Autor Wątek: Itachi - kolekcja  (Przeczytany 67293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #210 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 13:24:08 »
W skrócie: Itachi mi napisał, że wraca na trasę festiwalową jak będzie po koronie. Czyli jak będą festiwale.

Offline Teli

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #211 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 15:34:01 »
No i pasuje. Będzie z kim piwko wypić :)

Offline Hans

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #212 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 09:44:30 »
Nie to żebym się chciał przyczepić, ale mam wrażenie że Itachi traktował komiks bardziej jako inwestycję niż pasję. Tak przynajmniej odebrałem to po przeczytaniu wypowiedzi dotyczącej nowego hobby. Taka hazardowa ruletka  :)
A swoją drogą bardzo ciekawi mnie jak wiele osób kupuje w Polsce komiksy pod inwestycję, zwłaszcza że nie istnieje u nas coś takiego jak poszanowanie dla rynku pierwszych wydań (oczywiście poza Tytusem, Żbikiem i kilkoma białymi krukami).

Offline Lafar

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #213 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 10:37:39 »
Myślę, że jakby traktował pod inwestycję to nie kupowałby WKKM i WKKDC

Offline bibliotekarz

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #214 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 11:19:07 »
Myślę, że jakby traktował pod inwestycję to nie kupowałby WKKM i WKKDC
Wręcz przeciwnie. Wiele część tomów wystawiana jest wyłącznie za 200-250% ceny. Gdzie zyska lepszą przebitkę?
Batman returns
his books to the library

Offline Szekak

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #215 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 13:01:38 »
Co nie zmienia faktu, ze jakby chcial sprzedac calosc, to za nowa i nieczytana nie odzyskalby kasy.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline GoNzO

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #216 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 13:19:57 »
Ostatnio miałem okazję kupna całego WKKM za 4000, za tom wychodziło 23.50zł. Nie kupiłem.

Juby

  • Gość
Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #217 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 13:30:26 »
Nie to żebym się chciał przyczepić, ale mam wrażenie że Itachi traktował komiks bardziej jako inwestycję niż pasję. Tak przynajmniej odebrałem to po przeczytaniu wypowiedzi dotyczącej nowego hobby. Taka hazardowa ruletka  :)
A swoją drogą bardzo ciekawi mnie jak wiele osób kupuje w Polsce komiksy pod inwestycję, zwłaszcza że nie istnieje u nas coś takiego jak poszanowanie dla rynku pierwszych wydań (oczywiście poza Tytusem, Żbikiem i kilkoma białymi krukami).

Wczoraj miałem napisać dokładnie to samo, ale się wstrzymałem, żeby nie wyjść na pierwszego marudę. :D

Moją rekacją na "szkoda" po Itachim było



Nigdy nie interesują mnie zbiory / kolekcje osób, które kupują, bo ich na to stać, mają taki kaprys i bawią się w handlarza. Nigdy nie kupuję / zbieram czegoś z myślą o późniejszej sprzedaży, robię to żeby oglądać, czytać, użytkować, posiadać. Jeśli ktoś odstawił komiksy, bo mu minęło i przerzucił się na zabaweczki z wielkimi głowami (najbardziej niezrozumiałe przeze mnie hobby ostatnich lat) to nie widzę powodu, żeby za nim tęsknić.

Offline Gieferg

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #218 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 13:41:51 »
Juby - my thoughts exactly.

Takie przypadki to żadna pasja, nie ma czego żałować. A funko popy to żenada przez duże Ż

Offline komiksowe_warianty

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #219 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 13:42:54 »
Dajcie spokój Itachiemu. Nie ma go już na forum, a Wy teraz wydajecie osądy i zastanawiacie się, czy był prawdziwym komiksiarzem czy podrabiańcem :/ Robił jak chciał, już nie robi i gitara. Nad czym się tu zastanawiać.

Offline roble

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #220 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 14:01:51 »
Juby, no sorry ale w naszym komiksowym małym świecie, porównując te 5000 postów Itachiego na forum gildi od dekady np i Twoje 100 tu, to Ty jesteś jak Robin przy Batmanie, taki nijaki..  :)
pozdrawiam kolegę  :)

Offline Szekak

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #221 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 14:04:43 »
Ja nie odniosłem wrażenie, że dla Itachiego była to inwestycja, bo gdyby traktował hobby głównie jako inwestycje to nie pakowałby się w popy, które za 10 lat będą gówno warte. Jarał się, jarał, może się wypalił, no zdarza się, trzeba to uszanować i niczego mu nie umniejszać.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gazza

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #222 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 14:11:14 »
(...) gdyby traktował hobby głównie jako inwestycje to nie pakowałby się w popy, które za 10 lat będą gówno warte.
Masz jakieś info na ten temat czy tylko "nie znam się ale się wypowiem"?
Z obserwacji widzę, że zyskują na wartości szybciej niż komiksy, a Itachi polował na konkrety, a nie kupował w koszach w Lidlu ;)

Offline gashu

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #223 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 14:14:52 »
U mnie na podwórku w latach 90. była masa tru-metali, oceniających innych słuchających tej muzyki jako "pozerów".
Czyżby podobny sposób myślenia przeniósł się na środowisko komiksowe? :)

Offline Szekak

Odp: Itachi - kolekcja
« Odpowiedź #224 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 14:15:29 »
Masz jakieś info na ten temat czy tylko "nie znam się ale się wypowiem"?
A jest opcja "C", czy muszę się zdecydować na jedną z tych dwóch?


Ja też widzę z obserwacji, że zyskują, co nie zmienia tego, że za 10 lat...
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Październik 2020, 14:17:27 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.