do niego wchodzą (a @turucorp jeszcze wspominał, że i tak musieli do nich dołożyć) to jest już blisko cienkiej linii przesadzonego zakupu :) Swoją drogą szkoda, że nie powstało od razu etui na 2 sezony, pewnie wyszłoby proporcjonalnie taniej.




Online kenji

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 07:36:12 »
Przypomnij, ile kosztował taki zestaw ?

Online Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 12:15:20 »
300 zł + 60 zł slipcase jako dodatek.

Sam zeszyt z wszystkimi dodatkami (print, pocztówki, magnes) z wyłączeniem rysunku to było 25 zł (specjalnie sprawdziłem i się zdziwiłem, że tak stosunkowo mało, bo z głowy bym napisał, że jakieś 50 zł :) ).

Tu masz wszystkie progi wypisane: https://www.kickstarter.com/projects/1478701417/wydzia-7-import-eksport/description

Offline Lyricstof

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 15:42:02 »
Świetny ten rysunek.  8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Online Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 07 Luty 2023, 22:46:26 »
WOŚP-owy zakup/wsparcie:





I trochę środka:













Ogólnie solidny format, świetny, wysokiej jakości lecz nie świecący się papier*, zawartość wiadomo pierwsza klasa, ale gdyby nie szczytny cel to raczej bym się na zakup nie decydował. W środku dużo materiałów z Loan Sloane czy Salambo, które mam na półce, storn z francuskim tekstem też mogłoby być mniej :)

*mam nadzieję, że nasi wydawcy (w większości) wreszcie załapią, że dobre wydanie komiksu nie musi się wiązać z kredą świecącą jak psu *****.

Online Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 21:46:52 »
3 tomiki z EC Archives od Dark Horse. Weird Science vol. 1, Incredible Science Fiction i Tales from the Crypt vol. 1. Kolejne w drodze ;)

W miękkiej oprawie, bo w twardej są w chory sposób wycenione (49,99$ vs 19,99$). Na Amazonie ok. 90 zł/tom, Opowieści z krypty były taniej ok. 75zł.

Weird Science jest dla mnie prześwietne, więcej napisałem w temacie Jakie komiksy właśnie czytacie, tutaj wklejam fragment:
EC Archives – Weird Science vol. 1 -  mój najlepszy niespodziewany zakup od lat. (...) i muszę stwierdzić, że to jest perełka. (...) Przeczytałem na razie ok. połowę z tych 24 komiksów i praktycznie każdy trzyma bardzo wysoki poziom. Co jest dla mnie sporym zaskoczeniem, bo o ile rysunkowo już przed zakupem wiedziałem, że mi się spodoba, to obawiałem się scenariuszy i trochę „ścian tekstu”. A te opowiadania/shorty bronią się pod względem scenariusza, a przede wszystkim pomysłów spokojnie i dzisiaj. Spodziewałem się przyjemnej, ale lekko głupiutkiej pulpy, a dostałem naprawdę niezłe SF.
(...)
Dawno nie jarałem się już tak żadnym komiksem. (...) Po połowie oceniam na 9+/10.













Środek:

Weird Science vol. 1















Incredible Science Fiction











Tales from the Crypt vol. 1









« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Luty 2023, 21:58:13 wysłana przez Leyek »

Online Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 26 Luty 2023, 23:56:46 »
U mnie więcej tego samego dobra co ostatnio. Tylko tym razem w ciut bardziej ekskluzywnym wydaniu. Jako, że Weird Fantasy vol. 1 na miękko dopiero ostatnio wyszedł (i na Amazonie jeszcze niedostępny) to przy jednoczesnej okazji zakupu (z dwóch źródeł) vol. 1 i 3 wydanych w HC w podobnej cenie jak teraz wydanie "na miękko". Będzie trzeba teraz szukać i chociaż vol. 2 jeszcze w HC w znośnej cenie upolować, na 4 nie liczę, bo podobno był mniejszy nakład. Oprócz oprawy wydaje mi się, że też papier jest grubszy, bo środek też więcej miejsca zajmuje, a liczba stron praktycznie taka sama.
W środku mimo nazwy fantasy brak, a dostajemy więcej tego samego dobra co w Weird Science.
Dodatkowo wyprzedany Ksionz wzięty przy okazji jednego z powyższych zakupów i Deathstroke z kolekcji co to był na niego szał, że się szybko wyprzedał w Empikach.







