Autor Wątek: Castiglione - kolekcja  (Przeczytany 1915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Castiglione - kolekcja
« dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 00:23:11 »
Odświeżony wątek, a na wstępie zakupy z października:



W tym miesiącu dużo rzeczy wziętych na próbę i takich, gdzie zadziałała niska cena. Do tego uzupełnienie "Hellblazerów" przy okazji promki w Empiku.

Offline Castiglione

Odp: Castiglione - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 00:24:49 »
I od razu listopad:



Tym razem spokojnie i pozycje, które czekały na liście.

Offline Castiglione

Odp: Castiglione - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 26 Grudzień 2023, 21:19:40 »
Ależ ten czas leci... Kolejny miesiąc na ukończeniu, a więc pora na komiksowe podsumowanie.

Ilość tytułów w normie - "Draculę" udało się wyrwać poniżej stówy akurat zanim zniknął z Gildii (ostatnie posty na forum bardzo zachęcają do lektury), nowy "Punisher" (jeszcze przede mną), do tego uzupełnienie kolekcji o kolejny tom Eisnera, mocno średni Miller i anglojęzyczne wydanie "Power Rangers" (coraz bardziej zaczynam się nakręcać na tę serię).


Offline Castiglione

Odp: Castiglione - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 12:35:54 »
Kolejny komiksowy miesiąc zamknięty.


Offline Castiglione

Odp: Castiglione - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 12:48:13 »
Luty bardzo skromny, bo tylko trzy pozycje, ale przeczytane trochę więcej, także spoko. GitS już kiedyś czytałem, ale wpadł dodruk, więc sobie odświeżyłem. Lucky'ego też już czytałem, ale w końcu się zebrałem, żeby wziąć się za wersje fizyczne, a że kreskówkę dawniej lubiłem, to może coś z tego będzie - póki co mam w planach albumy pisane przez Goscinnego. No i zamykamy erę Swamp Thinga sprzed Moore'a.



Szkoda, że trochę spieprzyli grzbiet przy ostatnim tomie:

Offline Castiglione

Odp: Castiglione - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 22:54:51 »
Zakupy marcowe. Robię drugie podejście do "Chłopaków", bo ostatnio zacząłem oglądać serial, który bardzo mi podszedł, i stwierdziłem, że dam kolejną szansę komiksowi Ennisa. A drugi tom, bo pierwszy był akurat niedostępny, zresztą kiedyś już go czytałem. Póki co weszło nieźle, a że tom pierwszy właśnie powrócił do sprzedaży, to już jest w zamówieniu na kwiecień.

No i w końcu uzupełniłem jeden z tych braków, które najbardziej mi doskwierają, a więc "V jak Vendetta" Moore'a. Mając wybór, zależało mi, żeby mieć wersję z logiem Vertigo, i taką sobie sprawiłem.


Offline Castiglione

Odp: Castiglione - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2024, 16:25:17 »
Niby początek miesiąca, ale komiksowy budżet już chyba wyczerpałem xD, także można chyba wrzucić update, bo dotarły wszystkie paczki, które były w trakcie.

Uzupełniłem ostatni komiks Millera, który chciałem mieć. Długo trwało zanim trafiło się odpowiednie combo ceny i stanu (plus akurat braku innych wydatków), ale w końcu jest. Z rzeczy wydanych w PL od Franka nie kupiłem jeszcze tylko "Supermana: Roku pierwszego", ale kiedyś pewnie uzupełnię, choć spodziewam się, że podzieli los kilku innych komiksów tego autora, którego choć bardzo lubię, to kilku szrotów na półce nie zdzierżyłem.

Komiksowe opowiadania Gaimana to temat, który nieco mnie męczył. Część lubię, część nie, z tego, co wyszło u nas, czytałem wszystko, ale raz że nasze wydania nie są kompletne, dwa - nie wszystkie te komiksy są mi potrzebne. Sięgnąłem więc po wersje oryginalne, żeby mieć tylko te adaptacje, które chcę, a przy okazji w spójnym wydaniu. Do tego doszła niska cena, bo za te dwa dałem w Azylu po 20 kilka złotych. Wiem, że dużo osób nie lubi pojedynczych tomów w HC, ale mnie to odpowiada. Nie czytałem nigdy Gaimana po angielsku, ale jak siądzie, to będę brać jeszcze kilka.

Reszta to zakupy z Gildii, większość z okazji ostatniej promki na Egmont.