Autor Wątek: kolekcja smutnego drona :D  (Przeczytany 76494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #60 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 15:37:27 »
@Bender Mam właśnie podejrzenia do habibi że mi się nie spodoba, od dwóch lat nie mogłem się na ten komiks zdecydować przez bardzo sprzeczne opinie ale w końcu przekonała mnie niska cena za wydanie w oryginale. Will see.
O 20th century boys jestem bardziej spokojny, jestem przygotowany na ślamazarną akcję i średniej jakości dialogi po przeczytaniu monstera, który mimo że powinien zostać skrócony o jakieś 30% i tak mi się podobał :P.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Kadet

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #61 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 17:45:02 »
@Kadet Pierwsze podejście, polska wersja ma aktualnie chore ceny więc mimo że mnie ten komiks interesował to nigdy go nie kupiłem. Te wydanie z kolei wziąłem za 35zł łącznie :P (understanding + making).

To miłej lektury (i uważnej). W swoim czasie "Understanding" dostarczyło mi wielu istotnych obserwacji :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 00:25:56 »


Mały update, zasłonięty cap america man out of time.
Conana już przeczytałem, imo niestety spadek formy po doskonałym pierwszym tomie.
Dobrze mi się wydaje że ten winter soldier to będzie 3 tom brubakera który wyjdzie po polsku ?
///edit to chyba jednak coś innego, nie mogę sie kompletnie zorientować w kolejności czytania tego runu.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Lipiec 2019, 00:29:16 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Damballa

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #63 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 13:13:02 »
Ten Winter Soldier to końcówka tego co pisał Brubaker. Było zebrane m.in. w 5 omnibusie - Captain America Return of the Winter Soldier Omnibus.

Jako pomocy w kompletowaniu używam tej strony, podają wszystkie wydania w porządku chronologicznym.

https://crushingkrisis.com/collecting-avengers-comic-books-as-graphic-novels-a-definitive-guide/collecting-captain-america-comic-books-as-graphic-novels/

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 22:01:28 »
Dzisiaj dotarł do mnie baman post apo,  trochę eksperyment bo do tej pory z eventami superhero miałem raczej kiepskie doświadczenia.


Do kompletu brakuje mi dwóch tomów road to no man's land, ktoś z forumowiczów czytał może i powie czy warto dokupić ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LordDisneyland

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 22:34:25 »
A tomy poprzedzające RtNML, tzn Cataclysm i Aftershock? I czy cokolwiek z tego jest w ogóle istotne dla lektury NML?

Cholera, ta historia to jedna z tych kobył, do których w zasadzie nie do końca wiadomo, jak podejść :)

Gratuluję zakupu, tyż bym takie cuś chciał.
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 23:21:44 »
@LordDisneyland Cataclysm jest w tomiku o tytule cataclysm, pierwszy z góry od lewej :P. Aftershock jest w następnym tomie w kolejności czytania : road to no mans land vol1 (którego nie mam), potem jest jeszcze road to no mans land vol 2 i dopiero właściwy no mans land. Osoba od której kupiłem nie miała tych dwóch road to... ale tak jak czytam recenzje w internecie to da się czytać no mans land zarówno bez road to... jak i cataclyst. (o jakości tych dwóch road to... zdania są bardzo podzielone.)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LordDisneyland

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 23:33:53 »
Pytałem właśnie o znaczenie tych 4 tomów, czy warto po to sięgać... bo w sumie wygląda z recenzji, że wystarczyłaby sama historia z NML. Może się odezwie ktoś już po lekturze całości ;)

PS- takie coś mi jeszcze wyskoczyło, jak szukałem innego niż twoje wydania :D

http://www.fluidr.com/photos/56781833@N06/33954219816/
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 18:26:44 »


Mały update, razem z born again z wkkm i the man without fear z sbm skompletowałem cały run millera. Teraz został mi już chyba tylko waid do kompletu najlepszych serii daredevila.

@LordDisneyland przeczytałem już całe no mans land, cataclysm jest moim zdaniem konieczną lekturą przed no mans land ponieważ stanowi podbudowę dla następującej później serii, natomiast nie odczułem specjalnie nieprzeczytania zeszytów pomiędzy cataclysm a no mans land i późniejsze tomy niespecjalnie nawiązują do tego okresu.
Sama seria rewelacyjna, główni scenarzyści spisali się moim zdaniem bardzo dobrze, niektóre opowieści poboczne innych scenarzystów były słabe ale to maksymalnie 10% całego runu.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline PawelC

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 19:34:42 »
Do kompletu brakuje mi dwóch tomów road to no man's land, ktoś z forumowiczów czytał może i powie czy warto dokupić ?

Mając to co pokazałeś na zdjęciu jesteś już na tym etapie Batmanii, że warto :).
Wszystko da się czytać bez znajomości tego czy owego, ale Road'y to po prostu uzupełnienie tej ery nietoperza. Ja mam i nie żałuję zakupu.

Offline Damballa

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #70 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 04:11:03 »
Teraz został mi już chyba tylko waid do kompletu najlepszych serii daredevila.

A masz już jego następcę, Soule'a?

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #71 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 23:14:03 »
@Damballa a to soule się wlicza do kanonu najlepszych ? coś mi się obiło że to spadek formy po waidzie.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Damballa

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #72 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 23:37:29 »
Czytałem tylko pierwszy tom, i jak dla mnie było całkiem ok. Może rzeczywiście to nie Waid, ale źle nie jest. Za to graficznie, szczególnie, to co robił Ron Garney, to dla mnie rewelacja :-)

Offline LordDisneyland

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 11 Sierpień 2019, 22:41:10 »
@sad drone- dzieki za informację odnośnie NML!
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #74 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 21:16:19 »
Mały update, kupiłem skuszony ceną, żaden z tych komiksów nie był na mojej liście zakupowej :P


If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.