Autor Wątek: Gazza - "kolekcja"  (Przeczytany 21053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 05 Listopad 2020, 09:39:29 »
Szkoda, że ten Spider-Mana tylko z rysunkami McFarlane...

Offline Gazza

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 19:39:26 »
W nawiązaniu do prośby LordaD. o zdjęcie okładki autorstwa Michaela W. Kaluta wrzucam ją i kilka innych zdobyczy conanowych.

Na początek rzeczony ramota handbook i okładka Kaluty, a po niej próbka wnętrza:




Pozostając na moment przy zeszytach - europejski Conan wydawany obecnie przez amerykański Ablaze. Kolejna historia planowana jest również u nas w wskrzeszanym właśnie Relaxie:





Do prezentowanego swego czasu The Marvel Art of Conan The Barbarian dołączył właśnie przyrodni brat - The Marvel Art of The Savage Sword of Conan:




Tu kilka randomowych interiorów (każda strona to coś ciekawego więc zainteresowanym polecam prezentację Omara na jego kanale):




Lista artystów, których prace można podziwiać jest naprawdę imponująca:


CDN...

Offline freshmaker

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 19:47:20 »
gdzie sa sutki ja sie pytam.? porazka.

Offline LordDisneyland

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 20:15:19 »
Wszystko mi się podoba :)
No i dzięki za pokazanie tego handbooka, ma swój urok.
,, - Eeeeech.''

Offline Arne

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 08:31:11 »
Ten rysunek Howarda w otoczeniu Conana i Sonji to chyba byl przedrukowany w koszmarnej, czarno- bialej wersji w TM-Semicowskim Conanie ?

Offline Gazza

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #80 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 11:24:03 »
Być może - mam gdzieś dosłownie jeden zeszyt z semika więc nie zweryfikuję tego.


Dziś mikro wrzutka z kolekcji.
Onegdaj w swoim wątku @BosMan zaraził mnie sympatią do twórczości naszego rodzimego autora - Piotra Wojciechowskiego-Śmiechosława. Wtedy szybko nabyłem dwa albumy o perypetiach Grabarza Józefa. Kapitalna i klimatyczna oprawa graficzna, specyficzny humor - dobra zabawa gwarantowana.
Z żalem i trochę zbyt późno doczytałem, że podczas październikowego festiwalu u nas w Poznaniu doszło jednak (mimo problemów epidemicznych) do wizyty i spotkania z autorem. Niezastąpiony, solidna firma @BosMan dotarł na owe spotkanie. Mało tego - zdobył bonusowy dostępny na spotkaniu album „Serce” i zupełnie bezinteresownie, z dobrego serca właśnie, pamiętając o mnie - zorganizował dla mnie wraz z miłą dedykacją od autora dodatkowy egzemplarz dla mnie - za co jestem mu dozgonnie wdzięczny! Dzięki raz jeszcze @BosManie!  ;D


Offline Death

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #81 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 11:56:14 »
Ten komiks od dawna za mną chodzi. Zawsze podobały mi się okładki, temat oraz styl autora.
Tak ze 3 tygodnie temu kupiłem też w końcu wszystkie trzy tomy Komisarza Ueberschaera. Ci nasi autorzy czasem w różnych dziwnych miejscach publikują swoje świetne komiksy. Bez sklepu Gildii bym o nich nie wiedział.
Kręci mnie też to: https://www.gildia.pl/komiksy/442559-imperator
« Ostatnia zmiana: So, 05 Grudzień 2020, 11:57:56 wysłana przez Death »

Online roble

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #82 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 12:12:57 »
Tak patrzę i aż się zagotowałem że przegapiłem premierę Serca, powiedz gdzie można kupić ten tomik jeśli wiesz.  :)

Offline LordDisneyland

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #83 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 13:08:49 »
Nie znam w ogóle tej serii, a wygląda ciekawie.
,, - Eeeeech.''

