Autor Wątek: BosMan - kolekcja  (Przeczytany 38827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #180 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 20:15:12 »
Dzisiaj tylko mała wrzutka:
Jakiś tydzień temu listonosz przyniósł najnowszy, 26. numer magazynu AKT:

I do tego, dołączone okolicznościowe kartki świąteczne - wszystkie sześć wzorów - za które z tego miejsca jeszcze raz dziękuję zaprzyjaźnionej Redakcji magazynu :)
 

A będąc już w temacie AKT-u, w ostatnich dniach udało mi się zdobyć na allegro (przypadkiem, szukając czegoś zupełnie innego), osobny komiks z jednym z bohaterów, regularnie pojawiających się na łamach magazynu - oto szczur Teodor!


Komiks ten, autorstwa Krzysztofa Churskiego, ukazał się w 2015 roku w bardzo limitowanym nakładzie, 55 sztuk!
Normalnie, prawdziwy, biały szczur! (czy jakoś tak ;) )

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #181 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 17:48:30 »
Jakiś czas temu, jako dodatek do zakupów w Gildii otrzymałem taką talię kart kolekcjonerskich? z Batmanem. Przedstawiają one Batmana (w wielu wersjach), jego przyjaciół i wrogów.
Każda z kart przedstawia z jednej strony daną postać, a z drugiej okładkę komiksu z debiutem tej postaci.
Kart jest w sumie 42.

Nie jest to właściwie talia przydatna do czegokolwiek, ale miły dodatek do kolekcji.

Offline komiksowe_warianty

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #182 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 17:53:11 »
kozackie!!

Offline OokamiG

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #183 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 17:59:18 »
Ja swoich nie dostałem, a warunki spełniłem. Fajnie się prezentują.

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #184 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 18:18:14 »
Ja swoich nie dostałem, a warunki spełniłem. Fajnie się prezentują.
A brałeś z Gildii, czy z Egmontu? Bo pamietam, że coś ludzie narzekali właśnie na sklep Egmontu, że się nie wywiązał.

Offline OokamiG

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #185 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 18:31:35 »
Z Egmontu.

Yossarian

  • Gość
Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #186 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 18:32:24 »
Spoko te karty :)

Przy okazji różnych zakupów uzbierało mi się 3 komplety tych kart, 2 mam jeszcze w stanie "dziewiczym".
Jak ktoś chce, to chętnie oddam za darmo. OokamiG, chcesz? Jak coś, to proszę o info (może być na priv)

EDIT:
O tak to wygląda:


Jak ktoś chce, to śmiało pisać :)

EDIT 2:
Już poszły oba komplety, więc nieaktualne. Sorry... :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Luty 2021, 19:04:16 wysłana przez Yossarian »

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #187 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 21:28:50 »
Dziś, po ponad 4 miesiącach obsuwy, dotarł do mnie mój egzemplarz "Borgii".
Tak prezentuje się okładka - przód i tył:


I zbliżenie na "złocenia" ;) :


Tak prezentuje się grzbiet:


A tak grafika z podpisem Milo Manary:


poniżej przykładowa strona i okładki dwóch z czterech zawartych w tym wydaniu tomów:


A poniżej ilustracje zawarte w materiałach dodatkowych na końcu tomu:







Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #188 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 18:38:44 »
Moja kolekcja oryginalnych rysunków (nie będących wrysami) od komiksowych rysowników jest bardzo uboga (zapewne dlatego, że nie zabiegam zbytnio o jej powiększenie  :) ). Ostatnio jednak mój zbiór powiększył się o otrzymany od Piotra Wojciechowskiego "świąteczny" rysunek grabarza Józefa z jego autorskiej serii "Opowieści Grabarza".
Z tego miejsca jeszcze raz dziękuje Piotrowi za rysunek :D Jest świetny!

Offline Gazza

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #189 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 08:22:09 »
Nie dobijaj mnie!.... ;)
Mega! Mój ulubiony rodzimy rysownik. Zazdro.

Offline volker

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #190 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 09:57:08 »
@BosMan Nie wiesz może kiedy nowy album z serii "Opowieści grabarza"?

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #191 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 10:26:28 »
Pytałem, ale konkretnej daty nie udało mi się uzyskać. :(
Generalnie, album jest już gotowy, chyba zostały jeszcze jakieś szczegóły do dopracowania, ale kiedy pójdzie do druku jeszcze nie wiadomo. Na moje wyczucie, to powinien się ukazać jeszcze w tym półroczu (ale mogę się mylić ;) ).

