Autor Wątek: kubisz - kolekcja  (Przeczytany 32761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 13:54:28 »
@Kenji: żebyś wiedział! Na komiks ten zachorowałem wzrokowo, po okładce - jakoś mi się bardzo spodobało zestawienie błękitu i czerni, no i enigmatyczna ilustracja. A że staram się - jeżeli się da - wiedzieć jak najmniej o fabule, to tu wiedziałem tylko tyle, że warto ;) Wczoraj przeczytałem, warto zdecydowanie! A tak przy okazji, zapomniałem wyżej, to naprawię tutaj: bardzo dziękuję Koledze Motylowi za skontaktowanie mnie z osobą sprzedającą ten komiks :)

@Juby: nie, to nie ja. Ja z olx i za trochę więcej :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Grudzień 2020, 14:04:40 wysłana przez kubisz »

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 19:04:31 »
Na jakiś czas dość zakupów, trzeba to przeczytać.

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 17 Grudzień 2020, 15:39:53 »
Wpadła jeszcze taka skromna paczuszka:

Nie ma się czym chwalić, ale w sumie okazja jest - mam równo 100 komiksów na półkach. No dobra, dalej nie ma się czym chwalić... Ale i tak pijcie ze mno kompot!

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 20:41:38 »
Takie tam na dobry początek roku. Przede wszystkim Jeff Lemire - moje pierwsze jego komiksy.

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #19 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 12:04:12 »
Nowa dostawa dóbr wszelakich:


Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #20 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 20:42:39 »
Tak przy okazji, może będzie się Wam chciało coś podpowiedzieć. Chciałbym "wejść" w jakąś kilkutomową serię. Klimaty postapokaliptyczne, science-fiction, cyberpunkowe - coś w tym stylu. Ale może być też coś z sensacji, kryminału czy szeroko rozumianej sensacji. Nie zamykam się na żaden gatunek. Po przeczytaniu wielu recenzji rozważam takie serie:
- "100 naboi",
- "DMZ - Strefa zdemilitaryzowana",
- "Saga",
- "Transmetropolitan",
- "Y: Ostatni z mężczyzn".
Z powodów pewnych ograniczeń finansowo-lokalowych (ciekawie to wygląda w zestawieniu z powyższymi zdjęciami i moimi planami "jednotomowymi", no ale niech będzie), planuję tylko jedną serię. Tak więc krótka piłka - co z tego wybrać?

Offline Lafar

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #21 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 21:03:00 »
Od 100 naboi się odbiłem, Y last man jest dobry ale na początku tylko - im dalej w las tym wolniej idzie akcja. Saga nie jest serią zamkniętą ale dużo ludzi poleca, Transmetro bardzo mi się podobał. Na pewno mogę polecić też Ludzi Północy, bardzo fajna seria i zamyka się w 3 tomach.

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #22 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 21:12:09 »
Dzięki za wpis. W sumie - bo dlaczego nie - niech będzie, że ta lista jest zbiorem otwartym. "Ludzi Północy" też gdzieś tam z tyłu głowy zapisałem sobie "na zaś".

Offline Leyek

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #23 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 23:05:14 »
Z tego co wymieniłeś to zdecydowanie Saga i Transmetropolitan (choć tutaj po 1 świetnym tomie, 2 kolejne lekko słabsze, ale końcówka nadrabia). 100 naboi jeszcze nie doczytałem, ale raczej też must-have. Y to sympatyczne czytadło, taki porządny serial.

Od siebie polecę Chew, chyba najrówniejsza dłuższa seria jaką czytałem. Świetne rysunki i nie gorszy scenariusz.  U nas niestety chyba nie do końca doceniona.

Offline gashu

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 08:15:44 »
Jak sensacja/kryminał to może "Skalp"? Seria zamknięta i przez wszystkie albumy trzymająca bardzo równy, wysoki poziom.

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 09:09:48 »
Wygląda na to, że narobiłem sobie kłopotów, lista się coraz bardziej rozrasta ;D No i oczywiste, że chciałbym kiedyś te wszystkie serie przeczytać. Choć wciąż nie wiem, od której zacząć. Wygląda jednak na to, że każda z nich jest co najmniej niezła.
Leyek, gashu - dzięki za wpisy!

Yossarian

  • Gość
Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 13:28:52 »
Hej. Wersja 2.0 ;)

Ja muszę stanąć w obronie Yoricka i spółki. Na Y Ostatni z mężczyzn wiele osób narzeka, że poziom spada/akcja zwalnia wraz z kolejnymi tomami itd. Ale wg mnie jest równy, wysoki poziom od początku do końca. Seria od startu zaplanowana na 60 zeszytów, nie przedłużana na siłę. Jest wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Ja się bardzo zżyłem z bohaterami, na tyle, że był pod koniec pewien moment, który mnie rozbił emocjonalnie :) Tytuł bardzo doceniony w USA i Europie, a jakimś dziwnym trafem krytykowany u nas…

Saga jest chyba jeszcze lepsza, rewelacyjny komiks, mieszanina wszystkiego co tylko może być. Świeża, bardzo pomysłowa rzecz z masą zwariowanych pomysłów :) Prawdopodobnie jedna z najlepszych serii wydanych po polsku.
Vaughan nie pisze złych komiksów! :)

Transmetropolitan też jest fantastyczny. Tutaj się w pełni zgadzam z Leykiem, że:
po 1 świetnym tomie, 2 kolejne lekko słabsze, ale końcówka nadrabia
A jeśli się dodatkowo interesujesz polityką, to wpisuj ten tytuł na szczyt listy zakupowej.

