Autor Wątek: kubisz - kolekcja  (Przeczytany 31989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 18:34:48 »
Skoro lista już nie obowiązuje i można dokładać do pieca: "Criminal".
I tyle na ten temat.
Może jeszcze ew. "Śpioch".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 19:12:39 »
1. tom "Chłopaków" mam. Przypuszczam, że gdybym nie oglądał serialu, to bym dalej szedł z komiksem. Ale niewykluczone, że kiedyś to się stanie - w sumie to lubię porównywać dzieła pisane z ekranizacjami. A na razie zamówiłem 1. tom "Kaznodziei". Tutaj z kolei serial od dawna jest na długiej liście "do obejrzenia", ale ciągle czasu brak.

Pozostałe proponowane serie zapisane, przyglądnę się bliżej, bo o ile tytuły są mi znane, to już szczegóły nie.


Kiedyś Egmont wydał taki albumik z okazji 25-lecia Vertigo, prezentujący ofertę tego imprintu.
O, dobry pomysł, poszukam.
Dziękuję Kolegom za wpisy :)

Offline jotkwadrat

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 21:22:54 »
Serialowa wersja Kaznodziei niestety jest dramatycznie słaba i szkoda na nią czasu.

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 15:16:10 »
Pytałem o wybór spośród 5 serii, a po namowach Kolegów stanęło na tym:

I chyba źle na tym nie wyjdę :) Będą oczywiście kolejne tomy, a z tym serialem to rzeczywiście coś nie tegez - poczytałem kilkanaście recenzji i opinii tu i tam - wszędzie twierdzą, że daleko mu do komiksu.

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 12:35:33 »
Już po pierwszym zeszycie pierwszego tomu "Kaznodziei" byłem pewien, że "cholera, muszę wiedzieć, jak to się skończy". Świetna rzecz! Tom drugi już miałem, teraz przyszła reszta. Poza tym pierwszy tom kolejnej serii (ani "Kaznodziei", ani "Skalpu" nie było w tych, o które pytałem kilka wpisów wyżej...), no i mały dodatek od Hill House Comics.

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 15:07:16 »
Wpadło lutowo...

Maleńkie rozczarowanie to brak numeracji tomu i podtytułu na grzbiecie "jedynki" "Reszty świata". Dla równowagi cudownie żółte Muminki, które przekartkowałem z bananem na ryju :)

"Ygrek" przeczytany. @Yossarian, dzięki za polecenie, podzielam Twoje zdanie - równy poziom całej serii. Intrygująco rozpoczęte, rozwinięte bez zbędnych wątków, zakończone bez przedłużania na siłę. Mnie również emocjonalnie rozbiło to samo zdarzenie z końcówki (choć chyba jednak trochę spodziewane...).

"Skalp" zacząłem, ależ to się czyta!

Offline Death

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 16:08:23 »
Skalp jest z pewnością jedyną z najlepszych amerykańskich serii ostatnich lat. To praktycznie poziom Kaznodziei i Sin City.

Yossarian

  • Gość
Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 19:29:52 »
"Ygrek" przeczytany. @Yossarian, dzięki za polecenie, podzielam Twoje zdanie - równy poziom całej serii. Intrygująco rozpoczęte, rozwinięte bez zbędnych wątków, zakończone bez przedłużania na siłę. Mnie również emocjonalnie rozbiło to samo zdarzenie z końcówki (choć chyba jednak trochę spodziewane...).
Skoro już wcześniej wiedziałeś, że coś się stanie pod koniec, to nie dziwne, że było to spodziewane ;)

Widzę, że prawie same moje "polecajki" czytasz, bo Kaznodzieja też ode mnie ;)
Daj znać jak skończysz, czy Ci się podobało.

Trochę zazdroszczę, że będziesz mógł przeczytać Skalp i Kaznodzieję po raz pierwszy. Jedne z najlepszych amerykańskich serii w historii.

A Sandmana bierzesz czy czekasz na nowe wydanie?

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 20:13:49 »
Skoro już wcześniej wiedziałeś, że coś się stanie pod koniec, to nie dziwne, że było to spodziewane ;)
A właśnie to nie tak :) Zapomniałem (na szczęście), że coś takiego napisałeś, przypomniało mi się już po fakcie.
Spoiler: PokażUkryj
Spodziewałem się czegoś po rozwoju wydarzeń, no i ta historia nie mogła się skończyć aż takim happy-endem. Z jednej strony chciałoby się, żeby chłopakowi się ułożyło akurat z tą dziewczyną. Z drugiej strony wolę zakończenia, które długo pozostają w głowie. Dlatego jeszcze wyżej tę serię oceniam, bo Vaughan nie poszedł na koniec "pod publikę".


Widzę, że prawie same moje "polecajki" czytasz, bo Kaznodzieja też ode mnie ;)
Daj znać jak skończysz, czy Ci się podobało.
Skończyłem, przed "Ygrekiem". Podobało się bardzo, choć te trzy słowa zupełnie nie oddają tego, jaką przyjemność sprawiła mi lektura tej znakomitej serii.


Skalp
A ta podoba mi się jeszcze bardziej.


A Sandmana bierzesz czy czekasz na nowe wydanie?
Poczekam. Muszę trochę się odbić portfelowo, bo to wyżej to jeszcze nie są wszystkie moje ostatnie zakupy.

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 11:29:56 »
Dzisiejsze zakupy sponsoruje Timof:

Chciałoby się... Sam musiałem sponsorować.
Tutaj kilka zdjęć "PzP": https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/timof-comics/msg123555/#msg123555.


Uzupełnienie "Tytusów" do stanu 1...18:

Sorry Papciu, tyle wystarczy.

Offline bibliotekarz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 11:46:29 »
Ten pierwszy tom Donżona to gdzie wyhaczyłeś?
Batman returns
his books to the library

Offline JohnyQuiet

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 12:10:18 »
Podbijam!

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 12:29:50 »
Tutaj na forumowej Giełdzie, przed tygodniem.

Offline Death

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 14:11:54 »
Kupiłeś cudowne komiksy.

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 18:30:51 »
Zakładam, że bardziej chodzi Ci o pierwsze zdjęcie ;D Nic nie umniejszając "Tytusom" to faktycznie - zwłaszcza te 4 Timofy - samo dobro.