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #192 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 19:57:26 »
Jako, że nastał już marzec, czas pochwalić się zakupami z grudnia :)
Jest ich bardzo niewiele, ponieważ listopad był pod względem zakupowym bardzo, bardzo, bardzo obfity...



Najbardziej spośród zakupów grudniowych zadowolony jestem z 2 tomu "Władców Chmielu" (na poznanie zakończenia tej historii czekałem 17 lat), 2 i 3 tomu rocznicowego "Predatora" od Screamu, 2 tomu "Ery Apocalypse'a" od Muchy i "Raffingtona Eventa" od Kurca (na niego już też kilka lat się naczekałem).
W związku z tym, że od zakupu minęły już trzy miesiące, kilka z tych pozycji udało mi się nawet przeczytać: "Sugar & Spice: Galaktyczna rozjemczyni" (pulp sci-fi , przerobiona z najgorszego gniota lat 90-ych, czyli "Marylin w kosmosie" - i o dziwo, wyszło to całkiem zadowalająco, jeśli się nie miało zbyt wysokich oczekiwań), 2 tom "Snowpiercera" (znaczny spadek w stosunku do pierwszego tomu), "Relax" (po prostu musiałem go przeczytać, aby wyłapać te wszystkie zawarte w nim błędy i literówki). ;)

Offline roble

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #193 dnia: So, 13 Listopad 2021, 09:24:17 »
Kolego BosMan, reaktywuj pliss ten wątek.. :)

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #194 dnia: So, 13 Listopad 2021, 23:31:20 »
Nie miałem pojęcia, że moich wpisów w ogóle komuś brakuje...
A tak w ogóle to sorry - wiem, że totalnie zaniedbałem temat swojej kolekcji, ale w tym roku mam ogromne zawirowania w życiu i hobby zeszło na trzeci, lub nawet czwarty plan (nie mówiąc już o pisaniu o nim...).
Ale jak to bywa, czasem wystarczy jedno zdanie od kogoś komu zależy, aby człowieka zmotywować - więc będę próbował znaleźć co jakiś czas chwilę (i chęci) aby coś w temacie skrobnąć - chociaż czasu mam coraz mniej...

Ponieważ ostatni wpis popełniłem tutaj w marcu, a dotyczył on moich grudniowych zakupów, więc teraz po kolei, przedstawię zakupy styczniowe :) - wiem, że to już starocie, ale przecież nie wszyscy kupują na bieżąco...:)

Na początek frankofony:

Pierwszy tom "Rorka" od Kurca - mam już ten tom w wydaniu Sideki, ale skusili mnie kolorową wersją tomu 0. :)
No i ta okładka fajna - nostalgicznie przypomina mi moje pierwsze spotkanie z Rorkiem w "Komiks-Fantastyka" pod koniec lat osiemdziesiątych...

Drugi tom "Yiu" - podobnie, jak pierwszy jeszcze czeka w kolejce na przeczytanie (i pewnie jeszcze trochę poczeka...)


A z tych dwóch zdjęć powyżej już wszystko przeczytane - lekka i przyjemna, niezobowiązująca lektura z doskoku (no, może oprócz Corto) i dlatego szybko poszło :)

Dalej trochę Marvela:


Dla równowagi trochę DC:

W tym zestawie ostatnia z brakujących mi  "polskich" okładek DC Universe - miałem w ogóle Kijuca nie kupować, bo mi się nie podoba, ale brakowało mi czegoś do darmowej dostawy ze sklepu Egmontu, no i się złamałem - ech, ten gen komplecisty...

Dalej DC Black Label:

Właśnie w zeszłym tygodniu łyknąłem te dwa tomy Joego Hilla - i choć nie przepadam za horrorem, a po opiniach z forum byłem do lektury nastawiony dość sceptycznie, to, o dziwo, spodobały mi się te komiksy. Wiadomo, jakieś tam niedociągnięcia fabularne i inne minusy były, ale, koniec końców, były to całkiem fajne czytadła i raczej się ich z kolekcji nie pozbędę, chociaż już o tym myślałem :)

Do tego jeszcze kolejny tom "Invincible" (aż nie rozumiem, dlaczego to się słabo w Polsce sprzedaje - przecież to świetne super-hero).




No i na koniec uzupełnienie kolekcji kaczek i wrednego, leniwego kota :)

To w sumie jeszcze nie wszystko ze stycznia, ale reszta, będzie kiedy indziej :)