DMZ czytałem tylko pierwszy tom, z kolejnymi czekam aż Egmont skończy wydawać, więc nie pomogę.

Od 100 naboi się może nie odbiłem, jak kolega wyżej, ale trochę mnie ten tytuł wymęczył, pod koniec już czytałem na siłę, byle skończyć. Ale planuję jeszcze raz za parę lat do tego wrócić.
Zresztą kupiłeś właśnie Batmana od twórców 100 naboi, więc zobaczysz czy Ci pasuje taki styl pisania i rysunków.

Spoza tej Twojej listy, to z takich w miarę krótkich serii (do 5 tomów) mogę jeszcze polecić Ex Machinę. Kryminał polityczny pokazujący zakulisowe rozgrywki w świecie wielkiej polityki (coś jak House of Cards) z nutką science-fiction.

Chew też fajne, ale aż 12 tomów…

Ale, co człowiek, to opinia, wiadomo :)
Sam musisz zdecydować.

Tak naprawdę możesz kupić wszystkie te tytuły, tylko rozłóż to sobie jakoś w czasie.
Aktualnie Egmont dodrukowuje wszystko na bieżąco, więc nie ma pośpiechu, nic się nie powinno wyprzedać.

Widzę po Twoich zdjęciach, że na każdym kolejnym zakupy coraz większe, więc wsiąkasz ;)

Ostatnie nabytki sztos. Same fajne rzeczy. Dobra selekcja tytułów :)

Jak się już na coś zdecydujesz, to życzę miłego czytania. Mam nadzieję, że odrobinę pomogłem. Pzdr

EDIT:
Tak na szybko przejrzałem co masz, a czego nie masz w kolekcji i olej to wszystko co napisałem wcześniej ja i inni. Kup Sandmana i Kaznodzieję! To dopiero są must-have'y!
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 13:57:28 wysłana przez Yossarian »

Online kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:26:57 »
Yossarian, dzięki za kupę przydatnych informacji.
No cóż, utwierdzacie mnie zatem w przekonaniu, że nie ma co wybierać, wszystko trzeba przeczytać¯\_(ツ)_/¯.

"Kaznodzieja" - to coś dla mnie :) W uniwersum "Sandmana" na razie kompletnie się nie odnajduję. Muszę na spokojnie przejrzeć odpowiednie tematy na forum. Coś mi się obiło o oczy, że szykuje się nowe wydanie, dobrze kojarzę?

Skończy się pewnie na kupnie pierwszych tomów 3-4 serii i zobaczę, co zagryzie najlepiej.

To się nazywa wymiana poglądów - przyszedłem tu ze swoimi poglądami, wyjdę z Waszymi ;)

Yossarian

  • Gość
Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:54:39 »
Jeszcze sobie coś przypomniałem!

Kiedyś Egmont wydał taki albumik z okazji 25-lecia Vertigo, prezentujący ofertę tego imprintu.
Zawarte tam były pierwsze zeszyty serii: 100 naboi, Amerykański wampir, Baśnie, Ex Machina, Kaznodzieja, Ludzie Północy, Saga o potworze z bagien, Sandman, Skalp, Transmetropolitan i Y Ostatni z mężczyzn!
Czyli prawie wszystko o co pytałeś :)

Da się to kupić na allegro poniżej 10 zł:
https://allegro.pl/kategoria/ksiazki-i-komiksy?string=vertigo25&bmatch=cx210105ap-enfmswp-diap-cul-1-5-0129

Tu można zobaczyć prezentację (uwaga: zawiera spoilery):
https://filmozercy.com/wpis/vertigo25-najlepsze-powiesci-graficzne-prezentacja-komiksu

To jest alternatywa dla kupowania pierwszych tomów serii.
Za kilkanaście złotych z wysyłką masz pełen przekrój Vertigo.
Czytasz pierwszy zeszyt i decydujesz które serie masz ochotę kontynuować.
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 15:00:49 wysłana przez Yossarian »

Offline Leyek

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 15:30:33 »
Kup Sandmana i Kaznodzieję! To dopiero są must-have'y!

O tak Kaznodzieja i jeszcze The Boys Ennisa to klasa. Bardzo komiksowe pozycje (w sensie, że w innym medium w danym czasie mogły by te fabuły nie przejść - zresztą ekranizacje są doperio teraz po latach jak powstały platformy VOD i pewne tematy/sposoby przedstawiania się opatrzyły, choć dla telewizyjnych mainstreamowych stacji to są rzeczy pewnie dalej zbyt kontrowersyjne). Swoją drogą Chłopaków ekranizacja przy komiksie to i tak jest lajcik, Kaznodziei nie oglądałem.

No i kiedyś na pewno zainteresuj się Invincible od Egmontu :) Lepszego superhero nie znajdziesz (z wyjątkiem rzeczy pisanych przez Moore'a)