Autor Wątek: Itachi - kolekcja  (Przeczytany 67320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 09:18:40 »
W regulaminach stref autografów zazwyczaj jest zapis, aby podchodzić z komiksem autora. Z kartką papieru raczej nie zostanie się obsłużonym, większe szanse daje jakiś notesik lub album. Natomiast przy powiedzmy Rosińskim półśrodki raczej na 99,99% nie wchodzą w grę. W Łodzi osoby z notesem miały szansę podejść i samemu zapytać autora o możliwość otrzymania rysunku. Wszystko jednak rozbija się o czas i zainteresowanie danym artystą.

Bender

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 09:28:49 »
No ale też z kartką chyba nie do końca wypada, zakładając, że wrys to trochę symboliczne podziękowanie za zakup?

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 09:48:06 »
No pewnie. Dwa, że Wydawcy też zapraszają autorów i sami wymagają by w kolejkach ustawiać się z komiksami. Jednak widziałem przypadki, że gustowny notes dawał radość z wrysu np. Spider-Hama, genialnego w każdym calu :)

Offline korek42

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 10:05:38 »
pisząc kartkę miałem na myśli taką self-made np jakaś wrzucona grafika autora, pod spodem miejsce na autograf + zapis z datą i miejscem, żeby to fajnie na ściance wyglądało, a nie jakaś pusta kartka w kratkę :)

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 10:12:12 »
To przyznam, że to bardziej pasuje chyba do comic-conu z gwiazdami seriali. Bo na imprezach komiksowych raczej nie widziałem takich grafik. Ja wolę wrys do albumu, ponieważ w moim przekonaniu dopełnia go w kolekcjonerski sposób. Mam porobione galerie, także w dowolnej chwili mogę je sobie przeglądać, bez konieczności wyjmowania albumów z półek. Pewnie byłoby to praktyczniejsze niż chodzenie z torbą komiksów, jednak wartość zdecydowanie w moich oczach rekompensuje wysiłek.

Offline K.Leszcz

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 14:28:28 »
Piękne zbiory. Najlepszy jest rysunek Spider-Gwen od Maurego <3

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 17:14:00 »
Ostatnia część na dzisiejszy stan. Wrysy zdobyte okazjonalnie na festynach książki, spotkaniach w bibliotekach czy warsztatach. Jeden kupiony bezpośrednio u Wydawcy.

Anna Helena Szymborska



Nikodem Cabała



Rafał Szłapa



Krzysztof Gawronkiewicz



Iga Nowak



Marcin Podolec



Tomasz Minkiewicz



Łukasz Ciżmowski



Offline LordDisneyland

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 13:21:58 »
Gawronkiewicz [ten z lewej]- znakomity. Zazdroszczę :P


,, - Eeeeech.''

Offline Dracos

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 19:11:24 »
Coś wspaniałego mi brak takiego sampozaparcia żeby jeździć po całym kraju i zdobywać takie wrysy. A takie mam pytanie powiedzmy organizacyjne od laika: ty komiks danego twórcy kupujesz np właśnie na targach czy już z góry masz plan i z danym komiksem jedziesz ?

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 20:24:41 »
Gawronkiewicz [ten z lewej]- znakomity. Zazdroszczę :P

Dzięki. Żeby jeszcze się spełniły słowa Pana Gawronkiewicza. O Powstaniu ani widu ani słychu. Ani o szkicowniku. Tabula Rasa? Antyromantyzm? Coś z tych planów nic nie wypaliło...

A takie mam pytanie powiedzmy organizacyjne od laika: ty komiks danego twórcy kupujesz np właśnie na targach czy już z góry masz plan i z danym komiksem jedziesz ?

Różnie. Większość miałem w kolekcji. Chyba, że premiera jakiegoś komiksu była planowana pod festiwal, wtedy kupuję na miejscu. Ale zdarza się też, że kupuję coś pod impulsem całkowicie nie będącego w planach przed festiwalem. Przecież Miecz Ardeńczyka to ja kupiłem na Pyrkonie, poza tzw. budżetem. Wcześniej jakoś nie słyszałem o tej zapowiedzi.

Ale doszło do tego, że razem z kumplem na ostatnim Festiwalu w Łodzi, korzystaliśmy z paczkomatów. Wysłaliśmy paczkę do Opola, chyba z 30 kg komiksów :) Plus te, które mieliśmy w torbach. Mega wyczerpująca sprawa latać z takim dodatkowym bagażem.

Trzeba sobie wszystko zaplanować, człowiek jednak uczy się na doświadczeniu. Za drugim razem zmieniliśmy nieco plan działania, tz. hotel zamówiliśmy na dwie noce. Dzięki temu, nie trzeba było biegać ze wszystkim. W tzw. okienkach zanosiliśmy jedną część, a braliśmy turę popołudniową. To zdecydowanie poprawiło komfort. I najlepiej wspominam noc z piątku na sobotę, ludziska byli jeszcze wypoczęci, godzinami się rozmawiało, opowiadało, oceniało, piwo się wypiło albo i dwa, było dużo śmiechu i ogólnie mega atmosfera. Kolejna nocka to już jednak mniej przyjemna sprawa, bo brak snu daje człowiekowi w kość i trzeba kombinować tak, aby się nie zajechać. Ale i tak jak wróciłem to wziąłem dwa dni wolne w pracy bo czułem się jakbym do tyłu chodził. Pamiętam że nawet zasnąć nie mogłem, a przez kilkanaście godzin marzyłem o drzemce. Ale tak czy siak warto takie przygody raz na rok czy dwa przeżyć.




Midar

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 01:49:51 »
Ja dla odmiany ganiałem co chwila do bagażnika odnosząc zakupy i komiksy z autografami. Klimat pierwszej nocki był naprawdę wyjątkowy 😀🍺.

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 09:49:12 »
Ja czekam na Twój wątek z kolekcją ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 21:32:23 »
Skromniutki update :) Rewelacyjna okłada BWL!


« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2019, 21:39:28 wysłana przez Itachi »

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 20:07:12 »
Ehem, wracamy do życia ;)

Skromne przedfestiwalowe zakupy:




W najbliższych dniach możecie się spodziewać większej aktywności, w drodze większa paczka z gildii, pre-order Labiryntu oraz relacja z krakowskiej imprezy. Mam nadzieję, że będzie się działo.

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 20:06:15 »
Pierwsze wrażenie?

Mandioca



Na pierwszy i drugi rzut oka pre-order Labiryntu był strzałem w dziesiątkę :)