Autor Wątek: kierpic - Kto zarysował tego blanka?  (Przeczytany 27287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kierpic

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #90 dnia: So, 13 Luty 2021, 14:11:12 »
Bardzo fajny pomysł. Przedsmak przed kolejną edycją konkursu :D
Taki był plan ;)

Super pomysł! Ostatni blank przepiękny! Ja swój pierwszy wrys dostałem pół roku przed pandemią, więc o blankach nie zdążyłem nawet zamarzyć, ale narobiłeś mi smaka :)
Dzięki i do zobaczenia gdzieś poza siecią :)

Super, że miałeś ochotę pokazać swój zbiór rysunków na blankach. Dużo fajnych, w każdym było coś ciekawego.[...]  ;D

Te które są świetne wg mnie:
1. nr 4 - Kowalczuk
2. nr 7 - Truściński
3. nr 9 - Zvyrke
4. nr 10 - Olszówka
5. nr 14 - Frąś
6. nr 21 - Klein

Forma prezentacji - Bardzo dobra  ;D
Dzięki! Fajna lista :)

[...] Obserwując twoje blanki, przyszła mi taka myśl do głowy "Czym się różni rysunek na blanku, przemyślany, dopasowany do tytułu od wrysu na blanku, na szybko, bez pomysłu?"  ;D

Może trochę prowokacyjnie, ale wg mnie niczym. Nadal jest to rysunek na grubszej kartce z zawartością która nikogo nie interesuje, bo ten sam komiks ma w okładce regularnej.

Moim zdaniem efekt końcowy jest zależny od kilku czynników, takich jak np. przeznaczony czas, posiadany czas, miejsce wykonania, umiejętności i …pieniądze. O pieniądzach nie będziemy rozmawiać. Głównym czynnikiem determinującym moje „zdobycze” był na pewno czas wykonania.

Zadam inne pytania. Czy prosząc o wrys w komiksie/na blanku, macie przygotowany na niego swój pomysł? I czy zawsze jest „dopasowany do tytułu”?

Czuję wewnętrzny opór przed dyktowaniem artyście tego co ma być narysowane. Wszystkie przedstawione okładki były wytworem wyobraźni autorów :) Jedynie wrys Karoliny Klein w „Pogańskich żądzach” był zaproponowany przeze mnie jako „wojowniczka w negliżu”. Myślę że wyszło super. WW na blanku to Jej pomysł. Nawiasem mówiąc Karolina potrafi wyrysować cuda. Chociaż teraz z tego co zdążyłem się dowiedzieć, więcej czasu poświęca na grafikę komputerową. W sieci można ją znaleźć na okiran.artstation.com.

Jeszcze mam pytania bezpośrednio do @srogina i @Nesumiego, jako potencjalnych wykonawców rysunków na pustych okładkach (gdzie połowę miejsca zajmuje tytuł). Wolicie mieć narzucony temat czy rysować co wymyślicie?

Ciekawi mnie to tym bardziej, że @srogin jako autor komiksów ma bezpośredni kontakt z ludźmi, za to myślę że @Nesumi zarysowuje ich więcej.

Offline srogin

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #91 dnia: So, 13 Luty 2021, 15:20:37 »
Na konwentach zazwyczaj fani komiksu proszą o jakąś laseczkę w stylu Catwoman, czy inną atrakcyjną postać z panteonu SH. To w ogóle nie moje klimaty, więc w takich przypadkach staram się jakoś obejść temat (można to zobaczyć na przykładzie Supermana, o którego prosił mnie Vision przy okazji nagrody za zwycięstwo w 4 edycji konkursu - gdzieś ten rysunek jest na forum).
W skrócie - wolę gdy ktoś nie narzuca tematu :)

Nesumi

  • Gość
Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #92 dnia: So, 13 Luty 2021, 15:31:07 »
odpowiem wieczorkiem, teraz mam urwanie głowy.

Offline kierpic

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #93 dnia: So, 13 Luty 2021, 16:06:16 »
Na konwentach zazwyczaj fani komiksu proszą o jakąś laseczkę w stylu Catwoman, czy inną atrakcyjną postać z panteonu SH. [...]
Karolina, na moje stwierdzenie że lubi rysować kobiety, odpowiedziała: "Nie, po prostu faceci o nie proszą." :)
Zresztą ja też o taką poprosiłem na wrysie. Ale z nawiązaniem do tematyki komiksu 8)

odpowiem wieczorkiem, teraz mam urwanie głowy.
Mamy czas :)

Może teraz ktoś "z naszej strony" odpowie na pytania @Lyricstofa i moje:

Czym się różni rysunek na blanku, przemyślany, dopasowany do tytułu od wrysu na blanku, na szybko, bez pomysłu?
Czy prosząc o wrys w komiksie/na blanku, macie przygotowany na niego swój pomysł? I czy zawsze jest „dopasowany do tytułu”?

