Autor Wątek: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha  (Przeczytany 36442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #75 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 12:58:31 »
Właśnie nie wiem czy to będę czytał tak od razu. Przeczytałem wczoraj kilka stron i tak sobie pomyślałem, że kurde dobre to jest i mi się wkrótce urwie. Więc odłożyłem i zacząłem czytać pierwszy tom Barakudy. I tak czytałem, czytałem aż przeczytałem 6 tomów czyli całą serię i poszedłem spać o północy. :)
Ja chyba wolę czytać tak, że kupuję na bieżąco, żeby wydawca miał kasę + szybciej wydał kolejny tom. A zabieram się raczej za pełne serie. Także nie wiem czy nie zaczekam z tym Odrodzeniem. Pełnych serii, które tylko czekają na przeczytanie w tempie jakie sobie sam narzucę, bez urywania historii, mam na półce sporo. Ale początek Odrodzenia był niezwykle interesujący. :)

Offline amsterdream

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 13:32:26 »
To nie jest zamknięta historia? Bo nigdzie nie pisze, że tom 1.

Online Konrad

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 13:42:26 »
To Odrodzenia to 1 tom (tutaj zdjęcia z insta Egmontu, gdzie na grzbiecie widać 1 https://www.instagram.com/p/CdtJOPmoDhh/). Zbiera on 3 pierwsze albumy serii, czyli pierwszy cykl. Będzie jeszcze jeden tom, finałowy, który będzie zawierał albumy 4-6, czyli drugi cykl. Ale na niego niestety poczekamy prawdopodobnie jeszcze jakieś dwa lata, bo 5 album ma mieć premierę jakoś pod koniec tego roku, a finałowy 6 pod koniec 2023, więc Egmont zbiorczy wyda właśnie raczej jakoś na początku tego 2024
https://www.bedetheque.com/serie-62133-BD-Renaissance-Duval-Emem.html

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 13:55:38 »
O, to jeśli naprawdę będzie sześć, to super. Takie serie są najlepsze. To może się skuszę na przeczytanie pierwszego cyklu lub zaczekam na zamknięcie. :)

A wie ktoś ile będzie tomów Gwiezdnego zamku? Przeczytałem kilka dni temu pierwsze dwa dyptyki i dla mnie to komiks 10/10. Mam jeszcze piąty tom czyli 1/2 trzeciego, zielonego dyptyku i pierwszy tom z trzech dodatkowej historii pisanej przez Ayrolesa. I ciekawi mnie ile tego będzie. Jestem psychofanem Alexa Alice. Trzeci Testament Juliusz, Zygfryd i Gwiezdny zamek to moje ulubione superprodukcje ostatnich lat. Gość jest bezbłędny. Tak jak Paco Roca ma ogromnego w temacie obyczaju tak Alex Alice w superprodukcjach.

Online Konrad

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 14:45:31 »
O, to jeśli naprawdę będzie sześć, to super. Takie serie są najlepsze. To może się skuszę na przeczytanie pierwszego cyklu lub zaczekam na zamknięcie. :)
Tak, autorzy kilkukrotnie wspominali, że zaplanowali Odrodzenia na 6 albumów.
A ostatnio wrzucili okładkę 5 albumu, którego premiera we wrześniu:


A wie ktoś ile będzie tomów Gwiezdnego zamku? Przeczytałem kilka dni temu pierwsze dwa dyptyki i dla mnie to komiks 10/10. Mam jeszcze piąty tom czyli 1/2 trzeciego, zielonego dyptyku i pierwszy tom z trzech dodatkowej historii pisanej przez Ayrolesa. I ciekawi mnie ile tego będzie. Jestem psychofanem Alexa Alice. Trzeci Testament Juliusz, Zygfryd i Gwiezdny zamek to moje ulubione superprodukcje ostatnich lat. Gość jest bezbłędny. Tak jak Paco Roca ma ogromnego w temacie obyczaju tak Alex Alice w superprodukcjach.
Jeśli nic się nie zmieni to Gwiezdny Zamek będzie miał 8 tomów. 4 cykl ma być już ostatnim, ale nie wiem, czy Alex Alice już wrócił do pracy nad nim, bo po zakończeniu 3 cyklu miał sobie zrobić przerwę w tworzeniu tej serii.
Natomiast Chimery Wenus są w tej chwili planowane na 3 tomy. 2 tom powinien pojawić się w tym roku, na pewno szybciej niż 7 tom Zamku

