Autor Wątek: Boro - kolekcja  (Przeczytany 11417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Boro

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 00:13:10 »
Warsaw Comic Con 2019

Na początku jest kilka autografów dla córki od artystów tworzących dla dzieci (swoją drogą wychowałem potwora, wstaliśmy o 5 rano, do hotelu w Warszawie zajechaliśmy po męczącym dniu ok 21, ja padłem w kilka minut, a córka jeszcze dwa komiksy przeczytała)

Magdalena Kania


Maciej Kur



Piotr Bednarczyk


Mietek Fijał


Sławek Kiełbus


Grzegorz Rosiński


Sławomir Zajączkowski i Krzysztof Wyrzykowski


Sławomir Zajączkowski i Hubert Czajkowski


Adam Kmiołek


Marek Baranowski


Monika Laprus-Wierzejska


I dwa ostatnie z nie do końca ubranymi paniami, wklejam bez podglądu:

Roman Surżenko
https://i.imgur.com/ZVcoE9F.jpg

Nikodem Cabała
https://i.imgur.com/4cOel77.jpg

Offline Hans

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 01:14:32 »
Super wrysy

Offline LordDisneyland

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 14:34:07 »
Fajne wrysy. Chyba najbardziej Baranowski mi się spodobał...trochę przypomina kreską Brunnera.
A czemu panie prezentujące swe wdzięki bez podglądu? Toż z miejsca połowy forumowiczów by ubyło, gdyby wszyscy tak postępowali! ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Boro

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 22:48:30 »
 Bo tak przy Kapralu nie wypada  ;)

Offline Gazza

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 08:53:49 »
Piękne! Zwłaszcza Surżenko i Cabała. :))

Offline Boro

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 23:48:51 »
W kilku tematach przewijają się wątki zeszytówek, wariantów etc. Ja nigdy w to na dobre nie wszedłem, mimo, że czuję klimat i bardzo chętnie te wątki oraz stronkę kolegi komiksowe_warianty czytam.
Kupuję za to polskie zeszytówki, o których niestety niewiele się pisze. Jakiś czas temu obiecałem sobie, że zapewnię moim zeszytówkom porządne lokum, czyli jakis kartonik, tekturki, folijki. Dzisiaj przyszło, zapakowałem i pomyślałem, że wrzucę parę zdjęć. Niestety pomyślałem o tym już po zapakowaniu w tekturki i nie chciało mi się z powrotem ich wyciągac, także z góry przepraszam za zdjęcia w folii ;)

1) Szybki Lester i Uowca
Bum Projekt (wraz z ATY) zanim zaczęło wydawać minionki wydawało zeszytówki średnio nadające się do pokazania dzieciakom. Szybki Lester - planowane 5 zeszytów, wydane 3, Uowca - planowane nie wiem ile, wydany 1 i koniec. Rarytas dla miłośników talentu Anny Heleny Szymborskiej (Szybki Lester - 3 okładki i rysunki bodajże w 3 numerze, Uowca - okładka i rysunki)


2) Biały Orzeł
Po przeczytaniu pierwszego numeru bardzo dawno temu obiecałem sobie, że będę kupował od chłopaków wszystko co wydadzą, tak mi się ten tytuł spodobał. Obietnicy dotrzymuję, przynajmniej mam taką nadzieję ;)

Nr 1 w pięciu wariantach okładkowych


Nr 2 i nr 3 w dwóch wariantach plus integral 1-3


Nr 4 w trzech wariantach


Nr 5 i nr 6, każdy po dwa warianty


Nr 7 i nr 8, każdy po dwa warianty


Nr 9 w trzech wariantach, tutaj miałem największy problem, bo wariant limitowany (ten po prawej) rozszedł się bardzo szybko i musiałem szukać na rynku wtórnym. Udało się, jednak stan nie jest idealny. Od tej pory mam nauczkę i kupuję zaraz jak się ukażą.


W limitowanym wariancie nr 9 w środku jest plakat oraz pocztówki


Nr 10 i nr 11, każdy po dwa warianty


Nr 12 w dwóch wariantach


3) KRL i Bohaterowie Kosmosu
Niestety wyszły tylko dwa numery: Furkot i Turbolechici. Wyprzedały się bardzo szybko, wydawało się, że pełen sukces, a w międzyczasie KRL zamyka Sheptoohę i właściwie nie wiadomo co dalej. Ewidentnie coś nie pykło, szkoda.


4) Henryk Kaydan, Zmora
Henryka odkryłem na jakimś MFK (2010, albo 2011) jak podszedłem zobaczyć co jeden chłopak rysuje. Był to Jakub Martewicz i jak zobaczyłem co rysuje to szczena mi opadła. Strasznie żałuje, że trochę posępiłem i nie kupowałem wszystkich wariantów.

Numery 1-5


Numer 6 i inny tytuł Jakuba: Zmora, w górnym rzędzie po lewej to mój jedyny ręcznie wyrysowany blank, który posiadam (autor: Jakub Martewicz) :)


Jakub niedawno wrócił do rysowania Henryka. Niestety udostępnia tylko online, ale za totalną darmochę:
http://www.martewicz.art/category/komiksy/

Kupuję jeszcze kilka innych serii, ale skończyło mi sie piwo, więc o nich następnym razem ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Listopad 2019, 00:01:58 wysłana przez Boro »

Offline kenji

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 20:00:33 »
Czy tylko mi nie wyświetla sie pierwszy post od Bora w tym temacie ?

Offline KubciO

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 20:10:05 »
Kenji, ja widzę pierwszy post, ale wydaje mi się, że wcześniej były zdjęcia, a teraz sam tekst.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 21:08:49 »
kozacka wrzutka :D Widzę, że masz wariant Comic and Coffee Corner do BO #1. Jak go nabyłeś? Stacjonarnie, czy dało się przez Internet na stronie Ultimate Comics?

Offline Boro

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 22:55:40 »
kenji, KubciO:
dokładnie nie wyświetlają się zdjęcia, bo wrzuciłem je na hosting Zapodaj i po jakimś czasie je usunęli. Zdjęcia z pozostałych postów wrzucam na Imgur i na razie jest ok. Nie mogę zmienić linków do zdjęć, bo niestety od jakiegoś czasu nie można edytować postów. Postaram się to ogarnąć w najbliższym czasie, bo beznadziejnie to wygląda.

komiksowe_warianty:
dzięki, wariant Comic and Coffee Corner na szczęście można było kupić na MFK w Łodzi na stoisku Ultimate Comics.

Offline Boro

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 01:23:28 »
Dawno mnie tu nie było ;) Dzisiaj wstawię zdjęcia kilku komiksów, które są mniej znane szerokiej publiczności. Kilka z nich to komiksy regionalne, wydane w małym nakładzie i bez szerokiej dystrybucji, kilka to z kolei rzeczy sprzed dobrych kilku lat, o których warto przypomnieć. Nie będę tutaj pisał recenzji, bo byłyby one żenująco słabe, a jedynie po kilka słów opisu.
Zdobycie większości z nich było trudniejsze niż zakupy w sklepie. Kilka z nich zdobyłem na festiwalach, kilka po korespondencji mailowej z autorami / wydawcami. Bardzo lubię szukać w necie regionalnych komiksów - mozna naprawdę znaleźć przepięknie narysowane perełki.

1. Mistral - opowieść o dzielnym rybaku z Ustki

Komiks wydany przez ..... pensjonat z Ustki i tylko tam był sprzedawany. Powiem tak ... jakość wydania i sam komiks to klasa międzynarodowa i nie wstydziłbym się go pokazać na jakimś europejskim festiwalu. Szkoda, że tak mało znany.
Spoiler: PokażUkryj




2. Legenda o połanieckim grodzie

Regionalny komiks przybliżający historię ziemi połanieckiej, scenariuszowo ok, rysunkowo bardzo ok
Spoiler: PokażUkryj




3. Listopadowe zdjęcia

Komiks, do którego rysunki robił Jarosław Chyzy, młodszy brat Andrzeja, którego dzieła wydawał niedawno Kurc. Super tytuł, bardzo ładnie wydany z dodatkami (plakat i print starej gazety). Być może jeszcze do dostania, bo kupowałem go stosunkowo niedawno.
Spoiler: PokażUkryj




4. Wakacje w raju

Młode małżeństwo wyjeżdża na wakacje w Kaszuby. Niby komiks obyczajowy mający za zadanie promować region, ale wykonanie jak dla mnie obłędne. Scenariusz wciąga, rysunki przepiękne.
Możecie wszyscy go sobie poczytać, gdyż został udostępniony:
Epub:
http://www.zielonesercepomorza.pl/fileadmin/_migrated/content_uploads/wakacje_w_raju.epub
lub PDF:
http://www.zielonesercepomorza.pl/fileadmin/_migrated/content_uploads/wakacje_w_raju_PDF.pdf
Spoiler: PokażUkryj




5. Skarb z Fortu Gerharda. Tajemnice stryja Bonawentury.

Jedno z ostatnich dzieł Bogusława Polcha, tutaj do spółki z Waldemarem Juszczykiem. Wyszło świetnie i nie wiem jak to możliwe, że nie było tutaj żadnej szerokiej dystybucji. Jestem w 100% przekonany, że ktoś to wyda w większym nakładzie.
Spoiler: PokażUkryj




6. Komiksy bydgoskie: Komiksowy przewodnik po Bydgoszcz / Buszujący w Bydgoszczy

Bardzo dobre, tylko niestety strasznie krótkie komiksy związane z Bydgoszczą. Okładkę z młodzieżą rysował Łukasz Ciaciuch, który niestety ostatnio dobrej prasy nie miał w związku z okładką zbiorczego Żbika :) I tutaj musze sie przyznać, że ja Łukasza rysunki bardzo lubię i mimo, że rzeczywiście miał już lepsze prace, to ja kupiłem Żbika z właśnie jego okładką :) Druga okładka to oczywiście Jacek Michalski. W spoilerze macie w bonusie nogi Poli Negri ;)
Spoiler: PokażUkryj




To na tyle jesli chodzi o regionalne komiksy historyczno - przygodowe. Teraz kilka rzeczy, które chyba były w szerszej dystrybucji, ale o których było raczej cicho, lub były wydane tak dawno, że nikt o nich nie pamięta.

7. Wybrani

Akcja dzieje się głównie na statku kosmicznym, gdzie dochodzi do niewytłumaczalnych rzeczy. Przy czytaniu miałem skojarzenia z filmem o tytule bodajże "Horyzont zdarzeń" (Sam Neill w roli głownej). Naprawdę niezła rzecz, rysunki ok, ale tutaj główną robotę dla mnie zrobił scenariusz, bardzo dobry twist na koniec. Polecam.
Spoiler: PokażUkryj




8. Pan Samochodzik i Templariusze

Na podstawie wiadomo czego. To bardziej taki eksperyment, bo większą część komiksu narysowały dzieciaki z czwartej klasy szkoły podstawowej. I tutaj czytając miałem szczerze mówiąc zgrzyt, bo jednak od czwartej klasy (czyli 10 - 11 lat) spodziewałbym sie bardziej dopracowanych rysunków. Ale czytało się ok :)
Spoiler: PokażUkryj




9. X2

Rysunki: Gedeon. Swego czasu komiks widmo, którego nakład przepadł. Drugie wydanie doszło do skutku na festiwalu w Bydgoszczy i tam też go kupiłem.
Spoiler: PokażUkryj




10. Portal

Od czasu do czasu staram się wspierać komiksu na platformach crowdfundingowych (ostatnio wstyd się przyznać trochę rzadziej, bo ogólnie rzadziej kupuję komiksy). Portal był chyba największym miłym zaskoczeniem, bardzo fajnie mi sie go czytało i wielka szkoda, że chyba został porzucony.
Spoiler: PokażUkryj




11. Byle do piątku 13-tego

Piotr Nowacki w wersji nie do końca dla dzieci. Wydanie o tyle fajne, że do każdego egzemplarza dodawany był oryginalny kadr.
Spoiler: PokażUkryj




Na dzisiaj starczy, uważajcie na siebie, siedźcie w domu i czytajcie komiksy :)

Offline Szekak

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 08:54:27 »
Fajny post, ciekawe rzeczy, posiadam i znałem tylko Wybranych.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arne

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 11:24:22 »
Ekstra rzeczy Boro, nie posiadam z nich żadnego (choć kilka na pewno chciałbym mieć :) ). Słyszałem tylko o kilku z nich, resztę widzę na oczy po raz pierwszy. Zazdraszczam! :(

Itachi

  • Gość
Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 22:07:53 »
Czekałem kilka tygodni ale otrzymałem dzisiaj zapewnienie że komiks Listopadowe zdjęcia został przeze mnie zamówiony. Przed chwilą dokonałem płatności, także raczej uda mi się go zdobyć. Gorzej sprawa się ma z Mistralem, nie mam punktu zaczepienia jakby można było namierzyć źródło i podpytać o zakup. Masz jakąś sugestię Boro?

Offline Boro

Odp: Boro - kolekcja
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 00:12:35 »
Spróbuj zagadać pensjonat z Ustki, może mają jeszcze jakieś egzemplarze. To jest bodajże ten ośrodek:
http://www.dommistral.ustka.pl/kontakt.html
Jak nie mają to pewnie allegro zostaje, na pewno kilkukrotnie widziałem tam ten tytuł.