Autor Wątek: BosMan - kolekcja  (Przeczytany 38830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #165 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 07:30:36 »
(...)wrzucam poniżej, aby przekonać niektórych, jeszcze nieprzekonanych do zakupu tego komiksu ;) - dla samych rysunków na pewno warto!
(...)
No i przekonałeś!! :)) Tzn. od początku kręciła mnie w tym tytule raczej tylko oprawa graficzna, ale dopiero Twoja prezentacja postawiła przysłowiową kropkę nad i. Thnx!

Juby

  • Gość
Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #166 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 08:46:35 »

Niezwykle urzekające są okładki tych posiadanych przeze mnie wydań w wykonaniu prześwietnego Dave'a Dormana.

Autorem tych grafik jest John Alvin.

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #167 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 08:52:56 »
Mozliwe, wydawalo mi sie, ze Dorman, a od lat nie mam tych ksiazek pod reka, zeby sprawdzic.
Dzieki za weryfikacje! :)

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #168 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 09:09:56 »
LordDisneyland, Gazza: zawsze do uslug :)
Zeby byc juz uczciwym do konca, to dodam jeszcze co mi w tym komiksie troche przeszkadza.
Tuszowanie niektorych plansz jest wykonane nie tuszem, ale mazakiem, dzieki czemu na wiekszych plamach czerni widac smugi powstale z zakolorowywania mazakiem. Druga rzecz, ktora mi przeszkadza, to ze skany stron sa lekko " szarawe", a wnetrza dymkow - nieskazitelnie biale. Troche dziwnie to wyglada.

P.S. nie ma to jak "marketing szeptany" i polecanki wsrod znajomych - najlepsza forma reklamy :)
Nastepnym razem wydawca powinien mi juz przyslac egzemplarz recenzencki za podbijanie slupkow sprzedazy ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Grudzień 2020, 10:55:57 wysłana przez BosMan »

Offline gashu

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #169 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 19:10:13 »
Nie bójcie się „Potwornej Kolekcji”. Niby to pulpa, ale moim skromnym zdaniem dużo ciekawsza niż chociażby takie „B.B.P.O.”.

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #170 dnia: Nd, 20 Grudzień 2020, 16:50:49 »
Dzisiaj przedstawię resztę zdobytych przeze mnie wrysów i autografów - ale takich, których zdobycie nie wymagało bezpośredniego kontaktu z twórcą (a było to w czasach przedcovidowych ;) ).

Na początek - Tadeusz Baranowski:
Kudłaczek - grafika dołączana do kolekcjonerskiego wydania "Skąd się bierze woda sodowa" Ongrysa:


Nerwosolek i Entomologia - dodatek do kolekcjonerskiej "Antresolki...":


Praktyczny Pan - dołączany do kolekcjonerskiego wydania PP:


pokolorowany, oryginalny kadr z Amadynką dołączony wraz z drugim rysunkiem do kolekcjonerskiego wydania Fruwaczków:


naklejka z autografem, dołąćzona do pierwszego wydania "Na co dybie..." od Kultury Gniewu:


wrys z Kudłaczkiem i Bąbelkiem w drugim z "pożegnalnych" albumów Baranowskiego:


oraz oryginalny, pokolorowany kadr, również z tego komiksu:


No i nie można zapomnieć o torebkach zawierających oryginalne DNA Bąbelka i Kudłaczka, również dołączone do tego komiksu :) :


Biorąc pod uwagę fakt, że nigdy w życiu nie udało mi się jeszcze spotkać Mistrza Baranowskiego, to trochę już się tego zebrało :) .

