Autor Wątek: fragga - kolekcja  (Przeczytany 54179 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline fragga

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #60 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:41:21 »
Dodajmy, że to rysunki wykorzystane w „Przygodach na bezludnej wyspie”. Gratulacje.

Dzięki za informację, nie wiedziałem:-) Może podpowiedziałbyś mi skąd pochodzi ta ilustracja (i co do jasnej cholery przedstawia:)? Dostałem jako nagroda pocieszenia za zaangażowanie w konkurs z blankami Żbika:





rewers:

Offline sgor

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #61 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 15:14:09 »
Co do poprzednich rysunków - strony 86-89 Przygód.
Ostatnia ilustracja - to może być wszystko :) z racji sposobu pracy Sieńczyka - rozrysowuje wszystko na wielu kartkach, a potem składa i koloruje w komputerze (przynajmniej jeśli chodzi o albumy komiksowe). Jest wiele ilustracji, które bez pomocy autora ciężko rozszyfrować. Data rysunku sugeruje Przygody, o ile wykorzystano go w komiksie, ale tego na pewno nie wiadomo. Najłatwiej zapytać autora, ja przed chwila dwa razy przejrzałem Przygody i nie zlokalizowałem tego rysunku. Mimo, ze jest na dużej kartce na stronie może to być np. niewielki fragment np. koca, poduszki itp. Ale to tez urok stylu Sieńczyka, a jak się samemu uda odkryć gdzie wykorzystano dany rysunek - satysfakcja gwarantowana :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 15:22:15 wysłana przez sgor »

Offline fragga

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #62 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 15:25:43 »
Trudno jest mi zapytać Autora bo nie odpisuje przez fb. Wydaje mi się (z uwagi na podpis na rewersie strony mój gospodarz / Gospodarz) może ma to związek z książką "Wśród przyjaciół", ale ta została wydana aż 6 lat po powstaniu tej ilustracji, ot taka zagadka.

Offline sgor

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #63 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 18:38:23 »
Wydaje mi się (z uwagi na podpis na rewersie strony mój gospodarz / Gospodarz) może ma to związek z książką "Wśród przyjaciół", ale ta została wydana aż 6 lat po powstaniu tej ilustracji, ot taka zagadka.

To bardzo możliwe. Sam mam dwie plansze zatytułowane bodajże „Złodziej jabłek”, ta historia jest w książce, ale najprawdopodobniej pierwotnie była gdzieś publikowana (być może w Lampie) i zapewne stamtąd są te rysunki. Z Twoim może być podobnie. Na rok bym tak nie patrzył, bo w książce jest wiele historii z lat poprzednich (tzn. nie były pisane specjalnie do książki, a zostały w niej umiejętnie umieszczone).

Offline fragga

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 09:23:08 »
Gosia Kulik - dwa kadry z "Ta małpa poszła do nieba" z dodatkowym, nieobecnym w albumie kolorem:




Offline marcing

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 12:53:14 »
Ekstra, te kadry Gosi Kulik widziałem jeszcze w wersji czarno-białej, ale po wystawie w CK Zamek we Wrocławiu, też miałem taką myśl, że autorka powinna je pokolorować - wyszło super :)

Offline fragga

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #66 dnia: So, 22 Luty 2020, 09:56:13 »
Kilka rzeczy twórcy Judge Dredda - Carlosa Ezquerra:

Strontium Dog:


Judge Dredd Wildlands:


Judge Dredd Wildlands:


Judge Dredd Wildlands:


Judge Dredd Wildlands:


Prelim:

Offline fragga

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 18:03:21 »
Ekipa z Osiedla Swoboda by Śledziu:








Offline fragga

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 18:32:50 »
Skromne, a cieszy - Mike Mignola:




Offline freshmaker

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #69 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 13:22:15 »
świetne rzeczy! mignola to chyba mój ulubiony amerykański artysta.

Offline fragga

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #70 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 14:02:53 »
Bardzo Ci zazdrościłem Mike`a, teraz zaznam na chwilę spokoju:-)

Offline freshmaker

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #71 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 14:50:10 »
batmana rzadko rysuje - najczęściej hellboy albo czaszka

Offline fragga

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #72 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 16:07:49 »
Górny Batek to Thought Bubble 2016, dolny retroBat (inspirowany Gotham by Gaslight) to San Diego 2010. Fajnie, że w jakiś sposób się różnią. Fascynuje mnie, że te kilka kresek jest dla Mignoli tak charakterystyczne.

Bender

  • Gość
Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #73 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 16:31:54 »
Na tym polega jego geniusz.

Offline fragga

Odp: fragga - kolekcja
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 19:20:34 »
George Pratt - Batman Harvest Breed preliminary sketch: