Autor Wątek: BosMan - kolekcja  (Przeczytany 38874 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #90 dnia: So, 11 Lipiec 2020, 21:01:18 »
Nabytki do kolekcji od początku lipca:


« Ostatnia zmiana: So, 11 Lipiec 2020, 21:13:56 wysłana przez BosMan »

Online OokamiG

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #91 dnia: So, 11 Lipiec 2020, 22:15:06 »
Grube to Tajne Imperium. Będzie czytane jak paczka dojdzie.

Juby

  • Gość
Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 09:57:56 »
Tom 1 nowego Batman. Detective Comics już wysyłają? :o

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #93 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 10:02:47 »
Tom 1 nowego Batman. Detective Comics już wysyłają? :o
Jak widac :) 
Paczka z Livro wraz z reszta nowosci Egmontu dotarla w zeszly piatek.

Offline Wolvi

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #94 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 10:41:49 »
Dokładnie cały pakiet Egmontu dotarł w piątek

Offline MacLeKrSk

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #95 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 18:06:29 »
Pytanko, co to za folie, których używasz do zabezpieczania komiksów?

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #96 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 21:20:07 »
Zazwyczaj po prostu obkladam je w folie jak ksiazki w bibliotece. Zabezpiecza to okladki przed scieraniem i wiekszoscia drobnych i srednich rys. Obkladam je praktycznie natychmiast do zdjeciu folii z drukarni, wiec w 90 procentach nie ma sladow odbicia paluchow na okladkach. Do twardych opraw i tradow uzywam folii ogrodniczej ( dostepnej w sezonie wiosna lato w wiekszosci sklepow ogrodniczych) - jest ona na tyle gruba, ze zazwyczaj zabezpiecza przed wiekszoscia zarysowan, ktore moga sie zdarzyc podczas czytania, jak rowniez podczas odstawiania na odpowiednie miejsce na regale ( okladki nie rysuja sie jedna o druga). Jesli chodzi o zeszyty to staram sie uzywac cienszych folii- te ogrodnicze sa zbyt grube i moga odksztalcac okladki.

Offline GoNzO

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #97 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 22:53:33 »
Chcesz powiedzieć, ze kazda ksiazke masz oblozona folią?

cos jak:

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #98 dnia: Nd, 19 Lipiec 2020, 05:58:29 »
Dokladnie.  :) Tylko bez uzycia zgrzewarki.

Bender

  • Gość
Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #99 dnia: Nd, 19 Lipiec 2020, 10:07:50 »
cos jak:

Przy okazji nieźle zmasakrował klejenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 18:01:57 »
Nabytki z drugiej połowy lipca - malutki stosik:

A teraz bardziej szczegółowo:
Nowy "stary" numer "Białego Orła" w trzech wersjach okładkowych (plus bonusy):


Oraz drugi numer "Nieustraszonego Szpaka", również w trzech wersjach okładkowych z bonusami:


"Kajko i Kokosz - Szkoła latania" edycja w gwarze poznańskiej:

Polecam ten komiks wszystkim rodowitym poznaniakom - pozwoli to wam przypomnieć sobie język, który w dzieciństwie często słyszeliśmy od swoich babć i dziadków. Dzisiaj już niewiele z tych słów można usłyszeć, a ja pamiętam, że w dzieciństwie znałem i rozumiałem 90% z nich 8).
Przetłumaczenie "Krwawego Hegemona" na "Nicpoty Nadrojber" powaliło mnie na dechy ;D

Kolejny numer "Wilqa Superbohatera", w którym powoli nadrabiam zaległości :)

Kolejny komiks historyczny w mojej kolekcji - "Dromaderki" od Centrali:

Nowości od Muchy - pierwsze tomy "Stumptown" i Faithless":

Zdobycz z wakacji - wypatrzony na stoisku z tanią książką w jednej z nadmorskich miejscowości 1 tom serii "Charly" (z dwóch brakujących mi do kompletu). Nie mam jakiegoś parcia na kompletację tej serii, ale kosztował całe 2 zł, więc się skusiłem :)

Oraz 66. i 67. tom kolekcji "Conan Barbarzyńca" - prenumerata Hachette:

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #101 dnia: Nd, 16 Sierpień 2020, 22:46:39 »
Jakiś czas temu, zmotywowany widokiem kolekcji kolegi Kielo, obiecałem sobie, że wrzucę kiedyś moją kolekcję dotyczącą Gwiezdnych Wojen. Na początek komiksy (może nie jest tak bogata, jak kolekcja Kielo, ale wydaje mi się, że z wydanych do tej pory komiksów Star Wars udało mi się zebrać wszystkie - jeśli czegoś mi brakuje, będę wdzięczny za informacje - może kiedyś uda się zdobyć :D )

Wydawanie komiksów Star Wars w Polsce zaczęło śp. wydawnictwo TM-Semic, wydając w okresie od lutego (chyba) do grudnia 1997 roku sześć numerów, zawierających historie "Mroczne Imperium" i Mroczne Imperium 2" autorstwa Toma Veitcha i Cama Cennedy'ego. Niestety, do zakończenia tej historii, zabrakło wydania dwuzeszytowego "Empire's End" (którego doczekaliśmy się dopiero po wielu latach na łamach "Star Wars Komiks" wyd. Egmont). Na szczególną uwagę zasługują okładki autorstwa Dave'a Dormana, który w temacie Star Wars stworzył mnóstwo pięknych i klimatycznych okładek do książek i komiksów. TM-Semic, wydając w tym okresie "Star Wars", liczył na wzmożone zainteresowanie fanów, gdyż w tym okresie do kin wracała odnowiona cyfrowo, oryginalna trylogia filmowa.


Kolejnym wydawcą, który podszedł do wydawania komiksów "Star Wars" w Polsce był Egmont. Wydawca ten rozpoczął swoją długą przygodę z komiksami "Star Wars" rozpoczynając wydawanie (na fali popularności wchodzącego właśnie do kin "Mrocznego widma") miesięcznika "Gwiezdne Wojny Komiks". W okresie od sierpnia 1999 roku do czerwca 2000 roku ukazało się 11 numerów pisma. W początkowym okresie istnienia magazynu, w każdym numerze ukazywały się trzy historie, które (w zależności od ich długości) były kontynuowane w kolejnych numerach. Niestety, wraz ze spadkiem popularności pisma, zmalała również jego objętość i w końcowym okresie istnienia magazynu w kolejnych numerach ukazywały się już tylko dwie historie. Na łamach miesięcznika ukazały się między innymi historie: "Karmazynowe Imperium", 4-częsciowa historia z serii "X-Wing", "Vader's Quest", Boba Fett - Nagroda za Barr-Koodę", czy spin-offy do "Mrocznego widma".


Oprócz wspomnianego wyżej magazynu, wydawnictwo Egmont wydało komiksową adaptację "Mrocznego widma" oraz "Ataku klonów" (ten drugi pod szyldem "Świat Komiksu prezentuje").
 

Wraz z rozwojem Klubu Świata Komiksu, wydawnictwo Egmont rozpoczęło w jego ramach  wydawanie komiksów ze świata Star Wars, w formie zebranych trade-paperbacków. Rozpoczęło od wydania w 2000 roku, rozbitego na dwie części komiksu "Opowieści Jedi: Złoty wiek Sith", który kontynuowało w 2001 roku, (wydanymi już w formie zbiorczej) "Opowieściami Jedi: Upadek Imperium Sith". W 2001 roku Egmont wydał jeszcze "Cienie Imperium" (komiks będący częścią większego projektu zawierającego oprócz komiksów, miedzy innymi, również powieść i grę komputerową). W 2002 roku zostały wydane "Karmazynowe Imperium" (debiutujące wcześniej w odcinkach w magazynie "Gwiezdne Wojny Komiks") oraz jego bezpośrednia kontynuacja, "Karmazynowe Imperium 2: Rada we krwi". Po wydaniu tego komiksu, wydawnictwo Egmont zaprzestało na kilka lat wydawania komiksów z uniwersum Star Wars.


