Autor Wątek: kubisz - kolekcja  (Przeczytany 31972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 12 Marzec 2021, 13:57:33 »
Czy mi się wydaje, czy grzbiet tego nowego wydania "Prosto z piekła" jest jakiś pomarszczony od klejenia?

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 12 Marzec 2021, 14:38:10 »
Światłocień się dziwnie ułożył. Grzbiet jest gładki i prosty, a potem przechodzi łukami w okładki (nie ma "kantów" - mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi).

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 13:15:32 »
"Czarne nenufary" z pewnością okażą się świetnym komiksem (bo niewątpliwie nie bez powodu zajęły tak wysokie miejsce w głosowaniu na najlepszy komiks 2020), ale jednak to drugie cudo cieszy mnie dużo bardziej ;D


Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:13:33 »
Małe watchmenowe zakupy:

Myślałem nad "Watchmen Noir", ale wybrałem "Annotated" - takie 2w1. "Companion" - niby wiem, co tam jest w środku, ale z chęcią obejrzę z bliska. Wydanie DC Modern Classics, bo cholernie mi się podoba. Pierwsze trzytomowe wydanie Egmontu, żeby organoleptycznie zbadać zmiany w kolorystyce (i nie tylko). No i groszowe zdobycze na deser - kilka wydań filmu.

A komiksowo-książkowa część watchmenowej kolekcji wygląda dziś tak:

Offline Gazza

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:28:45 »
Świetny zbiór Watchmenów! Lubię to! Zeszyty też kolekcjonujesz? :)
Swoją drogą wkurza mnie brak rodzimego wydania BD wersji reżyserskiej i serialu HBO (dostępny tylko na dvd - wtf?!).

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:45:54 »
Dzięki :)

Mam tylko to, co widać, ale nie jest to zbiór zamknięty. Ciśnienia nie mam już, ale może kiedyś dodam "Watchmen Noir" i wydanie z okładką lenticular. Bardzo być może - "Artifact Edition" (o ile będzie dostępne). Wydanie zeszytów w HC "Watchmen Collector's Edition Slipcase Set" ma okropny ten slipcase, więc to omijam szerokim łukiem.

Film/serial - no niestety nasz rynek "płytowy" wygląda tak jak wygląda i dostaliśmy tylko wersję kinową filmu, a serial tylko na DVD. Lepiej już nie będzie...

Offline freshmaker

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:56:00 »
czy możesz cos skrobnąc o annotated? mam wersje absolute i tpb ale to wydanie kusi...

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 11:23:15 »
A proszę bardzo: wydrukowana na papierze offsetowym (cieńszym niż w "Absolute", jest bardzo lekkie przebijanie druku z drugiej strony) wersja "Noir" z adnotacjami na marginesach (komentarze, ciekawostki, odniesienia itp.) autorstwa Lesliego S. Klingera (który ma na koncie inne "Annotated" m.in. do "Sherlocka Holmesa", "Sandmana" czy opowiadań Lovecrafta). Na początku wprowadzenie Gibbonsa, na końcu chronologia z czarno-białymi wersjami okładek zeszytów, bibliografia i krótkie notki biograficzne o autorach komiksu i Klingerze. 425 stron, 305x305mm.

Przykładowe strony (przepraszam, jedno zdjęcie ruszone, ale też daje pogląd na zawartość tego wydania):



W sieci można znaleźć i zdjęcia, i filmy prezentujące to wydanie, pierwszy link z brzegu:
https://www.comixology.com/Watchmen-The-Annotated-Edition/digital-comic/608024

Offline freshmaker

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 12:09:57 »
wygląda świetnie! dziękuję!

Offline roble

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 12:15:31 »
wygląda świetnie! dziękuję!
mało powiedziane, wydanie po polsku bym napewno kupił..
maga zakupy kubisz :)

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 12:27:30 »
Dzięki :) Gęba się cieszy, portfel mniej ;)

A to wydanie jest zaiste kapitalne. Przekartkowałem, pooglądałem, przeczytałem kilka adnotacji - rewelacyjnie to wygląda. A po zdjęciu obwoluty - tak:


Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 11:19:09 »
Skromnie, ale chyba dobrze :)

Online donT

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 14:37:34 »
Bardo dobrze!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 11:21:49 »
Pierwsza połowa majowych zakupów:

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 12:10:41 »
I druga połowa.



"Kloss" - całkiem przyjemne wydanie. Choć zabrakło mi jednego do pełni sentymentalnego szczęścia - tylnych okładek. Pamiętam, jak za szczeniaka zaczynałem lekturę od sprawdzenia z tyłu, co będzie dalej. I od wgapiania się w miniaturki okładek kolejnych zeszytów :)




Pora wreszcie zapoznać się z "Sandmanem". Podobają mi się te nowe wydania: