Autor Wątek: Eguaroc - kolekcja  (Przeczytany 13659 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 16:11:10 »
Nowości z lutego. Doszły trzy tomy "Blame!", czyli udało się zebrać komplet serii w HC + inne pojedyncze zakupy z tego miesiąca.




Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 19:58:57 »
Komiksowo niewielki update, za to niebezpiecznie wkręcam się w figurki DB z linii Figuarts...


Bender

  • Gość
Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 20:28:19 »
Kurcze fajna, gdzie kupujesz?

A juz wiem czemu fajna... tanie nie są ;)

Offline komiksowe_warianty

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 20:36:23 »
O kurde, ten Boo jest super. Nie jestem fanem DB, nie mam żadnych figurek, ale postać znam i chcę takiego mieć!

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 20:57:25 »
Jakość jest bardzo fajna, w dodatku wypuszczają też sporo mniej popularnych postaci. Pojawiają się figurki praktycznie z każdej serii anime, filmów, a czasem nawet z jakichś gier. Na youtubie można znaleźć sporo filmików, na których można podejrzeć, jak to wygląda, chociaż lepiej nie oglądać za dużo, bo ja przez to wpadłem i kilka sobie zamówiłem ;D

Cenowo niestety trochę wychodzi, chociaż też różnie. Powiedziałbym, że w zależności od figurki na nasze to koszt od 150 do 350 zł. Generalnie mam plan, żeby ograniczyć się tylko do wybranych postaci, ale ostatnio pojawia się całkiem sporo fajnych zapowiedzi, a problem też jest taki, że niektóre szybko się rozchodzą, a w drugim obiegu cena wzrasta... Wiec najlepiej kupować na bieżąco. Nie pomaga też fakt takich zapowiedzi, jak ostatnio ogłoszony Cooler:



Jak to zobaczyłem, to od razy wleciał pre-order :D

Co do tego gdzie kupować, są na dystryktzero.pl, ale akurat tego Buu wyhaczyłem na Allegro, bo ma już bodajże 2 lata i raczej się nie znajdzie. Widziałem też, że są na Amazon.pl.

Ja na razie mam u siebie dopiero dwie, czyli Piccolo Daimao i tego Buu, ale poza Coolerem zamówiłem też preorder na Bardocka i Raditza oraz Kapitana Ginyu z Amazona, którego wydali jakoś w lecie zeszłego roku. Chętnie wziąłbym więcej, ale niestety za duży wydatek, a i tak trochę ograniczyłem zakupy stricte komiksowe.





W zeszłym roku był nawet Vegeta w formie Oozaru, ale to już w ogóle ekstrawagancja, bo o ile pamiętam, to cena wynosiła ponad 1000 zł.

« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Marzec 2021, 21:06:50 wysłana przez Eguaroc »

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 01:30:47 »
Kolejny miesiąc, kolejne nabytki do zbiorów.



Komiksowo wpadły dwa grube albumy, a dla zachowania równowagi kilka cieńszych uzupełnień rozpoczętych wcześniej serii.



Wkręcam się też w zajawkę figurkową. W końcu dotarły moje pre-ordery na figurki DB i półka zaczyna już ładnie wyglądać. Do kolekcji doszli Bardock, Jiece i Kapitan Ginyu. Jakość super, szczególnie Bardock i Ginyu bardzo się udali.



A skoro już wszedłem w figurki, to moim drugim ulubionym anime w dzieciństwie były Digimony, więc zaopatrzyłem się też w coś z tej serii.

MetalGarurumon z linii Figure Rise. Figurkę trzeba samodzielnie złożyć (mnie zeszły 4h), ale po wszystkim dostajemy całkiem szczegółowy model z pełną artykulacją. Jak dla mnie efekt końcowy fajny i chyba skuszę się jeszcze na coś z tej serii.







Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 16:10:54 »
Mini-update, bo właśnie dojechało uzupełnienie Muchy z ostatniej promocji w Smyku. Komiksy dotarły bez absolutnie żadnych wad (przynajmniej ja nie dostrzegam), a brałem przez paczkomat.

Dodatkowo "30 dni nocy", które zapomniałem wrzucić na poprzednie zdjęcie - zobaczymy jak siądzie i czy będę chciał inwestować w zbiorcze od Egmontu.

« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Kwiecień 2021, 16:50:41 wysłana przez Eguaroc »

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 22:12:15 »
Poniżej zakupy z maja i czerwca. Skupiam się na nadrabianiu zaległości, więc nie za bardzo było co wrzucać, ale znalazło się miejsce na 5 nowych komiksów. "Punisher" przeczytany zaraz po premierze, reszta jeszcze przede mną - "Raport" i "Eden" w HC wziąłem głównie dlatego, że bałem się wyprzedania się nakładu. Jak na razie w planach zakupowych na czerwiec mam jeszcze tylko nowego "Dylana Doga".

Do tego doszła bardzo fajna figurka Tao Pai Paia z DB (dosyć zapomniana postać) i dwa modele do składania - WarGreymon i Omegamon. Pierwszy przyleciał z Nowej Zelandii, drugi z Włoch.





« Ostatnia zmiana: Nd, 20 Czerwiec 2021, 22:15:55 wysłana przez Eguaroc »

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 17:21:45 »
Jakby to ująć - nadrabianie zaległości poszło się ... . Ale dla spokoju sumienia warto wspomnieć, że na 9 pozycji z poniższego zestawu, 6 już przeczytane.



No i dotarła w końcu figurka Raditza z DBZ - zamówienie z 6 stycznia. Super się prezentuje koło swojego ojca, a do tego zestawu bardzo chciałbym dołączyć jeszcze Nappę i Vegetę (tego drugiego oczywiście w wersji z początku DBZ). No i może Turlesa, jako reprezentację Saiyan z kinówek. Patrząc na to, co teraz zapowiadane jest w Figuarts, być może i takiej figurki się doczekamy.


Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 23 Lipiec 2021, 18:23:29 »
Update mocno japoński i w tematyce manga/anime.




Offline kierpic

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 23 Lipiec 2021, 20:24:10 »
A Ty co, jakimś geekiem jesteś? ;)

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 23 Lipiec 2021, 22:01:09 »
Jeżeli chodzi o a/m to w sumie nie bardzo, ale do kilku serii mam spory sentyment, a kilka mang znajduje się wśród komiksów do przeczytania.
« Ostatnia zmiana: Pt, 23 Lipiec 2021, 22:49:10 wysłana przez Eguaroc »

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 19:49:56 »
Ostatni dzień sierpnia, więc pora na podsumowanie zakupów.


Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #28 dnia: So, 02 Październik 2021, 14:41:38 »
Update wrześniowy.


Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 23:31:30 »
Zbliża się koniec miesiąca, więc pora powoli podsumować zakupy, bo w październiku już raczej nic nie wpadnie. Egmonty z promo na mfkig na Gildii, doszedł pre-order drugiego DB, no i ostatni "Criminal", którego zapomniałem dołożyć do zdjęcia z września.