Autor Wątek: Biblioteka Alexandryjska  (Przeczytany 20113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 09:20:31 »
Dobra to czytaj tą "Cwaniarę" i pisz reckę ;)

Offline Voitas

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 09:24:26 »
Cwaniara jest dostępna on-line na https://webkomiksy.pl

Offline Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 09 Październik 2022, 18:41:55 »
No to na zakończenie serii relacji można by skrobnąć coś na temat zdobyczy z GIK. Żeby nie było - bez przedłużania: wjeżdżają wrysy:











A za raz po nich wlatują kolejne smoki-głodomory:










Tym razem chyba nie ma co pytać który kaczkojad jest the be(a)st, bo odpowiedź może być tylko jedna.

Offline Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 03 Listopad 2022, 21:06:56 »
Czas na podsumowanie października:

Mangowo:


Komiksowo:


Niezalowo:


Jak zwykle przeraża mnie ile tego się nazbierało przez ~30 dni >_<

Online Leyek

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 03 Listopad 2022, 21:59:36 »
Jak zwykle przeraża mnie ile tego się nazbierało przez ~30 dni >_<

Nie rozmyślaj tylko bierz się za czytanie ;)

Offline Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 06 Styczeń 2023, 21:25:52 »
W grudniu nie dałem rady wrzucić listopada, to dziś będzie podwójna porcja:
XI mangowo


XI komiksowo


XI książkowo


XI bonusowo


._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._.

XII mangowo


XII komiksowo


XII książkowo
Wpadła trylogia Zamku (Ruchomy zamek Hauru, Zamek w chmurach, Dom wielu drug) pod choinkę, ale nie udało się cyknąć fotki :.(

Do tego dochodzą nowe smoki ^_^










Gdyby ktoś nie mógł się dopatrzyć na ostatnim kaczki:
Spoiler: PokażUkryj

Offline Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 09 Styczeń 2023, 21:48:51 »
Excel uzupełniony, dane kompletne - czas na podsumowanie minionego, 2022 roku.

Kupiłem 214 one-shotów (zarówno mangowych, jak i komiksowych oraz niezależnych)
Rozpocząłem zbieranie kolejnych 68 serii;
Ale, ej! Udało mi się dozbierać do końca 48 (z czego 31 serii to były te rozpoczęte w 2022, a 17 starszych)
A więc... Od 2023 zbieram o 20serii więcej :(
Razem jest ich już 112. Kurde, a obiecywałem sobie, że nie przekroczę setki >_<
Gdyby w tej chwili zakończyły się wszystkie serie które zbieram miałbym jeszcze do kupienia 858 tomów
A gdyby w tej chwili padły wszystkie polskie wydawnictwa musiałbym kupić 483 tomy, by być na bieżąco.
Żeby nie było - 119 tomów mam zamówionych w pre-orderze (nie wliczam ich do liczby tomów koniecznych do zakupu by być na bieżąco).

Mam 397 serii i one-shotów mangowych (29 przybyło w tym roku, pożegnałem się z 4...)



Razem to 277 nowych tomików w kolekcji, czyli taki standardowy wynik. Ich łączna liczba na półkach przekroczyła 1,8k o 11 pozycji. Jak dobrze pójdzie to w 2023 przekroczę 2 tysiące mang :D



O stadium choroby świadczy suma przeczytanych (a raczej nie przeczytanych) - jest już niestety poniżej 1/3 T-T Oj, lecz się Alexandrus, lecz. Przynajmniej będę miał co czytać jak rynek dupnie ;)
Średnia ocen spadła z 7,62 do 7,55 w skali 1-10.

Wyniki animcowe pomijam, bo w nich nic się nie zmieniło. Oj rynek się zwiną, a ja ponadrabiałem już wszystkie zaległości, które chciałem.

Doszło mi 113 tytułów komiksowych, łącznie mam ich 359.



Na to się składa 156 albumów kupionych w ubiegłym roku.



