Autor Wątek: donT - kolekcja  (Przeczytany 28672 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #90 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 19:00:25 »
Wszystko jest. Pewnie moj host chwilowo zaniemogl🙂
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #91 dnia: Wt, 13 Grudzień 2022, 10:34:25 »
Ostatni update w tym roku. Skromnie, ale tym razem same bomby!



« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Maj 2023, 18:49:50 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Midar

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 13 Grudzień 2022, 23:30:56 »
Oniemiałem.

Offline donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #93 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 12:04:18 »
Oj tam, oj tam... jakosc, nie ilosc!
 :)

Dodam jeszcze, ze najbardziej cieszy mnie artbook Berniego Wrightsona. Jest przekozacki, a Bernie to jeden z moich ulubionym twocow zza wielkiej wody. Album ten ukazal sie dzieki Kickstarterowi i chociaz wiedzialem o zbiorce, to bylem totalnie splukany (kupno i urzadzenie domu to studnia bez dna). Az tu nagle, w pewnym sklepie... No i Corben. Nowy Corben na polce zawsze sprawia, ze banan nie schodzi mi z twarzy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Grudzień 2022, 12:08:38 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline eyesore

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #94 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 12:16:44 »
Frazetta  :o , ciekawe czy kiedyś doczekamy się podobnych rzeczy na polskim ryneczku.

Offline donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #95 dnia: Cz, 02 Luty 2023, 12:11:18 »
Dzis cos z innej beczki - zeszyty juz byly, wiec teraz czas na kolekcje wydan zbiorczych mojego ulubionego (od lat) artysty. Wciaz poluje na kilka mniej znanych tytulow, ale z nieskromnie moge powiedziec, ze jestem z niej bardzo dumny.
 :)



« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Maj 2023, 19:10:10 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #96 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 16:01:28 »
I cyk! Nowki sztuki ze stycznia i lutego.


« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Maj 2023, 19:10:27 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #97 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 13:26:45 »
Znowu cos z innej beczki.

Wczoraj wrocilem z kilkudniowego wypadu do Malagi i postanowilem podzielic sie zdobyczami i wrazeniami. Nie byl to moj pierwszy wypad do Hiszpanii i jesli ktos, z szanownych kolegow, byl kiedys w tym kraju, ten wie jaki urodzaj maja w swoim komiksowie. Nasz rynek w ciagu paru ostatnich lat ladnie nam sie rozbujal, ale w porowaniu z hiszpanami - nadal jestemy karzelkiem. Tam wychodzi tego MNOSTWO i to doslownie. Odwiedzilem 2 sklepy w centrum Malagi, trzeci musialem odpuscilem - ot uroki podrozowania z upartym 7-latkiem. W obu mozna bylo dostac zawrotu glowy od uginajacych sie polek. Jezeli chodzi o komiksy amerykanskie - kupic mozna praktycznie wszysto z najwiekszych wydawnictw. Jest Marvel, DC, Image, Dark Horse itp. Forma to takze pelen przekroj, od zeszytow po omnibusy (zdecydowanie lzejsze i tansze!), choc dominuja standardowe wydania, kreda w twardej oprawie. Z europa jest podobnie. Zatrzesienie tytulow, w pojedycznych albumach oraz pieknych integralach, czesto w powiekszonym formacie. Sporo tytulow, ktore zostaly wydane w Polsce, ale od groma rzeczy dla mnie nieznanych. W kazdym ze sklepow mozna by spedzic pol dnia, a moze i wiecej, aby to wszystko ogarnac. Niestety, absolutnie wszystko bylo po hiszpansku, a tytuly europejskie, ktore interesowaly mnie o wiele bardziej - byly zafoliowanie. Wszystkie komiksy to nowe wydania, zaden ze sklepow nie mial polki z czyms starszym, nie wspominajac juz o jakis uzywkach. Pogadac sobie ze staffem rowniez nie moglem, bo w obu przypadkach ich angielski byl tragiczny. Chyba czas zaczac uczyc sie abla espanol, bo w sumie czemu nie?

Pstryknalem po jednej symbolicznej w fotce, w kazdym ze sklepow.

Comic Store Soho:


En Portada Comics:


Buszujac po sklepach mialem dokladnie sprecyzowane czego szukam (Andreas, Caza, Bisley, Sienkiewicz i Corben czyli moi ulubieni artysci), ale niestety nic nie znalazlem. Jednakze, na jednej z glownych ulic w centrum byl kozacki antykwariat ze starymi magazynami komiksowymi i na tym polozylem swoje lapska. Wlasciciel, byl na tyle uprzejmy, ze oprocz tego co bylo na widoku, wpuscil mnie "na lade" i wyciagnal dodatkowe 2 kartony wypchane po brzegi starym, komiksowym zlotem. Udalo mi sie wiec wylowic kilka perelek z fajnymi szortami. Kij, ze nie rozumiem ani slowa (no, moze kilka), ale to byl zakup strcite "do poogladania".



Udalo mi sie takze zlapac cos na grzbiet. Friking Plaza Mayor to taki maly, niepozorny sklepik w centrum. Jak tylko do niego wszedlem, wiedzialem ze nie wyjde z pustymi rekami. To sklep z koszulkami i bluzami, ale tak mega kozackimi, ze musialem rzucic moneta co wziac. Tylu zajebistych wzorow w jednym miejscu nie widzialem nigdy! Padlo na Venoma. No bo kto nie lubi Venoma?



I jeszcze taka mala perelka na koniec. "Komiks" autorstwa Pabla Piccasso, ekspozycja z jego muzeum. Niestety nie podejme sie proby interpretacji.


« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Maj 2023, 19:12:08 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

ukaszm84

  • Gość
Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #98 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 13:30:30 »
No bo kto nie lubi Venoma?

Ja :P Ale zdjęcia i post propsuję, żeby nie było.

Offline OokamiG

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #99 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 15:16:37 »
W innym kraju zawsze warto kupić jakiś lokalny komiks, nawet jeśli się nic nie zrozumie. Fajna pamiątka jednak jest.

Offline jotkwadrat

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #100 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 15:19:08 »
Mają wszystko z Marvela, DC, Image i DH w tłumaczeniu na hiszpański?

Offline donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #101 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 16:29:00 »
Nie wiem czy "wszystko", nie liczylem. W stosunku 1:1 na pewno nie, ale maja tego od cholery i jeszcze troche. Zdecydowanie wiecej niz w PL. Tak, mam na mysli tlumaczone na hiszpanski. W obu sklepach nie widzialem ani jednego oryginalu.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 11:18:25 »
Nowosci na poleczkach.
 :)

You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Bender

  • Gość
Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 13:46:12 »
Ta okładeczka bez napisu Murky World byłaby epicka. Nie wiem co im odbiło, żeby to tak zrobić.

Offline donT

Odp: donT - kolekcja
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 16:00:39 »
Zdaje mi sie, ze to jest oryginalna czcionka jaka wymylil sam autor, aczkolwiek nie dam reki uciac. Tak jak Corben umial w obrazki, to w fonty juz tak bardzo nie umial.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.