A tak HC prezentują się w stosunku do SC (po lewo, do Domu Pokuty, parę komiksów co odłożyłem dla żony do przeczytania, choć na razie oprócz Czarnych Nenufarów, które przeczytała i bardzo się podobały, nie ciągnie jej do dalszego czytania :) ):



I trochę fotek z środka:

Vol. 1:













Vol. 3:



znajdziemy tu m.in. tytułowe opowiadanie ze zbioru, które ostatnio wydał Fantagraphics poświęconego tylko Bradbury'emu w EC:










I jeszcze w ramach ciekawostki, jak te magazyny były dziwnie numerowane (numery 13-17 są w obu tomach, a są to zupełnie inne treści :) ):










Online Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 07 Marzec 2023, 19:52:55 »
Nowe nabytki z Amazonu - Xenozoic, Shock 2 (Xeno z Bookdepository poprzez Amazon); z promocji Azylu - 2 x Kirby (zaryzykowałem z omnibusem i wziąłem tańszą wersję i przyszedł praktycznie idealny :)  i Infinite Worlds oraz MH4 z prenumeraty.

Kurde zarzekałem się, że nie biorę praktycznie zagranicznych wydań, bo to niebezpieczne zacząć patrząc ile tego tam jest, a w tym roku mam jak na razie kupione więcej rzeczy zagranicznych niż rzeczy wydanych u nas :)



Shock SuspenStories vol. 2











Xenozoic Tales







Offline HugoL3

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 13:52:22 »
Googluje sobie historię tego EC comics - byłem pewien, że zostali wchłonięci przez DC, jeszcze zanim zmienili nazwę na taką, pod jaką są znani obecnie.
Tymczasem, pozycje takie jak Tales from the Cript nigdy nie zostały wydane przez DC, zawsze był to jakiś inny wydawca. Obecnie jest to Dark Horse.

Online Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 21:47:21 »
Zamówienie z księgarni DoDzieła przy okazji premiery nowego tomu Bajki... i okazji zdobycia wrysów od M. Podolca. 7 i 8 tomu nie miałem, "jedynka" zdublowana, żeby mieć z wrysem ;) Do tego artbook Xulma Sprzężenie zwrotne i 3 "figurki" z postaciami z niego (rozważałem XL wersję figurek, ale poszedłem w mniejsze i większą liczbę ;) ). Sam artbook spoko, choć momentami za dużo tych samych motywów, "dwójki" która ma wyjść jakoś niedługo już raczej nie będę brał.





Wrysy:







Tyły figurek:



Jedna już znalazła swoje miejsce:



a robota już mi młody "zakosił" i pewnie będzie awantura jak drugi się co do tego skapnie ;)

I parę fotek ze środka artbooka:











Offline Alexandrus888

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 22:02:43 »
Powtarzające się motywy to leitmotiv (nomen omen) całego albumu. Mnie to kupiło i z chęcią zakupię tom 2.

Offline Deg

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 22:05:08 »
Coraz dłużej się ten watek ładuje. Gratulacje!  ;D
This is my truth, tell me yours.

Online Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 22:06:53 »
Coraz dłużej się ten watek ładuje. Gratulacje!  ;D

Trzeba więcej komentować, to będzie bardziej "poszatkowany" ;)

Online Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 21:17:47 »
Zamówienie z Róbmydobrze. Kończący się Duam uzupełniony różnościami, które od dłuższego czasu chciałem kupić (głównie z Hollow Press):
- Rusted Tales jako uzupełnienie do The Rust Kingdom,
- 2 komiksy T. Tawarayi podobały mi się plansze przykładowe, więc wziąłem te sensowniej wycenione, żeby zobaczyć jak srebrny tusz będzie się prezentował na żywo,
- 3 wybrane z dostępnych Mini Kusów (nie spodziewałem się, że to takie maluchy),
- zinek wzięty dla okładki Kowalczuka, a z Konfliktu spodobał mi się opis.



Pakiet od Krakersa (na środek trochę pomarudziłem, ale okładka to jest cudo):



Okładka Kowalczuka po rozłożeniu:



Ten srebrny tusz początkowo wydał mi się taki sobie, ale potem siadłem koło okna i tam już fajnie się to prezentuje. Parę stron z środków (zdjęcia do końca nie oddają efektu):













@Deg komentuj, bo na dniach ma dojść pakiet ze zbiórki Rzeźzina i będą kolejne fotki ;)
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Kwiecień 2023, 21:51:32 wysłana przez Leyek »

Online Leyek

Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 23:15:27 »
Skromna paczuszka z UK przyszła, a w środku takie cuda: