Autor Wątek: Biblioteka Alexandryjska  (Przeczytany 18907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Alexandrus888

Biblioteka Alexandryjska
« dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 21:40:40 »
Witajcie!
Zabierałem się za ten temat jak pies za jeża, ale wreszcie się przełamałem i postanowiłem zacząć po prostu działać. No więc składam wszystkie zdjęcia i tabelki do kupy. Na wstępie muszę przeprosić za jakość fotek - aparat nie jest najlepszy, a oświetlenie pokoju fatalne :(

Mieszkam sobie w kiszce 2x5m. Tak to wygląda jak zabudowałem regałami:


I regalik za winklem regałów, przy drzwiach, co by miejsca nie marnować :D


Mangi zbieram od sierpnia 2015 roku, komiks zachodni właściwie od lat 2-3. Łatwo zauważyć na moich półkach miażdżącą przewagę japońszczyzny, ale powoli coraz głębiej wypływam na szerokie wody. Od początków 2021 zacząłem się też interesować niezalem. Zaczynałem od #sklepiku_zinowego nieodżałowanej świętej pamięci, teraz z musu przerzuciłem się na innego dilera - RóbmyDobrze.

OK, przelećmy się przez półki! Mam pozycje w kolekcji przypisane do kodu położenia. I tak: najpierw jest litera symbolizująca regał, potem nr półki i oznaczenie rzędu (np. E5-II oznacza piątą półkę w piątym regale, tylny rząd)

Regał A to ten widoczny na 3 zdjęciu powyżej (nad drzwiami i ten słupek "za winklem")

Na górze starocie od Waneko, w tym ich pierwsza publikacja - "Cześć Michael". Poniżej rządzi JPF z shounenami. #FMArule!
A w tylnych rzędach rozgościły się:

Czyli układ taki sam - Waneko górą, JPF pod kociakami. Z tymi półkami był ambaras - źle wymierzyłem i musiałem przycinać deski by szafka się zmieściła, przez to wysokości są mniejsze niż pierwotnie zakładałem i tylko najstarsze serie wydawane w mikro formacie się tam mieszczą. Jak widać mam stare wydanie GTO, planuje przerzucić się na nowe... a stare? Cóż, chyba oddam kumplowi XD Podobnie z Alitą. Z tą różnicą, że już zbieram nowe wydanie (w wersji HC). Jednak starej wersji się za Chiny nie pozbędę - darzę ją sporym sentymentem.

Słupek zajmują głównie anime:

Z tej fotki moim największym zachwytem jest Ergo Proxy. były to pierwsze płytki z japońską animacją w kolekcji i cóż... obejrzałem od tego czasu sporo dobrych bdb i rewelacyjnych serii, ale jednak EP jest moim zdaniem z nich najlepsza  ;D


Na 2 niższych półkach mam kolekcję Studia Ghibli. Kompletną. Na zdjęciu brakuje tylko "Mojego sąsiada Totoro" i "Czerwonego żółwia" które pożyczyłem mamie i znajomej. Ciekawostka: Ghibli to jedyne anime jakie moja matuleńka trawi. Lecimy dalej!


Na niższej półce importy (angielskie, niemieckie, japońskie...) + komiks który sam drukowałem na prezent dla znajomych, niestety chwilowo mają kłopoty i nie bardzo można im go wręczyć  :'(


a tu trochę LA (live action) i produkcji nie do końca będących anime, a jednak jakoś powiązanych z tym nurtem. I to byłby cały regał A. Zajrzyjmy do B ;)


Regał ten posiada najwyższą półkę w całej biblioteczce, dlatego to zawędrowało tam trochę komiksów - po prostu nie mieściły się nigdzie indziej.


2 półki Studia JG, z rodzynkiem Fire Force od Waneko. No jakoś nie pasowało mi nigdzie indziej dokoptować tej serii :( Ale pewnie jak zacznę zajmować regał C (który jest obecnie prawie pusty) to tam przeniosę.


Tu widzimy u góry Kotori wraz z figurkami Yotsuby (kocham to dziecko, mimo, że lolikonem nie jestem) oraz najlepszym dodatkiem do mangi na polskim rynku jakim jest...
Spoiler: PokażUkryj
rolka papieru toaletowego dodawana do mangi o dziewczynce która była tymże właśnie papierem.
Wiem, dziwne. Jednakże lubię ten abstrakcyjny humor Japończyków.
No i św. pamięci Egmont, a przynajmniej jego mangowa odnoga. Gundam to syf nieziemski. Przeczytałem podstawkę i nie sprzedałem tylko dlatego, że chcę się jej pozbyć z dodatkiem. A nie sprzedam dodatku póki go nie przeczytam. Problem z tym, że po fatalnych pierwszych 6 tomach nie mam ochoty i pozycja spadła niziutko na liście zalegających lektur do przeczytania.


Dango. Zaczynali od yaoiców, teraz znormalnieli. Mają kilka fajnych serii, w tym Marcowego lwa (ta kiepsko widoczna seria położona inaczej w tylnym rządku. Po lewej zbieranina z wydawnictw duchów. Jakiś Radiant od Okami, coś z Tajgi, no i oczywiście pierwsza manga Tezuki na polskim rynku, czyli Metropolis. Widziałem oferty które schodziły po 300zł, ja zapłaciłem zaledwie 40, więc interes życie :)


I nowelki, jako, że to nie komiksy a tylko z nimi mocno powiązane nie będę się bardziej rozwodził.

2-gie rzędy tego regału:

Na 3 półce, za JG ukrywa się Waneko z ich nierentowną długaśną serią "Nasz cud". Szkoda, że tak źle się sprzedaje, bo naprawdę mocna kandydatura do najlepszych mang na polskim poletku.


tu układ jak w przednim rzędzie: za JG stoi JGH, za Kotori - Kotori. Staram się trzymać by na jednej półce było jedno wydawnictwo ale nie zawsze się daje.


Eden to kolejna dublowana seria. Nowe wydanie w HC jest obłędne!




Czas na rzut oka w regał C. Jest tam zajęta tylko 1 półka, no... na drugiej jest jeszcze jeden tomik. Jak pisałem - przestrzeń do zagospodarowania ;D


poniżej ten bajzel to stuff do sprzedaży ;)

I regał D, ale najpierw zachaczmy o E, bo na najwyższej półce obu rozgościł się...

Jak na razie jedyna kolekcja która mnie zainteresowała. No dobra, planuję jeszcze Pratchetta


Waneko. Dolna półka zajęta przez Cykady (czekają na swój moment, a ten już chyba jest bliski) i Battle Royale - rewelacyjna manga na podstawie ln, notabene wydanej w Polsce przez Vesper (też stoi na tej półce). Niepokoi mnie to ugięcie >_<


W tylnym rządku nowelki od kociaków w większym formacie, które się już nie mieściły razem z pozostałymi


A tu cała seria DB, z dodatkami i rozgrzebanym sequelem DBS. Muszę w końcu wziąć się za kompletowanie :-\
Poniżej "seria" Jednotomówki Waneko. Czyli pozycje jedno- dwu-, maks trzy-tomowe zebrane w wydanie zbiorcze. Nie powiązane ze sobą nijak. Gatunkowo rozstrzał ogromy. Od romansów po horrory.


Góra od lewej: Pandora hearts, ReLife (genialne, o starym zgredzie któremu w życiu nie wyszło, a który dostaje drugą szanse wraz z pigułką cofającą jego wygląd do czasów licealnych), i The Promised Neverland - początek zarąbisty, rozkminy psychologiczne i gierki jak z Death Note między L i Kirą, potem leci na pysk. Przynajmniej tak słyszałem, jeszcze nie przeczytałem.
Niżej animebooki z DB i Jednostrzał. Ongiś zrobiłem cosplay Saitamy. Ech, to były czasy! Nie było Covida, były konwenty, człowiek był młody i piękny...


Magi niekompletne, bo reszta tomów jest na półce "właśnie czytam". Jeszcze będzie ona pokazana.
Niżej twardzizna od Kotori. Tu muszę wspomnieć o wyzwaniu jakie podjąłem. Nazywa się ono "kolekcja na twardo" i zakłada kupienie wszystkich mangowych pozycj HC. Nawet mi idzie. Brak tylko Wiedźmin Ronin, bo przegapiłem kampanię, oraz preorderów.


Shiki - też niedoceniana seria, a to fajny horror o wąpierzach. Naprawdę z pomysłem zrealizowane. Mam cichę nadzieję, że BR sprzedało się Vesperowi i sięgną po LN Shiki. Chyba któregoś dna będę musiał przysiąść i wysmażyć do nich maila z propozycją by tak zrobili.
No i Sidonia od Niheia. Autor genialny, choć Sidonia jest w innym stylu niż jego sztandarowe dzieła. Podoba mi się mniej, ale to wciąż kawał świetnego komiksu z mechami.


po lewej na górze pierwsza manga wydana w polszy. Jestem dumny z jej posiadania. Poniżej kolekcja twardzieli od JPF. Tych w mniejszym formacie.


Berserk, ach berserk. Miura, czemu musiałeś umrzeć! Pozostaje tylko nadzieja, że sensei zostawił notatki i asystenci skończą dzieło, choć i tak to już nie będzie to :'(

Bez zbędnego przeciągania - regał E:

A tu wydania ekskluzywne Waneko. Warto zwrócić uwagę na grzbiety "Do Adolfów" - bardzo mi się nie podobał oryginalny projekt okładki więc zrobiłem własne obwoluty. Może przy następnej okazji pokaże je w całej okazałości :D
+ Mega Mangi JPFu. Szkoda, że dawno nie było kolejnych zapowiedzi z tej linii wydawniczej, bo są to pozycje naprawdę fajne.


Tw3ardzizna JPFu w makro-formacie. NOiSE Nicheia (już wspomnianego a'propos Sidoni) to mistrzostwo świata. Naprawdę polecam całym serduchem. Alita, potem Last Order, już powoli kończą, następne na liście Kroniki Marsjańskie. Ciekaw jestem czy też będą tomy zbiorcze, czy pojedyncze. Śmiesznie by było, że im dalej w las tym chudsze tomiki. Pasowałoby mi to nawet koncepcyjnie.


Twardzizna Studia JG, no tu już widać że ten regał sponsorowany jest przez twarde wydania :D Dużo ich na naszym rynku, i wciąż przybywa, choć Studio mówi w prost - oni w kolejne serie HC się nie władują póki pandemia się nie uspokoi.




Półka poświęcona Hanami. Pluto to hołd Tezuce, przedstawia jeden z arców Tetsówan no Atom, szerzej znanego jako Astro Boy. Chyba najbardziej znane dzieło boga mangi obok Black Jacka. Po cichu liczę na wydanie AB przez Kotori w tym roku na 10 rocznicę wydawnictwa. Oni biorą robocika, a JPF Jacka. Byłoby pięknie.
Niżej zbieranina wszystkiego co już nie miało miejsca. Fajny grzbiet ma Prizon Pit, z tą krwawą maską Zjeboryja w górnej części.


góraz to gratisowe piekiełko. Pocztówki zakładki, karty kolekcjonerskie... Musze w końcu kupić koszulki i je zapakować ładnie do segregatora. Macie jakiś patent na wyeksponowanie takich zbiorów?
Niżej nie zal. Sporo się tego przez rok uzbierało :D


A z tyłu etui na edycję specjalną Bakemonogatari z kilku półek wyżej (grzbiety tomików bardziej mi się podobają, "boxy" są projektowane szersze by jeszcze pomieścić karty kolekcjonerskie, więc źle to wygląda. Oto powody dla których rozdzieliłem elementy zestawu).



Uch... ktoś dotrwał do końca moich wypocin?Właściwie zostały jeszcze regały F-J ale to może następnym razem, bo post zrobił się już kolosalny XD

Offline komiksowe_warianty

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 21:51:52 »

Kolekcja zacna, ale żebyś kiedyś nie ucierpiał od tej półki nad drzwiami. No nie da się na to nie zwrócić uwagi :P
Mangi to nie moja bajka, ale ilość robi ogromne wrażenie 8)
« Ostatnia zmiana: Nd, 23 Styczeń 2022, 21:57:41 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline U.F.O

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 22:16:33 »
Zagospodarowanie przestrzeni 10/10!

Offline Megatron

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 00:47:33 »
Kolekcja potwór! Pewnie w księgarniach stoi mniej tomów ;)

Może za dnia zrób foty, te mają dużo szumu i poza ogólnym wrażeniem nie da się podpatrzyć co zbierasz. No może poza tym co sam mam i rozpoznaję mimo rozmazanej foty.

Nie mam aż tylu różnorodnych mang, ale szukam jakiegoś regału dopasowanego do nich, bo u mnie jest podobnie jak na Twoich regałach, małe tomy albo stoją w dwuszeregu, albo na płask bo zbyt wysokie półki. Coś w stylu płytkich i niskich półek na dvd, blu-rau. Ciekawe czy ktoś praktykował dobranie regału pod typowe formaty mang.

Offline LordDisneyland

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 03:04:36 »

Kolekcja zacna, ale żebyś kiedyś nie ucierpiał od tej półki nad drzwiami. No nie da się na to nie zwrócić uwagi :P



Cytuję, bo KomiksoweWarianty  ma całkowitą rację. Na dodatek ta ściana z drzwiami zapewne jest dość cienka.
Sympatycznie prezentująca się kolekcja i sporo jeszcze wolnego miejsca na półkach- a tego, jak wiadomo, jest zawsze za mało ;)
Tak przy okazji spytam, bo nie wiem- czym lub kim jest lolikon?
,, - Eeeeech.''

Offline Rodrigues

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 08:26:25 »
Świetna kolekcja  ;). Zaskoczyłeś mnie też z tym Witcherem Roninem. Chyba w naszym kraju bez echa przeszedł ten kickstarter. Czy ta akcja była gdziekolwiek promowana? Trzeba będzie sprawdzić ten tytuł. Japoński bestiariusz + wiedźmin, to może być niezłe połączenie  :D

Offline Megatron

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 10:27:26 »
Mnie w sumie rozbawiło że CDPR musi zbierać na Kickstarterze. Firma mająca markę wieśka, kooperująca z Dark Horse, bawi się w takie zabiegi. Odpadłem przez brak karty kredytowej, gdyby było w normalnej sprzedaży dawno bym kupił.

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 17:58:04 »

żebyś kiedyś nie ucierpiał od tej półki nad drzwiami.
Nie jebnie. Z jednej strony stoi na słupku, który dla pewności jest jeszcze przykręcony do regału obok, z drugiej przywiercony na kątowniki do ściany nośnej. Do tego jest mocno tam wepchnięty i de facto zaklinowany. Nie jest zamontowany pleckami jak to sugeruje LordDisneyland, tylko po krótszych bokach. Musiałby się chyb złamać w pół, a i tak przez jakiś czas by sobie wisiał, zanim by się na dobre zawalił :P Już większe niebezpieczeństwo stwarza półka nad oknem. Obecnie wisi na 3 kątownikach, ale planuje jeszcze ją przykręcić do regału z lewej i na kątownikach oprzeć o regał z prawej.

Zagospodarowanie przestrzeni 10/10!
Jeszcze nie. Już mam pomysł gdzie wstawić kolejne regały gdy miejsca zbraknie. A później? Cóż... zaanektuje kolejny pokój ;D

Może za dnia zrób foty
Robiłem :/ Przynajmniej poszczególnym półkom, tylko ogląd na całość był nocą. Mam naprawdę ciemno w pokoju - małe okno na krótszej ścianie, do tego podzielone na pół i ze słupkiem balkonowym trochę przesuniętym w prawo w stosunku do środka okna + duża głębokość pomieszczenia. No i telefon też nie był kupowany pod dobre zdjęcia, a pod wytrzymałość. Warunki sesji zdjęciowej były optymalne. Cóż, mogę wrzucić w spoiler listę tytułów.

Ciekawe czy ktoś praktykował dobranie regału pod typowe formaty mang.
No... JA ;D Mam podzielone na mały format i duży, oraz ponadgabaryt. To, że są głębokie na 2 rzędy to też celowy zabieg. WW tylnych stoją tytuły z mniej okazałymi grzbietami, a zawsze się mieści 2x więcej ^_^

Tak przy okazji spytam, bo nie wiem- czym lub kim jest lolikon?
Lolikon, a właściwie lolicon, to skrótowiec od "Lolita Complex" czyli zbola co to pragnie by jakaś loli go pokochała i to bynajmniej nie platonicznie. Kim jest "loli'? To mała dziewczynka. Dajmy na to tak w okolicach 5 lat. Lup dorosła kobieta na taką stylizowana. Podsumowując: kim jest lolikon? Japońskim pedofilem :P

Zaskoczyłeś mnie też z tym Witcherem Roninem. Chyba w naszym kraju bez echa przeszedł ten kickstarter. Czy ta akcja była gdziekolwiek promowana?
Gdyby była, może bym jej nie przegapił i teraz nie czekałoby mnie w perspektywie czatowanie na używki twardej okładki T-T Bo w normalnej sprzedaży ma być, ale wersja nieco okrojona i SC.

Offline rekinn

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 20:33:45 »
Super kolekcja! Opad szczęki! Gratulacje!

Offline Castiglione

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 22:32:32 »
Fajne zbiory. Przede wszystkim widać, że to kolekcja fana.

Offline LordDisneyland

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 01:33:35 »
Dzięki za odpowiedź !
,, - Eeeeech.''

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 30 Styczeń 2022, 18:48:03 »
Zbliża się koniec miesiąca, a zanim wrzucę zakupy ze stycznia, chciałbym dokończyć prezentację obecnego zbioru. Nie przedłużając - Regał F:


Jest on normalnej wysokości (to znaczy od biurka po sufit), ale tylko ta półka jest komiksowa. A i tak większość, czyli Magi, to aktualnie czytana seria. Oprócz tego małoformatowy niezal, Życie - Powieść Graficzna - , trochę Kultury gniewu iii... tyle :( Jeszcze niedawno była spersonalizowana nowelka Na skraju jutra (a właściwie All You Need Is Kill), ale gdzieś wybyła. Robiłem małą prezentację o mangach i prezentowałem zbiory, widać widzom się spodobało i któryś z nich zajumał jeden egzemplarz. Będzie trzeba kiedyś kupić i spersonalizować znowu >_<

Regał G, a właściwie półka, bo to tylko jeden poziom:

Czyli to co jest nad oknem. A że jest tam tylko W.I.T.C.H. na zdjęcie załapała się też pierwsza półka regału H - historyczno-reportażowa.

Drugi poziom reg. H:

To co tygryski lubią najbardziej - komiksy dla dzieci. Tak, jestem kolejnym starym dziadem, który zabrał miejsce do autografu u Williama Maury'ego śliniącej się pięciolatce, która nie mogła stać całej nocy pod Atlas Areną. Ale ja też nie stałem całej nocy, przyszedłem na godzinę przed zaczęciem wydawania numerków, OK?! Młoda miała swoją szanse, to nie tak, że ją za kudły wytargałem z kolejki :P

No dobra, dość pastwienia się. Kolejna półka to trykociarze:

Cosik ich mało jak na rozmiary kolekcji, wiem. Jakoś nie pociąga mnie SH tak bardzo. Głównie kupuję wyrywkowo Batmany które zainteresują mnie opisem.


Sandoval + Shaun Tan. Mam wszystko od "Zboczonego Meksykanina" co pojawiło się po polsku, a nawet więcej. Mam tylko nadzieję, że Tony mnie nie znienawidził, bo na ostatniej KW podchodziłem z albumem chyba z 10x ;D


2 boxy: angielska Nausicaa z doliny wiatru oraz hiszpańskie Do Adolfów.
   - Pierwszego nie ma w Polsce i raczej nie będzie, a wszak dzieło Miyazakiego z Studia Ghibli. Mam też jego Shuna no Tabi w oryginale, może wam mignęło na zdjęciach reg. A...
   - Drugie to co prawda dubel polskiego wydania, ale za to jak dopieszczone! No okładki ma super i właściwie tylko dla nich kupiłem tę edycję ;)


Po prawej pierwszy level reg. I - taki misz-masz. Jest tam wszystko to czego nie mogłem przyporządkować do kategorii innych półek.
Po lewej początek reg. J, na razie tylko jedna pozycja Centrali.


Komiksy religijne: Od Biblii z imprimatur Kościoła Katolickiego po Księgę Genesis Crumba. Trochę mi się gryzą na jednej półce, ale cóż...


Po lewej artbooki, w tym 2x Sandoval - to to co mam tego autora, a co nie zostało wydane w PL. No i mój skarb (jeden z dwu): BLAME! and so on. Zbiór prac Tsutomu Niheia, o którym już zdaje się wspominałem. Wydanie francuskie, bo oryginalne japońskie było za drogie. Mimo, że już mam tę pozycję, bardzo liczę na polskie wydanie od JPF w tłumaczeniu P. Dybały. Dlaczego? W środku jest z 10 stron tekstu maczkiem, będącego teoriami (sic!) autora na temat interpretacji jego dzieła.
O drugim skarbie zapomniałem napisać, gdy był widoczny na zdjęciu (nad Kolekcją Conana Barbarzyńcy, ten słabo widoczny tom położony na płask). To Atelier of Witch Hat - Reproduction Selection. Jeżeli ktoś zbiera duże wydania JPFu, niech wie, że ten artbook jest 2x większy O_O To potwór nie mieszczący się na żadnej mojej półce. Piękne wydanie, trochę kolorowych stron i dużo kadrów z mangi i szkiców. No i kalki oraz folie między stronami z odręcznymi notatkami autorki.
BTW. Jak społeczność forum wyrazi zainteresowanie mogę wrzucić dokładniejsze fotki artbooków, również ze środka.
No dobra wracając do 3 półki reg. I: omówiłem obszernie lewą stronę, po prawej jest niezal dużego formatu. Oj już dużo go, nie wiem co to będzie jak utrzymam tempo kupowania >_<


Poziom sponsorowany przez SF.

A poniżej?

Coś a'la fantasy. Ostatnio było narzekanie, że mało jest na polskim poletku komiksowym fantastyki naukowej, ja tam bardziej dostrzegam braki hard fantasy :( Ale mogę mieć mylny ogląd rynku.
Poziom sci-fi była już zapełniona, więc część pozycji spadła na niższy poziom fantasy. Grunt, że wciąż obracamy się w klimatach fantastyki. Jeszcze mógłbym tam wkitrać horror, ale raczej mało z niego zbieram.

No i ostatni regał J. Pierwsza półka już była. Czas na drugą i trzecią.


Znowu niezal, a niżej mistrz A. Moore na razie mało co, ale zawsze. Niedługo powinno być więcej.


Miały być na górze komiksy zaangażowane kobiece, ale jakoś tak doplątały się jeszcze japonizujące... pomostem były Kobiety od KG, potem jakoś tak zrobił się bałagan.
Niżej powiedzmy, że kryminał.


Baśniowo-bajkowe, ale nie koniecznie dziecięce. A niżej... Naukowe? Tak, coś takiego... Publikacja Neurokomiks bardzo fajnie objaśnia działanie mózgu. Jest zrobiona z pomysłem i jajem. A jednocześnie bardzo przystępnie tłumaczy skomplikowane zagadnienia. No rewelacja.

Na teraz to tyle. W następnym wpisie podzielę się trochę statystykami, no i może wrzucę listę tytułów w biblioteczce, skoro nie za bardzo są czytelne ;)

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 02 Luty 2022, 21:12:12 »
Jak obiecałem leci lista tytułów:

  - Mangi:
Spoiler: PokażUkryj
 - Różne wydawnictwa:
Adolf 2/2
All you need is kill (light novel) 1/1
Azumanga Daioh 1/1
Battle Royale LN 1/1
Eden   18/18
Ergo Proxy: Centzon Hitchers and Undertaker 2/2
EXaXXion - bóg wojny 7/7
Gunsmith cats 8/8
Island 7/7
Kamikaze Kaito Jeanne 7/7
Kobiety 1/1
Kombinezon bojowy Gundam Wing 6/6
Kombinezon bojowy Gundam Wing G-Unit 3/3
Little Witch Academia (ang) 1/3
Manga sprzątania 1/1
Metropolis 1/1
Miasto Złomu LN 1/1
Nausicaa of the Valley of the Wind 2/2
Negima (ang) 1/38
NOiSE (de) 1/1
Nuku Nuku - niezwykła dziweczyna-kot 1/1
Przekleństwo siedemnastej wiosny 2/2
Shuna no tabi 1/1
Skrzydła serafina 11/11
Takamagahara 5/5
Tasogare otome X amnesia (jap) 1/10
The Manga Guide 6/6
Tsubasa (ang) 1/28
Übel Blatt 24/24
Walkin butterfly 4/4
Wind breaker 2/2(?)+
Życie - powieść graficzna 1/1

 - Akuma (oba sprzedane):
Opętani miłością 0/1
Przełamując wstyd 0/1

 - Dango:
Bracia z ulicy 3/3
Chcę zjeść twoją trzustkę 2/2
Gal i Bocchi 1/2
Granica twojej miłości 1/1
Kiedy yakuza zostaje niańką 3/6
Kompleks sąsiada 4/4
Marcowy lew 13/17+
Miłość na ostatniej stacji 1/1
Miłość uwięziona w czasie 2/2
Nasze marzenia o zmierzchu 4/4
Rodzeństwo Furo 1/1
Sekret Madoki 1/1
Śmiech na krańcu świata 1/1

 - Hanami:
Anagram 1/1
Beautiful People 1/1
Chłopaki z dwudziestego wieku 3/11
Czy chcesz zostać starą panną? 1/1
Dwie poduszki 1/1
Dynia z majonezem 1/1
Dziennik z zaginięcia 1/1
Idący człowiek 1/1
Ikar 1/1
Japan 1/1
Japonia widziana oczami 20 autorów 1/1
Król wilków 1/1
Księga wiatru 1/1
Monster 9/9
Morfina 1/1
Mój rok - Wiosna 1/1
Mushishi 10/10
Muzyka Marie 2/2
Nawiedzony dom 1/1
Odległa dzielnica 1/1
Osiedla Promieniste 1/1
Pitu Pitu 2/2
Pluto 8/8
Ratownik 1/1
Samotny smakosz 1/1
Solanin 2/2
Zoo zimą 1/1

 - JPF:
.hack//Bransoleta zmierzchu 3/3
Antologia na 20-lecie JPFu 1/1
7 miliardów igieł 2/2
Abara 1/1
Akira 0/19 (Sprzedałem, zbieram się do kupna nowego wydania)
All you need is kill (manga) 2/2
Angel Sanctuary 10/10
Aż do nieba 3/3
Basilisk 2/2
Battle Angel Alita (stare wydanie) 9/9
Battle Angel Alita (reedycja) 4/4
Battle Angel Alita: Last Order 7/12
Berserk 33/34
BLAME! 6/6
Było ich jedenaścioro 1/1
Chobits 8/8
Cowboy Bebop 3/3
Czwórcio i Szustek 1/1
Death Note Another Nots 1/1
Delta' 1/1
Dragon Ball 42/42
Dragon Ball Full Color Saga 01 4/8
Dragon Ball Super 4/17+
Dragon Ball Super (film 01): Broly 1/1
Dragon Ball Z - Bitwa bogów 1/1
Dragon Ball Z - Zmartwychwstanie F 1/1
Drifters2 2/6+
Fullmetal Alchemist 27/27
Ghost in the Shell 3/3
Ghost in the Shell Tribute 1/1
Gigantomachia 1/1
GOTH 1/1
Hellsing 10/10
Hiroki Endo -krótkie historie- 1/1
Iluzoryczne ginekokracje 1/1
Inuyasha 4/30
Jaco 1/1
JOJO's Bizarre Adventure part I 3/3
JOJO's Bizarre Adventure part II 4/4
JOJO's Bizarre Adventure part III 1/10
Klan Poe 2/2
Klasa skrytobójców 2/21
Kobato 6/6
Królestwo żwiru 1/1
Miejsce dla kochanków 1/1
Mój drogi bracie 1/1
Neon Genesis Evangelion 14/14
Neon Genesis Evangelion -ANIMA- 3/5
NOiSE 1/1
Norman 2/2
Odrodzony jako galareta6/19+
Odrodzony jako Yamcha 1/1
One Punch-man 16/24+
Pieśń Apolla 2/2
Pieta 2/2
Pięść Gwiazd Północy 1/18
Planets 2/2
Ranma ½ 3/20
Kapitan Tsubasa 0/21 (mam wykupioną prenumeratę)
Record of Lodoss War - Szara Wiedźma 3/3
Syrenie opowieści 0/2 (mam wykupioną prenumeratę)
Rewolucja według Ludwika 4/4
RG Veda 0/5 (mam wykupioną prenumeratę)
Róża Wersalu 3/3
Rumik World 2/2
Soul Eater 25/25
Soul Eater NOT! 5/5
Srebrny trójkąt 1/1
W miasteczku piasku i błękitnych łusek 2/2
Wicehrabia de Valmont 2/2
Wolf's rain 2/2
Wzgórze Apolla 10/10

 - Kotori:
Atelier spiczastych kapelusz 8/9+
Devilman 1/2
Dobranoc, Punpunie 7/7
Dziewczyna znad morza 2/2
Eden - It's an Endless World! 3/9
Fusuke 1/1
Hotel 1/1
Japońskie gotowanie z mangą 1/1
Klatka dla ptaków 3/3
Kształt twojego głosu 7/7
Ku twej wieczności 12/16+
Made in Abyss 9/10+
Najlepsza na świecie 1/1
Overlord 11/14+
Pocałuj jego, kolego 14/14
Puste Granice 3/3
Rycesze Sidonii 15/15
Sen o japonii 1/1
Sword Art Online 16/26+
Teoria miłości 5/5
Twój obraz   manga 1/1
Wybranki Jej Wysokości 2/2
Yotsuba! 15/15+

 - Okami (padli, więc już tych seri nie zakończę :( )
Boso na front 1/1
Chrono Chrusade 1/4
Radiant 2/14+
Spiryt Circle 1/6
Zgubne uczucia 1/3(?)

 - Studio JG:
Ajin 11/17
Bakemonogatar 6/15+
Beastars 7/22
Bestia z ławki obok 13/13
Beztroska kraina 5/5
Beztroskie dn 1/5
Blood Blockade Battlefront1/10
Carole & Tuesday 3/3
Cicha piosenka o miłości 1/5+
Długo i szczęśliwie?! 1/10
Dziecię słońca i deszczu 1/3
Dziewczynka w Krainie Przeklętych 9/11
Erased 9/9
Fire Punch 8/8
Gdy zakwitnie w nas miłość 8/8
Girl & Panzer 4/4
Girls Frends 5/5
H.P. Lovecraft KOLOR z innego wszechświata 1/1
H.P. Lovecraft NAWIEDZICIEL Mroku 1/1
H.P. Lovecraft OGAR i inne opowiadania 1/1
H.P. Lovecraft W górach szaleństwa 2/2
HAGANAI nie mam wielu przyjaciół 18/20
Honda. Sprzedawcy kontra mangowcy 4/4
Ja, Sakamoto 4/4
Jak leczyć magiczne stworzenia 5/5
Jak tropikalna rybka tęskniąca za śniegiem 7/9
Kaiju No.8 2/5+
Klątwa Haru 2/2
Kokoro Connect 5/5
K-On 4/4
Księga przyjaciół Natsume18/27+
Little Witch Academia 3/3
Łowca dusz 1/18
Łowcy smoków 5/12+
Magiczny świat Ran 4/4
Manhole 2/2
Metamorfoza 1/5
Miłość, jenoty i inne kłopoty 9/9
Moje lesbijskie doświadczenia w walce z samotnością 1/1
Monster Musume 15/17+
My Broken Mariko 0/1 (mam zakupioną prenumeratę)
Narzeczony Vahlii 1/1
Nie drocz się ze mną, Nagatoro 1/12+
Noragami 6/24+
Oblubienica czarnoksiężnika 12/16+
Oko Horusa 8/9
Opowieść panny młodej 12/13+
Opus    1/1
Pasożyt 1/8
Po deszczu 2/10
Podejrzane sekrety 7/13
Polife 1/1
Projekt: cosplay! 1/8+
Rappa 2/2
Reset 1/1
ReverSAI 2/2
Seven Deadly Sins 8/41
Shaman King 4/35
Somali i Strażnik Lasu 6/6
Spice & Wolf 16/16
Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie 3/3
Szlakiem chmur na północny zachód 3/5+
The Innocent 1/1
Trigun 1/1
Twoje imię. 1/1
Voynich Hotel 3/3
Wielki Strażnik biblioteki 3/5+
Wotakoi 9/11
Wspomnienia Emanon 1/1
Yona w blasku świtu 15/37+
Zapiski zielarki 3/9+

 - Waneko:
Are you Alice? 12/12
Ayako 1/1
Battle Royale 15/15
Card Captor Sakur 12/12
Cat shit one 3/3
Citrus 10/10
Cześć Michael 9/9
Do Adolfów 2/2
Dragons Rioting 9/9
Dziecię bestii 4/4
Fire Force 13/32+
Gdy zapłaczą cykady (dodatki) 4/4
Gdy zapłaczą cykady (odpowiedzi) 11/11
Gdy zapłaczą cykady (pytania) 4/4
GTO (stare wyd.) 25/25
Hatsukoi limited 4/4
Herezja miłości 3/3
Hiroszima 1945 10/10
Inspektor Akane Tsunemori 6/6
JW. Acony 1/1
JW. Alive 1/1
JW. Badaczka mitycznych bestii 1/1
JW. Blue Phobia 1/1
JW. Dar trzech króli 1/1
JW. Demon Grzechu 1/1
JW. Detektyw Sasaki 1/1
JW. Doll Star 1/1
JW. Duchowe bliźnięta 1/1
JW. Dziewczyny z ruin 1/1
JW. Forest of Lore 1/1
JW. Głosy z odległej gwiazdy 1/1
JW. HAL 1/1
JW. Half & half 1/1
JW. Hrabia Monte Christo 1/1
JW. Istota zła 1/1
JW. Kłamstwa bogów 1/1
JW. Kolekcja łajdaka 1/1
JW. Lśnisz w księżycową noc 1/1
JW. Luminous=Blue 1/1
JW. Na dzień przed ślubem 1/1
JW. O dziewczynie skaczącej przez czas 1/1
JW. On zimny ona gorąca 1/1
JW. Ona i jej kot 1/1
JW. Opowieści o Białej Księżniczce 1/1
JW. Pan Cykada   manga 1/1
JW. Pani Itsuya   manga 1/1
JW. Po lekcjach w kucyku 1/1
JW. Powóz Bradleya 1/1
JW. Przyjaciółki   manga 1/1
JW. Rock na szóstkę 1/1
JW. Skamieniałe sny 1/1
JW. Słyszę twój głos 1/1
JW. Sukkub i jej ciężka praca w korpo 1/1
JW. Sweet Guilty Love Bites 1/1
JW. Syriusz pośród chmur 1/1
JW. Tysiąc słodkich kłamstw 1/1
JW. Vitamin 1/1
JW. W stronę lasu świetlików 1/1
JW. Wypaczona   manga 1/1
JW. Zerwane zaręczyny i więzienny slow life 1/1
JW. Złoty rycerz   manga 1/1
Kageno no Tsuki   manga 3/3
Księga Vanitasa   manga 3/9
Kulinarne Pojedynki 3/36
Kuro 3/3
Love Hina 14/14
Magi 37/37
Magic Knight Rayearth 6/6
Mars   manga 15/15
Mistrz romansu Nozaki 5/13
Murcielago 1/20+
MW 1/1
My Hero Academia - Szkolne historie 1/1
Nasz cud 24/25+
Nie, dziękuję 2/2
No game no life (manga) 2/2
Pamiętnik Kociłapki 4/4
Pandora Hearts 24/24
Psycho-Pass 2 5/5
Re:Zero(LN) 4/27+
Reaktor 1F 1/1
ReLIFE 15/15
Rewolucjonistka Utena 6/6
Shadows house 4/9+
Shiki 11/11
Silver Spoon 15/15
SPYxFAMILY 4/8+
Summer wars 3/3
Switched 3/3
Szkolne życie 12/12
Tasogare otome X amnesia 10/10
The Promised Neverland 20/20
The Promised Neverland LN List Normana 1/1
The Promised Neverland LN Wspomnienia Mamy i Siostry 1/1
Utsubora 1/1
Video girl AI 15/15
Wampirzyca Karin 7/7
Welcome to the N.H.K 8/8
Wilcze dzieci 3/3
Wolverine Snikt! 1/1
Zbudź się śpiąca królewno 6/6
Zerowa maria i puste pudełko 7/7

 - Yumegari (hentaice sprzedałem):
Basement 1/1
Grimms manga 2/2
Over Eyes 1/1
Power Play 0/1
Renai Sample 0/1
Tayu Tayu 0/1
Witchcraft 0/1


  - Komiksy
Spoiler: PokażUkryj
 - Wydawnictwa różne:
100 na 100 1/1
1981-2021 1/1
566 kadrów 1/1
Antologia komiksu Copyright 1/1
Apokalipsa Świętego Jana 1/1
Aquaworld 1/1
Biblia 1/1
Brom 2/2+
Conrad 1/1
Covks-20 1/1
Czarne fale 1/1
Czas komiksu 1/7
Demiurg 1/1
Droga miecz. Opowieści starego mnicha 1/1
Dziewczyny też rysują komiksy 2/2
Eileen Gray - dom pod słońcem 1/1
EXIST: Loner 1/1
Goliat 1/1
Grzech śmiertelny - wirus władzy 1/1(?)+
Historia komiksu w Polsce i na świecie 1/1
Horn   zakończona 1/1
Jam jest Legion 1/1
Katalog wystawy konkursowej MFK 31 - 2020 1/1
Katalog wystawy konkursowej MFK 32 - 2021 1/1
Komiks wierszem 3/3
Komiksologos - pandemia 2020 1/1
Kot Simona 4/5
Krótki spacer do hipokampu 1/1
Księga Genesis 1/1
Legion Kroniki 1/1
Lem 1/1
Mały Nemo - Powrót do Krainy Snów 1/1
Miniantologia komiksu rumuńskiego 2019 1/1
Mnemosyne 1/1+
Moniuszko 1/1
Mroczne sekrety Olimpu 1/1
Mysia straż 4/4
Neurokomiks 1/1
Niewodzialna Republika 3/3
Niezwyciężony 1/1
Noe 4/4
Norwid 1/1
Olimpia z gdańska 1/1
Ostatnie drzewo 1/1
Prawo Dżungli 1/1
Przestrzeń 1/1
Przez las 1/1
Robot 1/1
Różowa czapeczka 1/1
Scientia occulta 1/1
Skok 1/1
Spalony różaniec 1/1
Święta Teresa z Avila 1/1
Tainted 1/1
Tam gdzie rosły mirableki 1/1
Terapia par - Miłość, seks i dramaty 1/1
To, co warto wiedzieć wiem od swojego kota 1/1
Trasa promocyjna 1/1
Tyler Cross 3/3
Under Hogs 1/1
Universal War One 2/2
Westerplatte - załoga śmierci 1/1
Więzień gwiazd 1/1
Wścieklizna 1/1
Yiu 2/2
Zagubione dziewczęta 1/1
Zmysły 1/1
Życie jezusa 1/1

 - Centrala:
Długa historia 1/1
Powrócisz tu 1/1
Prace i robótki 1/1
Trawa 1/1
Złe sny 1/1

 - Egmont:
Atlantyda - zaginiony ląd 1/1
Baby Blues 3/3
Batman - Biały Rycerz 1/1
Batman - Ego 1/1
Batman - Gotham w świetle lamp gazowych 1/1
Batman - Klątwa Białego Rycerza 1/1
Batman - Mroczny książę z bajki 1/1
Batman - Przeklenty 1/1
Batman - Rok setny 1/1
Batman - Szalona miłość i inne opowieści  1/1
Batman - Trzech Jokerów 1/1
Batman - Zabójczy żart 1/1
Batman - Ziemia Jeden 2/2
Batman kontra Deathstroke 1/1
Calvin i Hobbes 2/11
Czarodziejki W.I.T.C.H. 2/20
Dallars Barr 1/1
Ernest i Rebeka 2/3+
Ex Machina 1/5
Joker - Zabójczy uśmiech 1/1
Kryzys torzsamości 1/1
Lou 3/3+
Młodzi Tytani 2/2
Nastoletni Tytani 3/3
Negalyod 1/1
Neonomicton 1/1
Sisters 6/17+
Spirit - Najlepsze opowieści 1/1
Strażnicy 1/1
Superman - czerwony syn 1/1
Szninkiel 1/1
Trylogia Nikopola 1/1
Usagi w kosmosie 1/1
Usagi Yojimbo - Yokai 1/1
Usagi Yojimbo Saga 1/9
V jak vendetta 1/1

 - FoxGame:
4 śledztwa Sherloka Holmsa 1/1
Łzy bogini Nuwy 1/1
Porwanie 1/1
Technomagowie 1/1
Wilkołak 1/1

 - Hachette:
Conan Barbarzyńca 75/75

 - Studio JG:
Helena Wiktoria 2/2+
Samuraj Jack 4/4
Wolpertingermenschen 1/1

 - KBOOM:
Klaus 1/1
Zagubione psy 1/1

 - Komiksowe:
Bardo 2/4
Królewna z wieży 1/1
Maus 1/1
Mooncop 1/1
Przemiana 1/1
Quiet little Melody 1/1
Teczka 1/1
Weź się w garść 1/1
Wszechksięga 1/1


 - Kultura Gniewu:
Alieen 1/1
Bękart 1/1
Cykada 1/1
Glinno 1/1
Hasib i królowa węży 1/1
Insekt 1/1
Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz? 1/1
Judasz 1/1
Koniec lipca 1/1
Kościsko 1/1
Kroniki birmańskie 1/1
Kroniki Jerozolimskie 1/1
Łauma 1/1
Miesiąc miodowy na safari 1/1
Możemy zostać przyjaciółmi 1/1
Obiecanki 1/1
Opowieści z głębi miasta 1/1
Opowieści z najdajlszych przedmieść 1/1
Ostatni pisarz 1/1
Pan Żarówa 1/1
Piękna ciemności 1/1
Pjongjang 1/1
Popman 1/1
Przygody Stasia i Złej Nogi 1/1
Regulamin na lato 1/1
Rozmówki polsko-angielskie 1/1
Safari na plaży 1/1
Shenzen 1/1
Siedem tygodni 1/1
Śmiercionośni 1/1
Terra Incognita 1/1
Toshiro 1/1
Tymczasem 1/1
Uzbrojony ogród 1/1
Vademekum złego ojca 2/2
W cztery oczy 1/1
Wielki zły lis 1/1
Wszystko zajęte 1/1

 - Kurc:
Aama 4/4
Barbarella 1/1
Eksterminator 17 1/1
Snowpiercer 1/6

 - Mandioca:
9 godzin 1/1
Immaginarium zbiorowe 1/1
Labirynt 1/1
Olimpo Tropical 1/1
Warpaint 1/1

 - Mucha:
Descender 2/6
Dwaj bracia 1/1
Moonshadow 1/1
Pusty człowiek 1/1
Silver Surfer - Requiem 1/1
Wolverine Czerń, Biel i Krew 1/1
11 września 2001 Dzień, w którym runął świat 1/1

 - NonStopComics:
Chrononauci 1/2
Coda 3/3
Czas nienawiści 2/2
Dni, których nie znamy 1/1
Dozorca 1/1
Ghostmoney 1/1
Głębia 5/5
Maska 2/1
Nienawidzę Baśniowa 4/4
Reszta świata 4/4
The Black Holes 1/1

 - Planeta Komiksu:
Amulet 4/8+
Inkbook 1/1
Kruk 1/1
Pogańskie Żądze 1/1
Słodka Szarlotka 1/1
Trzecia Be 1/1

 - Pruszyński i S-ka
Blask fantastyczny 1/1
Funky Koval 1/1
Kolor magii 1/1
Odpłaszczenie 1/1

 - Scream:
Badlands 1/1
Rozbitkowie czasu 1/2
Świat Edeny 1/1

 - Studio Lain:
Brygada 1/1
Metronom 1/1
Saria 1/1
Szok przyszłości 1/1

 - Taurus Media:
Barakuda 6/6
Ekho   trwa 7/10+
Niczego nie dotykać 1/1
Okko 1/5
Pinokia 1/1
Trup i sofa 1/1
Valerian 7/7
Valerian - Mieszkańcy nieba 1/1

 - Timof:
Andromeda, czyli długa droga do domu 1/1
Bękarty Gai 1/1
Donżon 2/6
Doomboy 1/1
Dziewczyny 1/1
Fazy 1/1
Futura Nostalgia 3/3
Gaia 1/1
Głowa 1/1
Lost at sea - Zagubiona dusza 1/1
Man:Plus 1/1
Miasto narysowane 1/1
Mrok w różu 1/1
Najdłuższ dzień przyszłości 1/1
Niewidzialne echa 1/1
Nokturno 1/1
Prosto z Piekła 1/1
Przygody pewnego japońskiego pracownika biurowego 1/1
Sam Zabel i magizne pióro   zakończona 1/1
Shangri-La 1/1
Spotkanie w Phoenixs 1/1
Super Pan Owoc 1/1
Tajemniczy kapelusz pana Pinon 1/1
Tysiąc sztormów 1/1
Wąż wodny 1/1
Wybryki Xinophixeroxa 1/1
Wyspa kamieni 1/1
Wyspa kobiet 1/1


  - Niezal:
Spoiler: PokażUkryj
Centrum wszecgświata 1/1
Wędrówka po mieście cyborgów 1/1
Rytuały przejścia 1/1
Sezon festiwalowy 1/1
Legendy 1/1
Byli z nami od zawsze 1/1
Ostatni Człowiek 1/1
Amelka - paski komiksowe 1/1
Amelka vs Mozaika 1/1
Amelka vs Mozajka i Przyjaciele 1/1
Muleń 1/1
Imperator 1/1
Inspiratornik 1/1
Kamikaz Kat 1/1
Nie lubię siebie gdy jestem pijana 1/1
Przeprośnik 1/1
Szlam 1/1
Empress 1/1
Empress RAW 1/1
Laleczki 1/1
Botanical Witches 1/1
D-emonology 1/1
Pogromcy niemożliwego 1/1
Pułapka Gargancjana 1/1
Vol.1    1/1
Radość 2/2
Admirał Eaglehawk 1/1
Archiwum ekspansji 1/1
B.P.R.D. | The devil you know - Ragna rok 1/1
Bazylika 1/1
Chatka trzech niedźwiadków 1/1
Cykl 1/1
Czarli. Cegła która czasem myśli 1/1
Dzikuski 1/1
Dziwne sny bułki 1/1
GLUT 1/1
Historia prawdziwa 1/1
Idee fixe 1/1
Karaczany 1/1
Killer Food 1/1
Komiksodrama 1/1
Ktoś, nie do końca wiadomo kto 1/1
Kwiatuszku 1/1
Last minute 1/1
Lato polskiej sztuki 1/1
Łikendowe szorty 1/1
Martysia Mściborówna 1/1
Miłość 1/1
Mój pierwszy zin 1/1
Never Ending Summer 1/1
Nuclear Summer 1997 1/1
O kotach   zakończona 1/1
Rzeczy, które robiłabym z przyjaciółmi, gdybym ich miała 1/1
Slaaterhaus 1/1
Stop - ja terz mam prawo 1/1
Sweet-ass dudes like us 1/1
Ten komiks z kotem i makiem 1/1
Trzynastka z kalendarza 1/1
W nas i poza nami 1/1
Witchcat's Adventures 1/1
Major Hubal 1/1
Mścibór Potężny 1/1
W.E. Eksploracja 1/1
Aleieneczka 1/1
Cholerna planeta 1/1
Chomiki w kosmosie 1/1
Diabeł i Detektyw 1/1
Dolores 1/1
Gniazdo Światów 1/1
Human Book 1/1
IDK 1/1
IstillDK 1/1
Mordobitka 1/1
Ostatni z nas 1/1
Roadkill 1/1
Sukeban 1/1
URNA 1/1
Wilcze doły 1/1
Żar Ptak 3/3+
Burrit 1/1
Burza 1/1
Cienie lasu 1/1
Czego pragną śmieci 1/1
Do dwóch razy sztuka 1/1
Gimnazjum 1/1
Johannes Schachmann. Życie i czasy 1/1
Misterium 1/1
Nastrond 1/1
Onna 1/1
Super Naukoledzy: 2099 1/1
Wyprawa na Ziemię 1/1
(Nie) zwykłe życie rysownika komiksów 1/1
2 1/1
AKT #0 1/1
Alieneczka - Dzień Darmowego Komiksu 1/1
Auxilia 1/1
Ballada 1/1
Best of 2000 AD 1/1
Bezból i przyjaciele 1/1
brain / loading 1/1
Bułka moja powszednia 1/1
Burnout 1/1
Catlos 1/1
Donald Duck 1/1
Fanga 2,5 - Shorty 1/1
Gdy najlepszym na węże spluwa jest orężem 1/1
HooyBoy 1/1
In greystyle 1/1
Jack Kirby 1/1
Komiks na koniec świata 1/1
Kurchan na przylądku 1/1
Minimalistyczna wystawa polskiego komiksu minimalistycznego 1/1
Na tropach złotego 1/1
No to od początku 1/1
Now: Coffee and Cake 1/1
Owly - the way home 1/1
Pęcherzyk 1/1
Pustka 1/1
Rybka w sieci 1/1
Skarpetkowisko 1/1
Space porates vs. Kung fu / A medianig story 1/1
Spider-man  - Dzień Darmowego Komiksu 1/1
STWORZENI inność 1/1
The Backpaked 1/1
The legend of Zelda - Twilight Princess 1/1
The living 1/1
The Overstreet - Guide to collecting 1/1
The resistance 1/1
The WertnBooks 1/1
TONY - Opowieści - Sen Jaguara 1/1
Ucięte myśli 1/1
W.E. - Dzień Darmowego Komiksu 1/1
War makes silence 1/1
Where is my mind 1/1
Wola 1/1
Zasada trójek - Dzień Darmowego Komiksu 1/1
Zegar bez wskazówki 1/1
Zin dobry 1/1
Babski zin 2/2
Darmozin 2/2
Ból 1/1
Klaster. Dorastanie jest do dupy 1/1
Last Robot 1/1
OM 1/1
Somnambule 1/1
Sztuka latania 1/1
Wielka gra 1/1
Wybrani 1/1
Decyzja / Nie ma wrogów 1/1
Wojna / Obietnica 1/1
Epoch Escape 1/1
One Cloud 1/1
Pangea Mazut 1/1
A 1/1
19 m2 1/1
10 1/1
Beletrystyka drukowana 1/1
Beletrystyka festiwalowa 1/1
Beletrystyka nienagrodzona 1/1
Biblioteka dusz 1/1
Czasownik 1/1
Dłuższe dni 1/1
Edukacja 1/1
Friend 1/1
Good enought 1/1
gra w BEZSENNOŚĆ 1/1
Grubas 1/1
Grzybobranie 1/1
Jeleń który się leni 1/1
Niejadek 1/1
Opowieści starych bogów i inne historie 1/1
Same słodkości 1/1
Żarłak 1/1
W.E. 3 blank 0/1 (wsparłem zbiórkę i czekam)
W.E. 3 specjal 0/1 (wsparłem zbiórkę i czekam)
Pasja 1/1
Piper 1/1
Kipisz 1/1
Literary Detectives 1/1
TurboLechici 1/1
Wąsy/Codzienność 1/1
Wielki deszcz 1/1
Zagubiony w czasie pocałunek 1/1
Złe Elfy 1/1
Prison Pit 6/6
Komornik dusz 2/2
Advent 21 1/1
Barany 1/1
Jeden odcinek 1/1
Komiks o transpłciowości od osób transpłciowych 1/1
Kosmiczna przygoda koali Dżo Elo 1/1
Przyjaciel 1/1
Szyszkowy szampon 1/1
Żabolin 1/1
Rzeźzin 0/1 (wsparłem zbiórkę i czekam)
Kreski Sketches 1/1
Mały Zbiornik Komiksowy - Mikrokosmos 1/1
Przygody zaśmiergłych wąsaczy 1/1
Moe 1/1
Pink Bang 1/1
KOD 1/3 1/3
Stworki 1/1+
Rusałka 1/1+
W.E. 2/3+
Duchy Orwaldu 2/2+
Walizka 1/1+
Kto Szepcze w Ciemności 2/2+


