Autor Wątek: Komiksowe Grzbiety Korka  (Przeczytany 2086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline korek42

Komiksowe Grzbiety Korka
« dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 10:45:57 »
Witam wszystkich! Czas najwyższy aby także moja skromna kolekcja, ujrzała światło dzienne jak i te forumowe.
Nie bez powodu tytuł brzmi -komiksowe grzbiety- gdyż jestem trochę zafiksowany w tym temacie. Jeżeli coś mi nie pasuje w grzbiecie, kolejny numer serii odbiega od pozostałych estetycznie, to majstruję swoją obwolutę i tyle ;D - takie skrzywienie. 
A zatem, zbiór obejmuje komiksy, które wychodziły na przestrzeni ponad 30 lat oraz te, które dostałem w spadku po Tacie (o tym na końcu). Przeprowadzka pozwoliła mi na zagospodarowanie osobnego pokoju na swoje szpargały, więc na razie z miejscem nie ma tragedii. Standardowo komiksy na regałach Billy, wzmocnione od tyłu długimi gwoździami, więc żadne ugięcia im nie straszne.

Dobra, czas na regał nr 1: od góry stare dobre DB, wydruk rysunku z Magic The Gathering z podpisem autora – Tomasz Jędraszek. Poniżej poszczególne tomy z kolekcji WKKM w obwolutach. Następnie Egmontowe Marvele, z małym wyjątkiem pod postacią Essentiali. Dalej komiksy Non Stop Comics, Taurusy, stare Kaznodzieje, Lock&Key w łączonej obwolucie, wybrane frankofony i baśnie.



Regał nr2: kapliczka dla siatkarzy – moja druga pasja. Niżej komiksy z DC i kolekcji BiZ – większość oczywiście w obwolutach. Jako że jestem fanem Davida Macka to nie mogło zabraknąć jego wariantu do Sandman Universe. Kolejno Vertigo, figurka z Wowa, znowu DC, wielki kamień i wariant Quesady do New Avengers. Następnie Sandmany, deluxy oraz największa cegła - GL by Geoff Johns vol 1.



Ostatni regał nr3: mangi i znowu okładka od Davida Macka, Hellboy, BBPO, Invincible, komiksy od Muszki oraz obecne DC od E. Najniższa półka to New52, Metale oraz Hellblazer – na razie jeden, ale jak patrzę na ceny to nie wiem czy uda mi się skompletować całość.



Kajtek i Koko w kosmosie

Mała kolekcja okładek holo i metalicznych

Na ścianie w ramkach wisi jedynka Danger Girl, pierwszy numer runu w X-Men Granta Morrisona, Superman z 1979 roku, gdzie po raz pierwszy pojawił się Atomic Skull.

Na następny wrzut (jak tylko ogarnę porządki w garderobie) zostawiłem dobra zmagazynowane w pudłach. Są tam prawie wszystkie komiksy od TM-Semic (w tym pierwszy Spidey podpisany przez Marvel Arka :D), komiksy Image (w stylu Pitt, Youngblood), Kajki i Kokosze, Thorgale oraz wspomniane na początku, najstarsze komiksy - ponad 40 letnie Tarzany z przepięknie malowanymi okładkami oraz Flipy i Flapy.

« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Sierpień 2022, 10:57:27 wysłana przez korek42 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 17:45:32 »
Fajne te obwoluty, w ten sposób nawet komiksy od Hachette nie robią wstydu. Ogólnie całość super wygląda.

Offline korek42

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 08:22:00 »
nie mam nic do panoram, ale jak kupuje się wybiórczo jakiekolwiek kolekcje, to na półce nie wygląda to zachęcająco

Online Alexandrus888

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 16:23:18 »
Fan siatkówki, to gdzie HQ ja się pytam :P

Offline korek42

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 19:15:51 »
wszystkie sezony Haikyu obejrzane, kiedyś na pewno wezme się za mangę  :D
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Sierpień 2022, 19:24:50 wysłana przez korek42 »

Offline korek42

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 14:47:37 »
W dzisiejszej wrzutce trochę mniej o zakupionych ostatnio komiksach, a bardziej o obwolutach. 
Żeby nie gryzło po oczach, jednolita obwoluta dla serii Sandman wydanie bieżące i wcześniejsze.

Dla wybiórczych zakupów z kolekcji BiZ okładki do Supka, Flashy, Legionu, Legend oraz serii White Knight oraz Morrisonowej JLA.



Prezentacja na półce


-wydruki: papier kredowy, gramatura 170 

Offline HugoL3

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 15:00:24 »
Projekty obwolut przygotowujesz sam?

Offline korek42

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 15:08:59 »
tak, mam gotowy wzór, sprawdzam tylko grubość grzbietu i obwoluta leci do drukowania. Jak ktoś chętny to mogę podesłać jutro link do ściągnięcia.

Offline Rodrigues

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 15:16:30 »
W kolekcji BIZ był Biały Rycerz?

Offline korek42

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 15:23:21 »
heh, przecież napisałem serii WK :)

Offline OokamiG

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 15:31:44 »
Masz może też jakieś obwoluty z Wielkiej Kolekcji DC?

Offline korek42

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 15:38:05 »
WKKDC posiadam pierwsze 10 numerów, przymierzałem się do zrobienia obwolut ale tam grzbiety są bardzo wąskie i napisy byłyby mało czytelne, więc sobie odpusciłem.

Offline korek42

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 08:29:57 »
dla chętnych link, gdzie wrzuciłem około 30 ostatnich obwolut
https://we.tl/t-e0Yv0rnbDJ
jako że to wetransfer, to pewnie wygaśnie za jakieś 7 dni

Offline korek42

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 18 Kwiecień 2023, 19:21:56 »
mały update obwolut :)



wyprzedzając pytania: tak, ten kamień przed komiksem Supka to kryptonit  ;D
« Ostatnia zmiana: Wt, 18 Kwiecień 2023, 19:24:20 wysłana przez korek42 »

Offline Warpath

Odp: Komiksowe Grzbiety Korka
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 18 Kwiecień 2023, 19:32:34 »
wyprzedzając pytania: tak, ten kamień przed komiksem Supka to kryptonit  ;D

A, to dlatego Kal-El jest taki niewyraźny ;)