Autor Wątek: bibliotekarz - nie tylko batmany  (Przeczytany 853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

bibliotekarz - nie tylko batmany
« dnia: So, 16 Marzec 2024, 16:23:03 »
Swoich zbiorów nie mam ułożonych w jednym miejscu, więc nie pochwalę się zdjęciami półek. Niemniej ciekawiej może będzie prezentować systematycznie wybór komiksów według klucza. Na dobry początek Starożytny Rzym w ujęciu realistycznym.





W tym temacie nie zbieram wszystkiego. Na razie jest skromnie, ale trzyma jakość.

Stopniowo kolekcja powiększy się jeszcze o kilka rzeczy. Elemental zapowiedział na ten rok czwarty tom Alixa Senatora a w przyszłym zapewne należy się spodziewać zakończenia dylogii Brigantus.

Chętnie wziąłbym również Murenę, gdyby ukazało się wznowienie w integralach.

Rozglądałem się, co jeszcze można byłoby w Polsce wydać podobnego, ale nie znajduję żadnych atrakcyjnych tytułów. Ucieszyłbym się chyba jeszcze tylko z Britannii Petera Milligana.
Batman returns
his books to the library

Offline Death

Odp: bibliotekarz - nie tylko batmany
« Odpowiedź #1 dnia: So, 16 Marzec 2024, 18:21:29 »
Tak, Murena to bardzo dobry komiks. Może Egmont wyda w integralach. Taurus też mógłby, dobrze by na tym komiksie zarobił. Polecacie Orły Rzymu? Może w końcu kupię.

Offline michał81

Odp: bibliotekarz - nie tylko batmany
« Odpowiedź #2 dnia: So, 16 Marzec 2024, 18:28:59 »
Polecacie Orły Rzymu? Może w końcu kupię.
Ja polecam. Wizualnie Marini w najwyższej formie i fabularnie też jest dobrze w porównaniu do jego innych autorskich komiksów. Mnie tylko zastsnawia jak chce to dalej Egmont wydawać? W pojedynczych HC?

Offline bibliotekarz

Odp: bibliotekarz - nie tylko batmany
« Odpowiedź #3 dnia: So, 16 Marzec 2024, 22:48:24 »
Połowa tego, co na zdjęciach to nowe nabytki, więc niewiele mogę napisać. Orły Rzymu, Trzeci Testament i Brigantus graficznie mi się podobają i nie mam zastrzeżeń. Ilustracje w Aliksie mają swoją specyfikę - technicznie to jest bez zarzutu, ale do tych komputerowych wykończeń musiałem się przyzwyczaić.

Jestem w trakcie lektury Aliksa i Cezara. Alix to taka fajna historyczna przygodówka, czasem brutalna, przede wszystkim idealnie łącząca przyjemną lekturę z wiedzą historyczną.

Najsłabiej wypada Cezar. Twarze rysowane są ok, ale już panoramy, sceny batalistyczne wypadają naprawdę słabo. W scenariuszu pakowane jest za dużo chaotycznych odniesień. Przy mocno przeciętnych rysunkach ładowanie przez Scream tego cienkiego komiksu w powiększony format w twardej oprawie jest zdecydowanie przerostem formy.
Batman returns
his books to the library

Offline Juby

Odp: bibliotekarz - nie tylko batmany
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 29 Marzec 2024, 12:16:26 »
Ha! :D Genialne odwrócenie oczekiwań względem twojego wątku. Nie obrazisz się jeśli ściągnę z ciebie pomysł w razie gdyby zdecydował się aby założyć własny? (u mnie zdecydowana większość kolekcji to też Batmany, więc w sumie dobrym pomysłem jest prezentowanie tego, co akurat batmanowe nie jest) ;)