Offline Leyek

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #94 dnia: So, 13 Luty 2021, 21:28:14 »
Pozwolę sobie podpiąć pod Twoje pytania i dorzucić jeszcze jedno i dla Ciebie i ew. dla innych fanów blanków (bez żadnej złośliwości):

- Co Was kręci/pociąga w tej formie wrysu od rysownika?

Bo fakt dużo z tych co zaprezentowałeś jest b. fajnych (i te dopracowane jak 20 czy Kowalczuk) i te prostszą kreską. Ale szczerze mówiąc mając możliwość zdobycia rysunku od autora sam zdecydowanie wolę jeśli tylko jest taka możliwość (a większość nie ma z tym problemu) rysunek (optymalnie na kartce A4), który potem mogę sobie powiesić na ścianie i cieszyć oko. A stawiam, że większość blanków leżakuje w kartonie/na półce.

I żeby nie było sam też mam jednego blanka zarysowanego ;)

Czy prosząc o wrys w komiksie/na blanku, macie przygotowany na niego swój pomysł? I czy zawsze jest „dopasowany do tytułu”?

Ja najczęściej przy rysunku/wrysie na festiwalu nie mam sprecyzowanego pomysłu i daję autorowi "wolną rękę", żeby narysował coś co lubi rysować. Przy jakimś zamówieniu przez internet rysunku opisuję jakieś ogólne tylko wskazówki (np. coś w klimatach pirackich albo noir, mogą być roboty, jaszczury, dinozaury, ninja a najlepiej jak najwięcej na raz ;) )
« Ostatnia zmiana: So, 13 Luty 2021, 21:33:02 wysłana przez Leyek »

Offline LordDisneyland

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #95 dnia: So, 13 Luty 2021, 21:53:22 »
Ja prosiłbym wszystkich rysowników o narysowanie tego samego, wybranego wcześniej przeze mnie motywu...no ale nie zbieram wrysów :)
,, - Eeeeech.''

Offline srogin

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #96 dnia: So, 13 Luty 2021, 22:45:26 »
Ja prosiłbym wszystkich rysowników o narysowanie tego samego, wybranego wcześniej przeze mnie motywu...no ale nie zbieram wrysów :)

Kiedyś maltretowałem Śledzia o takie krosowery z Niedźwiedziem:




Na dwóch się skończyło, ale fajnie by było pociągnąć to dalej :)

Edit:
Take jeszcze znalazłem :)
« Ostatnia zmiana: So, 13 Luty 2021, 22:57:23 wysłana przez srogin »

Nesumi

  • Gość
Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #97 dnia: So, 13 Luty 2021, 23:37:14 »
Jeśli o mnie chodzi, to chyba nie udało mi się przekonać nikogo do tego, aby ujawnił jakąś swoją wizję w kwestii zarysowania okładki. Próbowałem kilka razy zachęcać kupującego czy rzeczywiście nie ma żadnych preferencji, jakiegoś pomysłu, ale ludzie brali tylko gotowe rzeczy, a w dwóch przypadkach- kiedy robiłem na zamówienie- zdawali się na mnie.
Ogólnie trochę nad tym ubolewam. Z drugiej strony, na pewno łatwiej mi realizować własne pomysły. Ale człowiek chciałby czasem jakieś wyzwanie, trochę świeżości w realizacji projektu, czegoś na co z pewnością sam bym nie wpadł.
Druga kwestia. Zawsze staram się jakoś nawiązać okładką do treści czy tytułu. Chyba tylko w dwóch, skrajnie agitacyjno-kowidowych przypadkach tego nie zrobiłem. Inna sprawa, że nawiązania są często bardzo zawoalowane.
Tak czy siak, Kierpicu, dzięki za udostępnienie swoich zbiorów na szerszym forum i za wspaniałą formę w jaką to ubrałeś. Naprawdę umiliłeś mi weekend.