  - Artbooki:
Spoiler: PokażUkryj
Atelier of witch hat Reproduction Selection 1/1
Obraz + słowo = sztuka 1/1
Sprzężenie zwrotne 1/1
Ars Magna   artbook 1/1
BLAME! And so on 1/1
Demizu Posuka - Pone 1/1
The Art of Munashichi   artbook 1/1
The Promised Neverland Art Book World 1/1
Tony Sandoval Artbook 1/1
Tony Sandoval Sketchbook 1/1
Biblia artbook 1/1
Czerwone króliki 1/1
Chobits artbook   artbook 1/1
Atelier spiczastych kapeluszy artwork 1/1
Sword Art Online artbook 1/1
Bakemonogatari artwork 6/15+
Dziewczynka w Krainie Przeklętych Album 1/1
Hanako artbook 1/1
Magic Knight Rayearth booklet 1/1
Rusałka artbook   artbook 1/1


  - Anime:
Spoiler: PokażUkryj
Wydawnictwa różne:
Boso Przez Hiroszimę 2/2
Czerwony żółw 1/1
Duża ryba i begonia 1/1
Metropolis 1/1
Piekło Dantego 1/1
Rodzice chrzestni z Tokio 1/1
Space Firebird 1   /1
Tajemnicze Złote Miasta 2/2
Tajemnicze Złote Miasta 2 2/2

Anime Gate:
Appleseed 1/1
Aquarion 5/5
Arjuna - Córka Ziemi 2/2
Black Blood Brothers 3/3
Devil May Cry 3/3
Elyzium   anime 1/1
Erementar gerad 4/4
Ergo Proxy 4/4
Gankutsuou: Hrabia Monte Christo 4/4
Haibane Renmei 2/2
Karas s1 1/1
Karas s2 2/2
Kawaler Miecz 5/5
Last Exile 4/4
Last Exile kolekcjonerski 4/4
Ostatni strażnik magii 1/1
Ray 2/2
Reideen 5/5
Samurai Champloo 4/4
Tokyo Majin 4/4
Trinity Blood 4/4
Tristia - błękitna wyspa 1/1
Vampire hunter D - żądza krwi 1/1
Vexile 1/1

IDG Polska:
Akira 1/1
Darkside Blues 1/1
Ghost in the Sell 2 - Innocence 1/1
Ghost in the Sell 1/1
Ghost in the Shell SAC 1/1
Ghost in the Shell SAC 2 1/1
Grobowiec świetlików 1/1
Kai Doh Maru 1/1
Mały Kuro 1/1
Milennium actress 1/1
Ninja scroll 1/1
Perfect Blue 1/1
Sky Blue 1/1

Monolith:
Księżniczka Kaguya 1/1
Księżniczka Mononoke 1/1
Laputa - podniebny zamek 1/1
Makowe wzgórze 1/1
Marnie, przyjaciółka ze snów 1/1
Mój sąsiad Totoro 1/1
Narzeczona dla kota 1/1
Nausicaä z Doliny Wiatru 1/1
Opowieści z Ziemiomorza 1/1
Podniebna poczta Kiki 1/1
Ponyo 1/1
Powrót do marzeń 1/1
Rodzinka Yamadów 1/1
Ruchomy zamek Hauru 1/1
Spirited Away - w krainie bogów 1/1
Szept serca 1/1
Szkarłatny pilot 1/1
Szopy w natarciu 1/1
Szum morza 1/1
Tajemniczy świat Ariertty 1/1
Zrywa się wiatr   anime 1/1

Live action:
Battle Royale 2/2
Latający Smok, Przyczajony Tygrys 1/1
Casshern live action 1/1
Hinokio 1/1


--- I trochę statystyk ---

  • 353 tytuły mangowe (1537 tomów)
  • 249 tytułów komiksowych (397 tomów)
  • 209 tytułów niezależnych (218 tomików)
  • 20 tytułów artbukowych (25 tomów)
  • 71 tytułów anime (119 płyt)
  • 34,87% mang przeczytane (śr. ocen 7,58)
  • 18,14% komiksów przeczytane (śr. ocen 7,50)
  • 22,94% niezalu przeczytane (śr. ocen 7,15)
  • 36,00% artbooków obejrzanych (śr. ocen 8,13)
  • 32,77% anime obejrzane (śr. ocen 8,23)
  • Aktualnie mam otwarte 92 serie
  • Brakuje mi 579 tomów biorąc pod uwagę co już się ukazało w krajach rodzimych
  • Brakuje mi 343 tomów biorąc pod uwagę co już się ukazało w Polsce
  • Mam 162 preordery
Wiem, "Pireneje Wstydu" są przytłaczające, ale na ten wynik mam 2 usprawiedliwienia:
           1) Ostatnie 2-3 lata są dla mnie trudne psychicznie i nie mam siły czytać, ale się z tego wygrzebuję.
           2) Nie zmienia to faktu, że w tym czasie zacząłem mieć porządne wpływy gotówki na konto, więc i kolekcja zaczęła się rozrastać szybciej...
Obstawiam, że tak za 4 lata wygrzebię się z mang i będę z nimi na bieżąco. Reszta to mały pikuś :P
Czytam zazwyczaj cały tytuł ciągiem, nie rozdrabniam się na 10 serii na raz po jednym tomie. Aktualnie jest pomysł by czytać od najdłuższych tytułów, co da skokowy przyrost %. Długie serie są wciągające :3

Przeraża mnie też ilość aktualnie zbieranych serii. Muszę ją zmniejszyć. Dlatego postanowiłem dać priorytet seriom zakończonym na polskim rynku i sukcesywnie je zamykać. Jeżeli brać nowe serie, to najlepiej zakończone i wszystkie preordery na raz. Ewentualnie brać starsze tytuły już z zakończonym procesem wydawania i je też w jednym zamówieniu kompletować. Serii wychodzących unikać jak ognia (chyba, że must have, ale i to z rozwagą), co najwyżej zapisywać na liście planowanych zakupów.

Ilość brakujących tomów (zarówno wliczając i nie wliczając te już wydane za granicą) powolutku spada, ale to naprawdę powolutku. Liczę, że wprowadzenie powyższego planu reżimu zakupowego przyśpieszy ten proces. Ilość preorderów wzrasta, więc kupuję szybciej niż wydawnictwa publikują. To cieszy. Jeszcze tylko popracować nad tempem czytania...

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 09 Luty 2022, 14:05:11 »
Zrobiłem zdjęcia zakupów ze stycznia. Właściwie nie zakupów, a tego co po prostu przyszło, bo jedno z drugim coś nie chce się pokryć :P

Na początek mangi:



W końcu przyszedł Basilisk z podpisem autora, nieco ubity róg boxu, ale przeżyje. Komiksy na szczęście nienaruszone ;D
W końcu zebrałem całe The Manga Guide od PWN. Miałem w zakładce sklep wydawnictwa przez lata, aż pozycje zaczęły znikać. Wtedy się obudziłem i póki ceny normalne zakupiłem na allegro.
Dużo twardzizny przybyłoc. Coś się mocno w ubiegłym miesiącu skumulowało, choć i tak Ranma się nie załapała, bo przyszła dopiero w lutym :(

No i ubogi krewny mang, czyli komiks zachodni:



Jak na mnie dużo dużego formatu (Saria, Rozbitkowie, RŚ), powoli zaczynam się zastanawiać gdzie te olbrzymy będę pakować >_< bo tylko 1 półka się pod nie nadaje (druga odpowiednio wysoka jest już zajęta). Trzeba będzie robić relokalizację na regałach, ale to jeszcze z rok :)

Online Midar

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 00:15:14 »
Pokaż ten podpis w Basilisk.