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 14:57:25 »
Wrócił, wrócił. Bo ostatnio patrzyłem. Jak wiadomo każdy cykl wychodzi najpierw jako 6 wielkoformatowych gazet z artykułami z epoki, a dopiero potem w albumach (gdzie niestety wycinają artykuły, tak jak u nas wycięli z rynku książeczkę do Prosto z piekła ;) ).
Czyli każdy cykl to 2 albumy, które wcześniej były sześcioma gazetami: https://m.bedetheque.com/serie-43180-BD-Chateau-des-etoiles.html
Napisałem, że wrócił, bo 19. gazeta, która jest zapewne początkiem czwartego cyklu już się ukazała: https://m.bedetheque.com/BD-Chateau-des-etoiles-Tome-19-Retour-a-l-ether-427794.html

Online Konrad

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 17:08:59 »
Ale mylisz się, bo 19 gazeta wchodzi w skład 6 tomu.  ;)
https://www.bedetheque.com/BD-Chateau-des-etoiles-INT6-L-exposition-interplanetaire-de-1875-433212.html

A to dlatego, że wyjątkowo w skład 5 tomu weszły 4 gazety
https://www.bedetheque.com/BD-Chateau-des-etoiles-INT5-De-Mars-a-Paris-395244.html

Dopiero 20 gazeta będzie pierwszą częścią 7 tomu. A czy Alex zaczął ją już tworzyć to nie wiem

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 06:41:55 »
To słabo. :(

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 16:28:25 »
Dzień Dziecka


Offline Rodrigues

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 16:48:45 »
Czytaj szybko "Blue Note" i "Błękit w zieleni" a później dawaj znać, czy warto brać ;)

Offline Death

Odp: Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha
« Odpowiedź #85 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 18:28:31 »
Trafiłeś. Akurat czytam Blue Note. :)
Bardzo polecam. Jeśli komuś podobał się Giant, to tym bardziej.

Offline Death

Kolekcja będąca powodem do dumy :)
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 09:44:22 »
Z ostatnich dni.
Ziomek mnie namawiał, namawiał, aż namówił na Księżycówkę. Zdaje się, że wyjdzie jeszcze zaledwie jeden tom i mogę czytać, bo będzie całość.


Lotkę czytałem od razu po odebraniu paczki, a Konga kupiłem, bo od jakiegoś czasu uwielbiam nieme komiksy.


Od lat słyszę, że Wody Morteluny, to mega komiks, Gaimana uwielbiam, Chaboute stworzył fantastyczny komiks pt. Samotnik, więc ciągle szukam jego kolejnej rewelacji. A Dinozaury? Kto nie kocha dinozaurów? :) Dodatkowo piękne rysunki. No i zbieram nieme komiksy.


Bardzo rzadko dubluję komiksy, ale w tym zbiorczym tomiszczu Comanche jest długi tekst, galeria okładek i 2 nowe historie, więc musiałem. Dodatkowo limitowana edycja erotycznej Guliweriany w czarnej obwolucie (omg, jakie to jest drogie), nowy tom Mrocznych Miast (Scream ostatnio ostro jedzie z tą serią) i brakujący do kolekcji Asteriks.

Offline Death

Kolejna pochwała konsumpcjonizmu
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 15 Czerwiec 2022, 14:20:12 »
Ostatnio dużo czytam, ale troszku się kupuje. ;)

Nowy Relax z Libertago czy kto tam go wydaje, bo już sam nie wiem. Najważniejsze, że w środku jest Dracula Hermanna. :) Osobiście wolałbym po prostu wydać 60 zł na Draculę Hermanna, bo połowa Relaxu to zapychacze, ale nic nie zrobię.
Dodatkowo pierwszy tom bardzo chwalonej serii RIP i komplet wydanych u nas integrali Senatora Alixa (będzie więcej). Elemental wydaje je cyklami dlatego pierwszy tom zawiera 3 albumy, drugi 4, a trzeci 2. W środku wygląda super.

Offline Death

Kolejna piękna dostawa narkotyku
« Odpowiedź #88 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 16:22:07 »

190 komiksów kupionych w tym roku. A patrząc na plany w najbliższym czasie 200 może pęknąć i wyląduję w grupie AK. Anonimowych Komiksiarzy. :D

Offline Death

Nowa dostawa
« Odpowiedź #89 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 11:50:52 »


Baśnie kiedyś dawno temu sprzedałem, a wzięło mnie znowu na Folwark po przeczytaniu znakomitego Zamku zwierzęcego 1 i 2 Dorisona. Araba w końcu kupić musiałem, to była kwestia czasu. Andy to gruba księga w miękkiej oprawie za 210 złotych, więc powinna mieć HC, ale już trudno, może grzbiet się nie złamie. Pozostałe 3 albumy to kolejne tomy serii, które zbieram.