Autor Wątek: kolekcja smutnego drona :D  (Przeczytany 76444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 21:13:03 »
Ładnie! Piękny zbiór, zazdroszczę wielu pozycji..
Ja też łakomie spoglądam na te półeczki. :D Piękna biblioteczka, gratuluję!
Mam też wrażenie, że jesteś pierwszym oprócz mnie forumowiczem, u którego widzę Wasteland  ;)
lubię post-apo i oceny na amazonie/goodreads
Jestem zainteresowany. Dodatkowo zobaczyłem, że komiks został także wydany w HC - prześliczne tomiki.
LordzieDisneyland mogę prosić o parę słów, które mnie ostatecznie przekonają?  ;D Byłbym wdzięczny :)

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #16 dnia: So, 16 Luty 2019, 00:41:39 »
Piękna kolekcja. Omnibusy robią wrażenie.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline LordDisneyland

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #17 dnia: So, 16 Luty 2019, 02:01:00 »
@KubciO - już pisałem, w sumie niewielu znam ludzi, którym podobało się Wasteland. To nie jest nic odkrywczego, żaden przebój, po lekturze którego z wypiekami zawiadamiasz kumpli, że znalazłeś najlepszy komiks od czasów StarWars Tamakiego....ale zapewni parę godzin przyjemności, jeśli lubisz postapo. Dla mnie takich komiksów jest po prostu za mało. Przyjemne graficznie, czarno białe- jest w tym cuś :) Fabuła czasami niestety bywa przewidywalna, ale co tam ;)
Sugerowałbym zakup pierwszego tpb na próbę, one chodzą naprawdę tanio. I nie czytaj po Prophecie ;)


Sad-dronie- mam dwa pytania: nie zauważyłem dotąd oczopląśnego grzbietu pod TRiA- czy to Multiversity? Mógłbyś powiedzieć , czy warto w to wchodzić?  To samo pytanie dotyczy TheUnwritten- z braku komiksów Careya zacząłem czytać jego książki, ale sądzę, że przydałby mi się kolejny obrazkowy tytuł... korci, ale czy warto?
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #18 dnia: So, 16 Luty 2019, 21:14:27 »
@LordDisneyland dobrze wypatrzyłeś że to multiversity, ale na stole są niestety rzeczy jeszcze nieprzeczytane więc na ten moment nic ci o nim nie mogę powiedzieć.
Unwritten przeczytałem, i ostrożnie polecam (szczególnie jeżeli podobał ci sie lucyfer, bo careya jak siada jeden komiks to inne też sie podobają), komiks jest bardzo meta (bohater komiksu ma alter ego jako postać z ksiązki i ma z tego powodu rózne moce) jest dużo nawiazań do klasycznej literatury i mocno poruszony jest wątek wpływu fikcyjnych opowieści na rzeczywistośc. Jak dla mnie pierwsze 6 tomów rewelacyjne, potem seria trochę siada jakby autor był zdziwiony że jeszcze to ludzie kupują i od tego czasu tworzył fabułe na bieżąco, ale ciągle jest nieźle. Klimatem to komiks najbliżej lucyfera, a co za tym idzie też podobny do sandmana. Tylko uczulam że komiks opiera sie na mitologii w stylu harrego pottera (ta "książkowa" wersja protagonisty to jest taki rip off serii rowling) czyli różdżki magiczne zaklęcia itp. Ja takiego settingu nie cierpie, ale tu to jest na tyle mądrze użyte że mnie nie bolało bardzo.



nowe zakupki, alita z wymiany i parę tomów kolekcyjnych które chciałem od dawna złapać i w końcu się udało w normalnych cenach.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LordDisneyland

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #19 dnia: So, 16 Luty 2019, 21:40:57 »
Dzięki, chyba właśnie mnie przekonałeś do Unwritten. Bardzo lubiłem Lucyfera, podoba mi się CrossingMidnight- trzeba drążyć dalej w dokonaniach Careya.Jakby co, sięgnij po cykl powieści ''FelixCastor"- powinny się spodobać.
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 22:15:45 »
i cyk kolejny zakup, oczywiście nieplanowany i oczywiście łamiący postanowienie że w tym miesiącu już nic nie kupię ;) . (tomy ultimate collection, czyli grubasy 300 stron+). Wszechświat chyba daje mi znać że pora przystopować bo wracając z komiksami w plecaku rozwaliła mi się w nim puszka z napojem, i tylko cudem sie nie zalały :P . Btw aktualnie od początku lutego kupiłem 5 razy więcej komiksów niż przeczytałem w tym samym okresie, chyba pora już udac sie do specjalisty...

« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 22:19:35 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LordDisneyland

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 00:35:50 »
Ty weź się tak nie przyznawaj do noszenia napoju obok komiksów, bo ktuś z zazdrośników naśle na ciebie jakiś KomixAmt :)
Jako że po lekturze pierwszego tomu zainteresowałem się X-Force Remendera, zwróciłem uwagę na ten tytuł. Dwa tomy i wsio, tak? Trochę się boję tych późniejszych, bo z tego co widzę, spora roszada wśród rysownbików.No nic, na razie kupiłem te 3 polskie, jak przeczytam, będę się zastanawiał nad kupnem reszty.
I rzecz jasna gratuluję, zwłaszcza , że z tym  napojem miałeś więcej szczęścia, niż rozumu, szczerze powiedziawszy ;) Kup se plecak z zewnętrzną kieszenią na napój albo cuś...
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 14:14:36 »
W tym epic collection są tylko dwa tomy, to się przekłada na 4 tomy muchy także masz już prawie całość. Co do napoju, mam nauczkę, więcej sie takie rzeczy nie znajdą w jednym miejscu razem :P.

I cyk, jeszcze jedna seria, na szczęście to kupione jeszcze w poprzednim tygodniu.

If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Murazor

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 19:45:52 »
Uh, zazdroszczę czytania po raz pierwszy :) I od razu polecam Chłopaków tego samego autora ;)

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 20:38:53 »
@murazor chłopaki już od dawna na chce liście, ale chyba za dobry komiks bo nie widze używanych na sprzedaż za dużo :) . monster mi się podobał więc na pewno za chłopaków tez się zabiorę.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Małpisyn

  • Gość
Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 15:58:34 »
Dwa pytania odnośnie kolekcji (której gratuluję - same dobroci):

1. Czy Life and Times of Martha Washington in the XXI Century to poniższe wydanie:

https://www.amazon.com/Martha-Washington-Twenty-first-Century-Second-ebook/dp/B071436BY1

Od pewnego czasu czaję się na tę pozycję - na okładce jest paskudna grafika niczym z gier lat '90, ale grzbiet prezentuje się bardzo ładnie - chyba nie ma co liczyć na jakieś inne wydanie PL lub ENG w przyszłości.

2. Czy wiesz coś może o dostępności tomów 2 i 3 Kurosagi Corpse Delivery Service? Opis mangi brzmi bardzo dobrze, cena za omnibus śmieszna, a wydanie wprost wspaniałe, ale obejrzałem eBay i BookDepository i łatwo można zdobyć tomy 1 i 4, z pozostałymi dwoma jest gorzej (jest na kilku polskich stronach, ale obawiam się, że po zamówieniu okaże się, że tych tomów brak).

Poza tym, czy polecasz lekturę? Czy treść jest tak samo wspaniała, jak to wydanie?

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 16:08:41 »
1 Tak, to jest to podlinkowane wydania. w polsce jak to wyszło dawno temu chyba podobne okładki były, także to raczej urok tej serii. Samego komiksu jeszcze nie czytałem ale wydanie jest okej, są skrzydełka,  klej na razie trzyma i niewiele się traci przestrzeni na rozłożeniu stron (ale to mimo wszystko gruby komiks w sc, niektórzy nie lubią).

2 Kurosagi kupiłem na forum gildi na ślepo za jakieś śmieszne pieniądze, planowałem dalej na mvm kupować jak mi się spodoba (również nie czytałem jeszcze, komiksy ze stołu dopiero czekają na swoją kole) ale widzę że teraz nie mają (albo nie mieli wcale i źle spojrzałem). Z kupowaniem za granicą mam zerowe doświadczenia, więc nie pomogę niestety :(.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Małpisyn

  • Gość
Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 16:29:33 »
Dziękuję. Nie lubię SC, szczególnie przy takiej ilości stron (600), ale to chyba jedyne wyjście. Niewielki jest odzew internetu na hasło Martha Washington - wydaje się, że to komiks niedoceniany, ewentualnie słaby (w co nie wierzę biorąc pod uwagę autorów i że jest to jedna z wczesnych prac Millera). W każdym razie, po twoim opisie wnioskuję, że mimo wszystko pozycja jest dobrze wydana i warto - dzięki.


Odnośnie Kurosagi - dzięki, będę dalej eksplorować temat. Jeżeli można zdobyć tomy 2 i 3 to spróbuję tej mangi. Swoją drogą, myślałem, że wyczerpanie nakładu komiksów to raczej nasz rodzimy problem, tj. nie zdarza się to u "producentów", jak DC, Dark Horse czy Marvel.

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 18:10:54 »
i cyk kolejny mały update :



Do tej pory od marvel now starałem się trzymać z daleka (wyłączając hawkeye i moon knight ale te się nie liczą ;P) ale naczytałem się tyle pozytywnych opinii o spider manie slotta że postanowiłem spróbować. Thor się załapał przy okazji jako że ma dobre oceny i lubię autora. No i cena 15zł za sztuka również pomogła przekonać do zakupu :D
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LordDisneyland

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 19:22:11 »
No to ładnie, ja parę dni temu też skompletowałem Superiora- skoro 3 razy wypożyczałem już z biblioteki, trzeba mieć włąsne  :) I pomyśleć, że dawno temu świadomie zrezygnowałem z kupowania tego tytułu, żeby nie brnąć w nowe serie, że za dużo, bla bla bla :/ Tyle, że mało wówczas znałem Slotta.

No ale 15 zł za sztukę to dużo lepsza cena...Ładnie. Miałem też spore kłopoty z tomem 5 i 6, ale były emocje :)
,, - Eeeeech.''