Offline marcing

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #98 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 01:40:12 »
Czy prosząc o wrys w komiksie/na blanku, macie przygotowany na niego swój pomysł? I czy zawsze jest „dopasowany do tytułu”?
W przypadku blanków najczęściej proszę o jakąś postać z komiksów osoby, która wykona rysunek. Jeżeli nie ma za bardzo takiej rozpoznawalnej lub pasującej postaci, to może być to też temat bliski danemu rysownikowi (np. postapo w przypadku Gierka). Rysunek może przedstawiać jakąś sytuację z komiksu-blanka, ale może też tylko nawiązywać do tytułu, bez związku z treścią, zwykle zostawiam to już wykonawcy. Zdarza się też tak, że wykonawca rysunku woli jednak sam zinterpretować komiks, albo ja nie mam żadnego pomysłu, wtedy zdaję się całkowicie na rysownika.
Jak dotąd tylko na jednym blanku mam rysunek w całości wg mojego pomysłu - był to kadr z komiksu rysownika zmieniony tak, aby pasował do tytułu na blanku, nie miał natomiast związku z treścią komiksu-blanka.

Przy wrysach staram się przygotować jakieś pomysły związane z treścią komiksu, albo ulubione postaci z danego komiksu, bo już się nauczyłem, że rysownicy często o to pytają i sam zwykle bardziej cenię sobie takie rysunki. Jeżeli komiksu jeszcze nie czytałem, to zdaję się na rysownika. Bywa też oczywiście tak, że nie mam pomysłu, albo rysunek wg mojego pomysłu jest zbyt czasochłonny, albo rysownik woli sam wybrać temat rysunku.

- Co Was kręci/pociąga w tej formie wrysu od rysownika?

[...] szczerze mówiąc mając możliwość zdobycia rysunku od autora sam zdecydowanie wolę jeśli tylko jest taka możliwość (a większość nie ma z tym problemu) rysunek (optymalnie na kartce A4), który potem mogę sobie powiesić na ścianie i cieszyć oko. A stawiam, że większość blanków leżakuje w kartonie/na półce.

Mnie do blanków przekonało właśnie kilka crossoverów jakie widziałem pewnie na FB i też zachciało mi się takich alternatywnych okładek, więc poniekąd moda :) Co do rysunków zdobywanych na festiwalach, to te zwykle powstają szybko i nie są bardzo dopracowane, więc wolę je w komiksach niż na odzielnych kartkach. Jeżeli chcę rysunek na kartce do powieszenia na ścianie, to wolę zapłacić za coś bardziej dopracowanego, na co rysownik poświęci więcej czasu. Zresztą rysunków i oryginalnych plansz mam już i tak więcej niż miejsca na ścianach, więc nie tylko blanki u mnie leżakują. Poza tym zbieranie wrysów, blanków, rysunków, szkiców i gotowych plansz daje mi sporą różnorodność w kolekcji, a to też bardzo lubię.

Offline kierpic

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #99 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 12:44:50 »
[...]
Tak czy siak, Kierpicu, dzięki za udostępnienie swoich zbiorów na szerszym forum i za wspaniałą formę w jaką to ubrałeś. Naprawdę umiliłeś mi weekend.
Oczywiście miałem obawy przed założeniem tego wątku. Widząc teraz że zaglądają tutaj, a nawet komentują tak tęgie głowy kolekcjonerskie jak @marcing, @fragga czy @Midar, cieszę się że mogłem Wam je pokazać.

Pozwolę sobie podpiąć pod Twoje pytania i dorzucić jeszcze jedno i dla Ciebie i ew. dla innych fanów blanków (bez żadnej złośliwości):

- Co Was kręci/pociąga w tej formie wrysu od rysownika?

Na pewno w dużo mniejszym wymiarze, ale mogę podpisać pod słowami @marcinga:
[...] Co do rysunków zdobywanych na festiwalach, to te zwykle powstają szybko i nie są bardzo dopracowane, więc wolę je w komiksach niż na odzielnych kartkach. Jeżeli chcę rysunek na kartce do powieszenia na ścianie, to wolę zapłacić za coś bardziej dopracowanego, na co rysownik poświęci więcej czasu.[...]

Jestem pewien że się nie obrazisz @Nesumi jak wrzucę kamyk do Twojego ogródka blanków. Podoba mi się szczegółowość Twoich rysunków, lubię gęsto zarysowane kreski i tło. Nie podoba mi się natomiast to, że niekiedy są za bardzo przegadane. Za dymkami i tekstem na okładkach nie przepadam i preferuje raczej tylko przy tych satyrycznych. Moim zdaniem tekst za bardzo „upraszcza” rysunek i nie pozostawia miejsca na własną interpretację. Poza tym mam nadzieję na kontakt w przyszłości :)

I żeby nie było sam też mam jednego blanka zarysowanego ;)
A kto napisał że konkurs się skończył?!