Dzięki temu przekroczyłem 1/2 k komiksów "zachodnich" - mam ich teraz 547
Procent czytania niestety tragiczny, aż wstyd się dzielić Y_Y
Oceny podskoczyły - z 7,34 na 7,48

Ziny zbieram teraz 3 rok, mam 330 tytułów z czego tylko w 2022 przybyło 122.
Po przełożeniu na zeszyty daje to 372 pozycje łącznie i 156 z minionego rocznika.

No to jeszcze artbooki. Postanowiłem je wydzielić dopiero teraz, więc to świeżutkie dane.
21, z czego 1 to seria (właściwie nie artbooków, a bookletów, sam się zastanawiam, czy nie wydzielić ich gdzie indziej)
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Styczeń 2023, 22:00:35 wysłana przez Alexandrus888 »

Offline Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 02 Luty 2023, 21:03:26 »
Kolejny miesiąc za nami,

a w nim najdroższe zamówienie z Gildii (po raz pierwszy przekroczyłem 1k PLN)



i mangusie:



Skusiłem się na ten limitowany picturebook Hanako, mimo, że samej serii nie zbieram.

Dorwałem też w końcu Midori no Hibi w języku angielskim, w spójnym, ładnym wydaniu, a nie ten okropny Viz ze zmiennym logiem lub co gorsza składak różnych wydań (USA + Singapur + Australia + Bóg wie co jeszcze.
Moje wydanie pochodzi z Australii i jak widać posiada box, co jest miłym dodatkiem, niestety jest on zarysowany, jednak nie przeszkadza mi to zbytnio - ważny był dla mnie stan samych komiksów, a ten jest ok.

Mam też wyprzedażówkę Dango, no żal było nie brać za taką cenę czegoś co i tak planowałem kupić.

Offline Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 27 Luty 2023, 21:24:41 »
Co było pierwsze: smok czy kaczka? Jedno jest pewne - są swoimi śmiertelnymi wrogami i po raz kolejny toczą zaciekłą walkę na śmierć i zjedzenie. Tym razem w szranki stanęło 10 kurczakowych artystów:


Smoczy bobo-demon. Niezwykle urokliwa paskuda


Paulina lubi kaczki i miała opory nad znęcaniem się nad nimi. Na szczęście udało się ją przekonać i tak powstał kompromis: smokokaczka walczy z truekaczką.


Miał być tylko szkic i pociągniętym kolorowym lineartem, ale Jan się zapędził, z czego bardzo się cieszę.


Oj, Donald, Donald... i po co było zadzierać ci ptaszku z tą gadziną?


Jakiś taki mało ch*jowy, ale nie odbiera mu to powabu.


Ni to pingwin, ni to kurczak, a nuż widelec kaczka. W każdym razie ptasiora wypada wrzucić na ząb. Choć to mała przegryzeczka...


#ptaszekpowiedzialmize jest kaput.


Węgierski smok wodny wyłowił z Odry przyszły zezwłok.


Spójrzcie na te stalowe mięśnie! Pancerne łuski!! Rogi i szpony. Nie dziwię się nietęgiej minie kaczuchy ;)


Autorka nie była mega zadowolona z efektu swojej pracy, ale ta słodka wariacja Charizarda, te oczka, te pućki! Coś w nim siedzi. I nie jest to tylko kaczka.

Mam nadzieję, że nie pomyliłem imion artystów, ale wciąż jestem w stanie lekkiego szoku okołokonwentowego.
No, to teraz wasza kolej - która gadzina i ptaszyna is the be(a)st?

Online nori

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 28 Luty 2023, 07:07:17 »
Rewelacyjny jest ten cykl ze Smokami i Kaczkami, to by sie nadawało na pełnoprawny album!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 28 Luty 2023, 07:30:54 »
Pomysł na takowy jest. Muszę tylko znaleźć wolne środki finansowe :-X

Offline Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 01 Marzec 2023, 18:12:03 »
Mamy marzec, więc czas podsumować luty:

Manga:

same prenumeraty

Komiks:

Od góry, aż po Zenit zakupy z ZK10, niżej Gildia (za wyjątkiem niedostępnych tomów Batmana - te są z Allegro - i Długiego żywotu: też z ZK10)
Postanowiłem zabrać się na porządnie za Batman Metal (jeszcze raz dzięki Teli za listę co trzeba znać, by zrozumieć ten komiks) stąd Batmany Nowego DC. Ciekawe kiedy uda mi się skompletować cały set...

