Autor Wątek: janjedlikowski - kolekcja  (Przeczytany 2330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JanJ

janjedlikowski - kolekcja
« dnia: Pt, 14 Czerwiec 2019, 13:50:10 »
Wszystko zaczęło się od pierwszego zeszytu Świata Komiksu, kiedy okazało się, że poza KD, Tytusem, Garfieldem i Asteriksem jest jeszcze ogromny niepoznany dotąd świat historyjek obrazkowych. Od tego czasu zacząłem kupować pierwsze komiksy za "swoje", a kolekcja cały czas się rozrasta. Zbieram głównie frankony, ale co fajniejsze serie z Vertigo i Batmany też się znajdą. Ulubiony autor to oczywiście Rosiński :) W miarę możliwości będę tu powoli wrzucał zdjęcia swojej kolekcji.

Z okazji zakupu najnowszego Szninkla, wrzucam taki mały kolaż.
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Czerwiec 2019, 14:07:44 wysłana przez janjedlikowski »

Offline JanJ

Odp: janjedlikowski - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2019, 14:06:18 »
A tu jeszcze drugi exlibris

(wydaje się lekko pogięty, ale to kwestia cieni na zdjęciu i tego, że trzymam go zwinięty w tubie)
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Czerwiec 2019, 20:14:55 wysłana przez janjedlikowski »

Offline freshmaker

Odp: janjedlikowski - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2019, 18:29:16 »
a gdzie wydanie orbity?

Offline JanJ

Odp: janjedlikowski - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2019, 18:48:36 »
:) ja jestem takim trochę dziwnym "kolekcjonerem", tzn. kupuję dane wydanie, jeśli znajdę w nim coś nowego (np. szkice, dodatki), których nie było we wcześniejszych wydaniach. Zwykle jak kupuję jakiś absolute lub wydanie zbiorcze to sprzedaję wcześniejsze zeszyty, których treść pokrywa się z nowszym wydaniem. Szninkiel jest jednym z nielicznych wyjątków, dla którego mam kilka wydań, ale i tak we wszystkich jest trochę co innego (no oczywiście poza samym komiksem).

Offline freshmaker

Odp: janjedlikowski - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2019, 20:03:52 »
tez tak kiedyś robiłem, ale potem kilka razy mocno żałowałem ze pozbyłem się starszych wydań. ja kupuje zawsze kolejne wydania hellboya, incala i kajtka i koko. + rosinski ale nie wszystko.

Offline JanJ

Odp: janjedlikowski - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2019, 20:12:27 »
To prawda, ja naciąłem się ze dwa razy gdy nowe wydanie było słabsze od poprzedniego, dlatego teraz sprzedaję stare wydania dopiero jak obejrzę sobie nowe ;) No ale brak miejsca na półkach nie pozwala mi na trzymanie kilku wydań tego samego, także ostra selekcja. Za jakiś czas wrzucę moje półki.

Offline JanJ

Odp: janjedlikowski - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 00:14:42 »
W oczekiwaniu na nowego Skorpiona dwie grafiki Mariniego z mojej kolekcji :)

« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Sierpień 2019, 00:21:13 wysłana przez janjedlikowski »

Offline JanJ

Odp: janjedlikowski - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 00:27:33 »
Co Skorpion chowa pod płaszczem: a) pistolety, b) szpadę, c) nagą Mejai ?



Spoiler: PokażUkryj

To taki fajny rozkładany exlibris, że nie mogłem się powstrzymać :)