Autor Wątek: Itachi - kolekcja  (Przeczytany 67353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 20:17:38 »
Zakładka faktycznie fajna. Ja też jestem cały w skowronkach, że zdecydowałem się na pre-order. Oby Mandioca dalej serwowała nam takie perełki - wydanie komiksu ekstra.
Wrzuta, jak zawsze, miła dla oka. ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 20:52:14 »
W pierwszej kolejności wyjdzie chyba Olimpo Tropical, które również na kadrach przedstawia się pozytywnie.

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 11:56:17 »
Relacja z 8. Krakowskiego Festiwalu Komiku


Pierwszy w tym roku wyjazd zaliczony, starałem się do niego przygotować jak najlepiej i wszystko było okey, do momentu kiedy dowiedziałem się o listach do autorów zagranicznych. W regulaminie nie było o tym mowy, także zapytałem bezpośrednio na fb jak to będzie wyglądało i otrzymałem taką odpowiedź:



Także od razu po godzinie 10 poszedłem w miejsce wyznaczone dla artystów w celu sprawdzenia gdzie dokładnie się znajduje, aby później po porannych zakupach nie błądzić po budynku. Byłem zobaczyłem, podpytałem jednego z organizatorów i poszedłem na dolne piętro zobaczyć z czym przyjechali Wydawcy i Wystawcy.

Na samym początku udałem się do stoiska Celulozy nadrabiając w końcu zakup:




a po chwili zgarnąłem jeszcze bardzo wpadający w mój gust zbiorek Grzegorza Pawlaka:




Kolejny punktem programu było odwiedzenie stoiska Łukasza Kowalczuka:




Po pierwszych zakupach miałem okazję porozmawiać z Wydawcą komiksu Labirynt, gdzie wymieniłem się opiniami po lekturze najnowszego komiksu Mandioci. Podpytałem także o Olimpo Tropical, miałem nawet okazję przejrzeć zakładki do pre-orderów jakie są przygotowane dla czytelników. Ze swojej strony zachęcam do zainteresowania się pozycjami tego Wydawnictwa, widać że to co robią sprawia im frajdę, zaangażowanie w rozmowę, pozytywne nastawienie wprowadza dużo energii, podobnie jak na stanowisku Planety Komiksów. Widać, że Pan Karol Żaczek ma gadane, kilka razy chciałem podpytać o Thorgala czy wie coś nowego itd itp. ale zawsze wokół stolika było kilkanaście osób i ciężko było podejść, aby przynajmniej na sekundę swobodnie porozmawiać.

Pierwszy nieoczekiwany i nieplanowany zakup, który jednak zaciekawił mnie z dwóch powodów po pierwsze całkiem intrygującej okładki oraz opisu widniejącego za tylnej części okładki. Nie musząc tłumaczyć że lubię nadprzyrodzone klimaty postanowiłem od razu zakupić album Brom:




Zakończyłem etap poranny i wyruszyłem w kierunku piętra numer dwa gdzie miała rozpocząć się poważna zabawa. Czułem że na początku w strefie autografów będzie zamieszanie, miałem rację. Bo jak połowa osób wiedziała o liście, tak druga połowa nie miała o niej pojęcia i kilka osób było zirytowanych. Największym minusem wydarzenia była wysoka temperatura w budynku, duchota dawała się kość, zwłaszcza kiedy spędziło się kilka godzin bez możliwości wyjścia na powietrze. Tak się złożyło że jak otrzymałem jeden wrys to od razu musiałem iść zając miejsce w innej kolejce. I tutaj mam jeden zarzut. Na Krakowskim Festiwalu dużą rolę w pomocy/organizacji miały dzieciaki. Bardzo pozytywnie oceniam ich rolę. Natomiast tutaj pojawił się poważny zgrzyt i zarzut do organizatorów, ponieważ jedna z dziewczynek powiedziała iż przychodząc o 9.30 widziała listę z już wpisanymi nazwiskami. Jako że oficjalnie impreza zaczynała się o 10, łatwo stwierdzić że coś było nie tak.


Na szczęście jednak udało mi się otrzymać wszystkie autografy i rysunki od gości zagranicznych. To co zrobił wczoraj Bedu zasługuje na najwyższe uznanie. Przez 180 minut narysował każdemu zainteresowanemu przynajmniej jeden rysunek. Do tej pory nie widziałem takiego zaangażowanie u artysty. Wielkie brawa!!!








