Autor Wątek: kolekcja smutnego drona :D  (Przeczytany 76407 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 18:10:19 »


Kolejny jodo do kolekcji, jak już pisałem wcześniej incal specjalnie mi nie podszedł, ale jako że trafiłem na białego lamę za 30% ceny okładkowej to nie mogłem odpuścić ;)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 16:47:15 »


Update z mvm ;)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 17:52:17 »


bump, oczywiście używki ;)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LordDisneyland

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 18:09:26 »
Nie znam Cairo- jak wypada kolejne Dzieło Willow Wilson? Daj znać , jak przeczytasz... rysunki niezbyt ciekawe.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Marzec 2019, 18:11:22 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 20:00:05 »
@LordDisneyland
Specjalnie na prośbę przerzuciłem cairo na szczyt mojej listy do przeczytania i jestem na świeżo po lekturze. Współczesna baśń oparta na arabskiej mitologii która nawet próbuje przemycać jakieś mądre treści ale ostatecznie to tylko dobre czytadło które nie jest ani bardzo oryginalne ani nie ma nic ważnego do powiedzenia. takie 6.5/7 nie żałuje że przeczytałem ale raczej niewiele będę pamiętał po dłuższym czasie. Rysunki są znośne, niespecjalnie piękne ale bardzo czytelne i nie przeszkadzają w fabule.

Btw przeczytałem ostatnio wasteland i moim zdaniem to jednak poziom wyżej niż średniak jak ten komiks określasz. Zgodzę się że sporo rozwiązań fabularnych to klisze i ciężko nazwać go oryginalnym, ale z drugiej strony dostajemy bardzo spójny i pogłębiony obraz świata po apokalipsie, a także wielowymiarowych bohaterów wrzuconych w interesujący kontekst (moim faworytem jest wątek intryg politycznych zarządców miasta). Możliwe że oceniam ten komiks łagodnie bo bardzo lubię eposy a tego gatunku w komiksach za wiele nie widuję, ale całkowicie spełnił on moje oczekiwania pod względem skali opowieści i wciągnął na tyle że przeczytałem 2tyś stron w jakiś tydzień. Zastrzeżenia mam jeszcze do zakończenia które wyjaśniło wszystkie zagadki ale oprócz tego nie wydarzyło się nic co usprawiedliwiałoby całą fabularną podbudowę, ale na tle naprawdę kiepskich zakończeń której widziałem w komiksowych seriach jestem skłonny to wybaczyć. Btw czytając wasteland nasuwały mi się bardzo silnie skojarzenia z nausicaa (manga) i horizon zero dawn (gra), jedno i drugie polecam jeżeli kręcą cię te klimaty ;).
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LordDisneyland

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 22:30:04 »
No dziękuję, i to bardzo-  nie spodziewałem się aż tak szybkiego responsu !

Przyznam, że zupełnie nie odpowiada mi sposób myślenia i twórczość Wilson, pytałem z ciekawości opartej na niepokoju z cyklu "czy ja coś pomijam, może to faktycznie dobra scenarzystka jest, tylu ludzi chwali". Ale nie, chyba nie warto, żebym sięgał po kolejne jej tomiki.

Drugą część postu czytałem w poczuciu narastającej zgrozy, że zdradzisz mi zakończenie Wasteland, którego nie czytałem :)
Dochodzę do wniosku, że warto sięgnąć ponownie po ten komiks, ale to jak nadrobię zaległości, bo kupuję znowu więcej niż czytam... Być może uznałeś/liście, że oceniam go za nisko, zwłaszcza znając tylko początki olbrzymiej [jak się okazało potem] epopei, ale zawsze uważałem, że lepszy porządny  i solidny średniak wśród komiksów, rzetelnie napisany i narysowany, niż wątpliwe , artystowsko nadęte arcydzieło.

Nausicaa- znam tylko film, bardzo zresztą ładny graficznie, aczkolwiek wolałbym na koniec apokalipsę zamiast jakiejś apokatastazy ;) A gry to nie mój żywioł, no, oprócz Hirołsów, niech będą błogosławieni ich twórcy ;D


PS.... aha - któregoś dnia kupię i skleję te cholerne modele Bandai z Nauzyki , zwłaszcza GunShipa i Moewe , ale to pieśń odległej przyszłości ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Marzec 2019, 22:41:35 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 00:15:17 »
@LordDisneyland
Z poprzednich postów zrozumiałem że całe wasteland przeczytałeś stąd napisałem o zakończeniu. Z tego co pamiętam początek też mnie troche zraził, później robi się znacznie lepiej. Natomiast jak obawiasz sie że to właśnie pseudofilozoficzny bełkot to uspokajam że wzniosłych treści w tej serii jest bardzo niewiele, to bardzo sprawnie napisana historia post apo o dużej skali ale bez drugiego dna i głębokich metafor.

