Autor Wątek: Eguaroc - kolekcja  (Przeczytany 13650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Eguaroc - kolekcja
« dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 19:32:24 »
Z okazji 600-nego postu wrzucam zdjęcia swojego zbioru. Stan po jakimś 1,5 roku zbierania, odkąd ponownie mocniej wsiąknąłem w komiks (bo ten jako taki praktycznie zawsze gdzieś mi towarzyszył). Akurat po małej przebudowie z zeszłego tygodnia w postaci dostawienia drugiego regału, bo na jednym robiło się już bardzo ciasno.




Preferuję układ tematyczny, więc pierwsze 2 półki mamy wszystko z pogranicza kryminału, thrillera, sensacji, akcji, itd. (+ kilka innych pozycji "niefantastycznych"), dalej 3 półki na różnej maści mieszanki horroru/fantastyki (głównie Vertigo, uniwersum "Sandmana", itp. + dwa komiksy Gaimana, które w sumie powinny trafić gdzie indziej, ale bardziej pasują mi w to miejsce), osobno SF (w tym momencie mocno zdominowane przez mangę), osobne dwie półki na dwie miłości z dzieciństwa (kaczki i DB) i na koniec kilka książek, których lektura niestety nie idzie mi tak szybko, jakbym chciał.

Na samym końcu tzw. półka wstydu, czyli w moim przypadku wszystkie rzeczy, które zacząłem czytać i nie skończyłem, ale nie były na tyle złe, żebym chciał się ich pozbyć, więc założyłem, że to po prostu nie był dobry moment na dany tytuł/serię i mam jeszcze zamiar do nich wrócić - jak nie podpasuje, to wtedy najwyżej sprzedam. Są to np. "Hitman", "Skalp", "MW", "Transmetropolitan", "DMZ", "Mroczna Wieża" czy "Essential Punisher", którego męczę po kawałku od pół roku. Do tego różne rzeczy które kupiłem w ciemno, bo np. była promocja na NSC albo po prostu chciałem spróbować i jeszcze nie zdążyłem.

Nie znaczy to, że cała reszta jest już przeczytana, bo na każdej półce znajdzie się coś, co czeka w kolejce (głównie kolejne tomy serii), ale są to powiedzmy "pewniaki", które konkretnie chciałem mieć w kolekcji i w planie jest, żeby w niej zostały - co oczywiście nie znaczy, że żaden komiks jeszcze nie wyleci, bo generalnie tego, co mi nie podpasuje na bieżąco pozbywam się na allegro.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 20:11:28 »
Co to za karty w koszulkach :D? Zawartość regałów oczywiście robi wrażenie :)

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 20:53:08 »
Komplet kart DB z chipsów Chio. "Klaser" mojej roboty, bo nic lepszego nie znalazłem.




Tu ostatnio wrzucałem jak wygląda całość:
https://forum.komikspec.pl/nasze-komiksowe-kolekcje/nowy-nabytek-zakupowy/msg115172/#msg115172

Yossarian

  • Gość
Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 20:59:52 »
Spoko kolekcja :)
Zazdroszczę wolnego miejsca na regałach i życzę, żeby się szybko zapełniły ;)

Offline komiksowe_warianty

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 22:05:19 »
Piękne karty :) Też je posiadam ;)

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 22:08:11 »
To jako ciekawostkę podam, że na fb można znaleźć grupę, której założyciel chce wypuścić kolejną serię tych kart własnej roboty z postaciami z DB Super (no ale to nie każdy lubi) - wstępne materiały wyglądają bardzo obiecująco i praktycznie idealnie pasuje do oryginału.

Offline donT

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 22:20:35 »
Bardzo zacna kolekcja jak na 1,5 roku w komiksowie. Tylko czemu tak malo tytulow europejskich?
 8)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 22:37:15 »
Trochę mało tytułów mi siada (albo źle szukam). Próbowałem "Thorgale", "Jeremiaha", Manarę, trochę ze Studia Lain, całego "Księcia nocy" (ten mi najbardziej podszedł, ale z albumu na album podobał mi się mniej), wczesnego Moore'a... Mam do przeczytania jeszcze "Snowpiercera", a w schowku w Gildii są jeszcze "Spaghetti Bros.", "Władcy chmielu", "Halloween Blues", "Szninkiel" i "Mroczne miasta". Chcę spróbować czegoś Jodorowsky'ego, ale trochę kuleje dostępność. Także nie zamykam się, ale nie są to jakieś pilne tytuły na mojej liście, przynajmniej na razie, zwłaszcza że trochę mam do nadrobienia z tego, co już jest na półce.

Offline death_bird

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 23:30:25 »
...i życzę, żeby się szybko zapełniły ;)

Zgryźliwiec.  ;D

Ale miejsca takoż zazdroszczę.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 23:44:10 »
To jako ciekawostkę podam, że na fb można znaleźć grupę, której założyciel chce wypuścić kolejną serię tych kart własnej roboty z postaciami z DB Super (no ale to nie każdy lubi) - wstępne materiały wyglądają bardzo obiecująco i praktycznie idealnie pasuje do oryginału.
Eee, po co? Zeby w to grac, czy tak po prostu z nudow?
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 08:44:11 »
Z okazji 600-nego postu wrzucam zdjęcia swojego zbioru.

Wow! Jak estetycznie! Jak przejrzyście! Też bym tak chciał. Ale musiałbym z połowy się pozbyć :(

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 23:00:42 »
Eee, po co? Zeby w to grac, czy tak po prostu z nudow?
A tego, to nie wiem, wiem natomiast w jakim celu ja mam zamiar się w to zaopatrzyć - żeby wróciło trochę wspomnień i móc postawić na półce jako uzupełnienie oryginału.

Offline kubisz

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 08:16:30 »
Cieszy gębę widok tych regałów :D Jest tam kilka pozycji, które mam nadzieję kiedyś staną i u mnie. Choć na razie nie bardzo mają gdzie, więc póki co bardziej niż zawartości zazdroszczę samych regałów ;)
Też zbieram około 1,5 roku (może trochę ponad), ilość chyba podobna...
Super sprawa, zapełniaj te puste przestrzenie!

Offline gashu

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #13 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 16:58:00 »
Cóż to za regał, że półki się nie uginają pod ciężarem komiksów?
U mnie niektóre wyglądają już niczym napięta cięciwa łuku :( ?

Offline Castiglione

Odp: Eguaroc - kolekcja
« Odpowiedź #14 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 23:08:06 »
Regały z Jyska. Miał być na chwilę, jak się przeprowadzałem, ale że się zaskakująco dobrze sprawdził dokupiłem też drugi. Zobaczymy, jak się zachowają półki za jakiś czas, ale jeden stoi tak już od lata i na razie dosyć pewnie trzyma.

https://jysk.pl/przechowywanie/regaly/basic/regal-gislinge-5-polek-bialy