Czekając na swoją kolej miałem okazję porozmawiać z Radefem, Maciejem Kurem albo kilkoma innymi osobami, które kojarzę z festiwali. Pozdrowień nie może także zabraknąć w kierunku czworonożnego towarzysza!

Ostatnią rzeczą jaką udało mi się zdobyć to autografy w Obłędzie Hegemona:





Po późnym obiedzie udałem się jeszcze na spotkanie z autorem Brygady i pozostał tylko powrót do domu. Samą rozmowę oceniam bardzo dobrze, prowadzący pewny siebie mający plan na poprowadzenie godzinnej dyskusji. Super robota.
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Marzec 2019, 13:44:09 wysłana przez Itachi »

Offline LordDisneyland

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 12:07:37 »
Gratuluję udanego polowania i brawo za wytrzymałość. Właśnie zdałem sobie sprawę, że to niestety nie dla mnie- na Pyrkonie taki Sakai to pewnie będzie miał kolejkę kilkuset osób , w której staną sami ajron meni i triatloniści w cywilu, nie wyobrażam sobie, bym mógł stać kilka godzin po wpis...no, chyba że w placówkach NFZ.


Dobrze zrozumiałem, że organizacja festiwalu jest oparta na dzieciach [zakładam że co najmniej w wieku gimnazjalnym?] jako wolontariuszach? I to zdaje egzamin?
,, - Eeeeech.''

Midar

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 17:03:16 »
Gratuluję udanego polowania i brawo za wytrzymałość. Właśnie zdałem sobie sprawę, że to niestety nie dla mnie- na Pyrkonie taki Sakai to pewnie będzie miał kolejkę kilkuset osób , w której staną sami ajron meni i triatloniści w cywilu, nie wyobrażam sobie, bym mógł stać kilka godzin po wpis...no, chyba że w placówkach NFZ.


Dobrze zrozumiałem, że organizacja festiwalu jest oparta na dzieciach [zakładam że co najmniej w wieku gimnazjalnym?] jako wolontariuszach? I to zdaje egzamin?
Stan Sakai robi zwykle proste i szybkie rysunki, więc pewnie wszyscy się załapią. Usagi nie jest tytułem znanym fanom mangi i anime, a Pyrkon nie jest imprezą stricte komiksową, więc te kolejki do Stana raczej nie będą gigantyczne.
KFK jest imprezą stosunkowo niedużą i darmową, więc organizatorzy ogłosili na Facebooku nabór wolontariuszy i zgłosiło siè sporo młodzieży (co się chwali), która mogła dodatkowo zdobyć dzięki temu punkty przy naborze do szkół średnich. Wolontariusze, często młodzi stanęli moim zdaniem na wysokości zadania (moje gratulacje), ale stwierdzenie, że imprezę obsługiwała głównie młodzież, czy dzieci byłoby nadużyciem.

Offline JusticarUsagi

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 17:30:30 »
Serwus Itachi,
gratuluje kolekcji! Ciesze się bardzo, że udało Ci się zdobyć to co chciałeś na KFK.
Pozdrawiam - koordynator strefy autografowej 8. KFK.
Ps. Lista kolejkowa o 9:30 to bajka, dziewczynka mocno przesadziła ;) Sam zakładałem ta listę ^^

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #51 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 20:08:06 »
Ja tylko przypomnę swoją wypowiedź:

"Na Krakowskim Festiwalu dużą rolę w pomocy/organizacji miały dzieciaki. Bardzo pozytywnie oceniam ich rolę"

które nadużyciem w żadnym wypadku nie jest. Od mojego przyjazdu pod główne wejście praktycznie przez cały mój pobyt widziałem jak łączyli jakby nie patrzeć zabawę dla nich z obowiązkami jakie im powierzono. I nie widzę w tym nic złego. Uśmiech nie schodził z ich twarzy, także proszę nie dokonywać nadinterpretacji ;)

Serwus Itachi,
gratuluje kolekcji! Ciesze się bardzo, że udało Ci się zdobyć to co chciałeś na KFK.
Pozdrawiam - koordynator strefy autografowej 8. KFK.
Ps. Lista kolejkowa o 9:30 to bajka, dziewczynka mocno przesadziła ;) Sam zakładałem ta listę ^^

Dziękuję. I również pozdrawiam koordynatora, ogarnięcie i zapanowanie nad kilkudziesięcioma osobami w dosyć wąskim korytarzu nie pewno nie było łatwe. Od 12.30 jak (zapewne Ty) przyniosłeś tablicę na której wywieszono regulamin do samego końca wszystko szło wzorowo. Nie wiem jednak czy dotarło do Ciebie te małe zamieszanie kiedy część osób będącą na spotkaniu z Bedu przeszła na drugie piętro i dowiedziała się o tym, że od rana odbywały się zapisy. Na szczęście tak czy siak wszyscy mieli możliwość spotkania z autorem, będę się powtarzał ale pełne uznanie dla Bedu za pracę wykonaną przez te 180 minut.