Kolejny z polskich kultowych twórców - Tadeusz Raczkiewicz:
autograf w kolekcjonerskim wydaniu "Tajemnicy czerwonego teepee":


autograf w kolekcjonerskim wydaniu "Kuśmidra i Fila":


autograf (wraz z Leszkiem Kaczanowskim) w "Kawalerze deLagardere":


wrys Tadeusza Raczkiewicza w "Tajfunie: Nowych regułach gry":


i rysunek Tajfuna w wykonaniu scenarzysty tego komiksu, Łukasza Chmielewskiego:


szkic jednego z kadrów z tego komiksu:


oraz oryginalny kadr z komiksu:


Grafiki z autografami Grzegorza Rosińskiego, dodawane do kolekcjonerskich (EKSKLUZYWNYCH  ;D ;D ;D ;D - nie zapominajmy o tym ;) ) wydań Libertago (trzy tomy Thorgala i Szninkiel):



Grafika z autografem Regisa Loisela dołączona do zbiorczego wydania "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" od Libertago:


« Ostatnia zmiana: Nd, 20 Grudzień 2020, 16:57:47 wysłana przez BosMan »

Online Boro

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #171 dnia: Nd, 20 Grudzień 2020, 18:00:43 »
EKSKLUZYWNA kolekcja! Pozdro!

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #172 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 10:34:48 »
Dzisiaj wrzucam kolejną część nabytków z listopada poprzedniego roku.
Jest to część dosyć pokaźna, a to jeszcze nie koniec zakupów z listopada :)
Listopad okazał się najobfitszym w zakupy miesiącem ubiegłego roku - nie wiem ile wtedy kupiłem komiksów, bo jeszcze nie liczyłem, ale na pewno dużo :)

Na początek Marvel:

Tutaj najbardziej jestem zadowolony z pozycji z Marvel Classic: Daredevil Millera, Kapitan Ameryka, Strażnicy Galaktyki (w tej kolejności).

Dalej DC Comics i Vertigo/Black Label:


Tutaj największe zadowolenie z Animal Mana, Hitmana i Potwora z Bagien (w tej kolejności), a z Vertigo - kolejny tom Hellblazera :)

I cała reszta:




W tym zestawie cieszą: drugi Donżon, Tokyo Ghost, Jim Cutlass, czwarty tom Goona.

A tak wyglądają po zbudowaniu z nich wieży:


Online roble

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #173 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 12:06:06 »
Grubo, pomijając miękkie sh i komiksy dziecięce mam resztę..  :)

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #174 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 16:54:10 »
A oto reszta listopadowych zakupów - gdyby nie karta kredytowa, pewnie przed świętami ogłosiłbym bankructwo... :D


Z tego zestawu najbardziej zadowolony jestem z kolejnego tomu BBPO, Thanosa, Nowych X-Menów, kolejnych Obcych i Predatora, Resident Aliena, Dzikiego Zachodu, Potwora Bilala, nowego "starego" Baranowskiego, no i oczywiście, kolejnego wydania Szninkiela w kolekcji. :D

I kolejna piramida:


W końcu wziąłem się i podliczyłem: w listopadzie do kolekcji doszło 95 nowych pozycji...
Tak, to był dobry miesiąc (dla kolekcji, nie dla portfela - ale nie można mieć wszystkiego... ;) ).
« Ostatnia zmiana: So, 23 Styczeń 2021, 16:56:07 wysłana przez BosMan »

Offline KubciO

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #175 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 17:06:46 »
Ładne te piramidy. Egipcjanie ze swoimi mogą się schować :D
Tak, to był dobry miesiąc
I kropka. Nie ma co wspominać o portfelu :P

Offline OokamiG

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #176 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 17:10:02 »
Też ostatnio kupiłem Legendę Korry. Ciekawe kiedy Amber wyda kolejny tom. Był zapowiedziany na grudzień. Niezły komiksowy zaciąg.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Styczeń 2021, 18:59:07 wysłana przez OokamiG »

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #177 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 18:40:39 »
Ładne te piramidy. Egipcjanie ze swoimi mogą się schować :D I kropka. Nie ma co wspominać o portfelu :P
Przy takich zakupach nie da się już o tym nie myśleć. :)

Offline Leyek

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #178 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 18:45:12 »
Gdzie wyrwałeś fizyczną Paneuropę vs smog?
Też od jakiegoś czasu przestawiłem się na płacenie za zamówienia komiksowe kartą kredytową i to nie była do końca przemyślana decyzja :)

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #179 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 19:36:09 »
Paneurope wygralem w facebookowym konkursie w czasie trwania MFKiG.
A karta zaczalem placic, bo wiedzialem, ze budzet w grudniu moze sie nie zbilansowac... ;) ale na co dzien staram sie to trzymac pod kontrola. :)