Autor Wątek: Global - zakupy komiksowe.  (Przeczytany 14247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 15:16:05 »
Ostatnie zdjęcie rozwala system!! Szok. Aczkolwiek sam ostatnio wypracowałem sobie bycie opanowanym w przypadku unboxingów na gorąco. Na wszystko musi być właściwy czas. ;)

Offline komiksowe_warianty

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 16:35:04 »
też uzbierałeś taki stosik :D ?

Offline Global

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 17:27:18 »
Widze, ze sporo kupujesz w Forbidden Planet. Nie przychodza Ci czasem zniszczone? Albo nie kasuja zamowien bez powodu? Ja przestalem tam kupowac wlasnie z tego powodu.
Przychodza, ale nie tak czesto jak kiedys. Wiele osob nie lubi FP i rozumiem dlaczego. Sa wolni jesli chodzi o wysylke. Potrafili wrzucic np 10 zamowien do jednej paczki, a brali kase za kazda przesylke oddzielnie. Standardem dla nich jest upychanie 3 komiksow w 1 baga, bez tekturki. Raz upchali 4 ;). Kilka razy brakowalo jakiegos komiksu w paczce. Zazwyczaj jakiegos goracego, wyprzedanego variantu. Anulowali mi kilka zamowien i pogrozili palcem, bo zamawialem wiecej niz 1 sztuke komiksu, na ktory nakladali limit 1 na klienta, ale tak to raczej nic mi poza tym nie anuluja. Wszystko co bylo uszkodzone odsylalem i dostawalem albo zamiennik albo pieniadze. Omnibusy maja drogie, ale jak chce okladke DM to nie mam wyjscia. DC omnibusy mega drogie i rzadko je kupuje.

Sa najlepsi! Jesli przymknie sie oko na te problemy o ktorych wspomnialem wyzej ;). Zmienili sposob wysylki. Od miesiaca kazde zamowienie otrzymuje oddzielnie i teraz wiekszosc dostarcza Royal Mail. Domyslam sie, ze moze DPD ma jakies problemy i sie nie wyrabiaja. Moj listonosz nie jest zbyt zadowolony. No i maja najwiekszy asortyment w UK. Ratio varianty ponizej cen z ebaya. Komiksy z podpisami autorow. Tytuly z wydawnictw, ktore ciezko dostac w Europie. Np IDW wydaje Star Wars High Republic Adventures, ktore nie jest oficjalnie dostepne w Europie z powodow licencyjnych. Poza nimi to tylko Sad Lemon sciaga ten tytul z USA i sprzedaje drozej na ebayu. Stacjonarnie FP tez jest luks. Pelne pudla perelek. Ponad rok temu najgoretszymi tytulami byly Thor 5 oraz Strange Academy 1. Wszedzie byly wyprzedane. Nawet na stronie FP. A stacjonarnie mieli po ponad 20 sztuk w pudlach z back issues.
A najwiekszy zaleta FP jest to, ze sciagaja kase z karty dopiero w momencie wysylki wiec zawsze jest czas zeby z czegos zrezygnowac ;). Nie znam innego sklepu, ktory tak robi.

Zapomnialbym o jeszcze jednym grzechu FP: overselling. Mam kilkanascie zamowien, ktore oznaczone sa jako awaiting stock i wiekszosc pewnie zostanie anulowana, ale mialem tez kilka takich, ktore wisialy kilka miesiecy i jednak udalo im sie je mi dostarczyc.


« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Październik 2021, 17:50:30 wysłana przez Global »

Offline Global

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #48 dnia: So, 09 Październik 2021, 18:43:08 »
Moon Knight od Dell'Otto najlepszy. Kazda okladka do Moon Knight to dzielo sztuki. Spirit Rider w kolorze byl piekny, ale czarno-bialy rowniez ladny. Ostatnie wyroznienie dla King Spawn.






















Offline Global

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #49 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 14:23:35 »
Barrends pozamiatal. Amazing Fantasy jak zwykle z super okladka.













Offline komiksowe_warianty

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #50 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 17:41:30 »
Ależ tego kupujesz ;) Większość mi się podoba. Naprawdę udane zakupy. Te warianty oraz regularne okładki do Moon Knighta są rzeczywiście kozackie.

sum41

  • Gość
Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 19:09:48 »
Darkhawk to jakies znow swieto czy startuje nowa seria?