Ale ponieważ wszechświat (nawet ten Star Wars) nie znosi próżni, kolejne wydawnictwo przejęło pałeczkę w wydawaniu gwiezdnowojennych komiksów. Na fali zainteresowania kolejnym , drugim epizodem, "Atakiem klonów", wydawnictwo Amber (do tej pory wydające jedynie książki ze świata Gwiezdnych Wojen) rozpoczęło wydawanie komiksów "Star Wars". Rozpoczęli w styczniu 2002 roku wydając dwa (powiązane ze sobą fabularnie) spin-offy do filmu "Atak klonów': "Jango Fett" i "Zam Wessel". Wydawnictwo Amber wydawało komiksy "Star Wars" w formie 48-stronicowych zeszytów w twardej(!) oprawie (zawierających zazwyczaj dwa oryginalne, amerykańskie zeszyty). W takiej formie zostały również wydana w sierpniu 2002 roku seria "Darth Maul" (w oryginale 4-częsciowa mini-seria - w Polsce - 2 częsci).



W dalszej kolejności, Amber "wziął na tapetę" komiksowe adaptacje książkowej trylogii o admirale Thrawnie, autorstwa Timothy'ego Zahna (trylogia ta, wraz z dwiema częściami "Mrocznego Imperium", była w połowie lat dziewięćdziesiątych odpowiedzialna za ponowny wzrost zainteresowania "Gwiezdnymi Wojnami" wśród fanów). W okresie od sierpnia 2002 roku do marca 2003 roku zostało wydanych w sumie 9 komiksów, zawierające komiksowe adaptacje poszczególnych tomów trylogii: "Dziedzica Imperium", "Ciemnej strony Mocy" i "Ostatniego rozkazu".



Kolejnym komiksem wydanym przez Amber była, wydana również w dwóch częściach (kwiecień - maj 2003) "Ciemność". Seria ta w oryginale wydana była w ramach ongoingu "Star Wars", który poźniej przekształcił się w serię "Republic" i opowiadała o wycinku przygód rycerza Jedi, Qinlana Vosa.


Po wydaniu "Ciemności", Amber zaprzestał wydawania "Star Wars" w twardej oprawie i przeszedł na "bardziej budżetowe", miękkie wydania. W tej formie wydał jeszcze 4 komiksy: dwuczęściowy "Związek"
Spoiler: PokażUkryj
opisujący ślub Luka Skawylkera z Marą Jade, która chciała go zabić w trylogii Zahna
, "Boba Fett: Polowanie na Bar-Koodę" (zbiorcze wydanie historii wydanej przez Egmont w magazynie "Gwiezdne Wojny Komiks") oraz "Opowieści" (zbiór kilku niepowiązanych historii z magazynu "Star Wars Tales").


I na tym zakończyło się wydawanie komiksów"Star Wars" przez Amber.
CDN :)


 
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Sierpień 2020, 22:53:39 wysłana przez BosMan »

Offline Gazza

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #102 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 08:31:30 »
O tych 4 ostatnich softcoverach z Amberu nawet nie wiedziałem. :) Dzięki za podzielenie się wiedzą i zbiorem.

Offline Arne

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #103 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 08:51:25 »
Nie ma sprawy :). Mialem ambicje wrzucic calosc kolekcji komiksow GW w jednym poscie, ale wtedy chyba bym pisal do rana :), wiec postanowilem rozbic " historie komiksow Star Wars w Polsce" na kilka postow :)

Offline Kielo

Odp: BosMan - kolekcja
« Odpowiedź #104 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 14:26:32 »
Dobra robota BosMan :)

@Gazza - te 4 softcovery sa najtrudniejsze/najdrozsze do zdobycia.