Autor Wątek: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha  (Przeczytany 36443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 17:43:01 »





No dobra, no to wrzucam dzisiejszy poranny paczkomat.
Gildia + Allegro. Labrum to wiadomo, burżujstwo pierwszej wody. Kosmiczne ceny okładkowe i zero rabatu. W końcu trzeba było rozpocząć zbieranie Poranka. A Dylan ma przepiękne rysunki. Plus kartonik. Nie miałem swojego WE3 i niby już nie chcę tego czytać, ale jednak kupiłem. Znakomita rzecz.
Ponadto Czyściec autora znakomitego Samotnika. Sam nie wiem dlaczego dopiero teraz kupiłem Czyściec. Ale serio, jeśli jeszcze nie macie Samotnika Chaboute, to koniecznie musicie się z nim zapoznać.

Offline kenji

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 10:10:41 »
oj tak - Samotnik jest genialnym komiksem. Lubie do niego wracać. Nawet po to aby przeczytać kilka stron.
Chaboute strasznie mi się spodobał tym komiksem , że nabyłem jego wszystkie rzeczy wydane w PL.
Niestety Czyściec nie jest dobrym komiksem w mojej opini. Tzn zamysł jest fajny ale niestety realizacja nie do końca.

Polecam natomiast jego niemy komiks Park Bench. Zaraz po Samotniku najlepsza historia tego autora

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #17 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 00:54:38 »

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 06:50:11 »

W końcu przyszedł kalendarz z Thorgala. Inwentaryzacja w Sklepie Gildii opóźniła dostawę, więc wisi od połowy miesiąca. Ale jest. :)

Bender

  • Gość
Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 09:32:20 »
Jak można zrobić kalendarz tak (za przeproszeniem) obsrany logotypami. Ci ludzie nie mają za grosz pojęcia o estetyce.
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Styczeń 2022, 10:03:24 wysłana przez Bender »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 09:37:10 »
Jak można zrobić kalendarz tak (za przeproszeniem obsrany) logotypami. Ci ludzie nie mają za grosz pojęcia o estetyce.

Sugerujesz, że właściciel galerii sztuki nie ma pojęcia o estetyce? Grubo (ironia)

Offline Teli

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 10:26:48 »
Tak patrzę na to kalendarium i totalnie mi się nie podoba.
Zgadzam się z Benderem że bez sensu obsrane logotypami, do tego w cały świat. Niezrozumiałe jest dla mnie użycie skrótowca, skoro jest miejsce na użycie pełnej nazwy miesiąca. Rok widoczny słabo, a kalendarium dość ubogie. Nie mówię że chcę kalendarium z imieninami i zaznaczonymi urodzinami Rosińskiego, ale czcionkę to mogli wystylizować, a nie brać gotowego z szablonu. Ja wiem z doświadczenia że żeby to zrobić dobrze to trzeba zmarnować ok 3-4h życia, ale efekt jest wtedy o niebo lepszy, zwłaszcza że nie ma tam wyżej wspomnianych imienin/świąt. No i jeszcze zboczenie zawodowe... czemu przy takim kalendarzu nie postarali się o dłuższą zawieszkę, trochę większa spirala i ciężar kalendarza rozkładał by się równo po całości.

Jedyny plus to oczywiście ładne reprodukcje mistrza to jest bezdyskusyjne... i tu też uwaga. Można było dać  z dwa centymetry czarnego marginesu od góry i tam zrobić dziurowanie pod spiralę. Wtedy jak ktoś będzie chciał przyciąć grafiki pod oprawę nie będzie zmuszony do redukcji obrazu. A już szczytem dobrego smaku było by uczynienie perforacji żeby można było planszę ładnie, równo i bez uszkodzeń oderwać po upływie miesiąca.

Generalnie mogło być lepiej. Pomądrowałem się.

