Autor Wątek: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha  (Przeczytany 36415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Wizyta w Empiku :)
« Odpowiedź #90 dnia: So, 25 Czerwiec 2022, 16:37:52 »
Po drodze do sobotniej pracy jest ten zły Empik, więc często skuszę się na coś fajnego. :) Bieguny Ziemi, czyli te wszystkie wyprawy polarników i inne okołobiegunowe tematy, to mój top topów jeśli chodzi o zainteresowania, więc kupiłem za 28,99 zł na zlyempikcum i dostałem kod -20% na wszystko, w tym także na prasę, więc Relax tylko 48 zł, a manga też z działu prasy (jakże rzadko ją kupuję) 32 zł. Wyszedłem bardzo ukontentowany zakupami.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Czerwiec 2022, 17:52:04 wysłana przez Death »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #91 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 11:37:04 »
Jakby co to kierpic regularnie wrzuca ten 20% kod do Empika, nie trzeba specjalnie prasy kupować. Choć zakładam, że nie tylko po to kupiłeś.

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #92 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 13:56:06 »
Ja wiem, ale nie chcę przeżyć tego wstydu, że gość zwróci mi uwagę, że idę po prostu z kodem, choć nic nie kupiłem online :D

Offline Pig-Pen

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #93 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 14:32:34 »
Ja wiem, ale nie chcę przeżyć tego wstydu, że gość zwróci mi uwagę, że idę po prostu z kodem, choć nic nie kupiłem online :D

Jest jakaś dramatyczna różnica między sprzedawcami w Polsce, który traktują ludzi z kodami czy szukających promocji jak cwaniaczków, którym należy się połajanka a przynajmniej gniewne spojrzenie, a sprzedawcami na Zachodzie, którzy nieproszeni o to, sami podpowiadają, jak uzyskać jeszcze większą promocję (na Zachodzie jakoś promocje udaje się łączyć, w Polsce raczej nie - o czym przypomina często gniewnym pomrukiem sprzedawca), ale... Ostatnio byłem świadkiem w Empiku, jak pani z obsługi zaproponowała klientce, która miała ten kod 20% i inną promocję, że sprawdzi jej, która bardziej jej się opłaca przy jej zakupach. Zresztą, co by nie powiedzieć o Empiku, chamstwa tam raczej nie doświadczyłem ze strony obsługi.

Offline Castiglione

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #94 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 16:59:20 »
Zwrócenie komuś uwagi, że korzysta z promocji niezgodnie z regulaminem to chamstwo?

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #95 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 18:09:31 »
Jeśli ktoś myśli, że Bieguny Ziemi nie mają nic wspólnego z komiksami, to żyje w błędzie. ;)

Offline kierpic

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #96 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 18:41:37 »
Zresztą, co by nie powiedzieć o Empiku, chamstwa tam raczej nie doświadczyłem ze strony obsługi.
Zwrócenie komuś uwagi, że korzysta z promocji niezgodnie z regulaminem to chamstwo?
Pig-Penowi piszącemu o chamstwie, chodziło raczej o to, że nawet jak kasjer zwróci komuś uwagę o niespełnieniu regulaminu promocji, to nie zrobi tego w taki sposób, żeby cały sklep słyszał.
Właśnie tego najbardziej nie lubię na forum, łapania za słówka.

Death, kibicuję w wychodzeniu z nałogu.  Albo i nie ;)

Offline Pig-Pen

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #97 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 20:09:25 »
Pig-Penowi piszącemu o chamstwie, chodziło raczej o to, że nawet jak kasjer zwróci komuś uwagę o niespełnieniu regulaminu promocji, to nie zrobi tego w taki sposób, żeby cały sklep słyszał.

Dokładnie, przede wszystkim o to.

Offline amsterdream

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #98 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 20:36:46 »
Po drodze do sobotniej pracy jest ten zły Empik, więc często skuszę się na coś fajnego. :) Bieguny Ziemi, czyli te wszystkie wyprawy polarników i inne okołobiegunowe tematy, to mój top topów jeśli chodzi o zainteresowania, więc kupiłem za 28,99 zł na zlyempikcum i dostałem kod -20% na wszystko, w tym także na prasę, więc Relax tylko 48 zł, a manga też z działu prasy (jakże rzadko ją kupuję) 32 zł. Wyszedłem bardzo ukontentowany zakupami.


"O psie, który strzegł gwiazd" niezły wyciskacz łez. Najbardziej mnie ujęło jak autor prowadził historie kilku różnych postaci a potem wszystko płynnie połączył w jedną całość. Jedna z najlepszych rzeczy jaką czytałem w tym roku.

