Autor Wątek: Itachi - kolekcja  (Przeczytany 67788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #240 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 14:23:00 »
Karty Pokemon to jest killer w takich dyskusjach. Śledzę ten temat i naprawdę da się na Base Setowych kartach nieźle zarobić. Z roku na rok jest coraz lepiej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Październik 2020, 14:25:09 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline bibliotekarz

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #241 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 14:27:32 »
Jakieś ponad 20 lat temu kupowałem boostery, które są dziś warte po 20 000 zł za jeden. Mało, że hobby to się nie skończyło to nabiera rozpędu i jest bardzo popularne wśród dzisiejszych 5 latków
I Ty sprzedajesz tym pięciolatkom te pokemony po 20 tys.? To powiem Ci, fiu fiu, Ty lepszy kozak jesteś.  :D
Batman returns
his books to the library

Offline Antari

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #242 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 14:32:30 »
I Ty sprzedajesz tym pięciolatkom te pokemony po 20 tys.? To powiem Ci, fiu fiu, Ty lepszy kozak jesteś.  :D

Kolego, rocznie wychodzi kilka dodatków uzupełniających. Cały czas wychodzą nowe serie ;)

Karty Pokemon to jest killer w takich dyskusjach. Śledzę ten temat i naprawdę da się na Base Setowych kartach nieźle zarobić. Z roku na rok jest coraz lepiej.


Można z BS, choć musisz mieć sporo kasy na inwestycje. I z roku na rok musisz jej mieć więcej. Można też inwestować w nowe sety i trzymać nieotwarte booster boxy lub ETB. Już tak obecnie jest z Hidden Fates lub Champion's Path (tu na razie świeże). Potrzymaj 5-10 lat. Sztuką inwestycji jest wiedza w co inwestować a w co nie.

Offline Voitas

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #243 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 14:48:31 »
Różne rzeczy ludzie zbierają/kolekcjonują. Mnie się udało przechować z oryginalnymi pudełkami (kartonowe boxy) gry Diablo, Diablo Hellfire oraz Książę i Tchórz. Sprzedałem jakiś czas temu łącznie za 1500 PLN.

Offline Szekak

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #244 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 16:24:24 »
Kolego, rocznie wychodzi kilka dodatków uzupełniających. Cały czas wychodzą nowe serie ;)
No to spoko, to wszystko wyjaśnia. Jak Pokemony nie straciły na wartości to oznacza, że każda inna zajawka również nie przeminie, ma to sens.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Antari

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #245 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 18:30:35 »
No to spoko, to wszystko wyjaśnia. Jak Pokemony nie straciły na wartości to oznacza, że każda inna zajawka również nie przeminie, ma to sens.

Większy niż twierdzenie, że na 100% za 10 lat nie będzie Funko bo firma nagle się zwinie o jakiejś magicznej dacie, a zapał fanów siądzie o godzinie 0:00. To hobby żyje tak długo jak jest zajawka wśród fanów, a nic nie zwiastuje upadku ani spadku zainteresowania. Ceny nie są kształtowane przez speców od marketingu jak to tu sugerowano tylko przez rynek wtórny i resellerów. Edycje limitowane są nieznacznie droższe od zwykłych lub w tej samej cenie a wartość zyskują dopiero na rynku wtórnym z uwagi na ilość w obiegu, zainteresowanie postacią i szereg innych czynników niezależnych od Funko. W 2020 na skutek pandemii większość setów z anime i nie tylko (popów jest tyle, że nawet ja się nie orientuje w każdej serii) poszła niemożliwie do góry. Ktoś kto twierdzi, że "wie" że to za 10 lat padnnie, nie ma bladego pojęcia o czym mówi. Porównanie do jajek z niespodzianką brzmi po prostu śmiesznie bo obrazuje, że ktoś kompletnie się nie orientuje.
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Październik 2020, 18:34:32 wysłana przez Antari »

Offline Szekak

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #246 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 18:46:18 »
Nikt nie może wiedzieć, że za 10 lat upadnie, ale ty możesz wiedzieć, że za 10 lat będzie się miało świetnie. Praźródło wszelkiej wiedzy się trafiło.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline adamarluk

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #247 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 18:47:33 »
Większy niż twierdzenie, że na 100% za 10 lat nie będzie Funko bo firma nagle się zwinie o jakiejś magicznej dacie, a zapał fanów siądzie o godzinie 0:00.
Większy, nie znaczy że ma  ;D
To był tylko przykładowy wyimaginowany czasookres za 10, cz za 20 lat jeden pies, ale to nastąpi. O szczegóły pytaj Pana z Człuchowa.
I tyle ode mnie w tym temacie.

Offline Koalar

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #248 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 19:20:39 »
Co Wy wiecie o inwestycjach, zwłaszcza w komiksy?
Calvin i Hobbes - Wszędzie leżą skarby

pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Itachi

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #249 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 17:35:05 »
Itachi is back!



Po dwóch latach od poważnego zamówienia, w końcu dopadł mnie komiksowy głód. Z braku laku, bo przestałem się orientować gdzie jest teraz moda, wydałem kasę w Tantisie. Napisałem w komentarzu, aby jakoś zabezpieczyli przesyłkę (w końcu to 17 kilo makulatury). Efekt? Oczywiście mnie olali :) Sam karton, zero jakiegokolwiek wypełnienia. Komiksy przylegały do ścianek opakowania. Cud, że to dojechało bez większych uszkodzeń.

Obieram drogę komiksową użytkownika donT. Nie kupować na siłę, ton komiksów. Skupiam się na jakości, jasno konkretyzuję plany zakupowe oraz nadrabiam kluczowe braki. Na dniach spodziewajcie się pierwszych recenzji, bo od pisania też się trochę stęskniłem.

Offline OokamiG

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #250 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 17:41:38 »
Welcome back, mr Itachi!

Offline Castiglione

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #251 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 18:53:23 »
Obieram drogę komiksową użytkownika donT. Nie kupować na siłę, ton komiksów. Skupiam się na jakości, jasno konkretyzuję plany zakupowe oraz nadrabiam kluczowe braki.
Bardzo mądre słowa, też staram się tym kierować. A każda wtopa idzie na handel.

Offline donT

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #252 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 19:26:16 »
No i elegancko! Witamy z powrotem Panie Kierowniku!
😉
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Death

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #253 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 22:14:01 »
Czyli pijemy w Łodzi.

Offline Kadet

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #254 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 22:39:17 »
Witamy z powrotem :) Z chęcią przeczytam recenzje. A jak się uda, to do zobaczenia w Łodzi.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!