Niezal:

Bardzo ciekawy jest plakato-komiks w środkowym rzędzie po lewej: A4 powoli się rozkłada ukazując kolejne etapy historii. Fajny zabieg.
Radochę mi sprawia też dolny rząd - 3 wprawkowe komiksy Eryka, syna Kasi, która była współorganizatorką ZK10. Młody był w cosplayu psa. Kasia obiecała mi wysłać nasze wspólne zdjęcie - o ile uzyskam akceptacje Eryka wrzucę jako wkład w fotorelacje ZK10.

Figurki:





Wylicytowane na MOŚP (Mangowa Orkiestra Świątecznej Pomocy) jako akcja-córka WOŚP. Kapitana kupiłem za 70PLN, stan igła. Tymczasem na eBay ta figurka w stanie używanym z przetarciami to wydatek 200+, także rewelacja ^_^ W ogóle te 2 figurki są najcięższymi do zdobycia z kolekcji tej linii (nie licząc Alvis i Vanshipa, ale one nieco odbiegają stylistycznie, więc jakby są na uboczu w mojej mentalności).

Offline Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 03 Kwiecień 2023, 22:02:11 »
Dopiero się ogarnąłem jako tako po KFK, a tu już koniec miesiąca... No nic. Konwent wrzucę teraz, a podsumowanie marca w czasie późniejszym, bo już nie dam rady obfocić teraz.

Na początek takie oto jaszczury przyleciały przetrzebić ptactwo:


Na początek zaległość z ZK X podesłana pocztą. To od tej autorki co nie była do końca zadowolona. Jak to mówią: Mały format- wielki smok.

No dobra lecimy z KFKowymi kaczkojadami:


Smok od zagranicznej artystki Sole Otero. Miała fajny stuff na stanowisku autografowym. Było tego tak dużo, że zajmowało miejsce Laury Desiree Pozzi, przez co się ciągle pytałem tej drugiej ile kosztuje to a to (po jej stronie były naprawdę fajne znalezisk). Niestety nie stać było mnie na wyszywankę chyba z 350 oiro, ale cóż - ręczna robota, duży format, oprawa, unikatowość, masa pracy... Warta swojej ceny. Btw. Nic nie wyszło z jej prac w Polsce, właściwie nie wiem czemu została zaproszona :? Ale miło się gadało, zdradziła, iż KG planuje wydać jej komiks, więc może znowu zagości nad Wisłą... ?


Pani Laura była co nie co przerażona brutalnym tematem rysunku, ale podjęła rękawicę po obejrzeniu innych prac i wysłuchaniu historii (co raz lepiej idzie mi opowiadanie jej po angielsku!). Grafika mniej epatująca przemocą, nie ukazuje cierpień i agonii kaczuchy, ale sypiące się pierze nie pozostawia wątpliwości - tu działy się dantejskie sceny.


Ciekawy, niedokończony malunek. Będę go jeszcze nosił na festiwale, bo @CoZaZycko ma bardzo fajnie kolorowanie. I tym stoi jej sztuka. Niestety nie miała ze sobą odpowiednich przyborów, stąd tylko mało efektowny lineart


Oto dowód, że smoki też lubią fastfood. Początkowo nie było napisu na kubełku, ale artysta zdradził, że bardzo go kusi by dopisać. Podchwyciłem bo pomysł przedni i nadający charakteru całości. Chwilowa zawiecha jak rozwinąć skrót i po chwili jest! Product placement jak się patrzy. KFC powinno wypłacić tantiemy.


"Hærelands Opowiadania" są zdaje się jego papierowym debiutem. Przeglądając pobieżnie zinka miałem niejakie obawy, gdyż ludziki były bo były. Bez rewelacji. Ale fantastyczne stwory to Wojtek rysuje cudnie! Szkoda, że seria to low fantasy i nie może w pełni rozwinąć skrzydeł.


Ilekroć patrzę na powyższego jaszczura urzeka mnie ta kacza łapka w pazurach. Mały, niepozorny szczegół, a cieszy oko i przyciąga wzrok. Myślałem, że smok będzie gładszy (patrząc po BB). A tu niespodzianka!