Offline Arne

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #84 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 01:10:25 »
Seria jest niezła - nie wiem dokładnie jak ją określić - na pewno jest "specyficzna" ;).
Przede wszystkim chwyta czytelnika atmosferą, taką nieśpieszną, prowincjonalną, zaściankową, ale właśnie przez to bardzo ujmującą :).
Polecam sprawdzić sobie chociaż jeden tom - jeśli podejdzie, to zapewne będzie się chciało więcej. :D
(w tej chwili na Gildii jest dostępny tylko drugi tom w cenie 25 PLN)
Komiks wygrywa przede wszystkim warstwą graficzną, która jest (moim zdaniem) po prostu świetna!
Autora, Piotra Wojciechowskiego, spotkałem po raz pierwszy na Rumia Comic Con 2020, gdzie zakupiłem od niego moje jedyne oryginalne plansze komiksowe (info dla zbieraczy - Piotr ma cały czas jeszcze mnóstwo plansz z Grabarza - i innych rysunków - i o ile orientuję się w temacie - w naprawdę okazyjnej cenie! :) . Skontaktować można się z nim przez Facebooka, lub dajcie cynk na priv, to podam mu wasze namiary).
Moje zdobyczne plansze prezentowałem jakiś czas temu w wątku mojej kolekcji, dzięki czemu w sidła "Opowieści Grabarza" wpadli Gazza i Boro :)
Właśnie kilka dni temu dostałem info od Piotra, że na początek roku szykuje się kolejny tom "Opowieści Grabarza" - "Różaniec Świętej Apolonii".
Poniżej świeża, prosto z pieca, okładka tego komiksu:

Świetna, co?
Rewelacyjnie wygląda ten motyw różańca z postaciami z komiksu w paciorkach.  8)
Pomimo pandemii i związanych z tym wszelakich obsuw wydawniczych liczę, że do marca będę już miał ten komiks w swoich niecierpliwych łapkach :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 06 Grudzień 2020, 01:12:27 wysłana przez BosMan »

Offline LordDisneyland

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 00:13:22 »
Prozaik Piotr Wojciechowski był niegdyś moim ulubionym polskim pisarzem, ciekawe, czy to rodzina ;)
,, - Eeeeech.''

Offline radioblackmetal

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 12:26:05 »
Tak patrzę i aż się zagotowałem że przegapiłem premierę Serca, powiedz gdzie można kupić ten tomik jeśli wiesz.  :)

Podbijam pytanie. Mam dwa pierwsze tomy, kupione w sklepie gildii ale "Serce" się tam nie pojawiło.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Arne

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 13:04:23 »
Bo to byla darmowka,  miala byc rozdawana ( podobnie jak AKT #0) w czasie Poznanskich Dni Komiksu. W zwiazku z tym, ze impreza odbyla sie glownie w wersji online, komiksy byly rozdawane poprzez Facebooka wszystkim osobom, ktore skomentowaly posta o danym komiksie ( do wyczerpania nakladu), a nastepnie za darmo rozsylane.
Komiks ma 8 stron plus okladka.
Na waszym miejscu skontaktowalbym sie z ekipa AKT- u, moze jeszcze czesc nakladu maja gdzies zabunkrowane. :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Grudzień 2020, 13:08:14 wysłana przez BosMan »

Offline Gazza

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #88 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 20:56:03 »
Ciężko byłoby wrzucać tu zdjęcia całego zbioru ale zachęcony pozytywnymi opiniami naszych braci w hobby zza oceanu pobrałem dedykowaną kolekcjonerom i spekulantom aplikację CLZ COMICS, wprowadziłem co mam i tak prezentuje się to w liczbach:

Offline eferce

Odp: Gazza - "kolekcja"
« Odpowiedź #89 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 21:12:43 »
Fajne, ja pewnie poskapilbym na subskrypcję Ale nie mam co gdybac bo mam promil Twojej kolekcji ;)
Z ciekawosci: uploadowales dane z jakiegoś swojego Excela czy skanowales każda pozycje? Widzi polskie kody kreskowe czy tylko te zza oceanu? Da się robić wykresy i słupki? ;D