Jeżeli możesz i masz ochotę to wrzuć tego blanka do odgadnięcia :) Chyba że autorem jest autor komiksu w środku?

Jeżeli ktokolwiek ma ochotę wrzucić swojego blanka do odgadnięcia to zapraszam ;D

Nesumi

  • Gość
Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #100 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 14:40:52 »

Jestem pewien że się nie obrazisz @Nesumi jak wrzucę kamyk do Twojego ogródka blanków. Podoba mi się szczegółowość Twoich rysunków, lubię gęsto zarysowane kreski i tło. Nie podoba mi się natomiast to, że niekiedy są za bardzo przegadane. Za dymkami i tekstem na okładkach nie przepadam i preferuje raczej tylko przy tych satyrycznych. Moim zdaniem tekst za bardzo „upraszcza” rysunek i nie pozostawia miejsca na własną interpretację. Poza tym mam nadzieję na kontakt w przyszłości :)

Nie obrażę się. Zawsze z wdzięcznością przyjmuję wszelkie, nawet najbardziej krytyczne uwagi (moja ulubiona:"Tak rysowałby Frank Miller, gdyby nie umiał rysować"). Nie jestem jakąś primabaleriną, rysuję w najlepszym razie średnio, ale miło mi, że są tacy którym się to podoba. Czasem łapię się na tym, że idę na łatwiznę dając dymki. Ogólnie wydaje mi się również, że ludzie chętniej wybierają okładki "nieme". jednak czasem nie mogę się powstrzymać.

Offline kierpic

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #101 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 16:55:47 »
I żeby nie było sam też mam jednego blanka zarysowanego ;)
Znalazłem już Twoje blanki, ale dlaczego przyznajesz się tylko do jednego? Znalazłem dwa bardzo fajne blanki od Łukasza Kowalczuka. Jeszcze kiedyś wspominałeś o takim od Dema, którego chciałbym zobaczyć. Wrzucisz?

Nawiązując do Niedźwiedzi @srogina, to też mam jednego. Przed wrysem do Osiedla, zamieniłem dwa słowa ze Śledziem o „Trainspotting 2” i pod wpływem chwili poprosiłem o „postarzenie Niedźwiedzia”. Oto On:


Offline Leyek

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #102 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 17:06:11 »
Znalazłem już Twoje blanki, ale dlaczego przyznajesz się tylko do jednego? Znalazłem dwa bardzo fajne blanki od Łukasza Kowalczuka. Jeszcze kiedyś wspominałeś o takim od Dema, którego chciałbym zobaczyć. Wrzucisz?

Tylko ten jest mój:

I jest tak fajny, że rozważam czy go na ścianę nie wrzucić :)

Ten Star Warsowy to gdzieś w necie znalazłem, ale był fajny to wrzuciłem. A od Dema to jakieś wrysy tylko dostałem.

Offline kierpic

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #103 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 18:11:48 »
Pozwoliłem sobie przekleić zagadkę Lyricstofa z wątku „blanki”, żeby poniżej uaktualnić klasyfikację strzelców ;)

Niedługo kolejny się pojawi u mnie. Ale tak fajny, że pozwolę sobie zamieścić zdjęcie autora.

Z dedykacją dla kolegi kierpica i pytaniem? Kto zarysował tego blanka? Jeżeli odgadniecie dzisiaj, zamieszczę ciąg dalszy rysunku na tylnej okładce.  ;)



Paweł Woroniak?

Tomasz Woroniak, ale zaliczone.

No proszę, udało się. Brawo. Oto nagroda:



Cieszę się bardzo z tego rysunku, tym bardziej, że jest to pierwszy blank narysowany przez Tomka.

7 pkt - srogin
6 pkt - muaddib
3 pkt - Lyricstof
1 pkt - Leyek
1 pkt - Toranga
1 pkt - ukaszm84
1 pkt - woiti
1 pkt - pMk_91
1 pkt - fragga

Wyszedłeś na prowadzenie @sroginie, ale mety nie widać!

Gratuluję blanka i dzięki @Lyricstofie za zagadkę :)
Mam nadzieję, że następnym razem umieścisz ją w odpowiednim wątku ;)

Offline kierpic

Odp: kierpic - Kto zarysował tego blanka?
« Odpowiedź #104 dnia: So, 27 Marzec 2021, 15:41:36 »
Dzisiaj blank bez zagadki. Blank o tym jak 7 krasnoludków i 5 krasnoludów tankuje u Nesumiego „po kropelce”. Myślę że sytuacja bardzo O’czasie. Nie wiem, może rodzina?



Nesumiego polecam!