To jeszcze coś takiego. Może i smok płaski jak naleśnik, niezbyt wybitny, ale kaczka. Kaczka!


OK, tyle smoków. Czas na wrysy.


Gwiazda wieczoru, Zanzim. Szkoda, że nie zgodził się narysować mariażu smoka z kaczką. Już prawie się udało. Podklepał przyzwolenie na kartkę, uśmiechną się jak powiedziałem "dragon", jeszcze się upewnił czy dobrze zrozumiał imitując ryk i zionięcie ogniem. Przeraziła go kaczka. Cóż, kolejny artysta z ptakofobią. Na to przemiłe ptaszysko powiedział tylko: "only my own character". Cóż... nie pozostało mi nic innego jak zmierzyć się z demonem "Męska skóra vs. Wyspa kobiet". Padło na tę drugą, jako że jest w pełni autorska. A tak mało brakowało bym podszedł raz drugi i miał komplet rysografów :<


Karol. Ach Karol...! To on zapoczątkował moje zwichrowanie na temat gadzin jedzących ptactwo. A nawet mnie nie rozpoznał. Ale ja wytrwały jestem, przypomniałem się :3 Pamięć odświeżyłem XD I smoka sobie zażyczyłem!


Autorka nie przemyślała zinka - nie zostawiła miejsca na wrys :P Ale nie byłem pierwszym któremu to nie przeszkadzało i ją męczył o ten mały rysuneczek - była już przygotowana. Miała specjalny flamaster, odkryła specjalne miejsce z tomiku.  Niby nie przemyślane, a ze szwajcarską precyzją...

To może jeszcze pomniejszego drobiazgu artystycznego porcję wam zadam:


komplet opalizujących foczek


2 pocztówki Sole. Mają fajną fakturę, a i obrazki niebagatelne, niosą ciężar znaczeń


Art @CoZaZycko o której już wspominałem odnośnie niedokończonego smoka. Praca bez line artu, sama barwa. Ale przyznajcie, że to działa!

I na koniec kolejny "Karol" i kolejny smoczysław

Może i bez kaczki, ale nadal piękny przez to, że taka paskuda z niego.

Offline Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #58 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 13:53:36 »
Zakupy z marca:

Mangowo-LN'owo:

JPF trochę zaczyna mnie przerażać z ilością HC w miesiącu, ale i Kotori dowiozło. Bardzo fajnie się prezentuj komplecik Akiry, ciekawe kiedy uda mi się zrobić ponowne sczytanie i czy ocena będzie odbiegać od tej z pierwotnej lektury. Wpadła też prenumerata BL (nie, nie boys love - Black Lagoon :P Ach te nieścisłości w skrótowcach). To było zaskoczenie, że jednak akcja się powiodła. Reszta to prenumeraty od JG + 2 od Waneko. No i wreszcie zdecydowałem się na import Accel World. Tom 5 zaginą w drodze, jak do 11 się nie odnajdzie składam reklamacje. Tomiki są co prawda w fatalnym stanie, jednak dzięki temu nie kosztowały majątku. A przede wszystkim nadają się do przeczytania.

Komiksowo:

Dużo skromniej jak widać. W końcu portfel nie jest z gumy... Z wielkim martwym wstrzymywałem się aż do publikacji legendarnego tomu IV i dopiero jak go dostałem w łapki zamówiłem brakujący początek. Sha od SL w okładce podstawowej - najlepsza moim zdaniem. Rozważałem również inkwizytora, ale jednak goła czarnuszka wygrywa zawody w cuglach.

Cienko-komiksy + pomniejszy stuff:

Czyż ten bobo-rzeźnik z kościanym smoczkiem nie jest równie creepy, co kawaii? Ilustracja zakupiona na zbiórce, wybrana przez organizatorów losowo, ale jestem zadowolony z łutu szczęścia.

Offline roble

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #59 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 16:15:11 »
JPF trochę zaczyna mnie przerażać z ilością HC w miesiącu...

świetne zakupy, a tzw ostra selekcja jest zawsze wskazana...  ;)