Autor Wątek: Night wolf - kolekcja :)  (Przeczytany 2815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Night wolf

Night wolf - kolekcja :)
« dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 17:40:44 »
Czas na moją kolekcję, tak sobie postanowiłem, że wrzucę zdjęcia tego, co uzbierałem po przekroczeniu 1200 pozycji, tak więc proszę. :)

Krótka historia zbiorów:
Komiksem amerykańskim na poważnie zainteresowałem się w lutym 2014, kiedy moja żona wyjechała na delegacje do Wersalu (teraz chyba tego żałuje :P ), a ja przypadkiem trafiłem na recenzje "Batman Trybunał sów" na jeszcze wtedy legendarnym portalu Hatak. :) Oczywiście za młodu czytałem Tytusy, Żbiki i Donaldy, później zapoznałem się z mangą i siedziałem w niej głęboko do momentu zainteresowania się na poważnie komiksem amerykańskim. :)




A tutaj półeczki:







Jak znajdę chwilę to zacznę wrzucać wrysy, ale aż żal się chwalić tym co mam, przy bombach które mają co niektórzy. :D
« Ostatnia zmiana: So, 08 Czerwiec 2019, 17:42:26 wysłana przez Night wolf »
Kalkulator Egmontu
Przeczytane: 961 z 1492 (64,41%) // Do przeczytania: 531 (35,59%) stan na 11.02.2020
Goodreads

Offline LordDisneyland

Odp: Night wolf - kolekcja :)
« Odpowiedź #1 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 23:45:21 »
...komiksy komiksami, ale czy figsy w grach pomalowane? Swoją drogą przy tej ilości Pantheonu na półkach musisz kochać mitologię grecką :)
,, - Eeeeech.''

Online roble

Odp: Night wolf - kolekcja :)
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 11:57:14 »
Imponująco, szczegolnie ten regał z prawej strony :)
To sypialnia czy salon, jeśli mógłbym zapytać?

Offline mappy

Odp: Night wolf - kolekcja :)
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 13:09:11 »
Bardzo schludnie. Podoba mi się.
Jedyny mankament z brakiem pleców w regale.
No i miejsce się kończy trzeba dostawić regał z lewej albo pozbyć się telewizora  ;)

Online roble

Odp: Night wolf - kolekcja :)
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 13:58:49 »
Miejsca jeszcze sporo.. można poziomo jeszcze układać przciez  :)

Offline Arion Flux

Odp: Night wolf - kolekcja :)
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 14:10:00 »
Piękną masz kolekcję @Night wolf, piękną. I w ogole wszyscy, którzy prezentują swoje zbiory na forum.

Jest jednak jedna rzecz, która mnie w tym wszystkim mnie zdumiewa, mianowicie ortodoksyjne podejście do pojęcia porządku, który przecież wymaga dużych nakładów energii oraz czasu na nieustanną walkę z wciąż kąsającą entropią. Ja oczywiscie też lubię porządek, ale wyznaję taki nieco mniej nietrywialny (oczywiście nie mówię że lepszy), ustalony bardziej samoistnie przez różne prawa rządzące wszchświatem.

W szczególności to nad czym aktualnie pracuje jako architekt wnętrz (nieskromnie powiem, że w pewnych kręgach ceniony, by nie powiedzeć - rozchwytywany), to kompozycje oparte na minimalizacji energii w polu grawitacyjnym, balansujące na fraktalnych brzegach separujących obszary punktów równowagi określających porządek o wysokim zapotrzebowaniu energetycznym (czyli taki, jak prezentowany w Waszych wspaniałych kolekcjach) od obszarów chaosu o wysokim poziomie emisji energetycznej powodowanych entropią.

Nie miejsce tu i czas, by chwalić się swym architektonicznym portfolio, dlatego pozwolę sobie jedynie zaprezentować link do jednej z moich ostatnich kompozycji obrazujących zmagania entropii z centralnym twierdzeniem granicznym, w której, jak widać na podstawie pięknie odwzorowanego rozkładu Gaussa, na razie wygrywa to drugie:

https://i.ibb.co/f8cNfJ0/Zdj-cie0374.jpg

Offline Hans

Odp: Night wolf - kolekcja :)
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 16:24:45 »
Skąd masz zdjęcie mojego salonu  :)

A kolekcja wygląda imponująco. Gratuluję.

Offline Night wolf

Odp: Night wolf - kolekcja :)
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 19:55:57 »
...komiksy komiksami, ale czy figsy w grach pomalowane? Swoją drogą przy tej ilości Pantheonu na półkach musisz kochać mitologię grecką :)
Gdybym miał czas, to bym malował, cały czas się zabieram, ale ostatnio dziecko nie pozwala. :) Co do Pantheonu lubię mitologie, nie tylko grecką, a że gra jest bitewniakiem to wygrała w konkursie kup mnie :D

Imponująco, szczegolnie ten regał z prawej strony :)
To sypialnia czy salon, jeśli mógłbym zapytać?
To jest pokój przejściowy i nasza gralnia z żoną :D

Bardzo schludnie. Podoba mi się.
Jedyny mankament z brakiem pleców w regale.
No i miejsce się kończy trzeba dostawić regał z lewej albo pozbyć się telewizora  ;)
Brak plecków trochę boli, ale się przyzwyczaiłem, a regał odziedziczyłem po poprzednim właścicielu, jak wyremontuje mieszkanie do końca, to będę się zastanawiał nad czymś bardziej estetycznym. :)
Miejsca mam jeszcze myślę, że na 200 pozycji w tym regale, ale naprzeciw stoi trochę większy bez miejsca na telewizor, aktualnie są tam między innymi książki i mangi, ale jak przyjdzie czas, to będę je eksmitował. :D

Piękną masz kolekcję @Night wolf, piękną. I w ogole wszyscy, którzy prezentują swoje zbiory na forum.

Jest jednak jedna rzecz, która mnie w tym wszystkim mnie zdumiewa, mianowicie ortodoksyjne podejście do pojęcia porządku, który przecież wymaga dużych nakładów energii oraz czasu na nieustanną walkę z wciąż kąsającą entropią. Ja oczywiscie też lubię porządek, ale wyznaję taki nieco mniej nietrywialny (oczywiście nie mówię że lepszy), ustalony bardziej samoistnie przez różne prawa rządzące wszchświatem.
Dzięki. :)
Co do ułożenia to ciekawe, bo ja podchodzę do tego tak, że układanie pozwala mi czasem chwycić ponownie pozycje, które czytałem jakiś czas temu i je powspominać dobrze albo źle :) Niestety to jest Hobby i wymaga poświęceń :)

Skąd masz zdjęcie mojego salonu  :)

A kolekcja wygląda imponująco. Gratuluję.
Włamałem się :P może czas pokazać swoją kolekcję ? :P

Dziękuje wszystkim za dobre słowo :D
Kalkulator Egmontu
Przeczytane: 961 z 1492 (64,41%) // Do przeczytania: 531 (35,59%) stan na 11.02.2020
Goodreads

Itachi

  • Gość
Odp: Night wolf - kolekcja :)
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 11:24:51 »
Dawaj te wrysy Panie! ;)