Autor Wątek: Gazza - "kolekcja"  (Przeczytany 20932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Gazza

Gazza - "kolekcja"
« dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 10:38:14 »
Wybaczcie, że zaczynam dość nietypowo ale uprzedzam, że nie będę jakoś super regularnie i skrupulatnie dokumentował swoich zbiorów komiksowych i wokół-komiksowych.
Ot, będą takie sobie wrzuty. :)

Na początek wrzucam wip-a malującego się Aquamana (gdzieś już o tym było więc update'uję). Spoko, komiksowe mięsko też będzie (choć pewnie bez zaskoczeń - za dużo tu prosów).


Offline komiksowe_warianty

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 16:59:10 »
za mało zdjęć, apeluję o uzupełnienie tematu jak najszybciej, potem zgłaszam sprawę do prokuratury

Offline isteklistek

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 18:42:59 »
Najlepiej zacząć od elementów, które są ozdobą kolekcji, niekoniecznie muszą wiele kosztować.

Online Gazza

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 07:01:41 »
Zdjęcia będą - zapewniam. Ale tak jak napisałem - raczej spontaniczne niż metodyczne.

Co do kosztów - ten tyci Aquaman to koszt porządnego trejda. :)
Na drugi plan załapał się Hal Jordan.  8)

Offline Lou

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 18:45:39 »
Widzę figurki i od razu lajkuję :D To jest jedna z tych rzeczy, które zawsze przyciągną moją uwagę. Czekam na więcej zdjęć z efektami pracy.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Online Gazza

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 09:36:55 »
@Lou - czyżbyś również malowała/kolekcjonowała figsy? Wiem, że @LordD tym się też para..
Dziś spróbuję (córka ma obronę więc może być świętowanie ;) ) zrobić zdjęcie z postępu prac i być może jakiś komiksów co by mnie nie pogoniono z tego zakątka forum za "offtopowanie" ;)

Offline Lou

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 10:52:14 »
Za dzieciaka sklejałam i malowałam modele samolotów ;D Teraz tylko kolekcjonuję figurki z gier.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline LordDisneyland

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 03:55:52 »
Chyba większość od samolotów zaczynała :D A figurki z gier tyż można przemalować, jakby cuś ;)

Z duuuuuużym apetytem zasiadam do obserwacji wątku...Do tego Kwakwamana użyłeś słynnych nowych farbek Citadela ;)? I jeszcze jedno, modele KnightModels zamawiasz bezpośrednio u producenta? Jeszcze chyba nic z tej firmy nie mam, a oferta z Gotham kusi.

Na koniec prośba: Gazza, czy mógłbyś pisać przy kolejnych wipach/figsach , w jakiej skali się prężą?

PS.
Moi figuranci czekają, aż mi się przerabianie hotłylsów znudzi...
,, - Eeeeech.''

Online Gazza

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 11:19:46 »
@Lord - wip Aquamana to Knight Models w skali 28 mm. Obu (+ Hal Jordan, widać go trochę pod prawą ręką A.) kupowałem na e-bay - jeden z brytyjskiego sklepu, drugi z innego źródła. Wodnik to żywica, Latarnik - metal. Jak bardzo Tobie zależy to mogę sprawdzić tych sprzedających dla Ciebie. :)

Troszkę podciągnięty nadal w.i.p.:



A tu już kilka półek (tych dostępnych).
Jak już wspominałem - nie ma się czym chwalić, ale wrzucam by ktoś nie posądził mnie o niesłowność ;) :










Offline LordDisneyland

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 15:10:23 »
Dzięki za odpowiedź, dotąd sądziłem, że KnightModels to figurki w 35mm. Nie wiem w sumie czemu ...

 Może w daleeeeeeekiej przyszłości się nimi zainteresuję.  8)

No i  fajny zbiór komiksów, bo uwagę na ulepkach skoncentrowałem ! W ogóle umknęło mi polskie wydanie "Pride of Bagdad"...tzn sam fakt wydania tego komiksu. Musiałem mieć przerwę w komiksowym nałogu ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Lipiec 2019, 15:18:20 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Lafar

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 16:02:49 »
Świetna kolekcja. Tyle ciekawych rzeczy które chciałbym mieć też u siebie a budżet taki mały... Koniecznie muszę w końcu przytulić Wonder Woman i Aliens  ::)

Midar

  • Gość
Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 16:34:14 »
Super to wygląda. Nareszcie zobaczyłem jak wiele serii będzie się prezentować, kiedy trafią u mnie na półki (np. Manara od Scream, czy kolekcja Conana).

Offline carnivale

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 16 Lipiec 2019, 21:13:05 »
Świetna kolekcja. Aquaman super. Sporo masz w malarskim warsztacie...kiedy będzie malowany ten Lord of Contagion ?

Online Gazza

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 07:37:29 »
Dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie części mojej kolekcji (jest jeszcze 5 boxów zeszytów i kilka półek z miszmasz komiksowym (głównie tpp)). Jak sami widzicie nie mam niczego zaskakującego. Obecny rozkwit rynku komiksowego w naszym wesołym kraju w niemal 100% pokrywa moje zapotrzebowania na ikonograficzną część zainteresowań. A i tak lista braków do nadrobienia wciąż dłuuuga... :)
Jeśli nie będzie to zbyt dużym offtopem mogę wrzucać również zdjęcia wokół komiksowych zbiorów: figurki, statuetki itp?

@Lord - Knight Models oferuje (bądź mieli w swojej ofercie) modele w różnych skalach. Mam klika w większych np 55mm czy popiersie (Iron Man). Ta aktualna linia DC to pampry w skali 28 mm. Jak większość figurek do gier - z tym, że tu proporcje są moim zdaniem lepsze niż w dajmy na to produktach GW, ale tam konwencja pozwala na takie przerysowania. ;)

@carnivale - brawo za czujne oko! ;) Tak już niestety mam, że w moim workshopie zawsze musi się dziać. Rzadko skupiam się na jednym projekcie. Zazwyczaj równolegle trwają prace nad jakimś zleceniem jak i czymś na przysłowiową półkę. Niektóre figsy to takie "neverendingstory", inne podobają mi się w jakimś stopniu ukończenia i zostają takie jakie są (może kiedyś zostaną wykończone?). Łatwo łapię zajawkę na coś więc rotacja musi być. Co do nurglowca - to właśnie efekt fazy na coś zgniłego, w klimacie gore, który załapałem malując ostatnie zlecenie - box do Malifaux:

Offline gabor2

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 08:26:04 »
Gazza! Bardzo fajna kolekcja. No i te figurki! Dawaj ich więcej :)