Film nausiici zawiera bodajże pierwsze 3 zmodyfikowane rozdziały z 12 w pełnej mandze. (2k stron) Imo najlepszy komiks jaki przeczytałem w zeszłym roku. Cała manga jest teraz dostępna w ślicznym box secie, także jak jesteś zainteresowany to bardzo polecam zarówno komiks jak i to wydanie ;) https://www.amazon.de/NAUSICAA-VALLEY-WIND-BOX-SET/dp/1421550644
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline jotkwadrat

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 13:35:32 »
Dołączam do zachwytu nad Nausicą. Anime dobre ale manga przewyższa je pod każdym względem.

Online Koora

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 18:42:20 »
Panowie, namówiliście mnie ;) już wcześniej czytałem że to świetny komiks, pora przekonać się samemu! A wydanie wygląda cudnie!

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 18:52:03 »


bump, nowy zakup z mvm
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Murazor

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 20:06:13 »
Czytales juz cos tej mangi? Wyglada na taka z realistyczna kreska. Chlopaki z 20th, Pluto, czy Akira to moje top top i tutaj plansze podobne.

Chyba,ze ktos inny czytal i sie podzieli opinia co do fabuly 🙂

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 20:35:00 »
@murazor czytałem 2 pierwsze tomy, jestem w trakcie trzeciego. Manga jest bardzo nietypowa, jak na historię o zombiakach dużo tu obyczajówki (połowa pierwszego omniaka to slice of life z normalnego życia bohatera), jest też utrzymana w klimacie lekkiego surrealizmu, tzn postacie nie zachowują się do końca przystająco do rzeczywistości i generalnie zdają się do końca nie zdawać sobie sprawy z powagi sytuacji a same projekty zarażonych w dużej części są karykaturalne i wyglądają jak coś wyciągnięte z sennego koszmaru. Główny bohater jest przeciwieństwem klasycznego protagonisty, tzn jest tchórzliwy, niedostosowany społecznie, cierpi na zaburzenia lękowe i halucynacje, i często zachowuje się żenująco. Generalnie ciężko z nim sympatyzować, ale z drugiej strony mam wrażenie że to jedna z bardziej realistycznych "ludzkich" postaci z jaką się spotkałem w komiksie.

Nie jestem na ten moment pewien czy mogę polecić tę mangę, cięzko mi w ogóle stwierdzić czy do końca mi się podoba (są dłużyzny i nużące momenty) ale intryguje mnie ona na tyle że do 3 tomu usiadłem od razu po otrzymaniu paczki co stanowi w moim wypadku duży komplement dla komiksu ;). Jak chcesz od komiksu oryginalnego podejścia do gatunku to i am a hero może być dla ciebie, jak wolisz klasycznych historii to chyba możesz sie sparzyć.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Kwiecień 2019, 20:37:31 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 14:43:58 »
jeszcze jeden zakup z mvm, tuż przed podwyżką cenową ;)

@murazor update odnośnie i am a hero, doczytałem to 7 tomu i aktualnie jestem serią zachwycony. Przez pierwsze 3 tomy stosunkowo powoli się rozwija ale potem czyta się jednym tchem, jest większy nacisk położony na akcje ale jednocześnie manga zachowuje swoje oryginalne podejście do tematu i zdolność do zaskakiwania czytelnika.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LordDisneyland

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #43 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 01:00:04 »
Bardzo ładne są te wydania Q&C! Nie wiedziałem, że aż tak.
No i patrz, obkupiłem się w Lemire ostatnio, dałem więc Essex do schowka- a tu taka panie cenowa rewolucja nastąpiła :D
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 19:35:12 »
update po dłuższej przerwie, jak widać ostro spowolniłem w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy (głównie przez niekorzystny przelicznik na mvm.)





Promocja egmontowa na 60%, reszta to uzupełnianie interesujących mnie tomów kolekcyjnych z drugiej ręki.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.