Autor Wątek: kubisz - kolekcja  (Przeczytany 31980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kubisz

kubisz - kolekcja
« dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 10:48:47 »
Skromnie tu jest, w porównaniu do kolekcji większości z Was. Ale i ja chciałem sobie taki wątek założyć, żeby się poczuć bardziej członkiem tej zacnej społeczności.

Półtora roku zbierania, każdy wybór raczej przemyślany, bo nie chcę mieć tylko po to, żeby mieć (no może poza punktem nr 1 8)).


1. Świat "Strażników". Komiks Moore'a i Gibbonsa to wg mnie coś, co otarło się o absolutny geniusz. Film i serial to dla mnie też świetne rzeczy. I powstał taki zbiór, nie tylko komiksowy. Poza tym w domu wszyscy zdrowi.




2. Zakątek sentymentalny. Kiedyś miałem całkiem ładną górkę komiksów, potem zeżarł ją czas. A żeby wspomnień też nie zeżarło, to trochę tej górki sobie odbudowałem, czasem nawet z naddatkiem.



3. Jaskinia Batmana. Superbohaterów jest całe stado (a ci z Marvela i DC powiedzieliby, że nawet dwa stada), no nie przerobisz tego, choćbyś chciał. Dlatego na razie czytam tylko najciekawsze historie o moim ulubionym. Może to nie jest najoryginalniejszy wybór świata, no ale kurde, przecież to Batman!



4. Kącik Alana Moore'a. Byli już "Strażnicy", przewinął się "Zabójczy żart", a tu kilka (na razie) innych dzieł Mistrza. Będą kolejne.



5. Zaułek Grzegorza Rosińskiego. Wyżej byli Thorgal i Yans, ale przecież Rosiński nie tylko nimi stoi.



6. Zbiór różności. Co mi wpadnie w oko, trochę stąd i trochę stamtąd.



7. Serialowa kolekcja. Mam tego dużo więcej, ale tutaj tylko te na komiksowych motywach (plus "Watchmen" z pierwszego zdjęcia).

Offline donT

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 11:30:01 »
Dobry masz gust. Mala ale bardzo fajna kolkcja.
Very nice!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online Castiglione

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 11:57:37 »
Komplet Strażników + Zegar zagłady bardzo fajnie wygląda razem, chociaż zdjęcia tego ostatniego nie zachęcały.

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 13:51:13 »
@donT - dzięki :)

@Eguaroc - a żebyś wiedział, że fajnie. Choć jak dla mnie to jednak tytuł mógłby być tylko o tyle mniejszy, żeby zmieścić nazwiska autorów wzdłuż grzbietu, nie w poprzek. Ale to drobiazg.

Offline freshmaker

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 14:01:07 »
a gdzie absolute watchmen?

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 14:46:57 »
Jeszcze w sklepie.

Offline Gazza

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 10:16:40 »
Za punkt 1 jesteś moim ulubionym forumowiczem ;) MEGA!
Reszta też super. Fajna pigułka komiksowa!
Ostatnio wietrzę regały i staram się dążyć do podobnego podejścia - mniej, a lepiej!

Edit: jest też na rynku przepiękne wydanie Watchmen w czerni i bieli. Moje ciche marzenie: Egmont wypuszcza to w formacie Batman Noir! (Panie Tomku! ;) )
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Listopad 2020, 10:23:33 wysłana przez Gazza »

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 13:15:43 »
@Gazza - dziękuję Ci za dobre słowo, miły człowieku :)

Na pewno punkt 1. nie jest zbiorem zamkniętym. Też cichutko liczę na takie wydanie cz-b, może kiedyś...

Juby

  • Gość
Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 13:34:53 »
Ode mnie również pochwała za ten fantastyczny zbiór. Zawsze więcej są dla mnie warte takie kolekcję, nawet jeśli niezbyt duże, bo widzę, że ktoś nie kupuję po prostu bo go na to stać i bierze wszystko jak leci, albo kupuje ponad stan, a później sprzedaje, części nawet nie czytając.

Szacunek za wydzielenie najlepszego superbohatera. ;) W sumie to przy Batmanie mógłbyś postawić Harleen, bo opowiada o czarnych charakterach z jego świata.

Zazdroszczę Długiego Halloween i Mrocznego zwycięstwa w tak dobrym stanie. Nie wiem jak Mucha to drukowała, ale u mnie po 1-2 przeczytaniach, grzbiety się tak wykrzywiły, że miedzy nimi są 1-2 milimetrowe przerwy, nie stoją tak ładnie obok siebie, chyba że je jakoś przycisnę. :-[

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 13:56:02 »
@Juby, Tobie również dzięki za dobre słowo. Tak, przy "Harleen" chwilę myślałem, czy nie postawić tego komiksu na zdjęciu nr 3. Ale w tytule jednak nie ma "Batmana".
"Długie Halloween" i "Mroczne zwycięstwo" - trafiłem używki w fajnych cenach, sprzedający dbał o nie, ja też książki wszelkie traktuję bardzo delikatnie. Tak więc póki co stoją ładnie :)

Offline GoNzO

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 16:52:12 »
Zaraziłeś mnie tym zdjęciem Strażników i dokupiłem "Początek"  ::).

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 18:13:04 »
Z samego faktu zakupu już widać, że nie jesteś "Watchmenowym" konserwatystą, dla którego poza komiksem Moore'a nie powinno istnieć nic innego. A "Początek" to bardzo solidne (choć nieco nierówne) poszerzenie tego świata, więc raczej nie będziesz żałował. Miłej lektury.

Offline kubisz

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 09:35:41 »
Trochę łatania dziur w kolekcji, trochę dalszego wykreślania pozycji z listy "chcę":

Offline kenji

Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 13:41:43 »
Piękna ciemność - to jest sztos!!

Juby

  • Gość
Odp: kubisz - kolekcja
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 13:48:02 »
Nie gadaj że to ty mi zakosiłeś sprzed nosa tę licytację Człowieka, który się śmieje z Allegro za 66 zł?! :D