Offline komiksowe_warianty

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 20:01:49 »
nowa seria

Offline Global

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 22:28:31 »
Ależ tego kupujesz ;) Większość mi się podoba. Naprawdę udane zakupy. Te warianty oraz regularne okładki do Moon Knighta są rzeczywiście kozackie.
Nowe zakupy są dużo szczuplejsze. Dużo rzeczy anuluje przed wysyłką, bo z miejscem jest tragicznie.

Offline Global

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #54 dnia: So, 13 Listopad 2021, 17:01:06 »
Helol z Harrogate. Miasta slynacego z comic conow oraz yyyy.... eeee... ulubionej herbaty krolewej Elzbiety II i tego terrorysty z serialu Homeland. Fajnie, ze wrocily comic cony, ale jednak jeszcze fajniej jest sie wyspac. 34h na nogach bez minuty snu. Warto bylo? Nie! Czy wybieram sie na drugi dzien konwentu? Tak! Ogolnie to wtopa za wtopa, ale kawe mieli dobra i jakies gratisy dali. Ze zmeczenia zapomnialem zrobic zdjecia wszystkim komiksom, ktore polecialy do cgc. Malo zdjec i takie jakies nijakie.



James Tynion IV super sympatyczny facet.

Alvaro juz mniej sympatyczny i w dodatku nie przywiozl prac, ktore chcialem zakupic. Ma je miec jutro. Zobaczymy...

To jedyne zdjecie tego co polecialo do cgc.


800 funtow za maly obrazek akwarelami, ale warto jesli kogos stac.


Ram V super koles. Przyznal sie, ze pierwszy raz trzyma w dloniach polskie wydanie Dzikiego Ladu.

Brak podpisu, bo swiadek cgc nie znalazl czasu przez 5 godzin zeby zerknac jak Al podpisuje moj komiks.

Pogada, podpisze. Super.


Joelle Jones mega babka.

Poprosilem o malego remarka.



Jakbym dobrze sprawdzil program, to na pewno bym mu cos dal do podpisania :/








Zdjecia tlumu robione zaraz po otwarciu. Pozniej bylo jeszcze tloczniej. Nie dalo sie normalnie chodzic. Wszystko rozbite na 3 hale. Ogromna ilosc wystawcow. Bylem na tym samym konwencie 10 lat temu i to bylo nic w porownaniu z tym co dzisiaj zobaczylem. Niepokojace jest to, ze srednia wieku uczestnikow, to na oko jakies 30+. Z tego zmeczenia i zamotania nie zrobilem zdjecia Ramowi a to super mily facet. Moze jutro bedzie lepiej.

Offline Global

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #55 dnia: So, 13 Listopad 2021, 20:08:34 »
Troche ochlonalem. Kawa opuscila juz organizm. Jestem czysty. Glodny Polak to jednak zly Polak.
Gratisy rozdawane na wejsciu.








Offline komiksowe_warianty

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #56 dnia: So, 13 Listopad 2021, 20:47:12 »
800 funtów za art od Macka oO? Nieźle się tym artystom przewraca w tyłkach
Bardzo ładna relacja. Czekam na zdjęcia z jutra ;)
« Ostatnia zmiana: So, 13 Listopad 2021, 20:52:03 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline stab

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #57 dnia: So, 13 Listopad 2021, 20:58:41 »
Zazdro. W Wiedniu niedawno odwołali przyszłotygodniowy comic con.

Offline Global

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #58 dnia: So, 13 Listopad 2021, 21:00:19 »
800 to jest bieda-opcja. 1200 i 2000 dla koneserow.

Jutro zamierzam byc krocej, bo jade tylko po rysunek od Alvaro Martinez Bueno.
O ten mi chodzi:

Jak mi go ktos sprzatnie sprzed nosa to bede plakal.

Offline Global

Odp: Global - zakupy komiksowe.
« Odpowiedź #59 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 16:41:37 »
Mialem przerwe od zeszytow i nazbieralo sie sporo pudel. Cos kolo dwoch miesiecy zaleglosci. Bede wrzucal nowe zdjecia przynajmniej raz w tygodniu.
W tym rzucie moje top 3 to: Romita, Mack i Barends.