No ja nie mam powodu nie wierzyć dzieciakom, cztery osoby grały przy stoliku w planszówkę a obok nich leżała spokojnie lista. Jak mówię byłem zaraz po 10 i niestety nie widziałem ani listy ani ten karteczki powieszonej na tablicy po lewej stronie, tuż za biurkiem gdzie Pani malowała dzieciakom twarze farbkami. Natomiast o strefę pytałem się jednego z Panów (organizatorów/pomocników przy bodajże warsztatach) który stał zaraz po prawej stronie przy schodach, który wskazał mi miejsce gdzie mają być stanowiska dla autorów. Dodatkowo mam już trochę festiwali za sobą i osoby z numerkami na przodzie są mi znane. Ale na szczęście kilometry się opłaciły i jak wspomniałeś było warto!

Z takich drobnych uwag to jak mówię po pierwsze zmylił mnie komunikat otrzymany na fb, który wskazywał pyrkonową formułę, a także brak widocznej informacji z rana, jak to ma się odbywać. W sześciopunktowym regulaminie nie było mowy o numerkach ;) Pewnie jakbym przyjechał w niedzielę to na doświadczeniach sobotnich innych forumowiczów postąpiłbym inaczej.

Za rok będę mądrzejszy! :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Kwiecień 2019, 20:38:33 wysłana przez Itachi »

Midar

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #52 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 00:04:42 »
Ja tylko przypomnę swoją wypowiedź:

"Na Krakowskim Festiwalu dużą rolę w pomocy/organizacji miały dzieciaki. Bardzo pozytywnie oceniam ich rolę"

które nadużyciem w żadnym wypadku nie jest.
Itachi, ja użyłem słowa „nadużycie”  w kontekście pytania @LordDisneyland. Zrozumiałem dobrze Twoją wypowiedź i mamy w sprawie młodocianych wolontariuszy zbliżony punkt widzenia, czyli pozytywny.

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #53 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 11:24:54 »
Wychwyciłem to, nie chcę jednak aby ktoś odebrał mój post w inny sposób, dlatego od razu sprostowałem sprawę :)

Offline LordDisneyland

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #54 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 14:11:09 »
Narobiłem zamieszania tym pytaniem, sorki. Mi ten pomysł wolontariatu się podoba, więc chciałem po prostu dopytać, czy to się udało... :)
,, - Eeeeech.''

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #55 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 14:19:08 »
Jak najbardziej. Moim zdaniem skoro podczas takich festynów pojawia się zainteresowanie młodzieży to należy się z tego cieszyć. Zawsze to lepsze niż spędzanie czasu przed komputerem ;) A na poważnie pewnie większość z nas mając taką możliwość zgodziłaby się pomóc, niestety ośrodków komiksowych w Polsce poważnie rozwijających się jest zaledwie kilka.

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 18:29:32 »
Z ostatniego tygodnia, zapowiadana Gildia, Multiversum oraz kolekcje:




Offline LordDisneyland

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 19:08:00 »
A DC tauzen już  przeczytany? Teraz się łamię, czemu nie zamówiłem tej wersji okładki :D
,, - Eeeeech.''

Itachi

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 21:49:16 »
Jeszcze nie, jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach to zbiór krótszych historii, których nie jestem zwolennikiem. Capullo się postarał, Jim Lee niestety od dawna już niczym nie zaskakuje.

Offline LordDisneyland

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #59 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 02:56:05 »
No włąśnie o Capullo mówię- nieźle to jednak wygląda. Ale poszedłem za pierwszym odruchem , Timm wygrał w cuglach :) Na szczęście dzięki tematowi o wariantach jestem świadom, że mogę kupić więcej niż jeden :D

Te krótsze historie to coś, czego mi w epoce monstrualnych i rozdmuchanych epickich sag brakuje, więc i z tego się cieszę.
,, - Eeeeech.''