Autor Wątek: BosMan - kolekcja  (Przeczytany 38553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koora

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 20:33:21 »
No to nieźle musiałeś się napolować! ;)
Z zazdrością patrzę na tytuły, które już od dawna są wyprzedane, a były wydane zanim poważnie "wpadłem" w to hobby :)

Offline death_bird

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 20:46:51 »
BosMan - zmień pseudo na AdmiRał, bo w tutejszych klimatach z taką kolekcją rządzisz. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 21:49:35 »
No to nieźle musiałeś się napolować! ;)
Z zazdrością patrzę na tytuły, które już od dawna są wyprzedane, a były wydane zanim poważnie "wpadłem" w to hobby :)
Podejrzewam, że po prostu kupiłem te komiksy od razu gdy się ukazały :)

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 22:24:20 »
Na jednym ze zdjęć moich regałów rzucił mi się w oczy "podtrzymujący sufit" "Szninkiel" od Libertago.
Skłoniło mnie to do zaprezentowania fragmentu mojej kolekcji związanej z tym komiksem.

Trzy różne wydania tego komiksu, ale grafika na okładce ta sama. I jak dla mnie chyba najlepsza (bo pierwsza) :)
Pamiętam jak sprzedawczyni, z pewnymi oporami, sprzedawała mi wydanie Orbity w 1988 roku (czy coś koło tego). Wtedy jeszcze nie wiedziałem, jakie "treści" czekają na mnie w środku :D. W momencie kupna był to dla mnie po prostu kolejny komiks twórców "Thorgala", który zachwycił mnie już dużo wcześniej, gdy przeczytałem "Zdradzoną Czarodziejkę" w odcinkach w "Relaxie" oraz te nieliczne albumy, wydane do tej pory przez KAW i Orbitę. A po przeczytaniu: niespodzianka! Takiego komiksu do tamtego momentu w swoim życiu nie czytałem! Opad szczęki! :)

Pierwsze, kolorowe wydanie Egmontu w miękkiej okładce (duży format):

I twardookładkowe, ale za to mniejsze, kolorowe wydanie od Hachette (w ramach kolekcji "Thorgala"):

Dołączone do wydania Hachette grafiki:

I na koniec, dołączona do "ekskluzywnego" ;D wydania Libertago, grafika z podpisem Grzegorza Rosińskiego:

« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Kwiecień 2020, 23:20:19 wysłana przez BosMan »

Offline Szekak

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #49 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 08:57:43 »
BosMan, ja myślałem, że to ja jestem psycholem, ale to Ty jesteś psycholem! :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #50 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 09:54:44 »
Wydaje ci sie ;D . Po prostu siedze w Arkham troche dluzej od Ciebie ;)

Offline marcing

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 14:06:30 »
Poza samą kolekcją podziwiam fakt, że udaje Ci się to wszystko pomieścić w mieszkaniu. Chociaż widząc jak skrupulatnie wykorzystujesz wszelkie dostępne miejsca na półkach, ponad półkami i obok półek domyślam się, że lekko nie jest ;)
U mnie niestety nie ma szans na trzymanie w kolekcji kilku wydań tego samego komiksu. Zdarza się oczywiście, że kupuję nowe wydanie komiksu, który już posiadam, ale wtedy zwykle poprzednie idzie na sprzedaż (prędzej czy później).

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 15:28:13 »
No, latwo nie jest. Modernizacja sposobow przechowywania i ochrony komiksow jest w mojej kolekcji procesem ciaglym i podlega nieustannej ewolucji. :)

Online roble

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 21:55:32 »
Panowie, komisy są najważniejsze. Jak brak miejsca to warto odkupić mieszkanie od sąsiada, przekuć ścianę i z największego pokoju utworzyć bibliotekę.. :) mniejsze pokoje oddać rodzinie, wszyscy będą zadowoleni, dwie łazienki itd.. ;)

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 21:20:57 »
Zakupy z kwietnia - pierwsza transza :)

Gildia, Tantis i prenumerata z Hachette.

Offline adamarluk

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 21:48:42 »
Zakupy z kwietnia - pierwsza transza :)

Gildia, Tantis i prenumerata z Hachette.
Jak przeczytasz skrobnij o komiksach Screamu.

Offline Kadet

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 21:51:07 »
O właśnie, ja np. mocno zastanawiam się nad "Trafalgarem" i z chęcią dowiedziałbym się, jaki prezentuje poziom.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 22:17:26 »
Może niedługo :). Na razie walczę z "Cthulhu" Breccii, potem na fali klimatu chcę "W górach szaleństwa" od Timofa, a poźniej "Orwella", który graficznie prezentuje to co lubię najbardziej (hiperrealistyczną kreskę). Screamu jeszcze nie rozpakowałem, ale może gdy to zrobię, nabiorę ochoty na wcześniejszą lekturę :)

Offline LordDisneyland

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 22:36:40 »
Może niedługo :). Na razie walczę z "Cthulhu" Breccii, potem na fali klimatu chcę "W górach szaleństwa" od Timofa,

Brawo, prezentujecie słuszną linię czytelniczą, ob.BosMan :)
Serdecznie polecam także to------>  https://www.selfmadehero.com/news/out-now-lovecraft-by-i-n-j-culbard
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Kwiecień 2020, 22:48:26 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 22:57:21 »
Niestety, czytam jedynie w rodzimym języku (i co nieco w języku naszych wschodnich sąsiadów :) ), więc przyjdzie mi poczekać, aż jakiś litościwy wydawca zechce to wydać.  :(