Ale obrazy Rosińskiego jak zawsze warte ceny ;)

Online roble

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 11:31:24 »
Kalendarz wydrukowany jest na rynek anglojęzyczny, francuski i polski w trzeciej kolejności. Cena też zachodnio europejska..  :-\

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 22:15:05 »


Paczkomat i Księgarnia Róbmy Dobrze, której właściciel wrzuca na YouTube super filmiki, namiętnie przeze mnie połykane podczas świątecznego urlopu. Często nagrywane na żywo. Opowiada w nich bardzo dużo o biznesowej stronie takiego przedsięwzięcia jakim jest mały sklep wysyłkowy i jest to dla mnie diablo ciekawe. Stara się dotrzeć do klientów np. sprzedając polskie ziny i inne niezależne publikacje, a od jakiegoś czasu oferuje bardzo ciekawe komiksy włoskie. Kupiłem limitowaną wersję Wampira Masakrady z Lost in Time, jednotomową opowieść sci-fi Zdziczenie z wydawnictwa  Elemental oraz 3 niezależne publikacje, które bardzo mnie interesowały: komiks z rysunkami Rusteckiego o robotach, do którego sklep dorzucił mi jeszcze drugi komiks z różową okładką, świetnie narysowany przez Marka Turka zbiorek opowieści o kosmosie oraz jakąś pogańską historyjkę, gdzie występuje np. Leszy czyli totalnie w moich klimatach. :) Jestem bardzo zadowolony z jakości druku we wszystkich tych mniejszych publikacjach, wyglądają świetnie.

Offline misiokles

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 22:17:52 »
Też różowy zeszycik to kontynuacja Zaginionego pocałunku. A kontynuacja różowego zeszyciku znajduje się w Zeszytach Komiksowych 32 :)

Offline Alexandrus888

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 10:04:06 »
Warto dodać, że pozycje od Hollow Press (tego włoskiego wyd.) są po angielsku. Na życzenie klijenta Pan RóbmyDobrze może ściągnąć pozycje włosko- i japońsko-języczne.

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 12:23:52 »
Ponieważ combo trzecia dawka szczepionki na covid + gratisowa szczepionka na grypę 5 sekund po niej w drugie ramię (- Chce pan jeszcze na grypę darmową od razu? - A to można dwie naraz? - Oczywiście. - No dobra, to poproszę) sprawiło, że mam gorączkę i nie poszedłem do pracy, więc mi się nudzi, to wrzucę co ostatnio do mnie fajnego przyszło z różnych mediów. :)
Najładniejsze wydanie Hobbita jakie widziałem. Świetnie zaprojektowana okładka, papier i ozdobniki:



Box z Harrym. Czas powtórzyć te książki. Bardzo lubię:




Relax i Diuna w steelbooku:

Diuna w 4K i innym steelbooku oraz Coś Carpentera w 4K:



Komiksiki, w tym pięknie narysowany przez Manarę Corto Maltese:



2 filmy z dvdmax i kupiona na Olxie za zaledwie 120 zł gra z moimi ulubionymi bohaterami Marvela:

W końcu zebrałem całą trzecią trylogię Star Treka:

Oraz dzisiejszy paczkomat. Jeśli ktoś mnie kiedyś zapyta jaka jest moja ulubiona misja i ulubiona postać w Wiedzminie 3, to pokażę mu tę figurkę. Moja pierwsza z Wiedźmina. Wyprawa na wyspę lodowego giganta, to misja, którą mam ciągle zapisaną na liście. Wgrywam i jestem dokładnie tam gdzie przypłynąłem i zacumowałem łódkę na przystani. Uwielbiam zwiedzać całą tę wyspę, uwielbiam wszystko co tam się dzieje, cudowną mroczną muzykę, która jest tylko na tej wyspie, uwielbiam filmik jak Geralt pierwszy raz widzi giganta, który karmi syreny rybami z wiadra, uwielbiam tę lodową pieczarę, gdzie jest nasz przyjemniaczek oraz walkę z nim. Uwielbiam nawet to, że po pokonaniu giganta we wszystkich wioskach na Skellige pojawiają się nowe dialogi. Przechodzisz sobie uliczką w jakiejś wiosce, a oni szepczą, że oto idzie Geralt, pogromca giganta. Oczywiście wziąłem wersję figurki z krwią. Jest genialna.






ukaszm84

  • Gość
Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 12:41:21 »
Ta trylogia Star Treka zajebista :P

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 12:59:37 »
Dokładnie. Spock wrzucający pierścień do wulkanu zawsze w moim serduszku.

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 21 Styczeń 2022, 14:12:42 »
A taka mała przesyłka w paczkomacie. Za miesiąc wychodzi Malarz czyli nowy album Łukasza Godlewskiego, którego znam z dobrego polskiego komiksu kryminalnego pt. Kapitan Wrona, więc miałem impuls, żeby kupić ten album o Conradzie ze świetną okładką. A na Malarza bardzo czekam.


« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Styczeń 2022, 14:17:34 wysłana przez Death »