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #99 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 23:35:56 »
Kusił mnie ten pies za każdym razem jak byłem w Empiku. Wiem, że będę płakał, ale kupiłem. :)

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #100 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 20:53:24 »
Już za chwilę, już za momencik zacznę się wstrzymywać z zakupami. :)

Zamówienie ze sklepu wydawnictwa Lost in Time. Brakujący Nautilus, westernowy one -shot, w 90% niemy Księżycowy jeleń i piraci z ładniejszą okładką.


Śmieci przeglądałem w bibliotece we Wrocławiu i kurde rysunki mega + ten komiks ma zajebiste recenzje i opinie. Więc kupiłem na Olx. No i byłem świeżo po RIP, a kojarzy mi się mocno. Też o grupie ludzi wykonujących taki niefajny zawód. Czuję, że będzie fajny.

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #101 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 22:33:08 »



Na pierwszym zdjęciu dzieła odebrane z paczkomatu. Na drugim rzeczy, które już miałem, a są one powodem zakupu albumu o Bruegelu. Ten mistrzowski malarz był sporą inspiracją dla wielu twórców. Na okładkach Trylogii Husyckiej Sapkowskiego znajdują się fragmenty obrazu Triumf Śmierci, 2 obrazy z Wieżą Babel przewijają się w jedynej z części Mrocznych Miast, a Szalona Gocha czyli Dulle Griet to jedyny powód powstania komiksu z cyklu Bois-Maury, właśnie pod tym tytułem. Syn Hermanna Huppena nie jest jakimś wielkim scenarzystą, ale Dulle Griet jest totalnym arcydziełem. Bruegel sprawił, że Yves nagle dostał olśnienia i napisał jeden z najlepszych komiksów jakie czytałem. Zresztą światłość poszła dalej i sam Hermann poczynił jedne ze swoich najlepszych rysunków w karierze.
Ponadto kupiłem: kolejne tomy zbiorczego Kajka i Kokosza oraz Kota Rabina, pierwszy tom długo wyczekiwanych Niewidzialnych Morrisona, Zaginiony świat twórcy Sherlocka Holmesa, a także (podobno genialny) film Spielberga na podstawie Przygód Tintina. :) :) :)

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #102 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 09:49:40 »
Paczkomacik przed pracą:


A nawiązując do poprzedniego wpisu, to po przeczytaniu genialnych Mrocznych Miast Wieży już totalnie odwaliło mi na punkcie Bruegela. Mam jeszcze grę, w której można znaleźć nawiązania do jego dzieł. Tutaj jego rysunek ryby:

A tutaj kadr z gry:

Z tej gry:

Czytajcie Mroczne Miasta, bo to wspaniała seria. Kilka dni przed przeczytaniem Wieży oglądałem film pt. Falstaff.
I przez całą lekturę Wieży główny bohater ciągle kojarzył mi się z tytułowym bohaterem Falstaffa. A na końcu albumu są dodatki, z których wynika, że Orson Welles, czyli reżyser i jednocześnie odtwórca roli Falstaffa pozował twórcom Mrocznych Miast. Mroczne Miasta wspaniałe są.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #103 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 09:53:29 »
A nawiązując do poprzedniego wpisu, to po przeczytaniu genialnych Mrocznych Miast Wieży już totalnie odwaliło mi na punkcie Bruegela. Mam jeszcze grę, w której można znaleźć nawiązania do jego dzieł.

Dzisiaj Prosiak na FB napisał ;)

Cytuj
Jako dziecko uwielbiałem oglądać obrazy Bruegela. Nie kończyło się na ogarnięciu wzrokiem całości i kontemplacji. Przyglądałem się niezliczonym postaciom na jego obrazach. Wyobrażałem sobie co robili wcześniej i co zrobią za chwilę. Bruegel nawet do trzecioplanowych postaci, małych jak mrówki przykładał uwagę. Mam wrażenie, że nikt w jego tłumie nie jest anonimowy, jest jednostką.
To, oraz fakt, że całe życie rysuję komiksy z małymi ludzikami w kadrach, sprawia, że przykładam wagę do detalu i lubię go natrzepać 😉


Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 10:00:31 »


Dzisiaj tylko 1 komiks, ale za to totalna bomba. Szukałem tego albumu całymi miesiącami, prawie codziennie wpisywałem tytuł w kilku miejscach w internecie typu Allegro, Olx czy grupy sprzedażowe na Facebooku. Dałbym pewnie i 200 zł, a kupiłem za niecałe 54 zł z wysyłką. Cud, że w ogóle ktoś wystawił. A że w takiej cenie, to wisienka na tym torcie szczęścia. Czytałem ten reportaż lata temu z biblioteki, ale swojego nie miałem. Czyli mam już wszystkie albumy Sacco wydane e Polsce. :)