Autor Wątek: GoNzO - kolekcja  (Przeczytany 42258 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline GoNzO

GoNzO - kolekcja
« dnia: Wt, 05 Luty 2019, 18:43:49 »
Bałagan na półkach przed przeprowadzką... W nowym lokum planuje regał pod wymiar, a do tego czasu książki zostawiam w folii. Wrzucę w przyszłości fotki jak to będzie wyglądało już na nowych śmieciach :].




















Offline wonap

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 18:49:31 »
robi wrażenie;) ja dopiero od roku na większą skalę kupuję komiksy i rzeczywiście mało miejsca. Chyba samemu muszę się przeprowadzić do czegoś większego;)

Offline U.F.O

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:20:15 »
Widzę ze kolega podobnie jak ja, większość tomów jeszcze nieofoliowana :P

Offline death_bird

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:46:41 »
Widzę ze kolega podobnie jak ja, większość tomów jeszcze nieofoliowana :P

Wstydzilibyście się obaj.  :P
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline komiksowe_warianty

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:52:05 »
Zbieram szczękę z podłogi. Rewelacyjnie to wygląda. Gratuluję tych zbiorów.

Offline U.F.O

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 20:09:23 »
Widzę ze kolega podobnie jak ja, większość tomów jeszcze nieofoliowana :P

Wstydzilibyście się obaj.  :P
Ja mam coś takiego, że czekam z czytaniem aż wyjdzie cala seria. Wcześniej dosłownie nie mogę zabrać się za dany komiks, wiem ze to mało poważne, ale co zrobić :( I teraz zwróć uwagę na taką serie jak np. Chew od muchy albo sam nie wiem, Dekalog od scream ...

Offline death_bird

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 20:25:22 »
Ja mam coś takiego, że czekam z czytaniem aż wyjdzie cala seria. Wcześniej dosłownie nie mogę zabrać się za dany komiks, wiem ze to mało poważne, ale co zrobić :(

Częściowo rozumiem, bo mam podobnie z serialami tzn. wolę zabierać się za zakończone produkcje niż przeżywać męki czekając na ciąg dalszy wciąż trwających. Niemniej u mnie to kwestia czystej preferencji a nie przymusu psychicznego i oglądam oba "rodzaje". ;)
Ale w sumie to nie do końca wiem jak to u Ciebie działa; w sensie: na jakiej zasadzie kupujesz cokolwiek co nie jest zakończone skoro nie zaczynasz czytać zanim seria się nie skończy? Kupujesz na wiarę, że będzie dobre?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline U.F.O

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 21:43:27 »
Ja mam coś takiego, że czekam z czytaniem aż wyjdzie cala seria. Wcześniej dosłownie nie mogę zabrać się za dany komiks, wiem ze to mało poważne, ale co zrobić :(

Częściowo rozumiem, bo mam podobnie z serialami tzn. wolę zabierać się za zakończone produkcje niż przeżywać męki czekając na ciąg dalszy wciąż trwających. Niemniej u mnie to kwestia czystej preferencji a nie przymusu psychicznego i oglądam oba "rodzaje". ;)
Ale w sumie to nie do końca wiem jak to u Ciebie działa; w sensie: na jakiej zasadzie kupujesz cokolwiek co nie jest zakończone skoro nie zaczynasz czytać zanim seria się nie skończy? Kupujesz na wiarę, że będzie dobre?
Szczerze ? 1. Czytam opinie na temat danej serii, głównie na forum gildii, coś tam poczytam na wiki i innych forach anglojęzycznych. Czasem wystarczy jedna czy dwie dobre opinie, i kupuje 'w ciemno'. 2. Kupuje na twardo (HC) 95% komiksów wydawanych przez egmont, tak, jak leci. 3. Jakby nie patrzeć, to jestem w miarę 'świeżakiem' jeżeli chodzi o zbieranie komiksów; gdzieś od 2015'. Staram się nadrobić stracony czas i kupuje czasem dość chaotycznie, ale co tu dużo mówić, jakoś trzeba sobie wyrobić gust. Co do seriali, to mam tak samo, nie ma siły żebym obejrzał jakiś odcinek przed końcem całego sezonu, jak już wyjdzie cały, wtedy robię maraton i łykam sezon w 12h.

Offline KubciO

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 22:07:54 »

Szczerze ? 1. Czytam opinie na temat danej serii, głównie na forum gildii, coś tam poczytam na wiki i innych forach anglojęzycznych. Czasem wystarczy jedna czy dwie dobre opinie, i kupuje 'w ciemno'.
Nie będę oryginalny i powiem, że postępuję podobnie. Staram się jednak czytać przynajmniej pierwsze tomy serii, by nie kupować tak całkiem w ciemno. Jeżeli mi podejdzie, to potem kupuję i czekam z lekturą, aż wyjdzie całość.

I gratuluję koledze CG-GNZ - piękne zbiory!
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Luty 2019, 22:10:00 wysłana przez KubciO »

Offline Klint

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 21:25:16 »
Łał. Przy takiej kolekcji chyba powstrzymam się przed ukazaniem swoich zbiorów ;)

Bender

  • Gość
Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 22:11:17 »
Nie pękaj i pokazuj. ;)

Offline Gascon200

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 23:57:14 »
Bałagan na półkach przed przeprowadzką... W nowym lokum planuje regał pod wymiar, a do tego czasu książki zostawiam w folii. Wrzucę w przyszłości fotki jak to będzie wyglądało już na nowych śmieciach :].





















OK, gdzie można kupić taką folie na komiksy? I za ile? (nie, odpowiedź ''w sklepie'' mnie nie satysfakcjonuje)

I gdzie są Batmany Snydera? To są lepsze komiksy od takiego Mrocznego Rycerza ;D
I co z Shazamem od New 52?

Offline GoNzO

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 07:55:29 »
OK, gdzie można kupić taką folie na komiksy? I za ile? (nie, odpowiedź ''w sklepie'' mnie nie satysfakcjonuje)

Folie kupiłem na allegro, ale teraz nie widzę. Gość miał dziesiątki rozmiarów na każdy komiks. Wychodziło dosyć tanio, o ile dobrze pamiętam 40zł za 100 sztuk.

I gdzie są Batmany Snydera? To są lepsze komiksy od takiego Mrocznego Rycerza ;D
I co z Shazamem od New 52?

Są, ale leżą w pudłach, nie mam już miejsca na półkach :].

Offline Alfman

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 08:55:34 »
CG-GNZ, bałagan to mam ja.
Za każdym razem jak patrzę  na kolekcje innych chciałbym wrzucić swoją, ale te ok. 3500 tytułów poupychane gdzie się da, w dwóch, trzech rzędach na półkach.
Ostatnio zmieniłem system układania "na poziomy", można więcej zmieścić  ;)
Eeech...i tak nic by nie było widać  :(

Offline sad_drone

Odp: GoNzO - kolekcja
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 17:54:24 »
Super kolekcja :). Zauważam tu całkowity brak non stop comics i maleńko muchy, nie twoje klimaty ? Nie przygniata cię troche perspektywa ilości czasu którą musiałbyś poświęcić żeby nadrobić te wszystkie zafoliowane zaległości :D ? Tak na pierwszy rzut oka to mysle że materiału by starczyło na co najmniej pół roku codziennego czytania :P.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.